Şimdi Ara

|Colorfly C3 İzlenimlerim|

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu kez kulaklık incelemesi ile değil ilk defa Dap (Müzik Çalar) incelemesi ile karşınızdayım. Sizleri sıkmadan, teknik detaya inmeden ürünü tanıtmaya çalışacağım. Ürün hakkında aklınızda bir şeyler canlanırsa ne mutlu bana :)

Sizleri sıkmadan ürünün kutu içeriği ile başlayalım;

Ürünün kutu içeriğinden Colorfly C3, hiç bir zaman bakmadığımız kullanım kılavuzu, data kablosu çıkmakta.

Ürünün kutu içeriği oldukça sade, X3’te olduğu gibi slikon kılıf çıksa iyi olurdu.

Ürünün kasası oldukça iyi kalite hissi veren metal ile yapılmış. İçinde bulunduğumuz soğuk havalarda metal soğukluğu bir hayli hissettiriyor.

Ürünün boyutları oldukça hoşuma gitti. Ellerim küçük olduğu halde adeta avucumun içinde kayboldu :) Ürünü ilk elime aldığımda “bu kadar küçük cihazdan nasıl kaliteli ses gelebilir ki ? ” dedim. Durum pek öyle değil ilerleyen bölümde ses konusuna değineceğim.

Ürünün arka yüzeyi oldukça sade. 4 adet vida yeri bulunmakta.

Ürün FiiO X3 yanında oldukça küçük kaldı. Hem en, hem boy hem de kalınlık yönünden X3’ten küçük.

Kıyaslama için birkaç fotoğraf;

Ürünün alt kısmında 3.5mm kulaklık girişi, Micro SD hafıza kartı girişi ve data kablosu girişi bulunmakta.

Ürünün desteklediği müzik formatları;

WAV: 32-48KHz 8-24bit

FLAC: 32-48KHz 16bit

APE: 32-48KHz 16bit

MP3: 8-320Kbps

WMA: 8-448Kbps

Görüldüğü gibi ürün üst düzey müzik formatlarının neredeyse hepsini destekliyor.

Üründe büyük boyutlu FLAC ve WAV parçalar test ettim. Donma sorunu ile karşılaşmadım. X3 kadar hızlı diyebilirim.

Tabii hızın hafıza kartına da bağlı olduğu unutulmamalı. Test sırasında Class 10 hafıza kartı kullandım.

Cihazın arayüzü oldukça sade. Cihaz üzerinde ki dokunmatik tuşlar ile rahatlıkla yönetilebiliyor. Sağ tarafta bulunan menü tuşu ile Dil,6 band EQ ve ekran ayarlarını yapabiliyoruz. Olumsuz yönü ise ekran biraz daha büyük olabilirdi. Çünkü büyük müzik arşivleriniz varsa, ekranın ufak oluşu istediğiniz parçayı bulmakta zorluk çıkartacaktır.

Dokunmatik tuşların algılaması gayet iyi. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Özellikle gece karanlığında beyaz tuş aydınlatması oldukça şık gözükmekte.

Şimdi gelelim ses konusuna;

Kulaklık incelemelerinde ki gibi ayrı ayrı frekans türlerine göre yazmayacağım. Ürünün eksik ve olumlu yönlerini madde madde belirteceğim.

Olumlu Yönler;

*Ürünün boyutlarına göre sesi oldukça berrak ve temiz.

*Midler önde ve bozunmaya uğramıyor.

*Enstrumanlar ayırt edilebilir ve öndeler.

*Tizler ise hafif üstten, midlerden ayrık şekilde sunulmakta. Tiz kontrolü X3’ten daha iyi diyebilirim. Daha dingin ve kararlılar. Özellikle sibilance yapan kulaklıklar için ideal.

*Midler canlı ve kendilerini her daim diğer frekansların önüne çıkarıyorlar. Uzun süredir X3 ve PFE232 ikilisini kullanmaktayım. PFE232 modelini C3’e taktığım anda X3’ün midleri geri plana attığını anladım.

*Sahnesi çok iyi denemez ama bu boyutta ki cihaz için yeterli seviyede. Yatay sahne hissedilebilir ama derinlik yönünden fazla beklentiye girmemek gerek. Tabii akıllı telefonlara göre kat kat iyi sahneye sahip.

*Besleme konusunda iyi denebilir. Bazı istisnalar hariç çoğu kulakiçi kulaklığı sürebilir. ATH modelleri, Sennheiser modelleri, Brainwavz modelleri, Denon modelleri, VSonic modellerinde sorun çıkartmaz. Tabii X3 kadar güçlü değil.

Olumsuz Yönler;

*Ses pek hacimli değil. Tabii bu durum algı meselesi. Kimisine göre oldukça iyi gelebilir. Akıllı telefonlardan kat kat iyi. X5 dinledikten sonra X3 bile hacim konusunda hoşuma gitmiyor :)

*EQ ayarı bass ‘ta iken distorsiyon oluyor. Tavsiyem EQ default tutmanız.

*Ekranın küçük oluşu.

Genel Yorum: Sokakta kullanmak için küçük, kaliteli ses veren, malzeme kalitesi yüksek dap arıyorsanız cihaz tam size göre. Özellikle yaz aylarında kot cebinde süper avantajlı olacaktır :)

Diğer incelemeler için:http://www.oguzhankara.com.tr

• İnceleme için teşekkürler Fiio X1 den üstün diyebilirmiyiz bu ürün için ?
  • Dragon16 D kullanıcısına yanıt
    Fiio x1 test etmedim malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinize sağlık hocam diğer oynatıcıların incelemelerini bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.