Şimdi Ara

Civic arka tampon demiri yok. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
3
Favori
11.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hiç etkisi olmaz demedim tek başına neredeyse etkisi olmaz diyorum. Kalın bir koruma barı olması tek başına yetmez aynı zamanda arkasındaki kolların tasarımı ve dayanımı önemli. Koruma barı olmadığında en büyük hasarı tam göbekten 150 km hızla gelen bir motorsiklet verir herhalde. Başka da hayat kurtarabileceği bir kaza şekli aklıma gelmiyor.

Arkadan kazalarda koruma barı tek parça kalsa da kollar katlanıyor sonuçta.

O barı koymayan firma herhalde tasarımını da ona göre yapmıştır. Takata hava yastıkları nedeniyle 10 sene sonra bile geri çağırma yapan bir firma büyük bir güvenlik açığı olsa herhalde en azından Avrupa'da geri çağırma yapıp iki vidayla bir bar takardı diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Armin van Buuren* kullanıcısına yanıt
    alakası yok TR'de çalınmıştır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi detanaoq -- 26 Temmuz 2020; 21:54:34 >
  • Herkes kendi aracını övmüş.
    Peki bir Clio nun Euro Ncap test sonuçlarında corolla dan çok daha yüksek puanlar aldığını biliyor muydunuz?

Dileyen hadi canım o kadar da değil diyen varsa buyurun internetten açın Euro Ncap test puanlarına bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Exitus112

2008 Honda Civic Hatchback aracımda tampon demiri var. FD6 ile aynı jenerasyon araç. FD6 da demir yok FK2 de var. Ülkemizde insan canına değer verilmiyor ayrı bir konu.
    Swindon fabrikasından çıktığı içindir.

Corolla, civic gibi araçları severim ama yerli montaj olanları berbat. Abddeki civicler hem montaj kalitesi olarak üstün hem de motor seçenekleri olarak. Malzeme kalitesi bile farklı. Amerikan fb7 civide ön konsol yumuşak kaplamayken yerlide komple sert. Gözüken yerlerinde bile farklar var, gözükmeyen yerlerindekiler de yavaş yavaş ortaya çıkıyor işte.

Fc5 civic 1300 küsür kiloydu galiba. Bu aracın yine amerikan atmosferik versiyonu 158 beygirlik 2 litre motor, bizdeki aynı araba 1.6 litre 125 beygir. Ayrıca bizimki gibi göçmüyor. Lpg kullanmamaları de cabası. Corolla da aynı bu şekilde. Ha motorlar yine japonyadan geldiği için kalite olarak iyiler tabi, sadece hacimleri küçük. O da kötü vergi sisteminden dolayı.

Scotty Kilmer gibi youtuberlar sürekli toyota ve honda över mesela. Haksız da değiller. Millet de bunlara bakarak bizim ülkedekileri de o kalibrede sanıyor ama kesinlikle değiller. En azından yerli montaj olanları değil.

• Tam kahvehane muhabbeti, köylü dayı lafları.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Hiç etkisi olmaz demedim tek başına neredeyse etkisi olmaz diyorum. Kalın bir koruma barı olması tek başına yetmez aynı zamanda arkasındaki kolların tasarımı ve dayanımı önemli. Koruma barı olmadığında en büyük hasarı tam göbekten 150 km hızla gelen bir motorsiklet verir herhalde. Başka da hayat kurtarabileceği bir kaza şekli aklıma gelmiyor.

Arkadan kazalarda koruma barı tek parça kalsa da kollar katlanıyor sonuçta.

O barı koymayan firma herhalde tasarımını da ona göre yapmıştır. Takata hava yastıkları nedeniyle 10 sene sonra bile geri çağırma yapan bir firma büyük bir güvenlik açığı olsa herhalde en azından Avrupa'da geri çağırma yapıp iki vidayla bir bar takardı diye düşünüyorum.
    Bir kere de yanlışa yanlış de be arkadaşım. Para mı alıyorsun, hissen mi var Honda'da söyle de bilelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Tam kahvehane muhabbeti, köylü dayı lafları.
    Hangisi için öyle dedin gözüm ?

• çok şey yazılabilir ama kısaca honda

hayat onda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zed

Bir kere de yanlışa yanlış de be arkadaşım. Para mı alıyorsun, hissen mi var Honda'da söyle de bilelim.

Alıntıları Göster
    Sizin yolda giderken kendi kendine yanan araçlar ne oldu BMW geri çağırma yaptı mı? Hiç eylem filan yaptınız mı? Eylemi geçtim herhangi bir yerde dile getirdin mi?

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    sizce şahin bu araca bu kadar zarar verebilir mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • m_kucukaksoy kullanıcısına yanıt
    Vermiş hocam, resim ortada

• Anlamadığım bazı şeyler var çözemiyorum. Kendi aracımda konsol nispeten yumuşak plastik. FB7 bir sonraki jenerasyon dediğiniz gibi her yer taş gibi. 2008 Civic Hatchback de amortisör kuleleri dahil plastik kaplama ile kapalı. Radyatör üzeri, çamurluk yanları dahil. Yıl olmuş 2019-2020 Civic Sedanlarda yok. Yahu maliyeti 10$ olsun o plastiklerin 300-500 koy müşterinin gözüne hoş gelsin. 2008 Civic Hatchback de aracın tabanı komple plastik ile kapatılmış FD6 da yok FB7 de bir bölümde var ( bildiğim kadarıyla sadece 2012 40.yıl paket diye geçenlerde ) diğerlerinde yok. Daha zor şartlarda aldığımız araçları yurtdışından daha eksik parça ile alıyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Hani egea konusu ? Egea ne alaka ayrıca. Bizim burda konuştuğumuz durum farklı. Geçtiğimiz günlerde civic euro ncap'ten 4 yıldız aldı diyen birine 5 yıldız aldığını yazmıştım yani, eğer başka konuları konuşacaksak...

Hondanin numarasını niye verdin, hondadan mantıklı bi yanıt alabileceğimizi mi düşünüyorsun ? Meşhur göçüklere top çarpmıştır diyen firma...

Sen gelip hurafeler uydurarak adamların yaptığı şeyi meşru göstermeye çalısıyorsun, dışardan çok komik duruyor farkında değilsin. Tezlerini çürütünce de konuyu başka yerlere çekiyorsun.

Mevzuya girişin bile "aman ortalık karışmış hondanın imajı zedeleniyor, dur bu metin çakayım da hondayı aklayayım" şeklinde

Biz burda eski kasaları konuşuyoruz sen gelmiş güncel kasanın kaza resimlerini, şasi resimlerini koyuyorsun, yav ne alaka ??

Bir de bana belgesiz konuşuyorsun demişsin, iyi misin sen ya

Neymiş kamçı etkisini azaltmak içinmiş, yav bu kamçı etkisini honda mi keşfetti sadece ? Son kasa civicte kamçı etkisi olmuyor mu ona niye tampon demiri koymuşlar ? Abd civiclerde kamçı etkisi olmuyor muymuş?

Aynı soruları soruyorum çünkü cevap alamıyorum senden. Cevap yerine konuyu başka yerlere çekip algı yönetimi yapıyorsun...

Diğer civic sahipleri de pohpohlayınca hoşuna gidiyor mevzu bu...
    Simdi belli oldu 4 yildizli civic 5 yildizli passattan daha güvenilir demenin sebebi , egea nin 3 yildizi savunmak için sadece sürücü güvenliğini baz aliyorsun simdi anladim sebebini affet ..

• Civic arka tampon demiri yok.

Japon araçlarında ne yazıkki bu gibi kandırmacalar oluyor bu sadece honda ya özel bir durum değil. Resimdeki araç son kasa toyota rav4. Araç amerikan kaza güvenlik kurumu olan iihs nin small overlap testine şöför tarafından gireceği için toyota sadece şöför tarafına güçlendirme yapmış. Tabi spnradan yolcu tarafı için aynı test standartı gelince araç gümlemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Sizin yolda giderken kendi kendine yanan araçlar ne oldu BMW geri çağırma yaptı mı? Hiç eylem filan yaptınız mı? Eylemi geçtim herhangi bir yerde dile getirdin mi?

Alıntıları Göster
    Bak hala konuyu saptırıyorsun.

BMW durup dururken yanıyorsa hatalıdır bu kadar net. Sen Honda için bunu bile yazamıyorsun.
  • zed Z kullanıcısına yanıt
    Sizin gibi duyarlı gençleri neden böyle konularda göremiyoruz?
    https://forum.donanimhaber.com/alev-alan-motorlar-nedeniyle-bmw-avrupa-da-324-000-otomobili-geri-cagirdi--134438543
  • bu civic fan ve fanatiklerine laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur. ölümüne savunurlar HondAŞKı.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.