Şimdi Ara

Çinden Kargolar Gelmiyor (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
16.414
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ellekem

Adanada ki dağıtıcı ile baya sohbetim var telefonunu bile aldım.

Takipsizlerin gelmediğini söylüyorum ona. O da bana gelenleri benim dağıtım için dolap bölmesine gözünde olanları sana getiriyorum diyor ama inandırıcı gelmiyor bana.

Takiplilerden hepsi 20-25 gün içinde gelirken takipsizlerin gün faketmeksizin hiçbiri nerdeyse gelmiyor.

Dağıtım yapanın yaşı da genç fırlama bir tip bu da önemli tabi.

Yaşı fazla olanlar bu işlere bulaşmıyor en fazla dağıtıma çıkmıyorlar ürün merkez postanede öyle bekliyor. Uğraşmamak ve yorulmamak için.

Adana'da özellikle takipsiz kargoların çalınması tavan yapmış durumda. Sizin adres Yüreğirde mi ? Yüreğir Dağıtım Merkezi en pişkinleri. Gelmesini istiyorsan takipli al o zaman dedi bana.

• Ankara Keçiören'de yaşıyorum. Şubat ayından beri yaklaşık 10 tane takipsiz kargom gelmedi. Takipli ise bir sıkıntı yok ama.

Dağıtıcı da 45 yaşlarında bir kadın ve kendisinden şüphelenmiyorum kesinlikle hatta sorduğumda kendisine ben posta kutsuna atmadım eğer getirseydim hatırlardım dedi. Yani eve kadar gelip de çalınma ihtimali yok ama ne oldu insan düşünüyor haliyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugur_Akd kullanıcısına yanıt
    Kadın olması farketmiyor beleş olarak bakıyorlar çalışanlar arasında yerleşmiş olağan sıradan hale gelmiş bir durum bu.

Tanıdığına çocuğuna veriyordur ne bilim günahına almak istemem ama. En kötü dağıtıma çıkmıyor nasılsa takipsiz ne yorulayım Taaa nereye şimdi işim azalsın diye bakıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 28 Ağustos 2017; 18:1:34 >
  • ellekem kullanıcısına yanıt
    Kadın olmasını hayır cebe indirmez anlamında söylemedim. Elbette kadın da yürütebilir ama bir anda kesildi musluğun suyu.

Bu zamana kadar ki 2012'den beri kullanırım aliexpressi hiç yaşamamıştım böyle dönem. İrili ufaklı tüm takipsiz kargolarım gelirdi.

Önce kapıyı çalar takipli ise getirir takipsiz ise haber verip posta kutusuna atar giderdi.

• Arkadaslar takipsizlere bakmaya gittim bende bulamadik ev adresi verince cikdi ortaya 2kargo isim yazmamisim bende takiplide yolda onlarida belirttim neyse geri donmeden aldik 1kargoyu 1ide gumruge geldi digeride gelir yarin birgun onlarida aldikmi tamamdir isim yazma yerine eskisehir yazmisjm ne kafayla yazdiysam adresi

Mersinde otururken dis kapiya yapisdiriyorlardi benimkileri biri falan acmis olurdu genelde

Eskisehirde hic gelmiyor ben gidip aliyorum

Müdürlerin ve merkezi hükümetin söylemeleri ekonomi politikaları çalışanları ister istemez bu işe teşvik ediyor

Nasılsa yurtdışı alışveriş istenmiyor bu şekilde biz cebe atalım veya dağıtıma çıkarmayalım hem de ne güzel yorumlamış oluruz mantığı yerleşiyor. Sonuç itibariyle sipariş eden böylece onlarca verdiği aylarca beklediği sonra bir daha bir umut tekrar sipariş ettiği onlarca üründen sonra ürünleri gelmeyince en sonunda alışveriş yapan insanların - kitlenin rezil olmasıyla Nalet olsun deyip alışveriş yapmak istemiyor

Mesela ben böyle olmaya başladım.

10 dolara kadar olan işe yarar şeylerde takipsiz olduğu için sipariş vermiyorum mecburen. Ekstra kargoya para vermek de ürün fiyatı küçük olunca çok uygunluğu kalmıyor mantıklı olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 29 Ağustos 2017; 0:51:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

Dünkü konuşmamdan sonra bugün dağıtıcı takipli bir kargomun yanında bir tanede takipsiz getirmiş. Allah razı olsun dedim. Dün konuşmasam o da gelmeyecek. 3 yıl sonra bir adet takipsiz kargo gelmiş oldu Kargoyu bina önüne atıyorlar ondan çalınıyor durumu %1 bile değildir. Evimiz müstakil. Dağıtıcılar takipsizleri getirmiyor çoğu çine geri dönüyor azı da kötü niyetli olanlar tarafından cebe atılıyor. Nasıl olsa sorumluluk yok dağıtıcı neden evime kadar getirsin kendini yorsun ? Bimer bile şikayetlere yapacak bir şey yok diye geri dönüyor. Takipsiz postalar konusunda tam bir muz cumhuriyeti örneği gösteriyoruz malesef.

Aynen kısaca işin özü..Devlet zaten dışarıdan alımı kısıtlamak için elinden geleni yapıyor bu durumda hırsızların işine geliyor ne takip ne araştırma ne denetim var misss kafana göre takıl muhabbeti..

• quote:

Orijinalden alıntı: ellekem

Müdürlerin ve merkezi hükümetin söylemeleri ekonomi politikaları çalışanları ister istemez bu işe teşvik ediyor

Nasılsa yurtdışı alışveriş istenmiyor bu şekilde biz cebe atalım veya dağıtıma çıkarmayalım hem de ne güzel yorumlamış oluruz mantığı yerleşiyor. Sonuç itibariyle sipariş eden böylece onlarca verdiği aylarca beklediği sonra bir daha bir umut tekrar sipariş ettiği onlarca üründen sonra ürünleri gelmeyince en sonunda alışveriş yapan insanların - kitlenin rezil olmasıyla Nalet olsun deyip alışveriş yapmak istemiyor

Mesela ben böyle olmaya başladım.

10 dolara kadar olan işe yarar şeylerde takipsiz olduğu için sipariş vermiyorum mecburen. Ekstra kargoya para vermek de ürün fiyatı küçük olunca çok uygunluğu kalmıyor mantıklı olmuyor

bir sürü takipsiz ürünüm gelmedi özellikle saat siparişlerim.. bu yüzden dediğin gibi artık çok gerekmedikçe almıyorum heleki takip nosuzlara lanet olsun..1-2 ay bekleyip gelmeyeceğine aynı ürünü 2 katı fiyata tr den kösüle kösüle alırım hiç değilse 1-2 günde garanti gelir..Zaten 20 avro sınır bandındaki ürünlerin tr fiyatlarıda artık 2 katı dahi etmiyor millet uyandı alacağı ürünü ali den bakıyor tr fiyatı en düşük kimde varsa ondan alıyor.Satıcılar zaten mal ellerinde patlamasın bir an önce nakite dönüşsün mantığı ile neredeyse aldığı fiyatın üzerine % 15-20 karla satıyor...

uzun süre al sat yaptım fakat ben 1-2 tane alırken aynı üründen adam 100 tane mal çekmiş benim 100 tl ye sattığım ürünü 60 tl ye satıyor kısaca bireysel al sat işi de kupon ürün olmadıkça artık tırt...

• Bizim iş yerine dağıtım yapan tahminimce 55 yaş üstü huysuz ihtiyar postacı dayı artık çinden gelenleri getirmiyor. Gelin alın diyorlar. Şeytan der ki bimer e şikayet. Fakat yaşına hürmeten ses etmiyoruz bakalım. Yasal zorunlulukları var mı bilmiyorum gerçi ?
  • https://pttws.ptt.gov.tr/info_web/info_kayit.jsp
    buraya şikayet edebilirsiniz
  • https://pttws.ptt.gov.tr/info_web/info_kayit.jsp
    buraya şikayet edebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheHandOfGod

Bizim iş yerine dağıtım yapan tahminimce 55 yaş üstü huysuz ihtiyar postacı dayı artık çinden gelenleri getirmiyor. Gelin alın diyorlar. Şeytan der ki bimer e şikayet. Fakat yaşına hürmeten ses etmiyoruz bakalım. Yasal zorunlulukları var mı bilmiyorum gerçi ?
    Şikayet et. Memlekette bir sürü işsiz genç var diye de ekle.
  • son zamanlarda her iki siparişimden biri gelmiyor. iki aydan fazla beklememe rağmen.
  • arkadaşlar neler oluyor takipsiz kargoların hiç biri gelmiyor adamlar benden 15 gün önce sipariş verdi adresine gelmemiş ben ondan 15 gün sonra sipariş verdim gene tık yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

Mersinde otururken dis kapiya yapisdiriyorlardi benimkileri biri falan acmis olurdu genelde

Eskisehirde hic gelmiyor ben gidip aliyorum
    hocam ben mersinde oturuyorum beni direk arıyorlar neredesiniz diye bu sefer kargolardan haber yok ptt yi arayıp şikayette bulundum talebim alındı

ürünleriniz gelmedi ise kesinlikle PTT yi arayıp şikayette bulunun incelenmesi için ben az önce aradım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schlaf -- 1 Ağustos 2018; 16:45:44 >
  • Schlaf kullanıcısına yanıt
    Posta kutusu kiraladim 2haftada bi gidip bakiyorum sorun olmadi daha. 30pakette 2fire var.

• quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

Posta kutusu kiraladim 2haftada bi gidip bakiyorum sorun olmadi daha. 30pakette 2fire var.
    hocam posta kutusunu kiralamamı önerirmisiniz acaba banada? ve ücreti ne kadar? herhangi bir ptt şubesi olurmu mersinde oturuyorum.
    yoksa benim oturduğum bölgeye bakan bir ptt şubesimi olması gerekiyor? birde ne işe yarıyor eve gelmesini istemediğimiz ürünler bu kutudamı kalıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schlaf -- 1 Ağustos 2018; 16:57:38 >
  • Schlaf kullanıcısına yanıt
    her pttde yok buyuk pttlerde var merkez gibi yerlerde. Eskisehirde 4 5 tane filan ardı mısal. Ama toplam 20 den fazla ptt vardır.

Ucretı ta mhatırlamıyorum ama ben mart ayında yıl sonuna kadar 15tl mı ne odeedım ilk alısda ahatar masrafı vs alınıyo ama max 10tl tutar

Ben kayıtsızları evın onune attıkları veya hıc gelmedıklerı ıcın kıraladım. Kayıtlı da kayıtsızda posta kutusu adresı yazabilirsiniz. Kayıtlı gelenlerde 7gün işcinde ımza atıp alma sartı var. Kayıtsızlar omür boyu bekliyor. Suana kadar 2 3 fire gelmedi. Gidiyorum kutuyu acıp paketlerı alıyorum adamlar biliyor zaten imzalık yok diyorlar paketlerı alıp cıkıyorum. İmzalık varsa alıyorlar bir imza. Kutular kücük ama büyük sıgmayacak paket geldimi iceride bi kosede tutuyorlar alıyorsunuz sorun olmuyor.
  • Adres yazarken nasıl yazıyoruz posta kutusunu mesela ben sadece kayıtsızlar için kiralamak istiyorum onlar kiraladığım yere gitsin fakat kayıtlı kargolar başka ev adresime istiyorum onu nasıl ayarlıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ellekem -- 2 Ağustos 2018; 23:44:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.