Şimdi Ara

Sıcak su kaynatmak yerine çeşmeden doldursak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
6.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler soğuk su 15 dakikada kaynıyorsa çeşmeden akan sıcak suyu koysak 5 dkda kaynar neden bu formülü kullanmıyoruz ? çay filan demlemek için

• Aynstaynlar konuya bekleniyor
  • tadı kötü
  • cümleden anladığım kadarıyla cevap veriyorum

çeşme suyu saf su değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sherlock Domates

cümleden anladığım kadarıyla cevap veriyorum

çeşme suyu saf su değildir.

çay yaparken çeşmeden su dolduruyoruz ve kaynatarak mikroplar ölüyor ama sıcak suyu doldursak daha çabuk kaynaması için ?
  • Şaşal suyla demlemiyorsan neden olmasın.
  • 15 dakika hangi su kaynıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeaglePower

15 dakika hangi su kaynıyor ?

ya çeşmeden çaydanlıga doldurdugumuz soguk su diyorum en az 10 - 15 dk ama sol taraftaki kırmızı başlıklı şofbenden gelen sıcak suyla demlesek diyorum daha az olmazmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulebox

quote:

Orijinalden alıntı: DeaglePower

15 dakika hangi su kaynıyor ?

ya çeşmeden çaydanlıga doldurdugumuz soguk su diyorum en az 10 - 15 dk ama sol taraftaki kırmızı başlıklı şofbenden gelen sıcak suyla demlesek diyorum daha az olmazmı

aynen daha az olur
  • o suyu ısıtmak için zaten doğalgaz kullanıyorsun ve zamandada çok fazla bir değişiklik yapmaz yani boşa zaman kaybı bence
  •  Sıcak su kaynatmak yerine çeşmeden doldursak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ordenador

o suyu ısıtmak için zaten doğalgaz kullanıyorsun ve zamandada çok fazla bir değişiklik yapmaz yani boşa zaman kaybı bence

zamanda değişiklik yapmaz mı?
    nasıl bi musluğunuz var arkadaş buz gibi su akarken öbür tarafa çeviriyorum 15sn sonra elimi değdiremeyeceğim kadar sıcak bi su akmaya başlıyor, sen 15sn'de hangi suyu kaynatıyorsun ocakta?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıcak tarafı açacaksın kombi çalışacak suyu ısıtacak,diğer türlü sadece ocak için gaz harcanacak.Kombinin çalışmasındansa ocağın çalışması daha tasarruflu ve daha az masraflı olur. bknz: Kombi bakımı,ocak bakımı vs. tabi çok uzun zaman dilimine vurursan
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulebox

Beyler soğuk su 15 dakikada kaynıyorsa çeşmeden akan sıcak suyu koysak 5 dkda kaynar neden bu formülü kullanmıyoruz ? çay filan demlemek için

ben öyle yapıyorum tabi çabuk sıcak su gelen bi mekanizması varsa işe yarıyo yoksa bide sıcak su gelmesini beklemek var
  • Çeşmeden akan 45-50 derece ama su için kaynattığın 80-90 derece. (100de kaynayınca kapattığını varsayarsak.)
  • Çay çeşme suyuyla güzel olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seviyeli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: Ordenador

o suyu ısıtmak için zaten doğalgaz kullanıyorsun ve zamandada çok fazla bir değişiklik yapmaz yani boşa zaman kaybı bence

zamanda değişiklik yapmaz mı?
    nasıl bi musluğunuz var arkadaş buz gibi su akarken öbür tarafa çeviriyorum 15sn sonra elimi değdiremeyeceğim kadar sıcak bi su akmaya başlıyor, sen 15sn'de hangi suyu kaynatıyorsun ocakta?

Elinin değemiyeceği kadar sıcak suyu bardağa koy ve iç bakalım gerçekten sıcak mı? Senin eline göre sıcak olabilir ama çaya göre çok düşük bir sıcaklıktır o
  • tamam konu çözüldü bb all
  • Bu mantığa göre bir kek 200 derecede 20 dk de pisiyorsa 2000 derecede 2 dk de pismeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ouroboros

Şaşal suyla demlemiyorsan neden olmasın.

Sen çakma konu açıp sonra ifşa olan kişi değil misin ? ( Her gördüğüm konuda yazıyorum)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.