Şimdi Ara

CLIO 5 1.0 tce YAKIT?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
18.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar geçen hafta touch otomatik model bir araç aldım ortalama 500 km yaptım. Çok sürat yapmama ramen yakıt ortalama 9 larda küçük bi şehirde yaşıyorum trafik te çok yoğun değil internette bakıyorum genelde 7.5 felan almışlar. Bendeki yakıt fazlalığı yeni olmasını yoksa bir sıkıntımı var çözemedim.

• İlk bakımdan sonra yakıt düşer ama kullanıma bağlı olarak da değişir.
  • Şehir ici max 50 zaten şehir dışına çıkmadım henüz arabayla
  • yol bilgisayarı ortalama hızı 50 km/s gösteriyor ve tüketim 9 lt ise bu gerçekten çok fazla...

yol bilgisayarını sıfırlayın, ortalama hız ve ortalama tüketilen yakıt 100km de verileri tekrar gözden geçirin...

ortalama hız 50 km/s o aracın yakacağı 5 - 5.5 lt
  • CLIO 5 1.0 tce YAKIT? yeni deneme şuan yakıt 10.5
  • Delab0sa D kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

2500km de aracım 1000 km den sonra yakıtta düşme oluyor
    Ama dediginiz rakamları ben hiç yakmadım
    Ornek hafta sonu 400 km lik bir yol yaptım ve aracın bi gücünü hissetmek istedim
    otobanda 201 km hız yaptım
    Şehir içi kullandım
    Izmir/Bozdağa çıktım
    Ortalamam eve döndüğümde 7.3 litre idi
  • Eko dami kullaniyorsunuz
  • Ortalama hıza göre yakıt tüketimi normalimsi, 7.5-8 litrelerde yaksa daha normal olur.
  • Delab0sa D kullanıcısına yanıt
    Eko modu hiç kullanmıyorum
  • Hocam aracın devirine dikkat etmiyorsunuz galiba. Bende 1.0 tce otomatik clio var. Şehiriçi 6 litre civarı, şehirler arası 4.5 litre (90km ile gidiyorum) yakıyorum. Araç 3500 kmde
  • 3 ay oldu hala ortalama 9.5 . Otomatik araçta deviri ben nasıl kontrol edebilirim ki dostum. Benim yaşadığım şehir de öyle hız yapabileceğimiz bir yol yok zaten araç ortalama en fazla 50-60 görüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delab0sa -- 16 Kasım 2020; 0:6:10 >
  • Merhaba, benimki manuel vites, Ankara çevreyolu ağırlıklı kullanım ( ortalama hız 58) 3000 km lik veri 5.9litre/100km
  • Clio 4 dCi kullanıcısıyım 900 km sonrası ortalama hız 37 ve ortalama tüketim verisi 3.9👍🙂

Tecrübe ettiğim kadarıyla tce ile dCi arasında 2 lt oynuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Funnerman33 -- 20 Şubat 2021; 17:56:23 >
  • 2021 1.0 tce hiç 9 lt altına düşemedim istanbul trafiği kısa mesafe trafikli sürüş eco mod açık.

• Ortalama hızınız 17km/s görünüyor ki bu durumdaki kullanımda tüketim için hemen hemen normal diyebiliriz...

Muhtemel ilk paylaşımınızda hatalı veriye baktınız.

Eğer ki 50km ortalama vs. ile 9-10 litre yakıyor olsa idi, kesinlikle araçta sorun var diyebilirdik.
  • Guest-7463D9217 G kullanıcısına yanıt

Çok yakmış senin araç.

• Bumpuss kullanıcısına yanıt

Dediğiniz değer hiç inandırıcı gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tecnique -- 2 Ekim 2023; 1:58:50 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.