Şimdi Ara

Çin malları = Çöp

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
1.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son 5 senede aldığım gerekli-gereksiz-saçma çin mallarına bakıyorumda

Muadil şarj kabloları , action cam , muadil adaptör hepsi çöp oldu.

Hep dandik , Kalitesiz , dayanıksız mallar.Action cam çalışıyor ama kalitesi kötü.(4-5 sefer kullandım)

Sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 19 Ekim 2020; 22:29:1 >

• şimdi çin malı var çin malı var. sen giderde 2 dolarlık şeyi alırsan elbette kalitesiz olur.

şimdi benim bir sürü çin malı ürünüm var hepsinden melunum.

telefonum xiaomi mi8 lite

xiaomi mi band 4 akıllı bilekliğim var

xiaomi akıllı baskül var.

xiaomi aksiyon kameram var

banama oppo realme 5i aldım o da iyi telefon.

ben aldığım tüm çin malı ürünleri çok seviyorum iyikide almışım diyorum.

sanırsın iphone larda sorun çıkmıyor. iphone bilinçli olarak eski telefonlarını yazılım güncellemeleriyle yavaşlatıyor kasar hale getiriyor bunu itiraf bile ettiler sen neden bahsediyorsun.

bazıları çıkıp diyorki iphone telefonda bir sorun çıkarsa anında sorunsuz değişim yapıyorlar. elbette yapacaklar çünkü telefonu satarken zaten senden 2 telefon parası alıyorlar.

• şimdi çin malı var çin malı var. sen giderde 2 dolarlık şeyi alırsan elbette kalitesiz olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

şimdi çin malı var çin malı var. sen giderde 2 dolarlık şeyi alırsan elbette kalitesiz olur.

1 2 seneye o telefonlar kullanilamaz derecede rezil bi hale gelecek yaz kenara

Cinliler hicbir seyi adam akıllı üretmiyor her seyleri sirf fakir avuntusu

Hani fakir adam (benim gibiler) iphone degil de cin mali aliyor tamam biraz isini görüyor youtube falan aciyor bilmem ne de sonra 1001 cesit sorun 1 2 sene icinde cikiyor elindeki makina çöp oglu çöp oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Xiaomi fanı değilim öncelikle bunu belirteyim. Tam 3 yıl önce 10000 mah powerbank aldım, bugün hala taş gibi, 0 sorun. Hatta satmadığım ve kullanmaya devam ettiğim tek Xiaomi ürünü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hala sağlam olan şahane çin malı eşyalarım:
    Lenovo cep telefonu
    Ugreen otg dönüştürücü, usb kablolar ve şarj cihazı
    Markasız otg dönüştürücü
    Kimax kablosuz hdd cihazı
    Yandan ip geçirmeli iğne :)
    Çin malı saat mekanizması(çok pil yiyor ama olsun)
    1 dolarlık bıçak bileme aleti
    1 dolarlık fotoselli led gece lambası

Ve diğer adını unuttuğum birçok çin malı üründen memnunum. Vergi olayı olmasa da aynılarından yine alabilsem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Abi siz hepiniz fanboy sunuz

sanırsın iphone larda sorun çıkmıyor. iphone bilinçli olarak eski telefonlarını yazılım güncellemeleriyle yavaşlatıyor kasar hale getiriyor bunu itiraf bile ettiler sen neden bahsediyorsun.

bazıları çıkıp diyorki iphone telefonda bir sorun çıkarsa anında sorunsuz değişim yapıyorlar. elbette yapacaklar çünkü telefonu satarken zaten senden 2 telefon parası alıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: NeyzenEfendi

Abi siz hepiniz fanboy sunuz
    Çin malları dandik demek fanboyluk mu

Htc lg sony nokia haric android cihaz alınmaz ha alirsin 1.5 sene sonra illallah edersin o ayri

• elektroniği bilmem ama giyimde harbi yapıyolar. kaliteli alırsan dikiş sayısına kadar orjinaliyle aynı ya da incelemeden ayırt edilemicek kadar benzer oluyo türkiyede o kadar yapamıyolar kimse uğraşmaz burda son kalite diyip 1000 tlye sattıkları bile bariz çakma.

elektronikte ucuza getirmeye çalıştıkları için dandik olması normaldir giyimde de düşük kalite ucuzlar daha pahalı iyi kaliteler var

zaten yakında hepsi bizim için pahalı olacak o dandik çin mallarını bile bulamicaz. 2 yılda yuan 2 katı değer kazandı 2 yıl önce çinden alışveriş yapsan yuanı 2ye bölüp tl karşılığını bulurdun ağustosta alışveriş yapmıştım 1 yuan 1 liraydı düz mantık hesaplıyodum şuan yuan tlden daha değerli fiyatı tama yuvarlıyorum 230 yuansa 300 lira eder gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxCrazyBoyxx01 -- 20 Ekim 2020; 0:9:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

O eskidendi

Kardesimde iphone 6 var mesela kac yillik telefon
    Arkadasimda 6s var

Gram sorun yok tikir tikir

Onlarla yasit androidleri kullanabilen var mi suan

Applein 2 yillik islemcisi tum androidlerden daha iyi suan android cooook geride hem hiz hem kalite hem kamera olarak

Param olsa apple alirim ama yok cin mali da almiyorum htc lg sony nokia bi cihaz getirse ulkeye duzgun alacam

şimdi iphone un işlemcisinin iyi olduğunu idda ediyorsuun,tutki öyle işlemcinin iyi olması neyi değiştiriyor.

benim xiaomi mi 8 lite telefonun yapamayıp ta iphone 6s in yapabildiği ne var bunu bir açıkla. mi 8 kasıyor mu yok,sarjı erken bitiyor mu yok,bir sıkıntısı var mı yok. kamerası idare ediyor mu? ediyor. çok çok kaliteli fotoğraf çekmek istesem zaten aynasız slr makinem var gider onunla çekerim.

şimdi benim mi 8 i satıp iphone 10 alsam ne gibi bir avantajım olacak bunu bir açıkla

• Huawei konusunda da açıkçası ne olacaklarını bilmiyorum.
    Laptopları falan uzun dönem kullanımı için kaliteli olmadığını düşünürdüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DB1BCF8C0 -- 19 Ekim 2020; 23:17:34 >
    Htc LG sony Nokia bu ülkede adam akıllı cihaz tanıtıyor mu abi Bir lg üretiyor oda tutulmuyor hic lg telefonda hiç iyi değil

• Xiaomş telefon yapmış telefonda süper işlemci var ram iyi falan filan gel gelelim telefona su terazisi sensörü koymamış adam telefonda konuşurken kulağıyla konuşmayı kapatıyor yanlışlıkla şaka gibi. Çözümüde yok.
    Ertesi gün bakıyorum diyorlarki youtube 1080p çöp gibi gözüküyor ulan ingilizce foruma bakıyorum aynısını orda da yazmışlar.
    Kamera koymuşlar kamera güzel çeksin diye 10tane paket kuruyon ordan appdatayı siliyon onu siliyon falan.

Bakıyorum xiaomi konuları dhde hiç susmuyor her sayfada birisi problem yazmış. Bende almak isterim xiaomi ama sorun dolu bir telefonla uğraşmak yerine giderim samsung appledan kazık yerim en azından amelelik çekmek.
    Çöp abi çöp.

Bir de bi güruh var adamlar güncelleme duasına çıkıyor xiaomi fix atsın diye beklemekle geçiyor hayatları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 20 Ekim 2020; 0:24:48 >
  • Herzaman söylerim kaliteli çin malı dünyadaki en kaliteli üründür . Tutupta en ucuz çin malını alırsanız kalite beklemeyin .

• Lenovo
    Ve
    Xiaomi kullanıyorum gayet güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Çin malları dandik demek fanboyluk mu

Htc lg sony nokia haric android cihaz alınmaz ha alirsin 1.5 sene sonra illallah edersin o ayri

Alıntıları Göster

5 sene samsung kullandım pek bir şey olmadı sonunda batarya öldü klasik

3 sene huawei batarya kendini belli ediyor onun dışında bir sorununu göremedim şimdi kardeşim kullanıyor

Şimdilik mi 9t pro kullanıyorum taş gibi cihaz aldığım fiyata göre. Ön yargıları kırmak lazım  

• quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

Xiaomş telefon yapmış telefonda süper işlemci var ram iyi falan filan gel gelelim telefona su terazisi sensörü koymamış adam telefonda konuşurken kulağıyla konuşmayı kapatıyor yanlışlıkla şaka gibi. Çözümüde yok.
    Ertesi gün bakıyorum diyorlarki youtube 1080p çöp gibi gözüküyor ulan ingilizce foruma bakıyorum aynısını orda da yazmışlar.
    Kamera koymuşlar kamera güzel çeksin diye 10tane paket kuruyon ordan appdatayı siliyon onu siliyon falan.

Bakıyorum xiaomi konuları dhde hiç susmuyor her sayfada birisi problem yazmış. Bende almak isterim xiaomi ama sorun dolu bir telefonla uğraşmak yerine giderim samsung appledan kazık yerim en azından amelelik çekmek.
    Çöp abi çöp.

Bir de bi güruh var adamlar güncelleme duasına çıkıyor xiaomi fix atsın diye beklemekle geçiyor hayatları.

Hocam gyro olmayan telefon olmaz temel işlemleri halledemez o zaman.

• ABD NEDEN ÇİN E KARŞI TİCARET SAVAŞI BAŞLATTI BİR DÜŞÜNÜN. ÇİN KALİTESİZ ÜRÜNLER ÜRETİYOR DİYE DEĞİL HERHALDE.

Çin de artık Amerikan markaları kadar kaliteli ürünler üretip bunu da daha ucuza sattığı için ABD, ÇİN markalarına savaş açmış durumda.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.