Şimdi Ara

cmax subap ve rölantide titreme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşalr 2004 cmax trend stil paket araca sahibm..son 3 aydır arac rölanti halindeyken titreme yapıyordu...ankarada ikamet ediyordum ve yola cıkcaktım ustaya cıkmadan şöyle bir bak dedim motoru dinledi ve subaplar yemiş dedi..yani 2008 öncesi fordlarda subaplar plastik uclu oluyormus buda lpg gibi durumlarda zamanla yiyormus dedi ve çelik uclu subap takılır o da işcilik falan 1000 lira gibi bir fiyattan bahsedildi..bunun dısında bir duyum aldım ve bunun fakir karısımdan olacagını söyledi..araca sadece rölantide titreme yapıyor hissedilir derecede bir bilgisi olan veya buna benzer sorun yasayan arkadas varsa paylaşırsa sevinirim saygılar..

• İyi akşamlar.

Sakın aracınızın motorunu açtırmayın.Sübap , enjektör ,yakıt pompası.v.b. sorunlardan bu titremenin meydana geldiğini söyleyenlere aldanmayın.
    Aracınızın sorunu sadece motor takozlarının esnekliğini kaybetmesi veya bozulmasıdır.
    Kesinlikle motorun içiyle alakalı bir durum yok.
    Tabii ki karar sizin.
  • üstadım emin olamadığım için foruma yazdım zaten ilgin için teşekkürler..bahsettiğin sorunun masrafı nedir acaba ve bir de başka alternatifler geliyor mu aklına yürürken titreme yok veya çekişinde de her hangi bir sıkıntı yok..bilgin varsa paylasırasn sevinirim
  • Merhaba

Tüm takozları değiştirseniz en fazla 500.00 T.L ye mal olur fakat avantajınız motorunuzun açılmamış olmasıdır.Eğer motorunuz açılırsa bir defa inanın eski haline tekrar dönmeyecek ve her türlü olayda şüphe duyacaksınız,rahat olamayacaksınız.
    Araç rolantide çalıştığında en fazla vibrasyon meydana geldiği andır.Yani motorun en fazla titreme yaptğı andır,bunu sizde bilirsiniz.Birazcık bile gaz pedalına basınç uyguladığınızda o vibrasyon en asgari düzeye düşecektir.Dolayısı ile eğer motorun iç kısmında bir olay olmuş olsa gaza yüklendiğinizde bu titreşimin daha da artması gerekir mantıken de.Eğer artmıyorsa ki siz sadece rolantide dediniz bu durum itibari ile benim söylediklerim daha mantıklı gelmiyormu size.
    de.
    Eğer İstanbul da olmuş olsaydınız kesinlikle sizi yanıma davet ederek ispatlardım bunları fakat İstanbul da değilsiniz.Bunlar daha önce bizim başımıza geldiği için bu kadar rahat ve emin konuşuyorum.Bilmişlik yampak,ukalalık yapmak değil bu.Lütfen yanlış anlamayınız.

• estağfirullah ukalalık falan gibi bir sey hayatta düşünmedim bilgileriniz ve düşünceleriniz için cok teşekkürler...size bir de sunu sormak istiyorum rölanti seviyesine baktıralım mı veya lpg gaz ayarından da olabilir mi kısacası baska alternatiflerde varsa gideceğim yere bunları bilerek gitmeliyim diye düşünüyorum bu konu biraz yabancı oldugum konu kandırılmak veya yanlıs bir işlem yapmak istemiyorum..siz vesizin gibi diğer düşünceli arkadaslar sayesinde bir seyler ögreniyoruz cok teşekkür ederim..bir de ankarada tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı acaba..
  • uakoc kullanıcısına yanıt
    sorunu çözebildiniz mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.