Şimdi Ara

Clio 0.9 TCe ile uzunyol deneyimim. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
4
Favori
16.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam nasıl kaldığımı nasıl yazabilirim. Yokuşu çıkarken sonlara doğru araba durdu istop etmedi gaz verdiğimde ığğğ ığğğ diye ses çıkarıyordu. Yalnız arabanın turbosu yoktu zaten 1.0 motordu sanırım aynı motor değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdincerdinc

Konu sahibinin dediğine göre benim kullandığım dacia ile aynı motor kullanılıyormuş. Ben yokuşta kaldım.
    Aracta 5 kisi vardik.
    dik yokus 1 le cikmak zorundayiz birak yokusta kalmayi, gaza yuklenince patinaja dusuyor.

Hacime gore turbo harika isler cikarmis.

Sizin aracda bi sorun olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana çok gibi geldi yakıt.1.8 vvti atmosferik mr2 spyder ile Taşucu limanından İzmir'e doğru giderken Uşak'ta benzin aldığımda 610 km için 38 litre benzin almıştı.Keza yine aynı güzergahta mini one 1,4 ile gittiğimde 31 litre benzin almıştı araba.Tabi sabit 100-110 ile gidildi iki araçlada.Sizin Clionun 100 km ortalamasının 4,2-4,4 arası olması gerekirdi(uzun yolda).Sonuçta turbo beslemeli,900cc hafif araba.Beni çok şaşırttı sonuçlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3K1X -- 4 Ağustos 2020; 12:52:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alisilin07 kullanıcısına yanıt
    Araçta bir sorun yoktu ama rampa dikti.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdincerdinc

Araçta tek başımaydım. Eğim 50-60 derece vardı ve 400-500 metrelik yokuşun sonuna doğru durdu. Araba 40 binlerdeydi. Bence motoru eskidikçe performansı düşüyor. Dikkatli olmanızda fayda var.
    50-60 derece eğimli yolu ancak tank gibi paletli araçla çıkabilirsiniz.

• erdincerdinc E kullanıcısına yanıt
    onlar aynı motor değil. 1.0 sce motordur o. 75bg ve 97nm torku var. atmosferik motordur. güç olarak 0.9TCe ile aralarında çok fark var. siz 0.9 motorla yokuşta kaldım dediniz diye sordum. 140nm ile yokuşta kalmak zor çünkü.
  • Aracınız hayırlı olsun. Sıfır araç almak yerine 14-15 yaşında ikinci el alsaydın diyenlerle arkadaşlığınızı kesmenizi öneririm. Size kasıtları olabilir.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    forumda önerildi 2005 civic önermişlerdi.
  • İlk başta o yüzden size sordum hocam yokuşta kaldınız mı diye. Farklıymış motorlar. Yanlış anlaşılmalar olmuş. O zaman bu yazdığınız motordan uzak kalmak gerek. Çok kötü bir tecrübeydi ve sağ solumda dönme imkanım olmadan geri geri inmek zorunda kalmıştım.

• Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Yok daha sonra o bölgeye işi için giderken şirkkette başka Dacia vardı onunla çıkmıştım. 1.5 dizeldi.

• sandero stepway 0.9 biraz daha geniş bakmanızı tavsiye ederim.
  • erdincerdinc E kullanıcısına yanıt
    sizin kullandığınız aracın baskısı bitiktir. yoksa Karayolları eğim standartlarına göre yapılan bir yolda kalması imkansız. ya da kullananın şöförlüğünde sıkıntı vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Gecen hafta 2020 Clio joy 0.9 tce aldim ben de.

3800 km de aldim 2. el olarak.
    daha 300 km falan yaptim 5.5 lt ortalamam.

Ben de memnunum aractan.

yag cubugunu kontrol ettim max seviyesinin cok az ustunde

sizde nasil acaba seviye?

bende dizel de var masallah siz benim dizelden az yaktirmissiniz..
    Hocam Focusu sattın mı?

Clio hayırlı olsun.

• Merhaba. Otomobil tercihleri adlı kısa anketimi doldurup projeme katkıda bulunursanız çok sevinirim.https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfeyNiuo02r7q2gU6iEn8_R9i5k-vmDLbCr1gcmsqvn7TCk9g/viewform?usp=sf_link
  • 1.6tdi bluemotion golf7 ile 800km yol osmancık ve ılgaz hariç 120km ve üstü hız ile Otobanda ise 132-180 arası bir hız ile geldim. Son bir saati yoğun trafik. Öncesinde de şehirde gezmişliğim vardı.

1 depo ile toplamda 1120km gitmişim yakıt ortalamam 4.2 litre.
    Sizin de benzinli bir motora göre güzel bir değer gelmiş. Hayırlı uğurlu olsun.

• 650kmnin 420kmsi uzun yol, geri kalanı şehir içinde ve dağ yollarında dik tırmanışlar şeklinde oldu. dur kalk trafiğe de girildi. sadece 420km uzun yol kullanımında 16,5lt yakıt kullandığımı gösterdi 1-2 litre yanlış gösterebiliyor. benzin aldığımda 32 litre kullandığını söylemişti. 35 litre aldı. 18 litre yakıt kullandı desek kaba bir hesapla 4.2-4.3 litre yapar uzun yol kullanımı. üzerine 230km şehir içi ve dağ gezisi turumun sonunda 650km de 35 litre yakıt aldı. yani yine aynı hesapla toplamda 5.3 litre yakmış bulundu.
  • Benim boy 1.85 1.86 civarı araca inerken de binerken de kafam üst direğe çarpabiliyor oturma pozisyonu ferah değil o yüzden oturma pozisyonu ferah araç lazım mesela loganın tavanı yüksek olduğu için rahat sığıyorum.
  • Rüzgar sesini yapan ön sağ sol kelebek cam fitilleri. Kronik sorun. Üzerine elinle bastır ses kesiliyor. Benide uyuz etmişti geçen Çanakkale'ye gittiğimde. Ön cam kelebek kadar saçma birşey yok zaten çoğu araçta bu ses geliyor.

• realitych R kullanıcısına yanıt
    Bu tce turbolu motorlar emin olun 1.4 atmosferik motordan hem daha performanslı hem de yakıtı az

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Hocam Focusu sattın mı?

Clio hayırlı olsun.

Alıntıları Göster
    Unutmamissin ☺ Focus duruyor hocam.

Bunu 2. arac olarak aldim.

Sagol tesekkur ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.