Şimdi Ara

Citroen C5 MCP Şanzuman Halim Duman!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
23.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2012 yılında satın aldığım Citroen C5 MCP Şanzumanlı bir aracım var. Şuanda 86 Bin KM'de. Severek keyif alarak kullandığım araçdan artık bıkma noktasına geldim. Yaşadıklarımı biraz özetleyip fikrinizi almak istiyorum.

Araç 60 Bin'deyken bir gün kalkışda ciddi anlamda titreme yaptı. Çok fazla rahatsız ediyordu ve vites geçişleri dertliydi. Anlayacağınız kronik şanzuman problemiyle ilk defa karşılaşmıştım. Yetkili servise götürüp baktırdım ve debriyaj seti, volant v.s. full değişicek dedi. 3000 TL masraf çıkarttı. Nitekim değiştirdikde. Bu işlemden sonra araç eskisine oranla kalkışlarda v.s. acayip yumuşak ve güzel oldu. Sarsma v.s. hiç olmuyordu. KM 82 bin civarına gelince (22 bin KM Sonra) araç yine kalkışda titremeye başladı. Birebir aynı sorundu. Götürdüm aynı yetkili servisie ve yine aynı senaryo 4000 TL fiyat verdiler. Bu seferde yetkili servisde yaptırmak istemedim. Çünkü yaptıkları iş 22 Bin KM idare etti. 50-60 bin i görsem valla ses çıkartmayacağım. Bu kadar erken bozulması bana başka bir problem olabileceğini aklıma getirdi. Servisde ypatırmayıp dışarıda başka bir ustada yaptırdım. Nitekim şuanda da bugüne kadar hiç olmayan aracın ilk kalkışda hafif rampalarda ses yapmaya başladı. Ortalama olarak 10 kere dur kalk yapınca hem çok az titreme başlıyor hemde ses yükseliyor hemde araca ciddi bir koku yayılıyor. 2 farklı yetkili servise götürdüm ancak 2 side normal olduğunu söylüyor. 4 yıllık aracım ilk defa böyle birşey yapıyor ve bunada normal diyorlar. Yolum aynı kilom aynı herşey aynı olmasına rağmen böyle bir durumu kabul edemedim.

Sorunu anlayacak sağlam bir usta arayışı içindeyim. Tavsiye edebileceğiniz yetkili servis yada servis varsa bana belirtirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

• hocam geçmiş olsun. şu konuya bir bakın isterseniz.. mcp vites alıştırması

http://forum.donanimhaber.com/m_83224912/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: vc over there

hocam geçmiş olsun. şu konuya bir bakın isterseniz.. mcp vites alıştırması

http://forum.donanimhaber.com/m_83224912/tm.htm

İlgin için teşekkür ederim. Her 2 alıştırmada 3 kere falan yapıldı araçta.
  • Hocam merhaba aynı araca sahibiz 2012 yılında 0 km bayraktar oto gaziemir'den satın aldım 1.6 e hdi mcp executive paketi Benim ilk volant arızam 110 bin km civarında oldu
    Araç kalkarken tak tok tak tok diye titreyerek kalkıyordu, servise götürdüm 3200 tl fatura verdiler baskı balata volant ve debriyaj parçaları değişecekti, akrabamın 3. sanayide oto kaporta mekanik dükkanı var işinin ehlidir. Parçaları dışardan satın alıp ona yaptırdım 2000 tl tuttu işçilik dahil. Aracım şuan 186 bin km de volant yine arıza verdi yakında yine masraf çıkaracak bıktım bu araçtan !!

Evimi yokuşlu bir mahalleye taşıdım şuan birçok sokağa c5 ile girip çıkamıyorum çünkü araba çıkmıyor yokuşu, mcp şanzuman titriyor , balata kokusu alıyorum.
    Aracın iç aksamı oldukça kalitesiz bu garantiden değişen 3. direksiyonum orjinalini de sayarsak 4 direksiyon değişti. Kapı kolları sürekli çiziliyordu onları da birer kez değiştirttim.Aracın şehir içinde kullanımı gayet hantal. Aksini iddia edenlere şaşıyorum.

Sizin yaşadığınız başka ne tür problemler oldu ?

Özel bir konu açıp sadece yaşadıklarımı yazmak ve almayı düşünenlere 'ışık' tutmayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: phidias

Merhabalar Arkadaşlar,

2012 yılında satın aldığım Citroen C5 MCP Şanzumanlı bir aracım var. Şuanda 86 Bin KM'de. Severek keyif alarak kullandığım araçdan artık bıkma noktasına geldim. Yaşadıklarımı biraz özetleyip fikrinizi almak istiyorum.

Araç 60 Bin'deyken bir gün kalkışda ciddi anlamda titreme yaptı. Çok fazla rahatsız ediyordu ve vites geçişleri dertliydi. Anlayacağınız kronik şanzuman problemiyle ilk defa karşılaşmıştım. Yetkili servise götürüp baktırdım ve debriyaj seti, volant v.s. full değişicek dedi. 3000 TL masraf çıkarttı. Nitekim değiştirdikde. Bu işlemden sonra araç eskisine oranla kalkışlarda v.s. acayip yumuşak ve güzel oldu. Sarsma v.s. hiç olmuyordu. KM 82 bin civarına gelince (22 bin KM Sonra) araç yine kalkışda titremeye başladı. Birebir aynı sorundu. Götürdüm aynı yetkili servisie ve yine aynı senaryo 4000 TL fiyat verdiler. Bu seferde yetkili servisde yaptırmak istemedim. Çünkü yaptıkları iş 22 Bin KM idare etti. 50-60 bin i görsem valla ses çıkartmayacağım. Bu kadar erken bozulması bana başka bir problem olabileceğini aklıma getirdi. Servisde ypatırmayıp dışarıda başka bir ustada yaptırdım. Nitekim şuanda da bugüne kadar hiç olmayan aracın ilk kalkışda hafif rampalarda ses yapmaya başladı. Ortalama olarak 10 kere dur kalk yapınca hem çok az titreme başlıyor hemde ses yükseliyor hemde araca ciddi bir koku yayılıyor. 2 farklı yetkili servise götürdüm ancak 2 side normal olduğunu söylüyor. 4 yıllık aracım ilk defa böyle birşey yapıyor ve bunada normal diyorlar. Yolum aynı kilom aynı herşey aynı olmasına rağmen böyle bir durumu kabul edemedim.

Sorunu anlayacak sağlam bir usta arayışı içindeyim. Tavsiye edebileceğiniz yetkili servis yada servis varsa bana belirtirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

genç , istanbul yolunda volvonun (volan) arkasında cemal usta var. istersen ona bir görün. çok iyi bir ustadır. otosaydan ayrılmadır. telefonu . 535 666 10 69 . telefon edersen yerini tam olarak sana söyleyecektir. ayrıca kalender biridir..

• phidias kullanıcısına yanıt
    S.A
    Hocam benim C4 te Sigorta arizasi verdi bi servis 2.500 kagit dedi obur servis 600 kagit a bitirdi.
    Indirimler olur belki.

Bide en az 3 servise sorun derim merak etmeyin insan icadi sonucta cozulur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxiromulus

Hocam merhaba aynı araca sahibiz 2012 yılında 0 km bayraktar oto gaziemir'den satın aldım 1.6 e hdi mcp executive paketi Benim ilk volant arızam 110 bin km civarında oldu
    Araç kalkarken tak tok tak tok diye titreyerek kalkıyordu, servise götürdüm 3200 tl fatura verdiler baskı balata volant ve debriyaj parçaları değişecekti, akrabamın 3. sanayide oto kaporta mekanik dükkanı var işinin ehlidir. Parçaları dışardan satın alıp ona yaptırdım 2000 tl tuttu işçilik dahil. Aracım şuan 186 bin km de volant yine arıza verdi yakında yine masraf çıkaracak bıktım bu araçtan !!

Evimi yokuşlu bir mahalleye taşıdım şuan birçok sokağa c5 ile girip çıkamıyorum çünkü araba çıkmıyor yokuşu, mcp şanzuman titriyor , balata kokusu alıyorum.
    Aracın iç aksamı oldukça kalitesiz bu garantiden değişen 3. direksiyonum orjinalini de sayarsak 4 direksiyon değişti. Kapı kolları sürekli çiziliyordu onları da birer kez değiştirttim.Aracın şehir içinde kullanımı gayet hantal. Aksini iddia edenlere şaşıyorum.

Sizin yaşadığınız başka ne tür problemler oldu ?

Özel bir konu açıp sadece yaşadıklarımı yazmak ve almayı düşünenlere 'ışık' tutmayı düşünüyorum

Bu aracı alırken bu şanzumanın problem çıkartacağını bilerek aldım. Nitekim aynı dönemlerde dsg'nin v.s. kronik problemleri vardı. Ancak bana mantıksız gelen konu KM'si. 60 Bin de değişen şanzuman 25 Bin'i görmeden tekrar bozuldu. Şimdi ise 1000 KM yapmamış aracın şanzumanı hala sıkıntılı. Her 60 bin'de değişse anlarım dert etmem. Ama bu durum canımı sıkıyor açıkcası.

Aracın genel olarak iç malzemeleri kötü. Direksiyonu ve teyp'i değiştirdim bende garantiden.

Passat ve Passat CC'yi aktif olarak inceliyorum. Sanırım ciddi anlamda araçtan ümidi kestim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Andre Citroen

S.A
    Hocam benim C4 te Sigorta arizasi verdi bi servis 2.500 kagit dedi obur servis 600 kagit a bitirdi.
    Indirimler olur belki.

Bide en az 3 servise sorun derim merak etmeyin insan icadi sonucta cozulur :)

Hafta sonu tekrar tamirci gezdim. Ortak kanı volant, debriyaj setini v.s. değiştiricez.

1000 KM yapmamış seti değiştiricez diyorlar. Çıldırmak üzereyim.
  • C5 beni pisman etti bir daha almam aldirtmam

• Hocam DSG de böyle,çoğu otomatik böyle çok daha lüks araçlar bu arızaları veriyor.

Insan evladı üretti i arabayı çözülür.

Size garanti vermemeleri ayıp.
  • phidias kullanıcısına yanıt
    Garanti nasıl yok anlamıyorum yani bunların yaptıkları da adilik.

Nerde değiştirdiyseniz gidin peşini bırakmayın büyük esnafsa tüketici mahkemesine verin en iyisi.

• PSA'nın yarı otomatik şanzımanları çöp. Tamam DSG kadar lanet değil ama araçtan sizi ciddi anlamda soğutan ve sinir hastası etme noktasına getiriyor. Peugeot veya Citroen farketmiyor. Alacaksınız manuel veya tam otomatik açık ara tercih sebebi.

• Sonuç nedir, çözülmüşmüydü vites sorunu C5
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.