Şimdi Ara

Clio 3 1.5 dci disk balata ve mazot filtresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Clio 3 2012 1.5 dci aracıma ön disk balata ve mazot filtresi için bir yerden 500 lira fiyat aldım.
    Cok pahali geldiğinden daha uygun yerleri arastiriyorum.
    Ankara’da bu parçaları nereden alabilirim daha uyguna. Disk balata mais orjinalin değildi.
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Disk var disk var. Balata var balata var. Siz anladınız onu.

190a değiştirdim dediğiniz şeyin 40lirası işçilik varsaysam kaldı 150 lira, 50 balata desem. Ön disk takımı 100 lira. 100 lira dediğimiz para 20 euro yani disk başına 10 euroluk mal taktırmışsınız. Birazcık işçilik, işleme, malzeme fiyatlarından haberdarsanız 190 liraya nasıl mal taktırmışsınızdır şimdi daha iyi farkına varırsınız diye düşünüyorum. Fren aksamı gibi çok önemli aksamlarda sinekten yağ çıkarmaya gerek yok. 200-300 az vereceğim diye kar elde ettiğinizi düşünüp sevinirken, yarın bir gün 2 metre geride duramadığınız için allah korusun bir çocuğa çarparsanız o 200-300 liranın hiç bir değeri kalmaz benden söylemesi.

Kusura bakmayın sert gelebilir mesajım ama, en az 30-40binlik araçlara binip de fren aksamı gibi çok önemli donanımlarda 400-500 paraları çok bulmayı anlamıyorum, Yürütemiyorsanız, masrafını karşılayamıyorsanız ya araba kullanmayın, ya da düzgün bakımını yapın. Çünk bu tip güvenlik donanımları sıkıntı çıkardığında sadece size değil çevrenize de zarar veriyor.
  • Araç 65 hp mi?

• Neyi pahalı geldi anlamadım?

diskler 200
    filtre 120
    balatalar 80
    100 de işçilik alsalar 500 işte.
  • CLİO SYMBOL kullanıcısına yanıt
    90 hp

• Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    2009 model ayni aracin disk balata toplam 190 a degistirdim farkli mi ikisininde diskleri acaba

• barca1899 B kullanıcısına yanıt
    Renault Yetkili servislerindeki Motrio paketlerine bakmani tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: barca1899

2009 model ayni aracin disk balata toplam 190 a degistirdim farkli mi ikisininde diskleri acaba

Disk var disk var. Balata var balata var. Siz anladınız onu.

190a değiştirdim dediğiniz şeyin 40lirası işçilik varsaysam kaldı 150 lira, 50 balata desem. Ön disk takımı 100 lira. 100 lira dediğimiz para 20 euro yani disk başına 10 euroluk mal taktırmışsınız. Birazcık işçilik, işleme, malzeme fiyatlarından haberdarsanız 190 liraya nasıl mal taktırmışsınızdır şimdi daha iyi farkına varırsınız diye düşünüyorum. Fren aksamı gibi çok önemli aksamlarda sinekten yağ çıkarmaya gerek yok. 200-300 az vereceğim diye kar elde ettiğinizi düşünüp sevinirken, yarın bir gün 2 metre geride duramadığınız için allah korusun bir çocuğa çarparsanız o 200-300 liranın hiç bir değeri kalmaz benden söylemesi.

Kusura bakmayın sert gelebilir mesajım ama, en az 30-40binlik araçlara binip de fren aksamı gibi çok önemli donanımlarda 400-500 paraları çok bulmayı anlamıyorum, Yürütemiyorsanız, masrafını karşılayamıyorsanız ya araba kullanmayın, ya da düzgün bakımını yapın. Çünk bu tip güvenlik donanımları sıkıntı çıkardığında sadece size değil çevrenize de zarar veriyor.

• Bence gayet iyi fiyat almışsınız. Mazot Filtresinin orjinali 140 TL (Clio 3 ler orjinal filtreden başkasını kabul etmez, sorun çıkarır. Ön Fren diski TRW-Lucas 190 TL, Ön Fren Balataları TRW Lucas 110 TL Toplam 440 TL tutuyor, 60 TL işçilik (Bence çok iyi rakam) 500 TL, daha ne olsun???
  • Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    190 dedigimden kasıt ben gidip ucuzunu bulayim derdinde değildim usta bana öyle söyledi orjinali almaya gerek yok bunlar yeterli dedi o zaman ben de fazla anlamadığım icin tamam dedim. O yüzden kıyaslamaktayim. Şimdi dediginizde haklisiniz tabi fren lastik vs bence de en önemli unsurlar.

Tesekkurler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.