Şimdi Ara

~ Citroen C3 - Kullanıcıları / Fan Kulübü (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
11
Favori
155.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba. Ya citroenlerde parça sıkıntısı olduğunu biliyordum ama bu kadarını tahmin etmiyordum. 2009 model eski kasa c3 için arka silecek kolunu nereden bulabilirim fikriniz var mı acaba ? bildiğim kadarıyla pegouet la ortak malzemeleri var ama silecekte durum öyle mi acaba ? 206 nın sileceğini buna olurmu sizce ?
  • screaam S kullanıcısına yanıt
    Hocam akış metre arızalıysa araba belli bir devri geçmez. 92 beygir bu araba, gazı köklediğinizde uçması lazım. Arabayı almadan önce mutlaka deneyin. Size aracı çalışır halde verirlerse motoru kapatıp kendiniz çalıştırın.

Diyelim ki akış metre sorunlu, o zaman onun 2 çözümü var.

1. Citroen servisi: Burada size orijinal hava akışmetre takarlar (yaklaşık 600 TL) ama aracın düzeleceğini garanti etmezler. Hatta bir de akışmetre bağlantılarını değiştirmek isteyebilirler ki bu da 600 TL tutuyor. Yani 1200 TL verseniz bile aracınız düzelmeyebilir.
    2. Çıkma parça: Hurdacılara gidip aracın modeline uygun akışmetre alıp denemek en mantıklısı (100-200 TL arası). Çok kolay takılan bir parça olduğu için aracınızla gidip hemen orada deneyebilirsiniz. Aracınız bu parçayı taktıktan sonra düzelse bile seri numarası bire bir aynı olmadığı için motor ikaz lambası yanabilir.
  • ÖNCELİKLE HERKESE SLM LAR

ARKADAŞLAR 2004-2005 OTOMATİK C3 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA OTOMATİK VİTES KULLANAN ARKADAŞLAR YORUMLARINI YAZARSA SEVİNİRİM
    AYRICA GÖRÜŞLERİNİZİ YAZARSANIZ SEVİNİRİM
  • Arkadaşlar şu araçla ilgili düşünceleriniz nelerdir?Araç 1.4 i sx sensodrive sanırsam,özellik olarak neler vardır?Bir de fiyatı nasıl sizce?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-emsalsiz-temizlikte-191482544/detay/
  • arkadaşlar merhaba, konuyu hortlatayım dedim, 2005 model 1.4 HDi Exclusive almayı düşünüyorum. Araçla ilgili bilgi verebilir misiniz. ABS var mı yol tutuşu nasıl, yakıt durumu nedir şehir içi şehir dışı? Şimdiden teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar 2007 C3 aracıma xenon far takmak istiyorum tavsiye varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba.
    3 aractir citroen c3 1.kullaniyorum. cok ta memnundum ta ki bu aracim sorjn cikartana kadar.
    Ilk aracimla 380.000 km yaptiktan sonra sattim. Ikinci aracimi 640.000 de sattim. Su an ki 348.000 de. Ilk iki aracta sadece mekanik bakim yapmistims ve kesinlikle motorlarinda ve turboda tek bi sorun cikmadi. Periyodik bakimlarini aksatmam ve erken yaparim nerdeyse. Servisin onerdigi ya yerine mobil f1 veya castrol edge kullanirim.
    Sorunuma gelince

Aracim 2012 1.4 hdi. C3

1.aracimi 3bin deviri gecince tekleme oluyor.
    2. Teklemeler basladigi zaman durup rolantide ibreye baktigimda ibrede dalgalanma oluyor (0.5 - 1.00) arasi. Bazende ayagimi gazdan cekince direk düşüyor ve stop ediyor.
    3. Stop edince marsa bastigimda araba calismiyor. Arac hava yapiyor. Vakvak yardimiyla 10 dk pompaliyorum ancak calisiyor.
    4. Bu hatalara ragmen kesinlikle aracta herhangi bir ariza kodu vermiyor.

Bu hatalardan dolayi araci orjinal servis dahil belki 10 tamirciye götürdüm ama tüm yapilanlara ragmen sorun bir turlu duzelmedi. Arabayi duz duvara toslamak istiyorum artik.

Araca yapilanlar

1. Ahtapot hortum seti degisti vakvak diye tabir edilen
    2. Enjektorler temizlendi
    3. Mazot pompasi uzerindeki mazot basinc sensörü degisti

Arkadaslar basina boyle bisey gelen varsa ve cozumunu biliyorsa lutfen cvp versin. Tesekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2004 100 binde 1.4sx benzinli otomatik almayi dusunuyrm nasildir onerir misiniz ne kadar yakar ve 25 bin fiyati nasil...kaza degisen yok lokal bi kac boya var sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: erciyesli2007

2004 100 binde 1.4sx benzinli otomatik almayi dusunuyrm nasildir onerir misiniz ne kadar yakar ve 25 bin fiyati nasil...kaza degisen yok lokal bi kac boya var sadece

Evet C3 fanları, arkadaşlar yardımlarınızı bekliyoruz. Bende arkadaşla benzer durumdayım. 2004-2005 otomatik vites c3 ler nasıldır? En büyük korkumuz haliyle otomatik vites, problem yaşar mıyız? Aklımdaki en büyük soru ise otomatik ve yarı otomatik versiyonları. C3 lerin yarı otomatiklerini tavsiye eder misiniz? Bu şanzımanın kodu, adı vs nedir? İkisi arasında tercih yapacak olursak hangisini tercih edersiniz, otomatik mi yoksa yarı otomatik mi? Cevaplarınızı bekliyoruz, şimdiden teşekkürler.

• Kimse yok mu yaaa kullanan arkadaslar bi yardimci olun

• Öncelikle merhaba,

Yaklaşık 1,5 yıldır 1.4 HDi 92bg manuel vites araç kullanıyorum. Aldığımda 145.000 km'deydi, şimdi 169.000km'de.

Öncelikle performans, yakıt ve konfor açısından bu paraya alınabilecek ennn iyi araçlardan birisi değil, tek araç diyebilirim. Ancak...

İşte enteresan kısmı burda başlıyor çünkü araç bir arıza ışığı yakmaya başladığı zaman sorunu bulamayabiliyorsun... Yaklaşık 6 aydır arıza lambası problemi yaşıyorum, hala çözebilmiş değilim. Araç 90 km hızda 2000 devirde bir arıza ışığı yakıyor, 1,4 HDi turbo dizel motor oluyor sana 1000 cc benzinli araç motoru...

O sebeple citroen c3 almadan iyi düşün, bu kadar çok elektronik sensör bulunduran araçta otomatik vites alacaksan daha da iyi düşün. Bakımından şüphe ettiğin araca sakın yaklaşma...
  • Arkadaslar bende daha 2 hafta önce c3 hdi aldim, bugun arabanin mazotu azdi, alese girdim cikista calistirmaya calistim fakat kontagi cevirdim gosterge isiklari yandi söndu ve calismadi, ilk once mazot az oldugu icin yapmis olabilir dedim, neyse mazot ekledim, yine kontaga bastim fakat yine ayni sekilde yapti, sonra arabayi vurdurmak durumunda kaldim, vurdurdum calisti, mahalleye geldim park ettim stop ettim arabayi tekrar calistirim dedim kontaga bastim yine ayni sekilde kavramadi araba ve calismadi, acaba akuden olabilir mi yada sizce nerde sorun olabilir, ayrica kontaga basar basmaz 'oto kilitleme aktif' diye bir aey yazdi, motor kendi kendini mi kilitledi acaba, ve tum tarihler fln bi anda degisti, 2007 tarihi oldu bi anda, sizce sorun n olabilir, buna benzer bisey yasayan varsa tecrubelerini aktarabilirse sevinirim, moralim siffir-siffir-siffir:(,

• quote:

Orijinalden alıntı: EbuMusab3458

Arkadaslar bende daha 2 hafta önce c3 hdi aldim, bugun arabanin mazotu azdi, alese girdim cikista calistirmaya calistim fakat kontagi cevirdim gosterge isiklari yandi söndu ve calismadi, ilk once mazot az oldugu icin yapmis olabilir dedim, neyse mazot ekledim, yine kontaga bastim fakat yine ayni sekilde yapti, sonra arabayi vurdurmak durumunda kaldim, vurdurdum calisti, mahalleye geldim park ettim stop ettim arabayi tekrar calistirim dedim kontaga bastim yine ayni sekilde kavramadi araba ve calismadi, acaba akuden olabilir mi yada sizce nerde sorun olabilir, ayrica kontaga basar basmaz 'oto kilitleme aktif' diye bir aey yazdi, motor kendi kendini mi kilitledi acaba, ve tum tarihler fln bi anda degisti, 2007 tarihi oldu bi anda, sizce sorun n olabilir, buna benzer bisey yasayan varsa tecrubelerini aktarabilirse sevinirim, moralim siffir-siffir-siffir:(,

Aracınızın aküsü bitmek üzere beyfendi, elektrik akımı kesilmiş ve vurdurunca düzelmiş ondan tarih ve yol bilgisayarı verileri falan sıfırlanır

Akünüzü değiştirirseniz bu sorunların hiç biri kalmaz
  • Merhaba ben de ikinci el araçlara bakıyorum. Sizce 2005-6 sx donanım mı alınmalı yoksa 2008-9 x fruio mu? diğer sorum araçların km leri 130 binlerde dizel mi yoksa benzin lpg mi daha mantıklı olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aspergillus -- 22 Aralık 2015; 13:49:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspergillus

Merhaba ben de ikinci el araçlara bakıyorum. Sizce 2005-6 sx donanım mı alınmalı yoksa 2008-9 x fruio mu? diğer sorum araçların km leri 130 binlerde dizel mi yoksa benzin lpg mi daha mantıklı olur?

Donanım yakıt çekiş anlamında SX donanım öneririm. Piyasa anlamındada daha canlıdır sx'ler.

X furioların bazılarında abs dahi yok opsiyonel olarak sunulmuş :)

Dizel almanız çok daha mantıklı

C3'lerde benzinli olan pek tutulmadı ve lpg ile harika bir uyumu söz konusu değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

quote:

Merhaba ben de ikinci el araçlara bakıyorum. Sizce 2005-6 sx donanım mı alınmalı yoksa 2008-9 x fruio mu? diğer sorum araçların km leri 130 binlerde dizel mi yoksa benzin lpg mi daha mantıklı olur?

Donanım yakıt çekiş anlamında SX donanım öneririm. Piyasa anlamındada daha canlıdır sx'ler.

X furioların bazılarında abs dahi yok opsiyonel olarak sunulmuş :)

Dizel almanız çok daha mantıklı

C3'lerde benzinli olan pek tutulmadı ve lpg ile harika bir uyumu söz konusu değil

İki tane dizel buldum biri 2004 model 92 hb 1.4 model 125 binde. Diğeri 1.6 motor 2007 175 binde.ikisi de sx donanımı. Arada da 3000 tl fiyat farkı var :-) araçların bakım durumu aynı sayarsak hangisi motor seçeneği hangi modeli seçmek daha mantıklı olur sizce?

• quote:

İki tane dizel buldum biri 2004 model 92 hb 1.4 model 125 binde. Diğeri 1.6 motor 2007 175 binde.ikisi de sx donanımı. Arada da 3000 tl fiyat farkı var :-) araçların bakım durumu aynı sayarsak hangisi motor seçeneği hangi modeli seçmek daha mantıklı olur sizce?

İleriye yönelik düşünecek olursak 2004 olanı tercih ederdim kilometresinden dolayı

İkisininde donanımı aynı zaten, iki araçta 92 beygir öteki 1.6 olsa dahi

Arada 3000 liralık fark varsa 2004 bence daha mantıklı duruyor :)
  • arkadaşlar merhaba,

bende 2011 yeni kasa c3 var. ben aracıma xeon far taktırmayı düşünüyorum. philips h4 (ampül çeşidinden tam emin değilim) taktırıp kullanan var mı? nasıl? araba elektrik aksamına sorun veriyor mu?

http://www.hepsiburada.com/philips-xtreme-vision-h4-ampul-seti-130-fazla-isik-20-beyaz-isik-103816-p-OTM103816
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozay

arkadaşlar merhaba,

bende 2011 yeni kasa c3 var. ben aracıma xeon far taktırmayı düşünüyorum. philips h4 (ampül çeşidinden tam emin değilim) taktırıp kullanan var mı? nasıl? araba elektrik aksamına sorun veriyor mu?

http://www.hepsiburada.com/philips-xtreme-vision-h4-ampul-seti-130-fazla-isik-20-beyaz-isik-103816-p-OTM103816

Attığınız ilan xenon far değil beyaz ampuldür

Bi xenon olmadığı sürece ben karşıyım xenon fara, ne kalitesi kalite ne de karşı tarafı tarafı düşünen bi sistem

çakma xenonlarla karşıdan gelen sürücüyü kör ediliyor

elektrik aksamına düzgün bir montajla bir sorun olmaz

linkteki ürün zaten sadece ampul, ampulleri sök tak yapacaksınız
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.