Şimdi Ara

Clio 4 (Garantili) baskı balata değişim fiyatı hakkında bilgisi olanlar bakabilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
10.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aracım CLIO 4 ICON 2016-2017 69.500 binde. Bakımına 5 bin kilometre kaldı fakat ilk günden bu yana hiç değişmeyen baskı balata sanırım arıza çıkartmaya başladı.

Yokuş yukarı araba inanılmaz tekliyor artık. Hissediyorum motor güç veriyor ama araç çok geç veya yukarıdan kavramaya başladı.

3. Viteste kaldırmaya çalışınca devir düşüyor araç stop etmiyor çok zorlanırsa ediyor.

Bilgisi olanlar var mı? Garantili yetkili servisinde baskı balatayı ne kadara değiştirirler. 1300 üstüne çıkar mı?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BR9 -- 12 Ocak 2020; 16:19:41 >

• Mais boğaziçiyi ara. Şase veya motor numarasını ver. İstediğin parçayı söyle. Fiyat teklifi al. Burada boşa vakit kaybediyorsun. 4 yaş üzeri araçlara yüzde 20 indirim varken 900TL ye yüzde 25 indirimle alternatör gergi seti + 3 buji değişttirdim. 60 bin daha gidecek. Alternatör gergi seti triger görevi görüyor 0.9tce motorda. Baktın pahalı geliyor ürün kodunu al ve internette/parçacıda bul karşılaştır.
  • clio symbol için reno servisi 5500 tl fiyat çekti içinde triger seti değişimide vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

clio symbol için reno servisi 5500 tl fiyat çekti içinde triger seti değişimide vardı
    Hocam ne dediniz yapmayın . Triggerde devreye girdiği için olabilir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enkuba -- 12 Ocak 2020; 18:29:47 >
  • enkuba E kullanıcısına yanıt
    Arkadaş şanzıman balatasını soruyor.
    Siz fren balatalarını depiştirmişsiniz.

• NazımHikmetRan kullanıcısına yanıt
    Haklisiniz. Yanlis oldu

• Yetkili servis fiyatlarını arayıp sorarak öğrenebilirsin. Kesin ve net olur süpriz yaşamazsın.

Reno için değil ama genel olarak manuel için parça fiyatlar sadece baskı balata 600-700 , volant bilya dahil full set 1800-2200tl bunlar piyasa fiyatları,

Renault eğerki otomatik edc ise baskı balata değişimi pahalıdır. Ben kullanıcılarından yıllar önce 5500tl 7000tl ödediklerine dair fiyatlar duydum, okudum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam araç DCI fiyatlar aşırı yüksek cidden kafam karıştı. Benim hayalim 700-1300 aralığıydı

• Hocam konu ile alakasız ama bakımı kaç binde bir yaptırıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeKNoYDN

Hocam konu ile alakasız ama bakımı kaç binde bir yaptırıyorsunuz?
    Hocam 75-78 bin bakımını yaptıracağız biz. Sanırım 15-20 binde bir olacak böyle birazcıkta bize kalmış..
  • BR9 kullanıcısına yanıt
    Tabiki sadece manuel şanzıman orijinal serviste en az 3 lirayı bulur bence benim C4 için Tekkar oto 7400 tl fiyat verdi mcp baskı balata volanta değişimine

• trigere 2000 çıkarıyorlar, 3000 - 3500 baskı balata için çıkarsa hiç şaşmamalı...

• Önce servisten fiyat almanı tavsiye ederim. Sonrasında özel servis veya ustadan fiyat alırsın. Aradaki fark çok olmazsa servisi tercih edersin. Fiyat almaktan çekinmeyin. Garantisi bitmiş araçlar için güzel indirimler oluyor.

Hem sorun netleşir, değişecek parçalar belli olur hem de maliyetini söylerler. KM'den dolayı artık triger de değişecek. Onun da fiyatını alırsınız. Triger ile birlikte V kayışı ve devir daim pompası da değişir.

Triger ve akesuar kayışları toplamını 1000-1200TL civarına dışarıda yaptırabilirsiniz.
    Baskı balata için tahminen 800 TL olur dışarıda.
    Dışarıda yaptıracaksanız parçaların orijinal olmasına, parçaları kendiniz almaya dikkat edin derim. Sanayide orijinal parça kullanan usta yok gibi.

Kendi Clio'm için rutin yağ bakımını dışarıda yaptırdım. Filtreleri servis dışında orijinal satan tanıdık bölge tedarikçisinden almak için gittim. Özellikle orijinal filtreleri istiyorum diyince 1 hafta parça gelmesini bekledim. Orijinal parça alan yok düşünün. Orijinal filtreler yağ hava polen toplam 230TL. Yan sanayi alsam hepsi toplam 100TL.

Bu arada manuel şanzımanda 70 bin km'de baskı balata değişimi biraz erken. Bayan mıydı önceki sahibi falan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 13 Ocak 2020; 1:34:30 >

• Hareketli volan kullanılıyor 700 800 parça tutar 300 de işçilik verirsiniz olur biter

• Mais boğaziçiyi ara. Şase veya motor numarasını ver. İstediğin parçayı söyle. Fiyat teklifi al. Burada boşa vakit kaybediyorsun. 4 yaş üzeri araçlara yüzde 20 indirim varken 900TL ye yüzde 25 indirimle alternatör gergi seti + 3 buji değişttirdim. 60 bin daha gidecek. Alternatör gergi seti triger görevi görüyor 0.9tce motorda. Baktın pahalı geliyor ürün kodunu al ve internette/parçacıda bul karşılaştır.

• Orijinal renault baskı balatasını kendim satın alarak değiştirttim. Titreme, sallanma geçti araç canavar gibi. Fakat ilk değiştiğinde yumuşacıkken bir kaç gün sonra hafif sertleşti nedendir? Tabi ki eskisi gibi asla değil.

konuyu hortlaşmış gibi olacak ama, aynı sıkıntıyı ben de yaşamaya başladım. clio 4 2016 1.5dci aracım. kalkışta debriyajı kavrarken inanılmaz titreme oluyor. öyle ki milim kaydırmada zangırdıyor araç. servisi arayıp şasi bilgisi verdiğimde debriyaj seti için 9700 lira fiyat verdiler. işçilik dahil değilmiş bide (!). burada ki fiyatları görünce üzüldüm geldiğimiz noktaya.

• CaptainJack kullanıcısına yanıt
    Maalesef hocam fiyatlar korkunç :( şaşırdım gerçekten biraz fazla fiyat vermişler indirim kovalayın ben servisten o zaman sanayi fiyatına indirim yakalamıştım. Mümkünse trigeri asla sanayide değiştirmeyin clio triger kayışında değişim sonrası sorun çıkma olasılığı çok yüksek en kötü sorun garip ses çıkması araçta. En azından serviste bir sorun oldumu garanti durumu söz konusu.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

peki seti kendimiz alsak yetkili servis değiştiriyor mu ? siz nereden aldınız ve kime yaptırdınız? linki varmı?

• CaptainJack kullanıcısına yanıt

Hayır yapmazlar hocam o şekilde. Çetaş'da yaptırmıştım ben

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.