Şimdi Ara

CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
3
Favori
4.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni bir water chiller projesine başladım, kullandığım işlemci default olarak 130 watt harcıyor, overclock ile 180 watt civarına çıkabiliyor bu nedenle uzun süredir kenarda duran daha önce yaptığım küçük çaplı water chiller sistemleri iptal edip çıkan radyatörler ile daha büyük ve soğutma kapasitesi yüksek bir sistem yapmaya karar verdim.

çok detaylı olmasa da genel olarak üzerinde 1 aydır kafa patlattığım sistemi tanıtmaya başlayayım, eksikler ile birlikte malzeme listesi şimdilik aşşağıdaki gibi.

CM STACKER 915F

DANFOSS NL11F

2x120 kondanser

DX150 ısı ayarlı dijital termostat

18x17x14cm 10mm siyah pleksi su haznesi

3x120 20mm DEEPCOOL GS120 fan

1 adet Thermaltake 120 fan

Koolance L-Bracket BKT-PCI-G(frozencpudan kargo bekleniyor)

BEST 12 volt 3 amper 36 watt adaptör 6x9x3cm

2m silikon hortum

KOOLANCE CPU-380I Water Block

MS-500 model numaralı 12v pompa(aliexpress den alınma)

4x1/4 mini vana(alınacak)

açma kapama anahtarı ve aktif-pasif led ışıkları(eklenecek)

kasa olarak amazondan CM STACKER 915F sipariş ettim beklemediğim şekilde 3 gün isonra kargo eve kadar geldi.

kompresör "DANFOSS NL11F" çok sessiz(ilk açılışta 5sn sesli çalışıyor) ve dayanıklı yüzey harareti diğer kompresörlere göre yüksek derecelere izin verebiliyor water chiller için biçilmiş kaftan.

kompresör de kullanılan kılcala göre elektrik sarfiyatı değişkenlik gösteriyor 0.97mm kılcal kullandığımdan yaklaşık 220watt bir tüketim söz konusu fakat devamlı çalışmayacağından öngörüm 1 saatte 70 watt civarı.

su sıcaklık aralıkları ortam sıcaklığına bağlı olarak farklı ayarlanacak, örnek olarak nemlenme yapmayacak şekilde yazın 25-18 civarı kışın 20-15 civarı ayarlanabilir, izolasyon olayına inceden girebilirsem 15-10 gibi aralıklarda kullanabilirim.

arada hiç su akışını zorlayacak bir radyayatör vs. olmadığından düşük performanslı 12v bir pompa kullanıyorum, pompa + 1 adet fanı uzatma güç kablosu ile bilgisayara bağladım bilgisayarı açtığımda pompa ve fan devreye giriyor sistem suyu soğuttuktan sonra kompresör dursa bile içeride biriken ısıyı bekleme sürecinde dahi dışarıya atıp sistemi mümkün olduğunca rahatlatıyor.

diğer 3 fan 36watt 3 amper küçük bir adaptör ile dijital termostata bağlı, kompresör ile başlayıp kompresör ile duruyorlar.

CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ

• devam ediyoruz.
    kompresör + soğutucu sarmal + ilk çıkış borusunun kaynaklı hali.
    kompresör üstünde kaynaklı halde bulunan ek sabitleme bölümünü kasa içine tam oturması için kesmek zorunda kaldım. işlem sırasında boyaya biraz zarar verdiğimden tekrar bir boya attım.

CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ

ilk radyaöre çıkış için sabit olmayan rahat konumlandırma yapabileceğim bir boru tercih ettim,
    böylece ilerde düzenleme gerektiğinde yapabileceğim.
    sarmal soğutma kısmında normalde 10mm çaplı bakır boru kullanıyordum fakat bu sistemde 6mm çap kullandım.sarmal kısmı çift kat sardığımdan 10mm çapta kullandığım sarmalda iç boşluk ve alan genişliği yüzünden 2. kat sarmalın sonuna kadar soğutmanın etkin olabilmesi için kompresöre daha fazla gaz basmam gerekiyordu ve sistemi çok zorlanıyordu, 6mm çap sarmalda hem soğutma çok etkin oldu hem de sistem daha az zorlandı.
    kullandığım danfoss 2 el piyasadan alınma, sıfır almaya kalksam sanırım 400tl sadece komprasöre gidecekti. 2 el olsa da diğer komprasörlere taş çıkartır.
    bu modellerde servis giriş çıkış boruları malesef demir alışımlı ve iyi bir kaynak tecrübesi gerktiriyor, bakır olsa havada karada kaynatıyorum fakat riske atmamak için giriş çıkışları için tanıdık bir ustaya evde kendim ekleme yapabileceğim ölçülerde bakır boruları kaynattırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 5 Eylül 2014; 1:37:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arbiter

devam ediyoruz.
    kompresör + soğutucu sarmal + ilk çıkış borusunun kaynaklı hali.
    kompresör üstünde kaynaklı halde bulunan ek sabitleme bölümünü kasa içine tam oturması için kesmek zorunda kaldım. işlem sırasında boyaya biraz zarar verdiğimden tekrar bir boya attım.

CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ

ilk radyaöre çıkış için sabit olmayan rahat konumlandırma yapabileceğim bir boru tercih ettim,
    böylece ilerde düzenleme gerektiğinde yapabileceğim.
    sarmal soğutma kısmında normalde 10mm çaplı bakır boru kullanıyordum fakat bu sistemde 6mm çap kullandım.sarmal kısmı çift kat sardığımdan 10mm çapta kullandığım sarmalda iç boşluk ve alan genişliği yüzünden 2. kat sarmalın sonuna kadar soğutmanın etkin olabilmesi için kompresöre daha fazla gaz basmam gerekiyordu ve sistemi çok zorlanıyordu, 6mm çap sarmalda hem soğutma çok etkin oldu hem de sistem daha az zorlandı.
    kullandığım danfoss 2 el piyasadan alınma, sıfır almaya kalksam sanırım 400tl sadece komprasöre gidecekti. 2 el olsa da diğer komprasörlere taş çıkartır.
    bu modellerde servis giriş çıkış boruları malesef demir alışımlı ve iyi bir kaynak tecrübesi gerktiriyor, bakır olsa havada karada kaynatıyorum fakat riske atmamak için giriş çıkışları için tanıdık bir ustaya evde kendim ekleme yapabileceğim ölçülerde bakır boruları kaynattırdım.
    yine rahat konumlandırma ve düzenleme için arka radyatörden ön radyatöre hareketli boru sistemi.

kullandığım boruları hidrolik boru yapan bir yerde yaptırdım, boru iç yapısı teflon dışı çelik örgülü -200 ve +260c dayanıklılığa sahip
    fakat kaynak çok dikkatli şekilde yapılmalı, eklem bölgelerindeki teflonu eritmemek için kaynak sırasında bölgeyi devamlı ıslak tutup işimi çok hızlı biçimde bitirdim dikkatsiz ve uzun süreli kaynak teflona zarar verecektir.

CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 5 Eylül 2014; 2:56:56 >

• quote:

yine rahat konumlandırma ve düzenleme için arka radyatörden ön radyatöre hareketli boru sistemi.

kullandığım boruları hidrolik boru yapan bir yerde yaptırdım, boru iç yapısı teflon dışı çelik örgülü -200 ve +260c dayanıklılığa sahip
    fakat kaynak çok dikkatli şekilde yapılmalı, eklem bölgelerindeki teflonu eritmemek için kaynak sırasında bölgeyi devamlı ıslak tutup işimi çok hızlı biçimde bitirdim dikkatsiz ve uzun süreli kaynak teflona zarar verecektir.

Alıntıları Göster
    radyatörleri konumlandırdığım ölçü testleri
    arka radyatör ve kasa iskelet yapısı

stacker 915f sanki water chiller için üretilmiş diğer modelleri 915r ve ikili satılan versiyonu tam olarak uygun değil.

ön radyatör ve fan ikilisi

CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ

DEEPCOOL GS120 fan 20mm kalınlık ile ön tarafa ve yan kapaklara tam uydu 25mm kullanmış olsaydım sistemi tamamlamam çok zordu bu fanlar sistem için en önemli unsurlardan.

farkı görmek açısından fan karşılaştırması, 5mm nelere kadir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 5 Eylül 2014; 3:09:10 >

• quote:

radyatörleri konumlandırdığım ölçü testleri
    arka radyatör ve kasa iskelet yapısı

stacker 915f sanki water chiller için üretilmiş diğer modelleri 915r ve ikili satılan versiyonu tam olarak uygun değil.

ön radyatör ve fan ikilisi

CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ

DEEPCOOL GS120 fan 20mm kalınlık ile ön tarafa ve yan kapaklara tam uydu 25mm kullanmış olsaydım sistemi tamamlamam çok zordu bu fanlar sistem için en önemli unsurlardan.

farkı görmek açısından fan karşılaştırması, 5mm nelere kadir

Alıntıları Göster
    su haznesi ile devam.

10mm siyah pleksi + yapıştırmak için Kloroform + rahat bir şekilde uygulama sağlaması bakımından enjektör.
    aslında Kloroform yapıştırıcı değil pleksiyi çözerek birleşme sağlıyor kesim düzgün ise çok az biçimde bitişme noktalarına sıkmanız yeterli 5-10 sn de kuruyup sertleşiyor.
    eğer az bir aralık görürseniz Kloroform içine pleksi parçaları koyup yoğunluğunu arttırıyorsunuz ve kalın bir kaynak yapabiliyorsunuz dolgu gibi.
    çok fazla kullanmak hava kabarcıkları oluşmasına neden oluyor ve sağlam birleşmiyor.
    su haznesi yaklaşık 3lt kapasiteli, dışını 5mm köpük ile kaplayıp köpüğün zarar görmemesi için koruyucu bant ile sardım, alan dar olduğundan izole için 5mm den daha kalın izole köpük kullanamadım
    ek olarak sadece bazı yüzeylerde belli miktarda kalınlaştırma yapabilirim sistem tamamen bitince tekrar düzenleyeceğim.
    tabanda 1/4 rekor için diş açtırdım su çıkışı suyun devamlı en soğuk bölgesi olan sarmal dibi ve ortasından gönderiliyor, dönüş kısmı ise kaplanmış resimli kutuda gözüken ön taraftan girerek içerde bitişik duran 90lık açı ile kıvrılmış bir boru vasıtası ile haznenin en üstüne yayılarak aktarılıyor böylece tabandaki suyu çok karıştırmadan devir daim sağlanıyor.

CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 5 Eylül 2014; 3:56:31 >

• quote:

su haznesi ile devam.

10mm siyah pleksi + yapıştırmak için Kloroform + rahat bir şekilde uygulama sağlaması bakımından enjektör.
    aslında Kloroform yapıştırıcı değil pleksiyi çözerek birleşme sağlıyor kesim düzgün ise çok az biçimde bitişme noktalarına sıkmanız yeterli 5-10 sn de kuruyup sertleşiyor.
    eğer az bir aralık görürseniz Kloroform içine pleksi parçaları koyup yoğunluğunu arttırıyorsunuz ve kalın bir kaynak yapabiliyorsunuz dolgu gibi.
    çok fazla kullanmak hava kabarcıkları oluşmasına neden oluyor ve sağlam birleşmiyor.
    su haznesi yaklaşık 3lt kapasiteli, dışını 5mm köpük ile kaplayıp köpüğün zarar görmemesi için koruyucu bant ile sardım, alan dar olduğundan izole için 5mm den daha kalın izole köpük kullanamadım
    ek olarak sadece bazı yüzeylerde belli miktarda kalınlaştırma yapabilirim sistem tamamen bitince tekrar düzenleyeceğim.
    tabanda 1/4 rekor için diş açtırdım su çıkışı suyun devamlı en soğuk bölgesi olan sarmal dibi ve ortasından gönderiliyor, dönüş kısmı ise kaplanmış resimli kutuda gözüken ön taraftan girerek içerde bitişik duran 90lık açı ile kıvrılmış bir boru vasıtası ile haznenin en üstüne yayılarak aktarılıyor böylece tabandaki suyu çok karıştırmadan devir daim sağlanıyor.

CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ CM STACKER 915F + WATER CHİLLER PROJESİ

Alıntıları Göster
    takipteyiz eline emeğine sağlık..

• quote:

Orijinalden alıntı: fbsrkc06

Alıntıları Göster
    yakından takipteyim :) abi en çok merak ettiğim pompanın performansı ve sesi nasıl acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbsrkc06

Alıntıları Göster
    ilk gaz testleri.

water chiller de bu karlanma sizi yanıltmasın sıvı içinde bu sarmal çok fazla bir etki gösteremez gaz ayarını bu tarz sistemlerde sıvı dolu iken yapmak gerekli yoksa sonuç çoğu zaman hüsran oluyor.
    zaten dakika dakika soğutma testlerini de vereceğim ilk gazı verdikten sonra 3 kez daha gaz ayarı yapmak zorunda kaldım sıvı dolu kapta sistemin aşırı zorlanmadan sarmalın istenilen performansa gelmesi gerçekten uğraştırıcı bir süreç.
    3 gün boyunca çalıştırıp kapatıp gaz kaçağı ve herhangi bir problem oluşacak mı diye testler yaptım, en büyük korkum demir alışımlı kaynak yerlerinde kaçak oluşması ama çok şükür kaçak yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 5 Eylül 2014; 14:27:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: supressor

yakından takipteyim :) abi en çok merak ettiğim pompanın performansı ve sesi nasıl acaba

pompa çok ucuz yolu bir ürün, kargoyu yaklaşık 25gün bekledim çinden gelince haliyle böyle oluyor.
    sesi hiç duyulmayacak düzeyde kapasitesi düşük kullandığım sistem radyatörsüz direk suyu bloğa aktaracak şekilde olduğundan fazlası ile yeterli, ilerde belki ek 1 adet daha alıp performansı arttırabilirim.
    bana pompanın maliyeti 47tl oldu. radyatör ile kullanılabilir ama test etmem lazım performansı görmeniz açısından elimdeki 60mm kalınlıkta 240 ve 120 radyatörlere bağlayıp bir loop videosu yayınlayacağım.
    pompa linki.
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6185431965.html

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: supressor

pompa çok ucuz yolu bir ürün, kargoyu yaklaşık 25gün bekledim çinden gelince haliyle böyle oluyor.
    sesi hiç duyulmayacak düzeyde kapasitesi düşük kullandığım sistem radyatörsüz direk suyu bloğa aktaracak şekilde olduğundan fazlası ile yeterli, ilerde belki ek 1 adet daha alıp performansı arttırabilirim.
    bana pompanın maliyeti 47tl oldu. radyatör ile kullanılabilir ama test etmem lazım performansı görmeniz açısından elimdeki 60mm kalınlıkta 240 ve 120 radyatörlere bağlayıp bir loop videosu yayınlayacağım.
    pompa linki.
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6185431965.html

Alıntıları Göster
    hazne yerleşim testleri ve rayatörlerin sistem içinde kaynaklanmış montajlı halleri.

90lık rakor montaj testi
    pompa ile arasında 5-10cm bir mesafe olacak , ilk çıkışın orta altta bulunmasının nedeni hem pompa performansını artırmak hemde suyun devamlı ilk soğuk bölgeden yollanmasını sağlamak.
    son aşamada silikon hortumlar ve rakorlar izolasyon hortumları ile kaplanacak böylece enerji kaybını minimuma indireceğim, bu işlem bana dakika bazında bekleme ve çalışma performansında iyileşme sağlayacak.

çıkıştan sonra sıvıda oluşabilecek tortu ve benzeri şeyleri tutmak için filitreleme yapacağım fakat pompanın performansına etki edermi bilemem eğer yavaşlama olursa mecbur 1 adet daha pompa ekleyeceğim.

bu tarz bir ara bağlantı ile filitrelemeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 5 Eylül 2014; 15:23:30 >

• quote:

hazne yerleşim testleri ve rayatörlerin sistem içinde kaynaklanmış montajlı halleri.

90lık rakor montaj testi
    pompa ile arasında 5-10cm bir mesafe olacak , ilk çıkışın orta altta bulunmasının nedeni hem pompa performansını artırmak hemde suyun devamlı ilk soğuk bölgeden yollanmasını sağlamak.
    son aşamada silikon hortumlar ve rakorlar izolasyon hortumları ile kaplanacak böylece enerji kaybını minimuma indireceğim, bu işlem bana dakika bazında bekleme ve çalışma performansında iyileşme sağlayacak.

çıkıştan sonra sıvıda oluşabilecek tortu ve benzeri şeyleri tutmak için filitreleme yapacağım fakat pompanın performansına etki edermi bilemem eğer yavaşlama olursa mecbur 1 adet daha pompa ekleyeceğim.

bu tarz bir ara bağlantı ile filitrelemeyi düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    pompanın 12v ile basit bir döngü performans testi
    radyatör döngüsü ile de eklemeye çalışacağm.
    pompaya kulağımı tamamen yanaştırmama rağmen herhangi bir ses duyamadım 16db teknik olarak ses düzeyi var ama hiç bir ses olmaz mı kardeşim bir vızıltı dahi yok
    aldığım adaptör sayesinde 13v denemesi yapacağım yinede ses olacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 5 Eylül 2014; 23:58:40 >

• quote:

pompaya kulağımı tamamen yanaştırmama rağmen herhangi bir ses duyamadım 16db teknik olarak ses düzeyi var ama hiç bir ses olmaz mı kardeşim bir vızıltı dahi yok
    aldığım adaptör sayesinde 13v denemesi yapacağım yinede ses olacağını sanmıyorum.

Alıntıları Göster
    evet ilk deneme testi işlemci 4600mhz windows yüksüz soğutma performansı yük testleri de daha sonra eklenecek.
    kutu, hortum be rakorlarda izolasyon yapılmamış halde olduğundan bir miktar performansa etkisi oluyor izolasyon yapılınca soğutma zamanında ve bekleme zamanlarında değişiklik olacak.

çalışma aralığı 23-18c

1. başlama

start 00:18 23c
    stop 00:25 18c

bekleme
    00:25 18c
    00:36 23c

2.başlama
    start 00:36 23c
    stop 00:42 18c

bekleme
    00:42 18c
    00:54 23c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 6 Eylül 2014; 3:35:40 >

• arbiter kullanıcısına yanıt
    kaç liraya mal oldu bu sistem
    açıp kapama işini kendiniz mi yapıyorsunuz yoksa zamanlayıcı devre mi var
    1 saatte kaç watt yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: saasc

kaç liraya mal oldu bu sistem
    açıp kapama işini kendiniz mi yapıyorsunuz yoksa zamanlayıcı devre mi var
    1 saatte kaç watt yakıyor
    açma kapama işini dijital termostat yapıyor belirlediğiniz üst ısı sıcaklığına gelince sistem devreye girip diğer alt limitte termostat'a bağlı tüm ekipmanı durduruyor.
    1 saatte durmadan çalışması durumunda 220watt civarı şimdilik testlere göre 70-75watt civarı bir güç harcaması mevcut yapılacak izolasyona ve yük testlerine göre değerlerde oynama olacak.
    hobi amaçlı olduğundan çok fazla önemsemedim tahmini 600tl civarı bir harcamam oldu.
  • quote:

Bu pompayı fiilen görmüş ama hiç test etme imkanım olmamıştı. Vay anasını cidden sessizmiş Takipteyiz üstad. Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: [juggernaut]

quote:

Bu pompayı fiilen görmüş ama hiç test etme imkanım olmamıştı. Vay anasını cidden sessizmiş Takipteyiz üstad. Kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    pompa çok ahım şahım bir pompa değil dış ünite sebebi ile yakışıklı gözüküyor içinde bir cüce saklı

evet transformers yavaş yavaş şekilleniyor, yerleştirme işlerine devam.
    adaptörün dijital termostat ve fan bağlantılı hali kompresör ile başlayıp duruyorlar.

tüm işlemler bitip kasayı kapatacağım zaman üst kapak kenar beyaz bantlarını çıkarıp altta ki kauçuk izolasyonu aktif hale getireceğim ayrıca kutu köşesinde ki soğuk servis borusu, kılcal ve ısı ölçer kablosunu da izole edip kapatacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 6 Eylül 2014; 14:10:03 >

• quote:

pompa çok ahım şahım bir pompa değil dış ünite sebebi ile yakışıklı gözüküyor içinde bir cüce saklı

evet transformers yavaş yavaş şekilleniyor, yerleştirme işlerine devam.
    adaptörün dijital termostat ve fan bağlantılı hali kompresör ile başlayıp duruyorlar.

tüm işlemler bitip kasayı kapatacağım zaman üst kapak kenar beyaz bantlarını çıkarıp altta ki kauçuk izolasyonu aktif hale getireceğim ayrıca kutu köşesinde ki soğuk servis borusu, kılcal ve ısı ölçer kablosunu da izole edip kapatacağım.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Çalışma , kullanılabilirlik ve performans açısından gayet güzel görünüyor. Yalıtımdan sonra, start-stop aralığının uzayacağını düşünüyorum , performans iyileştirmesi gelecek gibi görünüyor

Kompresör sesi ile ilgili bir video aktarırsanız, çok daha aydınlatıcı olacağını düşünüyorum. Bu tür sistemlerin oluşturduğu olumsuzluklardan birisi de çalışırken yarattığı ses seviyesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serdarkekik

Merhaba,

Çalışma , kullanılabilirlik ve performans açısından gayet güzel görünüyor. Yalıtımdan sonra, start-stop aralığının uzayacağını düşünüyorum , performans iyileştirmesi gelecek gibi görünüyor

Kompresör sesi ile ilgili bir video aktarırsanız, çok daha aydınlatıcı olacağını düşünüyorum. Bu tür sistemlerin oluşturduğu olumsuzluklardan birisi de çalışırken yarattığı ses seviyesi.
    Yine döktürmüşsün ali ellerine sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdarkekik

Merhaba,

kompresör ses düzeyi için örnek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arbiter -- 6 Eylül 2014; 21:18:41 >

• arbiter kullanıcısına yanıt
    Harika, gece/gündüz rahatlıkla kullanılabilir bir sistem olmuş. Konumlanacağı yer itibari ile, kullanılan pompa yeterli gelecek mi? VGA/CPU bloklarından sonra flow rate'in yeterli geleceğini sanmıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.