Şimdi Ara

CİTROEN C5 SXPK Hidrosüspansiyon Motor Arızası.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
19.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Citroen C5 SXPK 1.6 HDİ 2006 model aracımda süspansiyon arızası oluştu. Ekrandaki arıza metni "suspansiyon system faulity maksimum drive 90 km.saat" şeklinde bir ibare çıktı. yetkili servise başvurdum. Servisteki arkadaşlar aracı cihaza zoktular ayrıntılı olarak incelediler. Sonuçta süspansiyon motorundaki bir kısa devre nedeniyle süspansiyon motoru sigortası atmış, sigortayı takıp denediklerinde süspansiyon motorundan yanık kokusu gibi bir koku yükselince sigortayı devre dışı bıraktık. Servis motorun yenisiyle değiştirilmesi gerektiğini bildirdi. tamirini yapmıyorlarmış. dışarıda tamiri olup olmadığınıda bilmiyorlar ve tavsiye etmediler. ilgileri için hepsine teşekkür ediyorum. zira yardımcı olmak için çok uğraştılar. Ancak motorun fiyatı 2700 tl civarında olduğundan ve ellerinde ve BAYLAS ta de bulunmadığından henüz yaptırmadım. Süspansiyon Motorunun içerisindeki keçelerden birinin yağ kaçırmasıyla elektirik kısa devresi olabileceğini belirttiler. bu arızanın tamirini yapan, yada bu sorunun başına gelen birileri varsa yardımlarını bekliyorum.

İlgili arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim. Tamir ettirmek başıma iş açarmı yoksa yenisini temin yoluna mı gideyim yar bana bir yardımcı.
    Ben Mersin de ikamet ediyorum. Buralarda bu sorunu çözebilecek bir arkadaş biliyorsanız bana iletişim bilgilerini verirseniz sevinirim.

• parçanın fiyatına ebay.com dan falan arat belki yurt dışında daha ucuzdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

parçanın fiyatına ebay.com dan falan arat belki yurt dışında daha ucuzdur.
    ebay.com a baktım ama arama sonucu boş çıktı abim
  • quote:

Orijinalden alıntı: culudag

ebay.com a baktım ama arama sonucu boş çıktı abim

Alıntıları Göster
    2700 nedir yahu...yazık günah. kardeş bir çözüm bul da o parayı verme..motoru yaptırsan ancak tutar o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

2700 nedir yahu...yazık günah. kardeş bir çözüm bul da o parayı verme..motoru yaptırsan ancak tutar o kadar.

Alıntıları Göster
    Bende sizin fikrinizdeyim. El insaf derler. Üstelik çalışan bir süspansiyon pompası bu. Açılıp soruna bakılacak. Ama bu iş benim elimden gelmiyor ne yazıkki:D
    Ehil kişi arayacağız. 2700 TL ye ikinci el araba var piyasada:D
  • quote:

Bende sizin fikrinizdeyim. El insaf derler. Üstelik çalışan bir süspansiyon pompası bu. Açılıp soruna bakılacak. Ama bu iş benim elimden gelmiyor ne yazıkki:D
    Ehil kişi arayacağız. 2700 TL ye ikinci el araba var piyasada:D

Alıntıları Göster
    o suspansiyonu herkes yapamaz ustası falanda yoktur ama ufak bi problem gibi yag kaçırma falan anlayan biri düzgün yaparsa yapılır . özel bi süspansiyon oldugu için adamlar komple degiştirecekler bu yuzden 2700 istiolardır. yoksa kafa atmak lazım citroene. bu ne lan dedirtir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColDasHeLL -- 17 Aralık 2012; 7:03:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ColDasHeLL

o suspansiyonu herkes yapamaz ustası falanda yoktur ama ufak bi problem gibi yag kaçırma falan anlayan biri düzgün yaparsa yapılır . özel bi süspansiyon oldugu için adamlar komple degiştirecekler bu yuzden 2700 istiolardır. yoksa kafa atmak lazım citroene. bu ne lan dedirtir :)

Alıntıları Göster
    O süspansiyonların 250.000km garantisi olduğunu biliyorum. Citroen Fransa ile görüşmeye çalışınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood

O süspansiyonların 250.000km garantisi olduğunu biliyorum. Citroen Fransa ile görüşmeye çalışınız.

Alıntıları Göster
    Evet birkaç kişi daha aynı şeyi söyledi ama, Garanti belgesinde öyle bir taahhüt olmadığı için servis bu konuda tam bilgi veremedi. Bu güne kadar öyle bir işlemde yapmamışlar.
  • quote:

Evet birkaç kişi daha aynı şeyi söyledi ama, Garanti belgesinde öyle bir taahhüt olmadığı için servis bu konuda tam bilgi veremedi. Bu güne kadar öyle bir işlemde yapmamışlar.

hocam amortisör tamiri yapan firmalar var... eger istanbul civarında isen hasanpaşada benim ustam var git gotur arabanı sana yardımcı olur... yada ataturk sanayi yada ikitelli sanayiye dogru git pert araçtan çıkma bir tane al serviste taktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

quote:

hocam amortisör tamiri yapan firmalar var... eger istanbul civarında isen hasanpaşada benim ustam var git gotur arabanı sana yardımcı olur... yada ataturk sanayi yada ikitelli sanayiye dogru git pert araçtan çıkma bir tane al serviste taktır...

Alıntıları Göster
    Hocam İstanbul da olsam zaten sorun olmaz, herşeye çare bulunuyor orda. İstanbul'dan mersine geleli iki sene oldu, tamirle ilgili çareyi mersin de bulmam lazım. Ayrıca bu iş normal bir amortisör arızası değil. Hidroaktif Süspansiyon tamamen ayrı bir teknoloji.

• quote:

Hocam İstanbul da olsam zaten sorun olmaz, herşeye çare bulunuyor orda. İstanbul'dan mersine geleli iki sene oldu, tamirle ilgili çareyi mersin de bulmam lazım. Ayrıca bu iş normal bir amortisör arızası değil. Hidroaktif Süspansiyon tamamen ayrı bir teknoloji.

Alıntıları Göster
    Aynen. Bu yüzden bence yetkili servis aracılığıyla garanti kapsamının üzerine düşünüz. 250.000km garanti diye söylemeyi biliyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Mersin'deyim hocam Bu halde araba Ankara'ya gelmez.
  • quote:

Mersin'deyim hocam Bu halde araba Ankara'ya gelmez.

Alıntıları Göster
    Tamiri yapılabiliyor diye biliyorum ancak çok verimli olacağını sanmıyorum komple sıfır olarak alıp taktırmak daha mantıklı olur en azından başınız ağrımaz arızada çok ilginçmiş çok bozulacak bir malzeme değil ama şans işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: of dead

Tamiri yapılabiliyor diye biliyorum ancak çok verimli olacağını sanmıyorum komple sıfır olarak alıp taktırmak daha mantıklı olur en azından başınız ağrımaz arızada çok ilginçmiş çok bozulacak bir malzeme değil ama şans işte.

Alıntıları Göster
    Bende cesaret edip henüz açtırmadım, zira kabiliyetli birisini bulsam göstereceğim. Burada kimse bu sistemi bilmiyor.
  • quote:

Bende cesaret edip henüz açtırmadım, zira kabiliyetli birisini bulsam göstereceğim. Burada kimse bu sistemi bilmiyor.

Alıntıları Göster
    land roverların alçaltma yükseltmeleride sık bozuluyormuş eskilerin, onlarla uğraşan bi usta bulursan yardımcı olacaktır ...
  • 2007 citroen c5 suspansiyon motoru calismiyor yardimci olursaniz sevinirim
  • İSTANBUL BAĞCILAR GÜNGÖREN SANAYİ SİTESİNDE / CİTROEN MEHMET OTO ELEKTRONİK VAR bu işte tek adres ölüsünü dirisini 1 haftada hallediyor ben yaptırdım 2 yıl oldu haala çatır çatır kullanıyorum numarasını atayım size
    Telefon : 0535 362 5062

• Merhaba Beyler.

Suan bi c5 III SW sahibiyim, 2011 model, v6 hdi exclusive. Zayif noktalari nelerdir bu arabanin tam olarak, elektrik, motor vesayre.
    HP Süspansiyon ve elektriginden anlayan ustalar varmidir yada önerebilirmisiniz?
    Rot cubugu ve hydrolik borusu (Servo icin) yag kacirmakda. Bununla beraber iki Amortisor degisimini,LDS Yenilenmesi, (yag, Fren ve Motorsuyu degisimi) , otomatik sanjiman yagi degisimini elden gecirmek istiyorum. Isini düzgün yapan ve buarabalardan iyi anlayan bir usta önerirseniz sevinirim, Istanbul izmit yada sakarya taraflarinda.

selamlar
  • Cevap: tamrini yapıyoruz dilerseniz yardımcı olurum
  • asdasd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda_5858 -- 14 Nisan 2021; 19:55:50 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.