Şimdi Ara

Cin'den Dreambox DM 800 HD getirtmek isteyenler?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.614
Cevap
20
Favori
376.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, su aralar Cin'den klon Dreambox DM 8000 HD getirtmeyi dusunuyorum ve anladigim kadariyla bu modelle ilgilenen epey kisi var forumda.
    Birlikte hareket edersek daha iyi olur diye dusundum dolayisiyla.
    Bu forumda okudugum kadariyla Cin'de fiyatlar 320$ civarindaymis, ben internette en ucuz bunu bulabildim:

http://www.dreamboxshop.org/dreambox-8000-dm-8000-cable-satellite-receiver-p-6.html

Diger modellerden alanlarin yazdiklarina gore DHL ile 5 gunde kapiya geliyormus ve 50$ kargo + 10/15$ paypal komisyonuna mal oluyormus ama okudugum kadariyla.
    Eger ayni saticiyla cok sayida almak uzere anlasilirsa da urunleri tek kargo degil ayri ayri herkesin adresine gondertmemiz gumruk acisindan daha saglikli olur tabii.
    Alibaba'da iki tane satici buldum ama biri biraz supheli. 723 mhz ibm islemci filan yaziyor ozelliklerde.

http://www.alibaba.com/product-gs/242982103/Dreambox_8000_DVB_satellite_receiver.html
    http://www.alibaba.com/product-gs/236487928/Dreambox_8000s_dvb_s.html

Bu saticilara fiyat ve bazi sorular soran birer mesaj attim, su anda cevap bekliyorum. Ilgilenen olursa gelen cevaplari burada paylasacagim.

Dreambox DM 8000 HD'nin nasil bir receiver oldugunu merak edenler asagidaki basliga bakabilirler.

http://resim.donanimhaber.com/DREAMBOX_HD_===%3E_800_&_8000/m_17316179/tm.htm

edit: son gelismeler sonrasinda Dreambox DM 800 HD getirtmeye karar verdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DylanDog -- 12 Eylül 2009; 13:30:19 >

• gelen cevaplar hakkında bizleri bilgilendirirsen sevinirim
    duruma göre bir tanede ben almak istiyorum
    saygılarımla
  • Henuz cevap gelmedi, gelince yazacagim. Attigim mesaj asagidaki sekilde, eger ekleyeceginiz bir soru varsa bir dahaki sefere sorabilirim.

quote:

Hi, I'm interested in one of your products, Dreambox DM 8000 HD.

At first, I have some questions about the product. As this model is pretty new in the market, I am concerned about the image compatibility. And as far as I know, there are different quality levels for the clone receivers. Do you have different models or are you selling a single model? I will be glad if you can tell me the price of the receiver including the shipping to Turkey and any additional charges if there's any. By the way, I'm planning to pay with Paypal if it's possible.

You can contact me by this e-mail address:
  • 200-230 dolar 800hd oldugunu düşününce 320 dolara 8000 hd uygun ..8000 modelinin klonunun cıktıgını bilmiyordum...
  • kanka bomba bu bana da lutfen cvp ver baklıyorum ben sıparıs vermeye hazırım kankam
  • Sayın @lykos,

DM 8000 belittiğiniz fiyata cazip görünüyor!

Bende yurtdışında Çin'e sınır bir ülkede yaşıyorum. Burada henüz 8000 modeli yok!

Ancak klon üretilen 8000 modeli ile ilgili olarak, donanım konfigürasyonunun orijinalinden farklı olduğu yönünde mesajlar okudum. (Tek tuner olduğu gibi... Orijinalinde çift tunerdir.)

Siz konuyu detaylı incelediniz sanırım. Varsa donanım farklılıkları ile ilgili bilgi verirseniz memnun oluruz. Yani orijinalinde ne var? Klonunda nelerin olduğu belirtiliyor? Karşılaştırmalı bir liste şeklinde olursa, bundan sonra sorulacak sorulara da toptan bir cevap olur.

Saygılarımla.
  • 8000hd modeli cinde henuz uretilemiyor. dikkatli olun
  • forumda w7k2d nickli arkadaş satıyor ben ondan alıcam

muhatabım olsun
  • uyarılar için teşekkürler.

serkan bey, linklerde twin tuner yazıyor ama bir dahaki mesajda teyit ettiririm. henüz mesajlarıma geri dönüş olmadığı için yukarıdaki linklerden başka bilgi yok benim de elimde ne yazık ki.

yabancı sitelerde dreambox dm 8000 hd clone çıktı diye bir çok yazı gördüm, ama kullanana rastlamadım ben de açıkcası.

w7k2d nickli arkadaş dm 800 hd satıyor bildiğim kadarıyla, dm 8000 hd de var mıymış elinde?
  • pardon ya dm800 okumuşum özür
  • Arkadaşlar 8000HD modelleri için henüz çipleri cıkarılmadı.Bunu bilmenizi isterim.
    Orada satış yapılan ürünlerin doğrulugu ve kalitesi %1 olarak bile görmüyorum.Tamamen insan çekmek için yapılmış birşey.Eğer aldıysanız ürünü , ürünün içeriğinden 1-2 resim cekmenizi rica ediyorum

@Nihat bey teşekkür ederim

Düzeltme : imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W7K2D -- 7 Eylül 2009; 13:57:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: W7K2D

Arkadaşlar 8000HD modelleri için henüz çipleri cıkarılmadı.Bunu bilmenizi isterim.
    Orada satış yapılan ürünlerin doğrulugu ve kalitesi %1 olarak bile görmüyorum.Tamamen insan çekmek için yapılmış birşey.Eğer aldıysanız ürünü , ürünün içeriğinden 1-2 resim cekmenizi rica ediyorum

@Nihat bey teşekkür ederim

Düzeltme : imlâ

Henüz çipleri çıkarılmadı derken??? Klonlanmadı mı !? demek istediniz?
  • Evet serkan bey.
    Suan için bu ürünlerin klonları malesef yok.Yani demek istediğim işlemciyi kopyalamadılar.. Dediğim gibi tamamen sahtekarlık bu yaptıkları. Eğer alan varsa 8000 Hd bu bahsedilen siteden.İçeriğinden 1-2 resim vermesini rica ediyorum.

Verilen link'de baktığımda :

The Dreambox DM8000 will have a 723 MHz IBM processor

Hiç bir 8000hd ürününde IBM işlemci yoktur
  • W7K2D selamlar

800HD klon düşünüyorum ama sorunlarıda bir yerde beni düşündürüyor..Isınma olsun, yazılımlarda uyumsuzluk, tuner problemleri olsun...Bu problemler giderildimi artık yoksa hala devam eden sorunlarmıdır ?
    Sizde ne kadardı klon 800HD ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt_tr

W7K2D selamlar

800HD klon düşünüyorum ama sorunlarıda bir yerde beni düşündürüyor..Isınma olsun, yazılımlarda uyumsuzluk, tuner problemleri olsun...Bu problemler giderildimi artık yoksa hala devam eden sorunlarmıdır ?
    Sizde ne kadardı klon 800HD ?

Isınma konusuna bir cok alternatif mevcut

Örn: Üzeri aliminyum olan soğutucu alarak ısınmayı min. edebilirsiniz.Bunu dert etmeyin :)

Cin'den Dreambox DM 800 HD getirtmek isteyenler?

Aynı şekilde tuner probleminede bir cok cözüm söz konusu

Ben ürünlerimi dolar üzerinden alıyorum ve geliş ücretleri biraz tuzlu oluyor. Fİyat olarak Dm800hd 600 Tl'dir.%100 Klon 1. kalite

• 500s de ısınıyor aslında..800HD yi kıyasladınızmı hiç onunla ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uisik34

8000hd modeli cinde henuz uretilemiyor. dikkatli olun

evet, gorunuse gore bu dm 800 hd satisini artirmak icin bir numaraymis :) gelen cevap asagidaki sekilde.

quote:

Dear lykos,

Thanks for your email , and I am glad you are interested in our product, this is Sarah , who in charge of the international trade here. if you have any demands, please just ask me , i am ready for your service. I am sorry to tell you that we do not have Dreambox 8000, However we have Dreambox 800HD PVR , I am glad to quote as below:

Dreambox 800HD PVR 230 usd
    payment term: TT or western union
    valid time: 20 days

Also i enlcosed herewith the picture of the dreambox 800 HD PVR for your easy reference.
    Thanks to the above and look forward to having pleased to serve for you.

Regards,

Regards,

Sarah
    Export Manager
    YULE Technology Development co.ltd
    Room 8E, Building 2 of DuShiYangguang,
    NO.6017, Shennan Road, Futian District, ShenZhen
    Email: Sarah@yuwhua.com, dzyljy@hotmail.com

dm 800 hd'yi de cin'den getirtmek 420-450 tl'ye maloluyor. bu fiyata garantili orijinal ve garantili azbox elite almak mumkun.
    http://azbox.com/HDElite.php

karar veremedim yine :(

• Bu duruma ve buraya ulaşan bilgilere göre, klon 8000 HD'nin üretilmiş ve satışa sunulmuş olduğu şüpheli hale düşmüştür.

İsterseniz Klon 800 HD aldığımızda neye sahip olacağımızı yada olamayacağımızı tartişalım;

Üzerinde yüklü gelen secondstage (boot) ne ise, daha üstü boot içeren yazılım yüklenemiyor !... (Modifiye edilmiş olan yazılımlar hariç, şu ana kadar bir modifiye yazılım verildi oda düzgün çalışmıyor...)

Malumunuz üzere bu cihazlar henüz yeni kullanıma girdi... Her çıkan yazılımla cihaz daha stabil çalışır hale geliyor ve eklenen birçok yeni özellikle kabiliyeti artırılıyor. Kısaca cihaza çıkan güncel yazılımları yüklemek çok çok önem arzetmektedir. En azından cihaz kendinden beklenen optimum çalışma düzeyine ulaşınca kadar çıkan yeni sürümleri yüklemek çok çok önem arzetmekte dersek daha doğru olur. Şu anki yazılımlarla cihaz donanım kabiliyetlerini yeterince kullanamıyor. Bu nedenle de Gemini'nin destekçisi IHAD TEAM harıl harıl çalışmakta... Tabi çıkardıkları yazılımlar klonlara yüklenmesin diye azami çaba da harcamaktalar.

Kısaca 800 HD cihazın secondstage sorunu, makul seviyede çözüme ulaştırılmadan satınalmak, ucuz cihaz satın almak anlamına gelmiyor !...

Bu problem hakkında ayrıntıyı merak eden arkadaşlar olursa;http://forum.donanimhaber.com/m_33191020/tm.htm

incelemelerinde yarar var!

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

İsterseniz Klon 800 HD aldığımızda neye sahip olacağımızı yada olamayacağımızı tartişalım;

Üzerinde yüklü gelen secondstage (boot) ne ise, daha üstü boot içeren yazılım yüklenemiyor !... (Modifiye edilmiş olan yazılımlar hariç, şu ana kadar bir modifiye yazılım verildi oda düzgün çalışmıyor...)

Malumunuz üzere bu cihazlar henüz yeni kullanıma girdi... Her çıkan yazılımla cihaz daha stabil çalışır hale geliyor ve eklenen birçok yeni özellikle kabiliyeti artırılıyor. Kısaca cihaza çıkan güncel yazılımları yüklemek çok çok önem arzetmektedir. En azından cihaz kendinden beklenen optimum çalışma düzeyine ulaşınca kadar çıkan yeni sürümleri yüklemek çok çok önem arzetmekte dersek daha doğru olur. Şu anki yazılımlarla cihaz donanım kabiliyetlerini yeterince kullanamıyor. Bu nedenle de Gemini'nin destekçisi IHAD TEAM harıl harıl çalışmakta... Tabi çıkardıkları yazılımlar klonlara yüklenmesin diye azami çaba da harcamaktalar.

Kısaca 800 HD cihazın secondstage sorunu, makul seviyede çözüme ulaştırılmadan satınalmak, ucuz cihaz satın almak anlamına gelmiyor !...

tekrar tesekkurler uyarilariniz icin. bu belirttiginiz nedenlerden dolayi klon dreambox almaktansa umit vadeden azbox'tan edinmek daha cazip gelmeye basladi. benim icin onemli olan mkv oynatma konusunda dreambox'un sorunlu olmasi da bir unsur. lakin su var ki, cin'den alanlar sorunsuz aldiklarini ve bandrol odemediklerini belirtirlerken, avrupa'dan gelen bir urun icin bunlar pek muhtemel gorunmuyor bana. azbox konusunu da arastiracagim biraz daha.

• 8000 hd'nin supheli durumu ve avrupa'dan azbox getirirken cikmasi muhttemel gumruk-bandrol vs sorunlar nedeniyle 800 hd almaya karar verdim.
    almayi dusunen baskalari da varsa birlikte hareket edebiliriz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.