Şimdi Ara

Clio 0.9 TCe ile uzunyol deneyimim. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
4
Favori
16.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Psyduck17

650kmnin 420kmsi uzun yol, geri kalanı şehir içinde ve dağ yollarında dik tırmanışlar şeklinde oldu. dur kalk trafiğe de girildi. sadece 420km uzun yol kullanımında 16,5lt yakıt kullandığımı gösterdi 1-2 litre yanlış gösterebiliyor. benzin aldığımda 32 litre kullandığını söylemişti. 35 litre aldı. 18 litre yakıt kullandı desek kaba bir hesapla 4.2-4.3 litre yapar uzun yol kullanımı. üzerine 230km şehir içi ve dağ gezisi turumun sonunda 650km de 35 litre yakıt aldı. yani yine aynı hesapla toplamda 5.3 litre yakmış bulundu.
    .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Unutmamissin ☺ Focus duruyor hocam.

Bunu 2. arac olarak aldim.

Sagol tesekkur ederim.

Alıntıları Göster
    Hocam Ford unutulur mu

Güle güle kullanın tekrar.
  • 110 gayet iyi hız radar yeme derdin yok en azından.
  • Öncelikle hayırlı olsun çok iyi fiyata almışsınız. Eğer alabileceğiniz 0 araba genişlik ve güvenlik ihtiyacınızı karşılıyorsa her zaman 0 araba almalısınız. Türkiyede araçlara eşek niyetine biniliyor ve hor kullanılıyor. Dediğim ihtiyaçlar karşılanıyorsa kesinlikle 0 araba alınmalı.
  • sağolun daha iyileri sizin olsun :) biz 4 kişilik bir aileydik(annem+babam+ablam) ve hayatımız tipoda geçti. o yüzden araba küçük geliyor ya da bagajı yetmiyor demiyorum. kullanmla alakalı. bize tipo bile yetti. clio da bana ve eşime yetiyor. çocuğumuz olursa yine yeter diye düşünüyorum.

@MarionCobretti en azından güvenli sürüş. arabada başkaları varken asla hız sınırlarını aşmıyorum ve ekstra dikkatli gidiyorum. arabadaki herkes emniyet kemeri takmadan hareket etmiyorum. Allah korusun başkası gelse vursa vebalini alamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psyduck17 -- 4 Ağustos 2020; 17:30:53 >
  • ruzgarnufel kullanıcısına yanıt
    Hocam nasil yakaliyorsunuz bu degeri bende bir problem var herhalde. 130-180 gezersem sehirler arasi 6 litre yakiyor 1.6tdi dsg...
  • onatba O kullanıcısına yanıt
    Yani özel bir durumum yok hocam. Aracın max tork devirlerinde genelde vites değiştiriyorum ve lastik havalarına dikkat ediyorum haricen hiçbir durumum yok.
    Bendeki araç 90lık Bluemotion ve manual. Şehir içinde kısa mesafe çok abanırsam 7,5 a kadar çıkıyor. Ama şehirler arası henüz hiç 5i geçemedim. Samsun - istanbul avr arası yolculuk değerlerim bunlar ve samsun şehir içi 130km + körfezden köprüye kadar olan trafik dahil. Kaldı ki araba da bundan hızlı gitmiyor açıkçası.

Birdahaki sefere bir fotoğrafını alıp paylaşayım ort hız ve ort tüketim değerlerini. Bir iki ay içerisinde tekrar gideceğim.
    Keşke servise vermeden bir fotoğrafını çekeydim daha iyi olurdu.
  • Yakında 0.5 motor çıkacak elektrikli motorla yarısıyorlar
  • ne hallere düştük, çöp araçları över olduk, uçan naylonları sever olduk...

Fakirleşmenin adım adım örneği
  • Fiyat süper güle güle kullanın. keşke otomatiği olsaydı dedim
  • 0.9 gidermi kardeşim 100 dem sonrası kilit rampa çıkar mı kardeşim diyenler olucak yararlı bir bilgi olmuş civic alacağına bunu alman daha iyi boşver Allah kaza bela vermesin
  • Pandemic kullanıcısına yanıt
    bütün dünya olarak heralde. zira clio avrupada da sınıfının en çok satan araçlarından birisi.

898cc motorun da uçtuğu yok. kendi halinde götürüyor diyelim
  • Bana yardımcı olabilir misiniz
    Clio joy donanım 1165 kg
    Symbol joy donanım 1088 kg

Symbol ile aralarında yaklaşık 10k fiyat farkı var ve yaklaşık 80kg daha hafif bir araç symbol.
    Hem bagaj hacmi hem ağırlık vs bakılarak aynı motor ( 0.9 TCi ) olan araçlardan symbol almak daha mantıklı olur mu ?
  • RmzBurak kullanıcısına yanıt
    Symbol ile clio aynı araba değil. Symbol diye satılan araba dacia loganda sanderoda dusterda clio 3-4 de kullanilan eski platform, clio HB ise yeni platform. Normalde yeni platformlar daha rijit ve hafif olur ama burda daha ağırlaşmış. Ilginç.
    Kaza testlerine, yol tutuşuna, üretim yerlerine ve bagaj ihtiyacınıza göre karar verin derim ben. Mutlaka test sürüşü yapın. Bazen eski platformlar daha başarılı oluyor.

Clio platformu:
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Renault%E2%80%93Nissan_Common_Module_Family

Symbol platformu :
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nissan_B_platform

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 5 Ağustos 2020; 14:2:9 >

clio 4 ile karşılaştırdığını varsayarak,

clio joy donanımda yokuş kalkış, cruze control ve stop&start özellikleri mevcut. symbolde var mı bilmiyorum a ma clioda standart olarak 4 hava yastığı var. malzeme kalitesi de clio yönünde daha iyi. symbol clionun değil, sanderonun sedan versiyonu. kimi ülkede dacia logan olarak satılırken kimi ülkede de renault symbol olarak satılıyor. ortak tek yanları motorları.

ikisi arasında tercih edilecekse clio derim ben.
  • 0.9 motorda icon yok sıfır olarak.
    Bu karşılaştırma sıfır ürün hakkında aslında.

Bir de şuna baktım 0.9 motorun station versiyounu 1198 kg, ağırlığından dolayı sorun yaşamaktan çekiniyorum. Bagaj hacmi benim için önemli. Çocuklu aileyiz

edit: s-s var yokuş kalkış var ama cc var mı bilmiyorum yoktur sanrım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RmzBurak -- 5 Ağustos 2020; 16:5:40 >
    33 kilonun sorun yaşatacak kadar fark etmeyeceğini düşünüyorum. ben aldığımda sporttourer olsaydı alacaktım. ellerinde yoktu ve beklersem araç zamlanacaktı o yüzden clio aldım. saydığım özellikler joy paketin özellikleri zaten. touch pakette ek olarak krom parçalar ve dokunmatik ekranlı teyp var.
  • merhaba
    10 ay once konu sahibi gibi bu paketi almadigima pisman oldugum arac.
    kullanma kapida dursun
  • 2003 corsa 1.7

887,5 km = 238 tl ( yolun yarısında klima açık )

izmir - bursa istikameti ( 70 kmsi şehir içi )

paralı yol yok.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.