Şimdi Ara

com ile com.tr arasındaki fark nedir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
8.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar com ile com.tr arasındaki fark nedir

fiyat farkı bakımından com 15 ytl - com.tr 30 ytl nedenini bilen varsa yardımcı olabilr mi

• com.tr şirketler alır genelde ticari bir yapıya sahiptir. ama artık yavaş yavaş herkes almaya başladı
  • quote:

Orjinalden alıntı: huso0707

arkadaşlar com ile com.tr arasındaki fark nedir

fiyat farkı bakımından com 15 ytl - com.tr 30 ytl nedenini bilen varsa yardımcı olabilr mi

com uzantısı global bir kullanımdır, herkes alabilir.. Tr uzantılar Türkiye içi sadece ticari yapılandırması olan ( vergi levhası vs) firma, küçük kuruluş vb olanlara verilir..Yani her önüne gelen alamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyprosoft -- 15 Mayıs 2008; 18:24:47 >
  • Teşekkürler o zaman com alayım
  • Bana gorede .com herkesin rahatlikla bosda buldugu araziye oturmasi gibi bi olaydir. .com.tr ise sadece parasi olanin oturdugu bir arazidir.

Aslinda global bi ülke olmadigimiz dan kaynaklanan bir eksikliktir. ki..

Bize .tr seklinde gelen uzantiya .com.tr .net.tr gibi eklentiler ekleyerek daha cok para kazanma sekli oturtulmusdur.

Diger ulkelerdeki gibi global kayit seklinde ve fiyatlari uygun verilmemektedir. Tamamen kar amacli ve zorluklari olan bi domain alma seklidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tapsin

Bana gorede .com herkesin rahatlikla bosda buldugu araziye oturmasi gibi bi olaydir. .com.tr ise sadece parasi olanin oturdugu bir arazidir.

Aslinda global bi ülke olmadigimiz dan kaynaklanan bir eksikliktir. ki..

Bize .tr seklinde gelen uzantiya .com.tr .net.tr gibi eklentiler ekleyerek daha cok para kazanma sekli oturtulmusdur.

Diger ulkelerdeki gibi global kayit seklinde ve fiyatlari uygun verilmemektedir. Tamamen kar amacli ve zorluklari olan bi domain alma seklidir.

çok yanlış düşünüyorsun kardeş. fiyatlar gayet makul. net.tr org.tr şeklinde olmasaydı çöplüğe dönerdi ortalık. ama böyle sub tld ler ile genelleştirmek daha güzel. mesela org.tr net.tr gov.tr o sitenin ne amaçla olduğunu görebiliosun.

• Arkadaşlar konuyu yukarı alıyorum, yolldaığım mail adresi com.tr ile bitiyormuş ben ise direk com olarak gönderdim iletilmişmidir acaba ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.