Şimdi Ara

Çılgın Türkler dünyaya meydan okuyor; 7GHz'in üzerine çıktık, üç dünya rekoru kırdık!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
3
Favori
56.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus Türkiye aynı geçen sene olduğu gibi bu yıl da ülkemizin önde gelen profesyonellerini bir araya getirdi ve ortaya çok sayıda Türkiye rekoru ile üç yeni dünya rekoru çıktı.

Asus Türkiye'den Recep Kulan'ın evsahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, çalışmalar ağırlıklı olarak AMD platformunda gerçekleştirildi ve katılımcılardan Karandiru rumuzlu Ferit Karsanbaş, wPrime ve PiFast testlerinde, Phenom II X4 975 Black Edition işlemcisiyle dünyanın en iyi skorlarına imza attı.

Dünya rekorlarının detaylarına, hız aşırtma çalışmasının hangi koşullarda ve ne gibi ekipmanlarla yapıldığını merak edenler için etkinlik boyunca kaydettiğimiz özel görüntüleri, Donanimhaber.com farkıyla sizlerle paylaşıyoruz.

• Of of of harika bir video olmuş. Dünya rekorları, üst seviye donanımlar ve ekstrem soğutma. Helal olsun emeği geçenlere...
  • @l3ortacine16
    o zaman intelde işlemci göndersin, yapsın overclock dh ...
  • harika bir video olmus emegi gecen tüm arkadaslar helal olsun diyorum..masallah -190 kusurlerde sıvı azotu cıplak elle dökmek harbi cılgınlık
  • Türk milletine hayırlı olsun (bir yolunu bulabilirse).
  • Hakkaten çılgın adamlar, koruyucu eldiven olmadan sıvı azota iki santim mesafede kaba dolduruyor. Eline dökülse maazallah, el ellikten çıkar.
  • Ferit bey güzel açıklamış. Sonuçta AMD'de bugün 100 dolara bile çarpan kilidi açık işlemci satılıyor ve sadece bir tık ile ekstra ayar yapmadan işlemci performansını arttırabiliyorsunuz. Ayrıca hız aşırtma konusunda videoya dikkatli bakarsanız Intel platformunda da çalışmışlar ancak rekorlar bu defa AMD platformundaki çalışmalarından gelmiş sanırım. Sonuçta sıvı azot pahalı bir mazleme ve sadece tek bir işlemci platformu için ziyan edeceklerini zannetmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmednaim

Hakkaten çılgın adamlar, koruyucu eldiven olmadan sıvı azota iki santim mesafede kaba dolduruyor. Eline dökülse maazallah, el ellikten çıkar.

iyi fark etmissin yani cesaret ister
  • en iyi donanımlar kullanılıyor,sıvı azot ekipmanları hazır ,sponsorlar kapıda neden rekor kırılmasın ki?

bu iş tamamen paraya bakar..aynı donanımları içimizden bırıne de verseler overclocktan az çok anlayan birisi de aynı rekorları kırabılır.illa ki para harcamak isteyen birileri daha cıkarsa 7ghz rekorunu da kırarlar ..ama eskısı kadar getirisi olmayan bir reklam haline dönüştü bu rekorlar..çünkü tonla rekor kıran adam var..tonla sitede listelenıyor bu..
    dikkat çekici nokta testlerde amd kullanılmıs olması ve amd ye bu derece yer verılmesi..bu rekordan daha ıyı bır gelısme bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

quote:

Orijinalden alıntı: StreetWash @l3ortacine16 o zaman intelde işlemci göndersin, yapsın overclock dh ...
    İyide Ne güzel gururlanıyorduk hefesimiz kursağımızda kaldı.Başladı videonun yarısında AMD öyledir AMD böyledir,AMD inteli geçer vs.

Sadece f/p oranı amd'de daha iyi diyor haklıda daha iyi değilmi ? oc olayı zaten bambaşka bişey nedenlerini tek tek anlattı,yalan yada yanlış bişey sölemedi.
  • Hocam çok iyide o eldiven takmadan azot'u nasil dokersin burdan izleyenler şimdi örnek alıcak bu videoyu, hani bulamazlar ama azot'u hadi buldular diyelim. Yanlış bence dikkat etmek lazım.
  • Bahsedildigi gibi cok korkunc bir madde degil sivi azot,kisa sureli temaslarda problem olmaz zaten hemen buharlasiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3ortacine16

"Hem Fiyat,Hem performans olarak çok iyi"
    Tabi overclock yaparken fiyat düşünüyorduk biz!Sonuçta yanma riski var her türlü maaliyeti göz önünde almanız lazım.Sırf AMDden bahsetmişsiniz çok belli reklam olduğu...

İyi demiyor farkındaysan ideal diyor. Bir intel kullanıcısı olarak bu konuda katılıyorum fiyat performans olarak ideal.
  • Tebrikler Ferit abi süper skorlar
  • Uğraşlı bir iş. Tebrikler
  • Keşke işlemciyi biz üretsek başka bir ülke rekorunu kırsa da bizim işlemcimiz bunu yaptı diye sevinsek.
  • helal olsun valla -190 derecede çalışıyor adamlar 7 ghz e çıkarmışlar ben intel core 2 duo 2.40 ghz işlemciyi yükselteyim diyom ama korkuyom :D:D
  • Eski bir intelci olarak soylemek isterimki ; AMD Süper
  • gercekten cok iyi olmuş.supersiniz. devamını bekleriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmednaim

Hakkaten çılgın adamlar, koruyucu eldiven olmadan sıvı azota iki santim mesafede kaba dolduruyor. Eline dökülse maazallah, el ellikten çıkar.

sen ne diyon ben hararet yapınca sıvı azot içerim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.