Şimdi Ara

cıtroen xsara 1.4 hdı 2005

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
9.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu konuyu genel olarak açıyorum bu araç hakkında ne bilen varsa paylaşsın.

bu aracı bn suan kullanıyorum aracın motoru hakkında bilgisi olan varmı,bu motorun ömrü nedir.

aracın km si 170.000 de aracın cekiçi cok da güzel arac konforlu genş , yakıt cok gzel helede dengesi viraja girişi var

aracın piyasası yok diyorlar biziralarda cok vr ama satan yok ondan sonra ney pıyasa yok. benm araca 15*16 tl diyorlar kıcıkırı 97-98-99-00 model araclarada 16-17-18-19 tl diyorlar bu ne yaf ney tutuluyormuş ondan sonrada cok tutuyorlar dökülüyor

şimdiden baylaşımlarınız için tşkkrlr

• Renk hariç benim aracın aynısı aracınız, öncelikle kazasız belasız kullanın demek istiyorum. Ben bu aracın eski kasasınıda kullandıktan sonra 1.4hdi 2005 modeline geçtim beklentileri fazlasıyla karşılayan bir araç, bahsedilen parça sorunları(genelde galericilerden çıkar söylentiler) filan yok zaten sizde farketmişsinizdir. Benim aracın motoruda 155 bin civarında hala bir sorun yok çok şükür, gittiğim özel servistede bir xsara var gri renkte 2004model hdi oda 210binde filan olması lazım motoru hiç açılmamış 17.000tl para istemişlerdi ona , servisin dediğine göre ortalama 300 bin civarı yapar"mış", piyasadaki 1.4tdci fiestaları incelemek lazım aslında onların motor durumları neyse bunlarında az çok aynıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: AirDream

Renk hariç benim aracın aynısı aracınız, öncelikle kazasız belasız kullanın demek istiyorum. Ben bu aracın eski kasasınıda kullandıktan sonra 1.4hdi 2005 modeline geçtim beklentileri fazlasıyla karşılayan bir araç, bahsedilen parça sorunları(genelde galericilerden çıkar söylentiler) filan yok zaten sizde farketmişsinizdir. Benim aracın motoruda 155 bin civarında hala bir sorun yok çok şükür, gittiğim özel servistede bir xsara var gri renkte 2004model hdi oda 210binde filan olması lazım motoru hiç açılmamış 17.000tl para istemişlerdi ona , servisin dediğine göre ortalama 300 bin civarı yapar"mış", piyasadaki 1.4tdci fiestaları incelemek lazım aslında onların motor durumları neyse bunlarında az çok aynıdır.
    Xsara, taçsız kral Pele'dir.Yol tutuşuyla,sorunsuzluğuyla,benzinli modellerdeki donanımıyla parmak ısırtır.Galericilerin lafına kanmayın,araçlarınızın fiyatını düşürmeyin.Ayrıca motor durumunu sormuşsunuz: Bir test yaptırarak öğrenebilirsiniz;km olarak ömür biçmek yanlıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: chnbs

Xsara, taçsız kral Pele'dir.Yol tutuşuyla,sorunsuzluğuyla,benzinli modellerdeki donanımıyla parmak ısırtır.Galericilerin lafına kanmayın,araçlarınızın fiyatını düşürmeyin.Ayrıca motor durumunu sormuşsunuz: Bir test yaptırarak öğrenebilirsiniz;km olarak ömür biçmek yanlıştır.

Alıntıları Göster
    arkadas test demişsin o nasıl birşey oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: by_karışık0074

Alıntıları Göster
    arkedaslar bu resimler bn arabann değil ama zaten aynısı resim çektım yuklen mıyo boyut fazla geliyor . arkadaslar aracımı biryandan satmak istiyorum biryandan istemiyorum cok kararsızım . neden dersenz arac güzel hoşta problem bende aracı alalı 8 ay oluyor 10.000 yaptım ben cok geziyom aracla belirli zaman sonra sıkılıyorum başka arac görüyorun fikrim değişiyor ama;bu aracı binmek için almayı düşünenlere şiddetle tavsiye ederim. benm gibi hemen sıkılıyorsa da kendi bilir az yakar çok km yapar geçen birisi 16l ye ver dedi kıyamadım olmaz dedim ne yapcam bilemiyom

• quote:

Birkaç yöntem ile fikir edinebilirsiniz: Ekspertiz işi yapan firmalar var,onlara gidebilirsiniz;kompresyon ölçümü yaptırabilirsiniz veya dinamometreye(dyno) çıkabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Birkaç yöntem ile fikir edinebilirsiniz: Ekspertiz işi yapan firmalar var,onlara gidebilirsiniz;kompresyon ölçümü yaptırabilirsiniz veya dinamometreye(dyno) çıkabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    bnm mercedes

cıtroen xsara 1.4 hdı  2005

• quote:

bnm mercedes

Alıntıları Göster
    .

• quote:

.

Alıntıları Göster
    .

• quote:

.

Alıntıları Göster
    Lastikleriniz 55 yanak değil gibi?
  • quote:

Alıntıları Göster
    evet değil acemiliğimize geldi üstünde ki lastiğin aynını aldım meğer buyuk muş 195/65/15
  • quote:

Alıntıları Göster
    eurodizel dışında yakıt kullanılmayan bakımı tam 1.4 hdi motor xsara 400-450 bin km yapar. Yalnız turbonun ömrü 200 bin km...
  • quote:

evet değil acemiliğimize geldi üstünde ki lastiğin aynını aldım meğer buyuk muş 195/65/15

Sırıtıyor.

@boraycan
    Km olarak belirlenen ömre karşıyımdır;lakin fındık kadar turboya bence iyi değer.
  • quote:

quote:

Sırıtıyor.

@boraycan
    Km olarak belirlenen ömre karşıyımdır;lakin fındık kadar turboya bence iyi değer.

2005 1.4 hdi kullanıyorum 1,5 yıldır bu nedenle bu aracı iyi tanıyorum...

420 bin kmde daha motoru açılmamış xsara gördüm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraycan

quote:

quote:

Sırıtıyor.

@boraycan

2005 1.4 hdi kullanıyorum 1,5 yıldır bu nedenle bu aracı iyi tanıyorum...

420 bin kmde daha motoru açılmamış xsara gördüm...

Alıntıları Göster
    Lastikler dönüşlerde filan sürtme yapmıyormu ? Benim aracımdada 195-60-15 takılı ama orjinal olmadığından içim rahat değil...

• quote:

Lastikler dönüşlerde filan sürtme yapmıyormu ? Benim aracımdada 195-60-15 takılı ama orjinal olmadığından içim rahat değil...

Alıntıları Göster
    xsara fiyatına göre çok iyi arabadır 307den baya bi ucuzdur. xsara yerine 206 alanlarıda kınıyorum.
  • quote:

Alıntıları Göster
    evet dreksiyonu kırınca sürtme yapıyor
  • quote:

Zararlı olabilir ileri zamanlarda mümkün olduğu zaman en azından 195-60-15 ölçülerine geçmenizi öneririm. Yoltutuşu 55 yanağa göre azalıyor fakat aynı oranda konfor artıyor bu bi gerçek ama 65 bence çok fazla.
  • quote:

quote:

Zararlı olabilir ileri zamanlarda mümkün olduğu zaman en azından 195-60-15 ölçülerine geçmenizi öneririm. Yoltutuşu 55 yanağa göre azalıyor fakat aynı oranda konfor artıyor bu bi gerçek ama 65 bence çok fazla.

Alıntıları Göster
    sağol kardeş keşke almadan önce arştırsa idim hep keşke lastiklerde daha yeni lastik suan sade davlmbazı asındırıyo cok cevirince yani şimdi değiştirmem lazım kardes ssendede cıtroen var sanırım facen yokmu ordada bilgi paylasımı yaparız cıtroen cileri beklerim yusuf yürükoğlu face ok şimdi lastikleri nasıl değiştireceğim okadar para verdim yaf bir bilgi verebilecek varmı

• quote:

sağol kardeş keşke almadan önce arştırsa idim hep keşke lastiklerde daha yeni lastik suan sade davlmbazı asındırıyo cok cevirince yani şimdi değiştirmem lazım kardes ssendede cıtroen var sanırım facen yokmu ordada bilgi paylasımı yaparız cıtroen cileri beklerim yusuf yürükoğlu face ok şimdi lastikleri nasıl değiştireceğim okadar para verdim yaf bir bilgi verebilecek varmı

Alıntıları Göster
    Ya bir lastikçiyle anlaşıp üzerindeki lastikleri verip aradaki farkı da ödeyerek 55 yanağa geçeceksiniz ya da üzeri ndeki lastikleri ilan verip satacaksınız,başka yol görünmüyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.