Şimdi Ara

Clio 4 Jant Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
4.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Abilerim, dostlarım hepinize iyi akşamlar.

Yaklaşık 2-3 hafta önce 2015 model sıfır km Clio 4 aldık 39.000 TL'ye 1.2 Joy modeli benzinli şimdi asıl sorum şu jant almaya karar verdim üzerinde 15'' jant var benim arabaya 16'' jant taksam ne olur avantajı dezavantajı nedir beni aydınlatır mısınız?

Not : Yeni sürücüyüm arabada babamın üzerine

• Jant büyürse lastikte büyümesi gerek. Farklı ebatlarda jant alacaksanız, 4 tane yeni lastikte almanız gerekmekte(uyumlu). Yanak kalınlığı incelecek buda - konfor demek. Düzgün araba ile uyumlu bir jant olursa araba biraz daha ben buradayım der. Lastigin puan durumuna görede yol tutuş artar veya düşer.
  • _M-U-E_ kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim zaten 16 jant+lastik alacaktım hala ikilemdeyim üzer mi diye endişelerim var
  • MrNoyan kullanıcısına yanıt
    Acemisiniz galiba, bence stock kalsın. İşi ögrenince makyajlarsınız.
  • _M-U-E_ kullanıcısına yanıt
    Hocam geçen sene Mart ayında ehliyeti aldım, o sıralar bizde Punto vardı rahat rahat onda kullanmayı öğrendim şimdi sürüşte sıkıntım yok. Clio'yu da 1 ay önce falan aldım işte ama jant takmak istiyordum herkes 16 jant+lastik takarsam araba göze hitap eder deyince böyle birşey yapmak istedim. Zaten şu sıralar yapamam para sıkıntım var dükkan fazla iş yapmıyor yaza inşallah halledicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrNoyan -- 23 Mayıs 2016; 15:58:24 >
  • MrNoyan kullanıcısına yanıt
    İnşallah istediğiniz gibi yaparsınız hocam.
  • jant çok güzelleştiriyor arabayı ama 15 ile 16 arasında çok fark olur mu bilmem .
    benim orijinal kant 14 tü . çelik jant aldım güzel 14 konforda düşüş olmasın diye . gayet güzel durdu
  • Merhabalar, eski cliomun lastik olculeri 185 65 15ti yeni cliomun 195 55 16. 2 yillik lassa kis lastiklerim yenisine uymuyor. Satamadim da. Iki secenegim var. 1.yeni kis lastigi almak. 2. 15 inc jant takimi alip eski kislik lastikleri kullanmak. Fakat 16 inc arabaya 15 inc takmanin dezavantajlari nelerdir? Yardimci olursaniz cok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.