Şimdi Ara

Çok çelişkili ve garipsin TTNET

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kısaca özetleyeyim, 8Mbit internetim var ama 8 olarak alamıyorum. 4Mbit'i geçince SNR marjı sürünüyor. Hat zayıflaması 47.5 zaten. Hız 4Mbit'te sabitken sıkıntı yok. Yalnız ne oluyorsa bilmiyorum, benim hız durduğu yerde duramıyor. Hep sorun hep sorun. Her hafta düzenli arıza kaydı bırakıyorum. Artık aramaktan sıkıldım, netten arıza kaydını açıp "ıslah yapılacak" yazıyorum, onlarda karşısına "ıslah yapılacak" yazıyorlar, mutlu mesut her hafta görüşüyoruz bu vesileyle.

Dün gece rutin kaydımı bırakıyordum, biraz da canım sıkkın. Bir iki satır yazı da yazdım. Fiber diye arayıp duracağınıza ADSL hattını düzeltin önce falan dedim. Sabah modeme bir baktım ki o da ne.

Evet soruyorum şimdi, bu da ne böyle?

• Snr dibe vurmuş yine kopacak , ek olarak 8mbit tarifesindesin ve o hız biraz anormal ancak adamları canından bezdirmişsin demek ki al sana internet demişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Snr dibe vurmuş yine kopacak , ek olarak 8mbit tarifesindesin ve o hız biraz anormal ancak adamları canından bezdirmişsin demek ki al sana internet demişler.

Sorun da o ya hocam, istemiyorum hiçbir şey. Zaten ben sınırlattım 4Mbit'e. Bırakın orda kalsın işte :) Eskiden hat zayıflaması 47'ydi. SNR 4Mbit'te sınırlı iken 13-16 civarıydı. Aşağıdakiler az önce aldığım değerler. İsteyince oluyormuş demek ki TTNET :)

• Şuan hattınız çok iyi durumda.
  • Hattınız başka bir saha dolabına alınmış yada bölgenize saha dolabı gelmis olabilir.

Ayrıca tarifenizde bu hız hiç normal değil fark ettikleri an 8192 kbps düşürülecektir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vegabond81

Hattınız başka bir saha dolabına alınmış yada bölgenize saha dolabı gelmis olabilir.

Ayrıca tarifenizde bu hız hiç normal değil fark ettikleri an 8192 kbps düşürülecektir..

2.resimde düşmüş abi hızı.
  • quote:

quote:

Hattınız başka bir saha dolabına alınmış yada bölgenize saha dolabı gelmis olabilir.

Anladım.. Mobildeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: treabacks

quote:

Snr dibe vurmuş yine kopacak , ek olarak 8mbit tarifesindesin ve o hız biraz anormal ancak adamları canından bezdirmişsin demek ki al sana internet demişler.

Sorun da o ya hocam, istemiyorum hiçbir şey. Zaten ben sınırlattım 4Mbit'e. Bırakın orda kalsın işte :) Eskiden hat zayıflaması 47'ydi. SNR 4Mbit'te sınırlı iken 13-16 civarıydı. Aşağıdakiler az önce aldığım değerler. İsteyince oluyormuş demek ki TTNET :)

Ne oldu da düzeldi? En önemlisi SNR gibi telekomun yabancı olduğu kavramları nasıl referans gösterdiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur
    Ne oldu da düzeldi? En önemlisi SNR gibi telekomun yabancı olduğu kavramları nasıl referans gösterdiniz?

Bende bilmiyorum ne olduğunu. Her zaman aynı şeyleri yazıyordum zaten. Hiçbir şey yapmıyorlardı, sadece hız 4Mbit'e sabitleniyordu. Bu sefer kökten el atmışlar olaya. Kimse gelmedi eve yada aramadı henüz, ne olduğu hakkında bi fikrim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi treabacks -- 13 Nisan 2013; 23:32:30 >
  • Buna ne demeli Ne varsa vermişler maşallah...

• quote:

Buna ne demeli Ne varsa vermişler maşallah...

Geçtin mi fibernete pardon VDSL2'ye? SNR fena etkilenmiş Allah ne verdiyse ele alınca :)

• quote:

quote:

Ve vegabond fail olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

quote:

quote:

Ve vegabond fail olur

Mobilden ne olduğunu tam anlamadım hacı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Srcn81 -- 14 Nisan 2013; 11:31:13 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.