Şimdi Ara

Citroen C1 / Peugeot 107 benzinli mi dizel mi olmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Citroen C1 ve Peugeot 107'nin dizel motoru 54 beygir, 130 nm tork var. Bu arabalarda turbo yok mu?

Dizel motor acemi için yokuş yukarı kaldırmak vs. daha pratik olur. Benzinli arabalar biraz daha stop etmeye meyilli diye biliyorum.

Bu arabayı alacak birinin hangi motor tipine bakması gerekir?

https://store.donanimhaber.com/ab/aa/ff/abaaff16d855878c42e79f2d0c850995.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 20 Mart 2024; 0:22:58 >

• Ben benzinlisini LPG ile 6 sene kullandım, dağ-bayır, dere-tepe ne varsa kedi gibi çıkar. Lpg de ş. içi maksimum 7Litre tüketir.

Sürüş zevki çok yüksek bir araçtır. Yalıtım namına bir şey olmasa da sorunsuz, ekonomik bir araçtır.

Dizelleri turbolu ama ben o zaman hem sesten dolayı hem de lpg daha ekonomik olduğundan tercih etmedim.

• ortak üretim araçlardı...

sağlam sorunsuz...

ancak piyasası yüksek...

bu paralara B segment araçlar var...

470-550bin ₺ arası araçlar şuan için...

esasında

1.500-2K 'lık araçlar esasında :(

Citroen C1 / Peugeot 107 benzinli mi dizel mi olmalı?gumtree.com
    CITROEN C1 1.0i Rhythm 3dr | in Sutton Coldfield, West Midlands | Gumtree
    https://www.gumtree.com/p/citroen/citroen-c1-1.0i-rhythm-3dr/1475316817

• Turbo var tabiki, 54 beygirden 130 tork çıkmaz başka şekilde.

Ama dizel mantıksız bu araçlarda, motor zaten kucakta ve yalıtım olmadığı için çok gürültülü olur.

LPG ile dizelden az yakar zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • earl2000 kullanıcısına yanıt

7 litre cokmus 5.5 sehirici yaziyor teknik katalog verisi sizinkinde mi problem var ?

Lpg li en az yakan araç hyundai i10 mu ? 107 ler en az yakan diye biliyordum.

• 207 1.6 dizellerine bakın en azından, oynanmamış bulursanız o kulvar ve o yıllar için bence mükemmel araç.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • C1 ve 107 dizel1.4 motor dizel oldukları halde 54 beygir, 130 nm tork üretiyor.

Fakat C2 dizel 70 beygir güç, 150 nm tork üretiyor.

C2 ve C3'te 1.4 dizel motor 70 beygir güç üretirken, neden C1 dizel motor 54 beygir güç üretiyor. Acaba sahibinden.com'da yazan değerler mi hatalı?

@lojistisyen @emir.ksk @flyer_mig @earl2000 @infinite

• Degerler hatali degil bildigim kadariyla intercooler yok dusuk hp li versiyonlarda. Ureticiler gucu araca modele gore farkli ayarlayabiliyorlar. 1.4 dizelde 90 hp de var.

Arac ozelinde mazot 40 kusur lpg 20.
    Yani bu tabloda benzin lpg haliyle :)
    Corollalarin meshur 1.33 motoru vardir. Bu motor aslinda onun 3 silindirlisi. 333x3 999cc bu araclar. Corolla auris 333x4 1332 cc olarak mevcutlar.
    Benzinli olan 2007-8-9 da avrupada 1 litre alti kategoride yilin motoru secildi. Bence basarili

• coderMX C kullanıcısına yanıt

bloklar farklı. c1 ve 107'ye verilecek para gereksiz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.