Şimdi Ara

Colt yakıt tüketimi yorumlarım (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
234
Cevap
2
Favori
45.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: yüksel75

Yazılanlara bakılırsa Dizel Colt almak daha mantıklı sanki. Ama Dizelinde temizini bulmak galiba zor.

bayiilerin elinde dizel Colt olabiliyor...Antalyada vardı mesela...0 km düşünüyorsanız bir arayıp bilgi alabilirsiniz...

bu arada 95 oktan ile 97 oktanın litre fiyatı eşitlenmiş...bundan sonraki tavrınız nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bacey -- 28 Haziran 2009; 14:33:24 >
  • Evet ortalama gitgide düşüyor,

Denizli-Muğla-Akbük-Muğla-Denizli ortalama tüketim 4.9lt, işin güzel yanı yavaş süreyim diyede kasmadım.

Herkese iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucankut -- 28 Haziran 2009; 21:54:53 >
  • bir sorun nedeniyle mesajlarımı siliyorum. sorunuz var ise bana pm ile ulaşınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 5 Şubat 2010; 0:19:10 >
  • 15.4 litre yakıyorum..
    yardım please
    Mitsubishi Carisma 1.8GDI HB LSN 2000model
  • bir sorun nedeniyle mesajlarımı siliyorum. sorunuz var ise bana pm ile ulaşınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 5 Şubat 2010; 0:19:48 >
  • Ne yaptıysam olmuyor.
    Rolanti 2000 civarı çalışıyor.
    Debimetre arızası vardı. Rolanti düşük diye stop ediyordu devamlı. Yenisiyle değiştim.
    Bir hafta falan normal çalıştı arabam sonra yine sapıttı.
    2000-2500devir rolantim var şu anda.
    Uzun yolda 14 litrenin altına düşemiyorum.Yetkili serviste komple kurum temizliği yapıldı. Yine sorun aynı.
    Bujilerimde sorun olabilir mi? Havs filtrem kirliyse aracın boğulması gerekmez mi?

Mitsubishi Carisma 1.8GDI HB LS 2000model
  • gebze-izmit arası otoban 90 la 5.1 daha aşağı şuan olmadı...gerçi biraz yıllanırsa araba düşer diye düşünüyorum..
  • 14 litre gibi bir yakıt yakmak hele de mitsubishi modellerinde Evo haricinde zor.
    bence oksijen sensörünü baktırmanız gerekir, yetkili servis zaten aracı MUT3 cihazına bağladığında sorunun nedenini görecektir.
  • Bu oksijen sensörü dediğiniz şey hava filtresinden sonra ki siyah soketli (debimetre) mi oluyor?
    yoksa debimetreden çıkan kablonun diğer ucundaki bujiye benzer (lamda sensörü) mü oluyor?
  • oksijen sensörü benim de arızalı fakat o şekilde bir artış kesinlikle yok. şehirdışı hızlı seyrederek 6.5 gibi gittim.

benim farkettiğim kabaca ortalama 1 litre fazla yakıyor olması. belki o kadar bile değildir. benzini içecek derece bir fark olsa zaten hissederdim.

bu arada bir durumu daha farkettim. debriyaja basmadığımda bir bilya sesi gibi ses duyuyorum. hafif bi şey sürtünür gibi. ayağımı 1-2 cm kadar üzerine kayduğumda yani daha işlevini yerine getirip ayırma yapmadan ses kesiliyor.

sanki eski 50 NC kullanır gibi debriyaj basılı iken ses yok debriyaja basmayınca ses var.

sanırım benim birader öğrenecem diye aracı sürücü kursunun pistine götürdüğünde debriyajı zorladı. farkında olmadan ayağı debriyajın üzerinde yol aldığını tahmin ediyorum. ilk merak heves heyecanla karışık korku ile tereddüt yaşayıp hep hazırolda tutmuş olabilir ayağını.

benden başka bu olayla karşılaşan fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim. kavramada viteslerde hiçbir sorun yok tıkır tıkır

• quote:

Orjinalden alıntı: nightmare115

oksijen sensörü benim de arızalı fakat o şekilde bir artış kesinlikle yok. şehirdışı hızlı seyrederek 6.5 gibi gittim.

benim farkettiğim kabaca ortalama 1 litre fazla yakıyor olması. belki o kadar bile değildir. benzini içecek derece bir fark olsa zaten hissederdim.

bu arada bir durumu daha farkettim. debriyaja basmadığımda bir bilya sesi gibi ses duyuyorum. hafif bi şey sürtünür gibi. ayağımı 1-2 cm kadar üzerine kayduğumda yani daha işlevini yerine getirip ayırma yapmadan ses kesiliyor.

sanki eski 50 NC kullanır gibi debriyaj basılı iken ses yok debriyaja basmayınca ses var.

sanırım benim birader öğrenecem diye aracı sürücü kursunun pistine götürdüğünde debriyajı zorladı. farkında olmadan ayağı debriyajın üzerinde yol aldığını tahmin ediyorum. ilk merak heves heyecanla karışık korku ile tereddüt yaşayıp hep hazırolda tutmuş olabilir ayağını.

benden başka bu olayla karşılaşan fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim. kavramada viteslerde hiçbir sorun yok tıkır tıkır

Aynı sorunmu bilmiyorum ama aynı sesi bende duyuyorum
    aslında duymuyorumda elim vitesin üstünde iken hissediyorum
    sadece klima açıkken olduğunu farkettim ama sanki şanzımandan geliyor ses
    bakalım inşallah buluruz problemi

• klima pompası sesidir büyük ihtimal sizinkisi. durduğunuz yerde gaza bastığınızda klima açıksa bariz şekilde klimadan gelen ses de yükseliyor. viteste hissettiğiniz şeyi anladım o normal bir hareketlenme gaza yüklendiğinizde yada tam tersi gazdan ayağınızı çektiğinizde vitesteki hareketi hissedersiniz.

bir kaç gün içinde özel servise gideceğim. triger ve diğer kayışlar, devirdaim motoru, buji değiştirecekken debriyaja da baktıracağım.

inş bir sorun yoktur. şu yoklukta masraf açmasa iyi olur. daha sırada oksijen sensörü bekliyor
  • İçeri de hep 9 hep 9...
    Dışarıda ise 5.4 değerlerini görebiliyorum.
  • Hafta sonu Denizli - Bodrum - Denizli yaklaşık 650km yol yaptım ortalama yakıt tüketimi 5.0lt, çıkmadan depoyu fullemiştim şu anda halen yarım deponun 4/3 ü dolu kalan menzil 450km olarak görünüyor. Sanırım bir depo mazot ile 1.000km yi göreceğim. Şu an araba 20.000km ye geldi ama son 2.000km dir çok az yakmaya başladı, sanırım motor yavaş yavaş kendine geliyor.
  • Bir bayan müşterimize Colt 1.5 Dizel AMT araç vermiştik ve 3-4 gün sonra bizi arayarak sıfır aracın yakıt göstergesinin bozuk olduğunu, hergün köprü trafiğini kullandığını ve köprüde kalırsa neler olabileceğini düşünmemizi söyledi, bizde kendisine aracın bahsettiğimiz gibi gerçekten çok az yaktığını ve ibrenin yavaş yavaş ilerleyen günlerde azalacağını söylemiştik ve birkaç gün sonra arayıp özür dilemişti.
    Bizim firmamızda da 2 tane dizel colt var ve gerçekten çok çok az yakıyor. Kasanın hafif olması, 1.5 cc ve 95 HP gücünde olması, Mitsubishi teknolojisi etmenleri bir araya gelince böyle güzel bir makine çıkıyor işte...
  • quote:

Orjinalden alıntı: caramurat

Bir bayan müşterimize Colt 1.5 Dizel AMT araç vermiştik ve 3-4 gün sonra bizi arayarak sıfır aracın yakıt göstergesinin bozuk olduğunu, hergün köprü trafiğini kullandığını ve köprüde kalırsa neler olabileceğini düşünmemizi söyledi, bizde kendisine aracın bahsettiğimiz gibi gerçekten çok az yaktığını ve ibrenin yavaş yavaş ilerleyen günlerde azalacağını söylemiştik ve birkaç gün sonra arayıp özür dilemişti.
    Bizim firmamızda da 2 tane dizel colt var ve gerçekten çok çok az yakıyor. Kasanın hafif olması, 1.5 cc ve 95 HP gücünde olması, Mitsubishi teknolojisi etmenleri bir araya gelince böyle güzel bir makine çıkıyor işte...

şimdi mersedes cdi motorunda hakkını verelim :=) dizel coltlar yüzde 75 mersedes yüzde 25 mitsubishi denebilir.

benzinlilerde motor mitsubishi olduğu için yarı yarıya diyoruz :)

hayırlı günler.

• arkadslar bende 2006 duz colt var depo doldurmadım hıc şuanda arabam 56 bınde,agustos bası tatıle cıkacam kısmetse 1 depo benzın ıle 90 100 km hızla kac km yol gıderım,ben arada bılgısayara bakıyor 7.2 nın altına dusmedı hıc sankı belkıde ben yanlıs bakıyorum bı tanesı kac km yol yapacagımı,bı tanesı ortalama hızı gosterıyor galıba ama dıger ıkı secenek neyı ıfade edıyor cozemedım yaklasık 3 aydır falan kullanıyorum genelde memnunum aractan,bırde bakım yaptırmak ıstıyorum ortalama ne kadara malolur bana gercı ben ızmıte oturuyorum ama herelde servıs fıyatları 3 asaga 5 yukarı aynıdır bana bılgı verırsenız sevınırım
  • Dün akşam Şarköy-İstanbul arası yaklaşık 240 Km eve geldiğim de ortalama tüketim 5.0 Lt idi.Bu arabayı gerçekten çok seviyorum.
  • Merhaba benim şehir içi kullanım ortalamam bir depo ile 610 - 640 km idi ama son iki aydır 550 - 570 km'de kalıyorum. Bu havalardan mı yoksa başka bir şey mi düşünmeliyim.
    Mesala ben baskı balata kaçırıyordur diyorum çünkü aracın performansıda düştü iki aydır.
    Bu arada araç 2005 model 1.3 AMT, 55bin km'de.
    Son olarak dizel ile benzinlinin kabin ses seviyesi konusunda ne fark var yada varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: exhaust

arkadslar bende 2006 duz colt var depo doldurmadım hıc şuanda arabam 56 bınde,agustos bası tatıle cıkacam kısmetse 1 depo benzın ıle 90 100 km hızla kac km yol gıderım,ben arada bılgısayara bakıyor 7.2 nın altına dusmedı hıc sankı belkıde ben yanlıs bakıyorum bı tanesı kac km yol yapacagımı,bı tanesı ortalama hızı gosterıyor galıba ama dıger ıkı secenek neyı ıfade edıyor cozemedım yaklasık 3 aydır falan kullanıyorum genelde memnunum aractan,bırde bakım yaptırmak ıstıyorum ortalama ne kadara malolur bana gercı ben ızmıte oturuyorum ama herelde servıs fıyatları 3 asaga 5 yukarı aynıdır bana bılgı verırsenız sevınırım

biraz geç oldu ama yeni gördüm
    bendede 2006 düz var ağustos ayında 1 depo ile 900 km gittim, hızım ortalama 120-140 zaman zaman 150-160 falan

sabırlı olup 90-100 gidebilsek 1000km yi görürdüm heralde

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.