Şimdi Ara

CLIO II SAHİPLERİ (768. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.864
Cevap
80
Favori
1.592.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 766767768769770
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Senin araçta anahtarda aç kapat kumanda yok mu ? Yoksa varda çalışmıyor mu
  • Dendo D kullanıcısına yanıt
    Valla hocam böyle şeyler şakaya gelmiyor benimde araç conta yaktı. Şuanda rölantide hafif titreme yapıyor. Ustalar hepsi bir değil. Ya sağlam bir ustan olacak yada bosch gibi servislere gideceksin. Tavsiyem.. Bosch a gitmen..
  • Silindir kapağı hocam yani üst kapak motorun subaplsrinin olduğu yer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar eski bir clio 2 kullanıcı olarak takip ediyorum konuyu ara sıra,baktım 1.2 kullacılarının tüketim değerlerini birisi 7lt lpg demiş bunun olması imkansız fabrika tüketim değeri 7.6 zaten aracın benzinde lpg %15 fazla yakar her zaman üstelik kış şartlarıda var,2 yıl kullandım bu aracı 7lt benizn değeri bile görmedim hiç şehir içinde bir depo ile 650 km maksimum yol gidiyordu yapın hesabı motor eski nesil verimsiz bir motor,tork düşük 105nm 75bg çok dingin kullansan bile tutmuyor yazın ki değer bu tabi hele ki araç basmaya gelmiyor tork düşük olduğu için tozutuyor tüketim ama aracı hala seviyor tasarımı yeter torkuda şöyle 120 falan olsaymış çok iyi olacaktı ama malesef işte şimdi clio 3 dizel var tam depo ile abartmazsam şehir içi kış şartlarında bile 950-1000 km yol gidiyor,clio 2'nin dizeli vardı benim usta 80bg aman yarabbim araç durduğu yerde durmuyordu acayip ataktı tüketim desen zaten çok iyi alacak olsan varsa öncelikle dizele baksın km'ler çok yüksek ama tüketim ve tork olayı bitiriyor istediğin kadar abana tükketim çok fazla değil rampaya giriyorsun isterse 4-5 km dik olsun ne salma var ne başka birşey 5. vites 120 ilemi girdi aynen çıkıyorsun ha bu aracın 65bg olanı bile canavar benim clio 3 65bg ama çok iyi gidişi var binen oo iyi gidiyor diyor bu araç 65bg diyince saflaşıyor yüz hali değişiyor 65bg araba böyle gidermi diyor

• Merhabalar.

15 ila 18.500 arasinda bir araba bakiyorum. Ve bu model ve fiyat araliginda alinabilecek en guzel arac clio 2 ler var. 1999 2001 arasinda modeller var ancak bunlar arasinda 1.4 rta lar rtx ler ve 1.6 lar arasinda hangi versiyon tercih edilebilir motor verimliligi valfi acisindan donanim acisindan konuya hakim arkadaslar yardimci olurlarsa cok sevinirim. Saygilarimla.

• Bende 1.4 RTA var. RXT o fiyat aralığında bulamazsın. Bendeki 8 Valf Rxt 1.6 lar 16 valf
    Ayrıca onlarda ekstra 2 airbag daha mevcut sis farı vs. ek paketi var o yüzden onların fiyatı biraz daha fazla...
  • TheOne_GandaLF kullanıcısına yanıt
    1.6 16v rxt sadece tek kapililar 16v dir

5 kapili olanlar 1.6 8v rxt dir

2002 2003 model makyajli kasalar 1.6 16v dynamiq modeldir

• yokyak kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam Bende RTA olduğu için araba araştırdığımda bana öyle söylemişlerdi. Aklımda öyle kalmış bilgilendirdiniz teşekkürler.
  • TRMAC T kullanıcısına yanıt
    1.4 16v rxt tavsiyemdir ben gecen sene temmuzda 20bine almistim en fulunu

Abs klima onler otomatik cam cift airbag mercek far

Sunroof cekik jant ayarlanabilir direksiyon ve dahasi

• Ben de clio düşünüyorum.2001 polo ıle bu cliolara bakıyorum.Hangisinin temizini denk getirebilirsem alacağım inşallah ama fiyatlar çok uçuk oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mike Tyson -- 1 Nisan 2017; 20:54:46 >
  • edsamu kullanıcısına yanıt
    öncelikle geçmiş olsun arkadaşım silindir kapağındaki çatlakları Onarımını yapan dişkiş atan ustalar var ama o da çatlağın belli yerlerde oldugu durumlarda!!!
    şubat ayında bende değiştirdim biraz tuzlu oldu; istanbulda kartal ve ümraniye de çıkmacılar var buralarda bulunuyor ama garanti vermiyorlar üstelik kapakçıya verilecek 100-150 TL gibi bi rakamda yine sizden çıkıyor bu haliyle anası ağlamış silindir kapağını 1250-1500 arası çakmaya çalışanlar var, 1. tavsiyem sıfır motordan sökme bulabilrsiniz bu biraz daha uygun olabilir 2500-3000 TL civarı, 2. yetkili servislerin hiçbirinin elinde bu parça bulunmuyor sipariş üzerine getirtiyorlar fiyatı hakkında birşey diyemeyeceğim.

Kapağı söküp teste göndermeden çatlak olduğunu söyleyen ustalara inanmayın, bu kapak testi kesin sonuç verir...

üst kapak, triger seti, 2 ad V kayışı, sil.kapak.conta, sübap kapak conta, termostad, ısı müşürü, bujiler, bobin-kabloları, Motul 5-30 yağ, tüm filtreler, işçilik toplam 6300TL

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafas72 -- 13 Mayıs 2017; 14:22:10 >
  • Clio 2 faz 1 otomatik kullanan arkadaşlar sizce manueli verip zarar etmeden otomatiği alınır mı ?

Aracımın km 135000 benzinli hatasız 2. Sahibiyiz. Aynı konsisyonda otomatiğini bulduk. Ablam ve annemin de sürme dolayısı ile otomatik arıyoruz. Bizdeki araç manuel ve debriyaj baya yukarda kavrıyor yokuşlarda sıkıntı çekiyolar.

• valla bnce hic bulasma temiz araban varsa,km dusukmus aracinin git baski balatayi degistir kullan arastir istersen otomatik sanzimanda kronik sorun vardi google yaz cikar

• S.A arkadaşlar clioma (2004) Sony dsx a200ui marka teyp taktırdım şöyle bir sorunum var eski orijinal teypde kontak anahtarı yokken teyibi açabiliyordum bunda ise anahtarı bir kademe çevirmeden açılmıyor ben istiyorum ki kontağı kapattığım zaman teyp kapansın kontağı açtığım zaman açılsın extra olarak kontak kapalı iken teybin düğmesine basınca anahtar takılı olmadan çalabilsin bunu nasıl yapabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yokyak

1.4 16v rxt tavsiyemdir ben gecen sene temmuzda 20bine almistim en fulunu

Abs klima onler otomatik cam cift airbag mercek far

Sunroof cekik jant ayarlanabilir direksiyon ve dahasi

kaç model . kaç binde aldınız
  • realitych R kullanıcısına yanıt
    2001 model 190 binde aldim 199 bine dayandi

• arkadaslar merhaba 2004 clio aracimla gecen yolda seyrederken sol yan aynam durduk yere cikti. daha once basina gelen varmi geri takilabilirmi. ne yapmak gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrey88

arkadaslar merhaba 2004 clio aracimla gecen yolda seyrederken sol yan aynam durduk yere cikti. daha once basina gelen varmi geri takilabilirmi. ne yapmak gerekir.

Ayna camı mı yoksa komple mi çıktı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fcsrn

quote:

Orijinalden alıntı: emrey88

arkadaslar merhaba 2004 clio aracimla gecen yolda seyrederken sol yan aynam durduk yere cikti. daha once basina gelen varmi geri takilabilirmi. ne yapmak gerekir.

Ayna camı mı yoksa komple mi çıktı ?

hocam döndüğü yerden çıktı kablolar falan goruluyo yani

• 
Sayfa: önceki 766767768769770
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.