Şimdi Ara

~ Citroen C3 - Kullanıcıları / Fan Kulübü (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
597
Cevap
11
Favori
155.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,

2 yıl kadar tam sizin bahsettiğiniz modelden kullandım, yani 2005 cam tavanlı Citroen C3 HDI SX.

1.4 HDI SX olan modeller 92 beygir. 70 beygir olanlar ise 1.4 SX olarak geçiyor.

Aracı henüz almadan önce yaptığım araştırmalarda 70 beygir olanın daha az yaktığını ancak çekişinin biraz düşük olduğunu öğrenmiştim. 70 beygirin ne kadar yaktığını bilmiyorum ama benimki şehir içinde ortalama 4.9 lt/100 km yakıyordu. Şimdi kullandığım araç dizel olmasına rağmen 5.7 lt/100 km yakıyor. C3'ün kıymetini bilmek lazım.

92 beygirlik modelden alırsanız trafikte dikkatli olun, araç biraz fazla atak.

Bildiğim kadarıyla bu araçlarda normalde hız sabitleme veya park sensörü olmuyor, aracı satın alırken ekstra donanım olarak taktırabiliyorlar.

Olur da denk getirirseniz, almadan önce cam tavanı sonuna kadar açıp deneyin. Lastikleri zamanla yıpranıyor ve değiştirmek için iyi para istiyorlar.

• Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim , dikkat edeceğim belirttiğiniz hususlara
  • merhabalar aracınızdaki teyp ünitesinde code olmadığını düşünüyorum.
    benim aracımda code istemedi araç 2006 xflorio hdi 70bg olan
    cd ünitesindeki dişli genelde c3 araçlarda tipik arıza fakat dişli ünitesi biraz zor bulunuyor. çevrenizdeki tamircilere somanız lazım yada söküp bizzat gösterin.
    fakat biraz pahalı olabilir.
  • bu arada arkadaşlar aracımda orj ön sis lambası yok.
    bende araştırmalarım sonucu depo ve tyc marka sis lambaları buldum.acaba merak ettiğim şey ayrı butonamı takmak mantıklı olur yoksa aracın koldaki arka sis lambalarınamı montaj yapayım.
    teşekkürler
  • ~Trabzon61~ kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşlar, ben yalovadan osman. benim aracım 2004 citroen c3 hdi, benim aracımın mazot borusunda hava sorunu var. bir saatten fazla kullanmadığım zamanlarda mazot borusu hava yapıyor, mazot borusundaki pompayı vakumlayarak sorunu çözüyorum. ahtapot veya vakvak borusu denilen boruyu değiştirdim. ama sıkıntı hala devam ediyor. ne yapmam gerek, sorun nerede olabilir. bana yardımcı olursanız çok sevinirim. osman koç 05324845602
  • Arkadaşlar 2011-2012 Citroen C3 öneren var mıdır ? Otomatik alacağım
  • ymantalya kullanıcısına yanıt
    Tam konunun üzerine geldim sanırım :) aracımın ilk sahibi (Kuzenin kayınpederi) aracı alırken sis farı taktırmış, lakin düğmesinin nerede olduğunu bende bilmiyorum birçok kombinasyon denedim (arka sisleri açıp uzun yakmak vb) ancak çalışmadı, olmazsa cd çaları yaptırırken oto elektrikçide bi sorayım bunu da...

~ Citroen C3 - Kullanıcıları / Fan Kulübü
  • kısaları açtığınızda sol kolun ortasında döner bir kısım vardır. buradan açılıyor c2'lerde.
  • lonelyboy34 L kullanıcısına yanıt
    Normalde fabrika çıkışı sis falı olan araçlarda dediğiniz gibi, ancak bendekinde orta döner kısımda sadece arka sis farı işareti var...
     ~ Citroen C3 - Kullanıcıları / Fan Kulübü
  • serviste bilgisayara bağlattınız mı aracı? sistemden bu sis farı seçeneğini aktif etmek gerekiyor diye biliyorum.
    @yavuzselimyilmaz
  • lonelyboy34 L kullanıcısına yanıt
    Bilmiyodum böyle bişey olduğunu :( müsait zamanda götüreyim, teşekkürler bilgi için :)
  • 2003 model C3'ü 97 bin Km.de aldım. Şimdi 145 bini geçti. Alalı 2 sene oldu. Son zamanlarda şanzıman çok problem yapmaya başladı, geçişlerde kasıyor, bazen gaza bassan da gitmiyor sonra aniden atak yapıyor..

Bildiğiniz iyi bir şanzımancı var mı ? Sıfır original aradım ama herkes farklı fiyat çekiyor. 2500 diyen de var 4500 diyen de 6000 diyen de 10000 üzeri diyen de..

Büyük ihtimalle şanzımanı revizyona sokacam.. İstanbul avrupa yakası.
  • arkadaşlar herkeze selam, kazasız sürüşler dilerim.
    Ön konsolda bulunan kapıları kilitleme, teyibin yanında bulunan deforme olmuş tuşların yenisi var mıdır ? nereden alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sparcoo

arkadaşlar herkeze selam, kazasız sürüşler dilerim.
    Ön konsolda bulunan kapıları kilitleme, teyibin yanında bulunan deforme olmuş tuşların yenisi var mıdır ? nereden alabilirim.

Benimki de soyulmuştu.. Çıkardım komple soydum :) beyaz oldu, ışığın olduğu kısım siyah kalıyor.. Değişik bir görüntü ortaya çıkıyor. Ben beğendim..

Çok sorun ederseniz, çıkmacılara bakın. Sıfırını ben bulamadım.
  • teşekkürler :)
  • DArkadaşlar bugün c3 1.4 benzinli gördüm araç 2008 model ilk Sahibinden 55000 de sadece arka plastik tampon değişik orjinal başka boya değişen yok 19500 E anlaştık merak ettiğim araçta Abs varmi acaba

Anahtarı ilk çevirdiğimde Gösterge ışıklarında ABS lambasını göremedim sizce varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sparcoo kullanıcısına yanıt
    arabayı 1 sene önce aldığımda özel serviste komple bakıma sokmuştum.o zaman ön konsoldaki kapı kilitleme düğmesini de değiştirtmiştim. fiyatı 60tl gibi bişeydi.
  • mrtbyrk kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar, bende c3 düşündüm fakat temiz bulamıyorum.
    bir ilanı size de danışmak istedim, henüz konuşmadım bulunduğum ile de 9 saat falan mesafede.
    resimden anlaşılabileceği kadarıyla sizce gidip bakmaya değebilir mi?
    yardımcı olursanız sevinirim.
    araç ilanı:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-boyasiz-aile-arabasi%2Cihtiyactan-acil-186121418/detay

edit: arkadaşlar araç sahibi ile konuştum. Beyefendi birine benziyordu. Resimde görünen çamurluklardaki sıkıntıdan bahsetti.
    Beni endişelendiren km si . Araç sahibi motorunun iyi olduğundan bahsetti.
    Yalnız Şöyle bir sıkıntı varmış ustası akışmetreyle ilgili bir şey yapmış sanırım orda bir sorun varmış. Çekişten düştüğünü söyledi. (tam anlamadım oraya lehim falan yaptırmış çözülmemiş sorun) Servise götürmüş 0 parçasına 650 tl fiyat fransadan getirtiriz denilmiş.

Kafamı kurcalayansa şu oluyor serviste expertize soktuğumda kaporta durumu net belli olucak fakat motor durumu bu akışmetre yüzünden net olarak ölçülebilecek mi?

motoru için bana net bir şey söylenebilir mi?

akabinde tanıdık bir ustamı aradım km si yaklaşmış motor isteyebilir 2-3 bin tl den aşağıya çıkamayız akışmetreninde büyük ihtimal değişmesi gerekir dedi.

durum böyle olunca 20bin tl ye falan gelicek bana.

sadece akışmetre sorunum olacaksa hadi önemli değil fakat arafta kaldım bu km yüzünden, bu sevdadan vaz mı geçmeliyim

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi screaam -- 6 Aralık 2014; 16:38:21 >

• arkadaslar c3 um var 2013 hwnuz 10000 de dun genel mudurlukten aradilar ureticiden kaynakli krankmili sorunu olabilir krankmili boslugunu olcmemiz gerekiyor dediler ve servise biraktim genel mudurlukten gelip kontrol etmisler ve galiba bir sorun var pazartesi bilgilendirilecekmisim. krank mili kusurluysa bunun degismesi ne demektir. mtoro zarar vermisse komple motorun degismesi gerektigi gibi seylerden bahsediliyor forumlarda basina boyle bir durum gelen araci geri cagirilan kimse varmi yada ne yapmali bilgis olan var mi yada konu ile ilgili nelere dikkat etmeliyim hakkim olarak aramam gereken birsey varmi. cunku krank milini degistirmek icin butun motorun sokulup toplanmasi gerekir diyenler var. lutfen beni aydinlatirmisiniz
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.