Şimdi Ara

Cin'den Dreambox DM 800 HD getirtmek isteyenler? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.614
Cevap
20
Favori
376.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • donanimsal olarak sim karta baktım leğimlenmiş sanırım..o tarz bir goruntusu vardı...
  •  Cin'den Dreambox DM 800 HD getirtmek isteyenler?
     Cin'den Dreambox DM 800 HD getirtmek isteyenler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caution -- 14 Eylül 2009; 17:05:28 >

• Resimlerinizi [simage][/simage] Kodunu kullanarak yaparmısınız acaba , ekranı kaplıyorda
  • Hayırlı olsun, güle güle kullanın

Darısı başımıza..Eger bootloader filan sorunsuzsa neden almayalım bizde
    lykos bende ankaradayım bu arada...

Bandrol şart koşmuyorlarmı DHL ile gelince ? Masrafı nedir onun ?
  • teşekkürler...

biz 3 kişi aldık iki kişinin ki eline ulaştı..ancak buradan bi arkadasımızınki takıldı gümrüğe...az önce oğrendim üzüldüm..sonucta bayram öncesi bir aylık süre zarfı içindeyiz ve ft 25 dolar + hediye paketi şeklinde..ve buna ilave olarakta 3 ümüzün de aynı paketler...buna rağmen takılıyorsa gümrükteklileri tam bir yiyici olarak lanse edebiliriz.(bu arada ne yapılabilir fikriniz var mı gümrük olayı için?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caution -- 14 Eylül 2009; 17:16:09 >
  • güle güle kullanın, takılan arkadaşınki kötü olmuş gerçekten.
    siparişlerin hepsi aynı şehire miydi? sadece bandrol mü ödetecekler acaba? vergi de kesmeye kalkmazlar umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lykos

güle güle kullanın, takılan arkadaşınki kötü olmuş gerçekten.
    siparişlerin hepsi aynı şehire miydi? sadece bandrol mü ödetecekler acaba? vergi de kesmeye kalkmazlar umarım.

teşekkürler..darısı başınıza..

ikisi ist biri ankara..valla 300 tl toplam masraf istemişler..dhl de hic yardımcı olmuyormuş.
  • ankara olan mı takılmış? o zaman bizim iş de yatar :(
    300 tl ne masrafı çıkarmışlar, çok abartılı geldi miktar.
  • quote:

ankara olan mı takılmış? o zaman bizim iş de yatar :(
    300 tl ne masrafı çıkarmışlar, çok abartılı geldi miktar.

ist...
    simdi ogrendigime gore benim faturada malın cinsin de "gift" yazıyor...arkadasınkinde "receiver" yazdırmış salak kosda firmasındaki hatun...heralde gümrük memurları "receiver" ibaresini gorunce hediye olmadıgını düşündüler...
  • gift olayı çok önemli evet, bedeli de düşük göstertmekte fayda var. ebay'den aldığım 12$'lık eşya bile takılmıştı gift yazmayınca.
  • quote:

serkan bey, şimdi 72 bootloader'lı alıp barry allen kursak imaj-boot loader-barry allen versiyonu değiştirmediğimiz sürece yine sorun yaşamamız olası mı?

Yazdığınız sürümleri kullandığınız sürece yaşamazsınız! Yani herşey bir sonra yüklenmek istenilen sürümle değişebilir... Tabii yüklenmek istenildiğinde...

quote:

çin'den cevap geldi, bootloader versiyonunun 72 olduğunu ve gemini 4.4 kurulu olduğunu, sim kartlarının da dm 800 hd sim kartı olduğunu söylüyorlar.
    forumda aynı tedarikçiden alan arkadaşlar var, sim kartın dm 800 hd sim kartı olup olmadığı nasıl anlaşılır bilmiyorum ama alanlar da tecrübelerini paylaşırsa iyi olur :)

Dream'a telnet'ten bağlandığınızda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz!

• tekrar tesekkurler :)
  • Caution kardeşim,

Çok güzel bir cihaz edinmişsiniz, öncelikle güle güle kullanın.

Formu okuyunca, kimsenin aletin çalışıp, çalışmadığını, görüntü kalitesini ( özellikle HD yayınlarda) , kurma ve çalıştırma esnasında herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı sormadığını gördüm. Bu konularda biraz detay verirseiz çok mutlu oluruz..

İyi seyirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

Caution kardeşim,

Çok güzel bir cihaz edinmişsiniz, öncelikle güle güle kullanın.

Formu okuyunca, kimsenin aletin çalışıp, çalışmadığını, görüntü kalitesini ( özellikle HD yayınlarda) , kurma ve çalıştırma esnasında herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızı sormadığını gördüm. Bu konularda biraz detay verirseiz çok mutlu oluruz..

İyi seyirler

teşekkürler Auzdil ..

alet gemini 4,40 ile gelmiş..hd yayınlarda fena degil ama sd yayınlarda beklentimin cok otesinde kotu ..image ile ilgilide olabilir fakat genelleme yaparak konuşuyorum..Soğutuculu olmasına ragmen cihaz hakkaten baya ısınıyor.Oled ekranı cok hoş...kanal geciş hızları gayet iyi..ccam kurmadıgım icin o konuları bilemiyorum henuz..

• Arkadaşlar
    Bende 1 ay önce çinden dreambox 500S modelini getirttim. 50 dolara maloldu. Ancak bu maliyet fiyatı. Orda yeğenim çalışıyordu ve yurda gelirken getirdi. Ancak ben hala kendisiyle yüz yüze görüşemedim. Bana cihazı kargoyla gönderdi. Bende kurdum ve memnunum. Yalnız bayramda görüşeceğiz ve kendisinden HD bir cihaz getirmesini isteyeceğim.
    Aslında yeğen oralarda 5 senedir bilgisayar parçaları ile üğraşıyor. Yani uydu cihazlarından pek anlamaz. Ben dreambox 500 S HD modelinin klonu çıktığı an isteyeceğim. O da gelirken ( 6 ayda bir geliyor) getirir. Eğer Çin ile ilgili bir talep olursa yardım edebilirim. Ancak çok cihaz aldığında Çinlilerin deneme yapmalarına izin vermediğini söylüyor. Garanti konusunda ise Bayramdan sonra daha net bir cevap verebilirim.
  • caution, gümrüğe takılan receiver konusunda bir gelişme var mı? ne yapmış arkadaşınız biliyor musunuz?
    300 tl ne masrafıymış? bandrol 100-150 tl sanıyordum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caution

alet gemini 4,40 ile gelmiş..hd yayınlarda fena degil ama sd yayınlarda beklentimin cok otesinde kotu ..image ile ilgilide olabilir fakat genelleme yaparak konuşuyorum..Soğutuculu olmasına ragmen cihaz hakkaten baya ısınıyor.Oled ekranı cok hoş...kanal geciş hızları gayet iyi..ccam kurmadıgım icin o konuları bilemiyorum henuz..

Selam,

Kullandığınız TV'nin ayarları ile oynayarak SD yayınları düzeltmeye çalıştınız mı? Zira bazı TV'lerde interpolasyon(teknik tabir olarak; görüntüyü yeniden ölçeklendirmeye çalışma özelliği anlamına gelmektedir.) nedeniyle SD yayınlar olması gerekenden daha kötü görünebilmektedir.

Kolay gelsin.
  • Bu gümrük olayı DHL yada Fedex le olunca farklı oluyor. Masrafları uçuk oluyor. PTT gümrüğü öyle degil.Zamanında DVD-R almıştık, 100 ytl birşeydi, gümrük masrafı 250 ytl mi ne istemişti UPS...Direk bıraktık gümrükte..

SD yayın kalitesi 500s den kötü olmaz sanırım, bendeki 500s ve gayet memnunum görüntü kalitesinden...Eutelsat, türksat ve hotbird var...Ayarlarda RGB seçili ve tv de 2. scarta takılı. İlk scartta CVBS desteği yokmuş, tesadüfen farkettim, 2. scarta takınca inanılmaz netleşti görüntü..TV imzamdaki model
  • @lykos
    100 tl bi yere 150 tl bi başka yere şeklinde evet parça parça ödemeler varmış..cok görüşemiyoruz ama bi iki gün icinde ne olacagı belli olur sanıyorum.

@serkanguzel_

evet panelin ayarlarına da baktım fakat bir onceki kaon tabanlı next 2005 (altın uclu rgb ile baglantı ile memnundum) in verdigi goruntu kalitesi elimde veri ve kıyaslama ölçütü olduğundan aradaki farkı algılayabildim..malesef tatmin etmedi soylenenler gibi..Daha once okudugum ve hatırladıgıma gore autoupscale yapma ozelligi varmış ve bunu deaktif yapınca bir nebze duzeliyormuş...aksama bu ozelligi bulup deaktif etmeye calışacagım..

Kanal taraması oldukça uzun geldi bana..Netten hazır buketler bulup atmayı tercih etmedim cünkü "kanal geçisi başarısız" hatasının karşılaşılmasında önemli bir etken oldugu soyleniyordu..Dün aksam almadım ama sabah evden cıkmadan baktıgımda "kanal gecişi başarısız" hatasıyla karşılaştım yinede

şu anki iki onemli sorunum sd yayınların bozuklugu ve "kanal geçiş başarısız" hatası ...malum sorunlar anlıyacagınız..

tekrar goruşmek üzere herkeze kolaygelsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: caution

Kanal taraması oldukça uzun geldi bana..Netten hazır buketler bulup atmayı tercih etmedim cünkü "kanal geçisi başarısız" hatasının karşılaşılmasında önemli bir etken oldugu soyleniyordu..Dün aksam almadım ama sabah evden cıkmadan baktıgımda "kanal gecişi başarısız" hatasıyla karşılaştım yinede

şu anki iki onemli sorunum sd yayınların bozuklugu ve "kanal geçiş başarısız" hatası ...malum sorunlar anlıyacagınız..

tekrar goruşmek üzere herkeze kolaygelsin...

ALINTIDIR.

Satloader by ismail
    ============

TÜRKCE
    ======
    - Dreamboxlar icin güncel satellites.xml olusturur.
    - Hızli kanal arama (feed yayınlar yoktur.)
    - Zip'den cıkartın ve /tmp e atın.
    - Chmod 755 satloader.sh yapın.
    - /tmp/satloader.sh tp420 ile calıştırın. (türksat icin)
    - Veya /tmp/satloader.sh all ile tüm uydulari indirin.
    - Şu şekil kombine yapabilirsiniz. (/tmp/satloader.sh tp192 tp420 tp70)

Dosyayı tmp'e atıp telnetten /tmp/satloader.sh all komutunu girerek yüklemeniz yeterlidir.

Uygulamanın yapılışı ile daha ayrıntılı bilgiler için; sizinde mesaj yazdığınız board'da Enigma2 Tools - Plugins - Addons - Skins - Editors and Settings bölümüne uğrarsanız, hem dosyaya ulaşırsınız, hemde uygulamayı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay gelsin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.