Şimdi Ara

Cinayeti umursayan kimse yok aslında.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes vicdanımı nasıl rahatlatırım diye düşünüyor. Şu anda sosyal medyada bu konu hakkında yazı yazanların neredeyse hepsi normal hayatına devam ediyor, kimse soruna çözüm bulmaya çalışmıyor. Tek görmek istedikleri suçlunun ceza aldığını görmek, bu olduğunda kimse bir daha bu olayı hatırlamayacak, sorun da çözülmeyecek.
    İnsanların derdi diğer insanlarla aslında. Her gün, her an, her yerde insanlar öldürülüyor, katlediliyor. Bunlardan bir tanesi için yas tutunca, başkalarını mutsuz olmaya zorlayınca hiçbir şey değişmiyor. Ne öldürülen kadın geri gelecek, ne o küçük kız daha iyi olacak, ne de bu olayların önüne geçilecek.
    En geç birkaç gün, bir hafta sonra yeniden insanlar cinsiyetçi küfürlerini etmeye devam edecek, forumda kadınlar yine aşağılanacak.
    Belalar hiçbir işe yaramıyor. Toplumu eğitmek lazım, ama ne yazık ki insanları eğitmek bela okumaktan daha zor geliyor millete.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tanrılar kurban istiyor.
  • İnsan unutmaya mahkumdur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E57029DB9

Tanrılar kurban istiyor.
    olayı açıklayan bir cümle olmuş

• Okuduğun, maruz kaldığın ve öylesine(?) düşündüğün her şey zaten şu an yazdığın konuyla ilgili. Birine küfür ettikten sonra ondan gidip özür dilesem, bu sefer de benden üstün olduğunu düşüneceğim? Ki bu zaten daha iğrenç. Düşünmüyorsam zaten ben neyim ki?
  • Tanrılar yoktur.Tanrı vardır.O da son kurban olarak Rab Mesih İsa'yı kurban etm...Pardon.

Hocam sen Müslüman değil miydin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Edmund Husserl -- 23 Ağustos 2019; 18:43:1 >
  • Muğlada orda burda orman yandı millet ayağa kalktı tabi sadece klavyede, eyleme geçen 0. Amazon ormanları 20 gündür yanıyor kimsenin umrunda değil.

Gerçekten çok fazla sürüye göre hareket eden var bu ülkede popüler olanın peşinden sırf popüler ve o konu hakkında bir şey söyledi olması için.
    Bunları işlenen eminebulut vahşeti için demiyorum genel olarak bu 2 gün sonra aynı insanlara tekrar bakın sanki hiç yaşanmamış gibi yapacaklar.

Güçleri sadece oturduğu yerden harekete geçmek ( yersen ) bakın hongkonga milyonlar ayaklanıyor.
    Ben en zekiyim diyeninden arkadaş ortamında solcu takılanına kadar mükemmel bir şekilde pasifize ettiler ülke insanını her konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GR33K -- 23 Ağustos 2019; 18:30:38 >
  • kimse kimsenin umrunda değil bu kadar kasmayın
  • Cinsiyetçi küfürler tecavüz kültürünü beslemek zorunda değildir

Bir ara bunun hakkında yazımı yazmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7CD6168F9

Okuduğun, maruz kaldığın ve öylesine(?) düşündüğün her şey zaten şu an yazdığın konuyla ilgili. Birine küfür ettikten sonra ondan gidip özür dilesem, bu sefer de benden üstün olduğunu düşüneceğim? Ki bu zaten daha iğrenç. Düşünmüyorsam zaten ben neyim ki?
    Hayvani bir iğrençlik.Bu sallantıları çözecek psikolojik yaklaşım aranıyor
  • Halk a malzeme çıktı işte birinin yaptığı bir şey hatta o kadar ileri götüren karılar var ki her erkek suçluymuş gibi sövüp sayıyor sanki biz işledik suçu

• Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Hayvani. Cevap bu zaten hocam. Güç.
  • quote:

Hayvani. Cevap bu zaten hocam. Güç.
    Güç kötü bir ilaç.Kötü varlıklara kötü ilaçlar da diyebilirsin

Bağımsızlığı elde etmenin yolu gibi gelebilir.Lakin sıkılan insanın ne yapacağı belli olmaz.Atalet mutlak atalet hiç olmadı.Uzak duracak kadar güç kafi.Yeni ahlaki sorular kapıda

Bundan ziyade aralanacak yeni bir kapı istiyorum
    Psikolojik yaklaşım her zaman çözüm odaklı değil. Sadece sorunu görebildiğimiz durumlar oluyor. İlaç yok yani. Küfür-özür-küfür-özür? Sonra ne yapacak? Serbest bırakayım bari? Bu da başka bir vicdan.
  • quote:

Psikolojik yaklaşım her zaman çözüm odaklı değil. Sadece sorunu görebildiğimiz durumlar oluyor. İlaç yok yani. Küfür-özür-küfür-özür? Sonra ne yapacak? Serbest bırakayım bari? Bu da başka bir vicdan.
    Küfür yoksa özür yoktur

Eğer küfür varsa hızlıca özür dile.Vicdanı mümkün olduğunca az çağır.Dışarıdan bak.Sen yapıp eden bir et yığınsın.Deontolojinin böylesi.Vicdan denen habis çamur her türlü tatmin olacak çünkü çöplüğü bilinçaltı dehlizleridir.Onu kovmak gerçek sınav
    Küfür yoksa serbest bırakma var

Ve evet gerçek sınav
  • quote:

Küfür yoksa serbest bırakma var

Ve evet gerçek sınav
    Duyumsamadığım şeyi serbest bırakamam
    quote:

Düşünmüyorsam zaten ben neyim ki?
  • quote:

quote:

Düşünmüyorsam zaten ben neyim ki?
    Arazi konular zaten düşüncenin konusu değildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 23 Ağustos 2019; 19:11:59 >
  • Doğrusu hiç kimsenin umrunda değil açıkçası benimde umrumda değil her an haberlerde gösterildiği için normalleşmeye başladı da diyebiliriz.Sosyal medya konusunda haklısın herkes sadece hatırlatmak istiyor yani ölmekte,öldürmekte onlar için normal olmaya başlamış sadece ceza alsın içerde yatsın diyorlar ama 1 gün sonra da çıktığında ise tepki gösteriyorlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.