Şimdi Ara

Civciv nerden alabilirim? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
1
Favori
41.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başka bakacak evcil hayvan bulamadın mı?
  • Ördek al yıkanırken küvette yüzerler seninle.
  • şuan yan odada 6 tane yeni doğmuş ördek yavrusu var
    tavsiyem biraz fazla al. yoksa ölür. 6 yavru da birbirine sokulmuş üşümemek için
    eğer az alırsan üşürler..
  • Eğer sende diğerleri gibi yaşam süresi yarışı yapmak istemiyorsan ampul kullanacaksın yoksa yazık hayvancağazlara.100'lük bir ampülü yaşam alanlarına doğrultacaksın.
  • ss geldi
     Civciv nerden alabilirim?
    bozuk parayı büyüklüğünü anlamanız için koydum
    eğer ben bakarım diyorsanız ve büyüyünce değerlendirecekseniz alın, güzel şey
    bizim ev müstakil. bahçede besleriz, böcek yer, doğal gübremiz olur diye geçen sene mayıs ayında 6 tane yavru ördek almıştık. kısa bi süre sonra kutudan ev balkonuna terfi ettiler.. ilk eve geldiklerinden 1 ay sonra ise bahçeye aldık. 6 tanesi de yaşıyordu(3 erkek, 3 dişi) bu kış 2 tanesi öldü(1 dişi, 1 erkek) 2 erkek iktidar kavgası yaşayınca ördeklerden birini başka bir yere gönderdik. 1 erkek 2 dişi kalmıştı ve baya önce dişilerden biri kuluçkaya oturdu, 3 hafta sonra yavruları doğdu(9 adet) bahçede bırakalım doğal ortamlarında büyüsünler dedik ama 9 civciv de öldü öbür dişi doğum yapınca onun yavrularınaa biraz büyüyene dek evde bakacaz... 3 büyük ise bahçede duruyor, anneleri biraz kızgın ama sağlık olsun
    açıkcası bizim ördekler çok şanslı bahçe gerçekten yaşam alanı olarak uygun bir yer. eğer böyle bir imkanınız varsa alın besleyin.(bakımına katlanırım derseniz) ayrıca civcivi bilmem ama ördekler hakkında sorularınıza kendi tecrübelerim dahilinde cevap verebilirim

• Dostum sana avsiyem pekin ördeği alman çok çabuk büyüyolar ve oldukça da büyük oluyorlar.Etide süper bende dediğimi yap madem bişe beslicen git pekin ördeği al
  • demek kara günler için sakladın bu lirayı

• quote:

Orijinalden alıntı: B.C.G

demek kara günler için sakladın bu lirayı

Soldan 2.yi bana versene para yumurtluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: vico

ss geldi
    bozuk parayı büyüklüğünü anlamanız için koydum
    eğer ben bakarım diyorsanız ve büyüyünce değerlendirecekseniz alın, güzel şey
    bizim ev müstakil. bahçede besleriz, böcek yer, doğal gübremiz olur diye geçen sene mayıs ayında 6 tane yavru ördek almıştık. kısa bi süre sonra kutudan ev balkonuna terfi ettiler.. ilk eve geldiklerinden 1 ay sonra ise bahçeye aldık. 6 tanesi de yaşıyordu(3 erkek, 3 dişi) bu kış 2 tanesi öldü(1 dişi, 1 erkek) 2 erkek iktidar kavgası yaşayınca ördeklerden birini başka bir yere gönderdik. 1 erkek 2 dişi kalmıştı ve baya önce dişilerden biri kuluçkaya oturdu, 3 hafta sonra yavruları doğdu(9 adet) bahçede bırakalım doğal ortamlarında büyüsünler dedik ama 9 civciv de öldü öbür dişi doğum yapınca onun yavrularınaa biraz büyüyene dek evde bakacaz... 3 büyük ise bahçede duruyor, anneleri biraz kızgın ama sağlık olsun
    açıkcası bizim ördekler çok şanslı bahçe gerçekten yaşam alanı olarak uygun bir yer. eğer böyle bir imkanınız varsa alın besleyin.(bakımına katlanırım derseniz) ayrıca civcivi bilmem ama ördekler hakkında sorularınıza kendi tecrübelerim dahilinde cevap verebilirim

tiplere bak

• quote:

Orijinalden alıntı: Hacıkafir

quote:

Orijinalden alıntı: B.C.G

demek kara günler için sakladın bu lirayı

Soldan 2.yi bana versene para yumurtluyor.

• Sakın lamba falan koymayın yarına kıvarmış civciv olur yanar hepsi

Kavanoz için sıcak su demiş bir arkadaş evet mantıklu bunu yapın, hatta termos varsa o daha iyi olur ufak termoslardan veya sırf onlara özel su torbası alın içine ılık su koyup havada dikik olacak şekilde bir yere yaslayn hep üzerine pislemezler hemde bütün gece sıcak tutar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NükleerAkaryakıt -- 19 Mayıs 2011; 15:05:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NükleerAkaryakıt

Sakın lamba falan koymayın yarına kıvarmış civciv olur yanar hepsi

Kavanoz için sıcak su demiş bir arkadaş evet mantıklu bunu yapın, hatta termos varsa o daha iyi olur ufak termoslardan veya sırf onlara özel su torbası alın içine ılık su koyup havada dikik olacak şekilde bir yere yaslayn hep üzerine pislemezler hemde bütün gece sıcak tutar

Lamba koyun dediysek kutusunun içine koysun demedik Gerekli ısıyı verecek mesafede konulacak öneri budur heryerde.Tabi sıcak suda aynı etkiyi oluşturacaksa neden olmasın.
  • Toptan civciv alacaksan:http://tavukcivciv.com var, oraya bakabilirsin.

Perakende civciv için şehirde bulunan petshoplara sor, kuşçulara sor. Oradan ulaşırsın kesin.
  • cluppeer C kullanıcısına yanıt
    Hocam 8 yıl geçmiş şimdi mi cevap verilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Küçükken okul çıkışında civciv almıştık ozaman tanesi 1tl ye çok dayanmadı ama kedi yedi :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://youtu.be/CDyoJP5uu4M

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafam Kasınıyor -- 16 Mayıs 2019; 0:49:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben pazardan birkaç tane küçük civciv aldım. Bayağı iyi bakmıştım normalde hemen ölürler diyorlardı. Benimkileri balkona açık şekilde koydum hava sıcak bir şey olmaz diye. Döndüğümde gözleri oyulmuş hepsi ölmüştü. Karga yapmış galiba.
  • Civciv almak yerine bir adet tavuk alıp kuluçkaya yatırın, civciv üretimine başlarsınız.

yine bir gün balık tutmayı öğretiyorum.

• mrsmrc kullanıcısına yanıt
    hocam tavuk üretimi işine girsek riskli midir
  • chtsydn kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum hocam. Biz köyde kendimiz yetiştirip kendimiz yiyoruz.

İşin ticari boyutunu bilen birisi cevaplasa daha iyi olur.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.