Şimdi Ara

Clio 0.9 TCe ile uzunyol deneyimim. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
4
Favori
16.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    servise götürdüm. dediğin gibi kelebek camının fitiline elinle bastır ses kesilirse getir yaparız, kesilmezse yapacak bişey yok dedi. bastırdım ses kesilmedi. kesildi dedim tamam bakalım dediler. baktılar olduysa olmuştur olmadıysa yapacak bişey yok dediler. olmadı sanayide yaşanacak muhabbeti serviste yaşadım yeminle
  • erdincerdinc E kullanıcısına yanıt
    Yalan söylüyorsunuz diye demedim karayolları kanununa göre en yüksek eğimli yol ÷10 olarak yapılıyor. %50-60 eğimli yol yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Missclick

Arkadaşlar bundan 2 hafta önce 2020 clio 1.0 motor 100 beygir cvt şanzıman araç aldım.
    Araç şu an 230 km de. Aracı neredeyse hep orta modunda kullandım. (my sense, econun bir üstü sportun bir altı)
    Yolculuklarım 4-5 kere e5 bostancı uzunçayır arası (trafiğin çok yoğun olduğu zamanlar oldu), 3-4 kere sahilden beylerbeyi-beykoz yaptım.(çengelköyde bazen trafik oluyor), onun dışında mahalle arasında market berber vs.
    Aracı daha hiç 100-120 ye sabitleyip 50-60km yol gitmedim.
    Aracın tüketim göstergesinde 8.9 gösteriyor. İnsanların 5.5 6.0 6.5 gibi değerlerini görünce imreniyorum açıkcası. Acaba ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum anlamadım.
    Yorumlarınızı bekliyorum.
    Aracınız hayırlı olsun.
    Motor daha yeni. 8-9 yakması normal. Kısa mesafe gitmişsiniz sürekli. Kısa mesafelerde yakıt fazla gider.

• 110-120 km/h'den sonra güven veriyor mu, direksiyon hakimiyeti iyi mi
  • sfkli S kullanıcısına yanıt
    araba çok çevik, şehir içinde ve keskin virajlarda başarılı. yanlız direksiyon adaptif değil ve hızlandıkça sertleşmiyor. yani o güven hissi çok yok.

edit: bendeki clio 4 daha clio 5 deneyimlemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psyduck17 -- 4 Ağustos 2020; 14:31:31 >
  • Missclick M kullanıcısına yanıt
    Hic endiselenme. 0.9 olanina sahibim. Aracin rodaj doneminde.

2000 km ye kadar devrinde kullanmaya devam et. Ne daha dusuk ne daha yuksek. Maksimun torkunu 2250 - 2500 civarlarinda veriyor olmasi lazim. Bu araliklarda kullanmaya devam et 2000 km boyunca. Fazla zorlama, bagirtma ama devri de dusurme.

2000 km sadece sehir ici kullanimi yapacagini varsayiyorum 7.5 altina dusecek. Uzerine bir de uzun yol yaptin mi karma tuketimin 6.5 ve altina dusecek. Sonra motor acilcak artik kirbaci vurabilirsin. Keyifli motordur gule gule kullan.

• quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarnufel

1.6tdi bluemotion golf7 ile 800km yol osmancık ve ılgaz hariç 120km ve üstü hız ile Otobanda ise 132-180 arası bir hız ile geldim. Son bir saati yoğun trafik. Öncesinde de şehirde gezmişliğim vardı.

1 depo ile toplamda 1120km gitmişim yakıt ortalamam 4.2 litre.
    Sizin de benzinli bir motora göre güzel bir değer gelmiş. Hayırlı uğurlu olsun.
    120 Kmh de ortalama 5.5 litre civarı yakar zaten. Kaldı ki 180'e kadar çıkmışsınız yanlışınız olmasın..Ya da 1120 km mesafenin yarısından coğunu 7.viteste 70-80 ile gittiniz.

Başka türlü 4.2 litre tüketimin izahı yok uzun yolda cc ile 1120 km yi sabit 90-100 kmh hızda giderseniz yakar o tüketimi.
  • Lanaya L kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.
    Böyle şeyleri çok bilmiyorum birilerinden duymak insanın içini rahatlatıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

120 Kmh de ortalama 5.5 litre civarı yakar zaten. Kaldı ki 180'e kadar çıkmışsınız yanlışınız olmasın..Ya da 1120 km mesafenin yarısından coğunu 7.viteste 70-80 ile gittiniz.

Başka türlü 4.2 litre tüketimin izahı yok uzun yolda cc ile 1120 km yi sabit 90-100 kmh hızda giderseniz yakar o tüketimi.

Alıntıları Göster
    Arkadaş sallamış biraz hocam. O değerleri ancak Clio fiesta polo gibi b sınıfı ve hafif araçlarda ve klima açmadan ve çok dikkatli bir sürüş ile elde edebilir.

• Ben hep dizel kullandığım için bir tane benzin+otm almayı düşünüyorum 2. Araç olarak. Yalnız atmosferik evlere ırak. Turbo olacak. Tsi, tce tercihim..

• bianconera kullanıcısına yanıt
    Yok hocam gayet net rakamlar ailemiz de baktı.Arkadaşlar da baktılar yol bilgisayarı verilerine. Bir de aynı motora sahip dsg toledo var bizde onun yakıt değerleri daha fazla.Baya yapıştırıp geldik. 80 le yol bitmez zaten. Bende pek öyle sakin bi kullanıcı değilim. Sadece sabit radar noktalarında yavaşladık mecburiyetten.
    Bugün bakıma verdim aracı yoksa resmini de atardım konu denk geldiği için paylaşayım dedim.

Bu arada araç 5 vites manual.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Funnerman33 F kullanıcısına yanıt
    Sallama filan yok dostum. Kimseye yalan borcum da yok. Bir daha gittiğimde resmini de çeker paylaşırım. Neden yalan konuşayım bana bir faydası mı var ?

• clio 1.5 dci den 0.9 a geçince farklılık cok hissedilir mi sizce

• Sen o arabayla bir istanbul urfa 5 kisi bagaj dolu git gel goreyim
    Beyfendi kocaeli canakkeli uzun yol diye anlatmis allah bilir 2 kisi gitmistir birde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • barca1899 B kullanıcısına yanıt
    halihazırda 1.5 varsa 0.9a geçmek çok mantıklı değil. yeni araba alırken 0.9un ucuz olması ve çok yakmaması avantajı. ama 1.5 varsa satıp 0.9 alınmaz bence.
  • Vatikanli Mumin kullanıcısına yanıt
    4 kişi bagaj dolu gittik beyfendi. kısa yol diye mi belirtmeliydim? kaç kmden sonrası uzun yol sayılır? bayramdan sonra geri döndük 850km oldu. şimdi sayılır mı?
  • Ben saymam hocam tamam arabaniz hayirli olsun kazasiz belasiz binin
    Ama allah icin kocaeli canakkale git gelinde toplasan kac km rampa var
    Tek seritli yolda onunde tir arkanda trafik ittiriyor karsidan gelen belirsiz, solla sollayabilirsen cin iskencesi gibi o tiri bu aracla gecebilmek
    Yasadim ondan soyluyorum araba yemiyor
    Sehir icinde yada koylere ticari amacli gundelik dolasmalarda cok iyi ama tabi maddi imkanda elvermezse uzun yolada gidilir ama ovunulecek tarafi uxun yolda yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Clio sevmeyenlerdenim. Konu çok yararlı olmuş. Güle güle binin hocam

• Vatikanli Mumin kullanıcısına yanıt
    hocam ben de zaten uzun yolda aman şöyle iyi, bastınmı uçuyor demedim ki hiç bi gönderimde. aldığım paraya 2005 model honda civic alınıyordu. o da 1.6 atmosferik. al birini vur ötekine. ben sadece tecrübemi paylaştım. yakıt verilerimi paylaştım. hatta arabanın kötü yanlarını bile söyledim. ben çanakkaleliyim. eskişehirin ötesinde işim yok. sırf şimdi araba uzun yola gidiyor mu diye urfaya mı gideyim 1.4 atmosferik arabadan iyi gidiyor sonuç olarak. ben de bunu paylaştım.

Edit: şunu da ekliyorum tekrar.

Clio 0.9 TCe ile uzunyol deneyimim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psyduck17 -- 4 Ağustos 2020; 16:9:16 >

• tl;dr
    Birisi lt/100 km değerini yazabilir mi?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.