Şimdi Ara

Cnet modem ayarları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
0
Favori
175.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.cnet.com.tw/download/cnad-804nf.htm
    bu adreste resmi son firmware var
  • arkadaslar merhaba ben cnet modemımı bugun aldım ve kurdum sızlere sunu sorucam benım ready lambası yanıp yanıp sonuyo nedendır neden sabıt degıl acaba????
  • normaldir. telasa gerek yok..
    asil yanip sonmezse kork..
  • ne bılıyım powerdakı kırmızı ısık gıbı sabıt olur dıye dusunmustum...yanıp sonmesı bıraz mantıksız geldı bana
  • bir de port forwarding nasıl oluyor onu da anlatsan??
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nibubai

http://www.cnet.com.tw/download/cnad-804nf.htm
    bu adreste resmi son firmware var

Cnet in sitesinden "Firmware" "May 26 -2004" tarihli dosyayı indirdim, şimdi bunu nasıl yükleyeceğiz ve ne işe yarıyor? Önceden açtığım portlarda veya ayarlarda bir değişikli olacak mı? Modemi aldığım günden beri hiç bir şey yüklemedim, msn de sürekli kopmalar oluyor, acaba bu yüzden mi? Sadece bahsettiğim yüklemeyi yapmak yeterli midir?

Cevaplarınıza acil ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar cnetin sitesinden firmware yükledim, arayüz, menüler falan değişti....

İyide sonradan farkettim, benim modem 2005 de üretilmiş, ben"http://www.cnet.com.tw/download/cnad-804nf.htm " "May 26 -2004" tarihli eski firmware mi yükledim yoksa......

@Tribesman resimli anlattığı arayüz varya, ona döndü... Firewall seçeneği falan vardı diğer arayüzde, yeni yüklediğimde ise yok....

Bu nasıl işdir. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdengeçti -- 2 Nisan 2005, 13:31:57 >
  • merhaba

arkadaslar 2 bılgısayarla cnet modemımızle nasıl ag olusturucaz yanı 2 bılgısayar nasıl bırbırını gorucek anlatır mısınız!?!?!?!?!?

tesekkurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: machiavelli

merhaba

arkadaslar 2 bılgısayarla cnet modemımızle nasıl ag olusturucaz yanı 2 bılgısayar nasıl bırbırını gorucek anlatır mısınız!?!?!?!?!?

tesekkurler

İki bilgisayarda xp ise ağ bağlantılılarından, ağ kurulum sihirbazını çalıştır... Zaten o seni yönelndiriyor çok basit..
  • tesekkur ederım denıcem sonuca ulasamazsam tekrar mesaj atarım fakat 2 sorum daha var

1- fırmware ılla gereklı mı yapıyım mı?
    2- ben bısı ındırırken dıger bılgısayar nerdeyse hıcbı sayfayı acamıyor normalde modem benden hattı bıraz kesıp dıger bılgısayara vermesı lazım degıl mı...???
  • modemin üretim tarihi o kadar önemli değil adamlar yeni üretim modeme eski firmware kullana bilirler. Sendeki firmwarein numarası önemli ancak bunu artık öğrenemeyiz galiba . bi problem olacağını zannetmiyorum.
  • arkadaslar baglantıyı nasıl esıt bı sekılde bolucem bılgısayarlara
  • peki 4 kullanıcı için işletim sistemleri aynı mı olmalı biri 98 biri xp olursa farkedermi. cevap hayır ise "0" dan modemi kurduğumuzda diğer makinelerin internete erişimi ni nasıl ayarlıyacagız. kendimize güvendik apartmana kurduk tesisatı ama nasıl calışcak illa teknik servise paramı bayılcaz yaa .birde 1.sayfadaki resimler hep yarım cıkıyor bende. 10.0.0.2 ile modem arayüzüne girebiliyorum sanırım içinden cıkan cd de dediklerinide yaptım ama bi numara yok ne bende ne komsuda.yardıım.
  • Bizde ki 4 bs de de xp yüklü, ayarları çok kolay yapılıyor...Sadece ethernet kablosunu modeme takacaksın hepsi bu. Kabloların ucuna jackları çaktırarak alırsan sorun olmaz, teknik servise para vermeye değecek bir şey değil.
  • zaten caktım ben kabloları hatları döşedim
    sorun teknık kafa basmıyo bizim daha bu işlere..

ayarları yapmayı beceremiyoz anlıcagın
    napalım sora sora ögrencez.
  • modem ustundeki adsl isigi surekli yaniyor ise adsl hattimiz var demek di degilmi isik sureklim yaniyor ama tarif edildigi gibi kurulum yaptigimda IP adresi. subnet mask ve MAC address i gene bos gosteriyor sizce nedir problem
  • Güncel firmware i buradan alabilirisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serboy -- 5 Nisan 2005, 15:02:53 >
  • hayırlısı olsun modem ayarlarımızı yapıp adslhattımızdan ilk mesajımızı attık emegi gecen lere cok tşk.ler
  • quote:

Orjinalden alıntı: cobain

hayırlısı olsun modem ayarlarımızı yapıp adslhattımızdan ilk mesajımızı attık emegi gecen lere cok tşk.ler

allah sorunsuz ve hızlı downloadlar nasip kısmet eylesin
  • Merhaba,

"CNET ADSL MODEM ROUTER + 4 PORT + SWITCH+SPLITTER" modem aldım ethernet olmadığından modemi sürücülerini yükleyip USB den taktım CD sinde Türkçe olarak kurulum(http://www.armada.com.tr/drivers/CNAD804NF_HIZLI_KURULUM.doc ) anlatılıyordu bende anlatılanları aynen yaptım ancak internete bir türlü bağlanamadım, Windows XP kullanıyorum

Bağlantı var diye gözüküyor IP adresini 10.0.0.3 olarak alıyor
    IP ve DNS adreslerini otomatik olarak alıyor, IP ye 10.0.0.2, 10.0.0.3 girdim ikiside olmadı zaten 0.0.0.0 girin diyor...

Ayrıca telekom şifre olarak telefon numarasını vermiş bunu nasıl girmem gerek alan kodunu da girmelimiyim?

Modemin ışıklarında bir problem yok ADSL ışığı devamlı yanık halde kılavuzda da öyle olması gerektiğini söylüyor zaten her şey normal gözüküyor XP de nete bağlı gösteriyor ama bağlı değilim.

Sorun telekomda olabilir mi? Ayrıca ADSL destek hattının numarasınıda verebilirseniz sevinirim.

Son olarak ADSL Status kısmının "CO Vendor" kısmında "UNUSED_VENDOR_0" yazıyor, WAN kısmının IP adress , Subnet Mask ve Mac adress kısmında hiçbir şey yazmıyor...

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.