Şimdi Ara

Çiğ Köfte Lahmacun Kebap İçli Köfte Künefe + 30 Urfa Yemeği ( Tarif-Foto-Video ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
1.795
Cevap
168
Favori
161.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dükkanlardaki çiğ köfte çok çiğ köfte gibi bir şey değil zaten, tadı ve lezzeti daha ayrı birşey. İkisini de severek yiyoruz.
  • çakma dedinizde aklıma bimdeki çig köfte geldi , salçalı
  • Biz de Mardinliyiz , yumurtalı olan ve mercimek köftesi benim midemi ağrıtıyor o yüzden yiyemiyorum.Bizimkiler o kadar acı koymuyorlar rengi turuncu olarak kalıyor.Limon , ayran , nar ekşisi ve marul eşliğinde yiyorum ben çiğköfteyi.Gerçekten de yarım saat kalsa bile kuruyor , tadı bozuluyor.Dışarda satılan hazır olanlarla ayırt etmiyorum ben , sonuçta ikisi farklı şeyler.Ama etsiz satılanların adı farklı olmalı bence.
  • dostum biraz tarif versen bizde uygulamaya calışsak, tabıkızamanla ustalaşacağız, ama artık amator olarak başlayalım sayende, yardımlarını beklıyorum.
  • elinize sağlık.. kutlarım çok doğru bi konuya değinmişsiniz.. yalnız sordugumuzda yasak.! diyorlar gerçi doğruda sonuçta onların yaptıgı çiğköfte (!) kaç günde bitiyor içinde gerçek et olsa pek hoş olmaz.. istanbulda günübirlik etli yapıpta satan biyer olsada yesek keşke.. şuda var bu satılanlara verdigim parayada acıyorum alt tarafı bulgur..
  • birgün müsait olunca yogururken kardeşime videoya çektirip koyarım.. hem nasıl yoguruldugunu görürsünüz hemde malzemeleri çekerim... anlatmakla olacak iş degil...

quote:

Orijinalden alıntı: alevgibi

dostum biraz tarif versen bizde uygulamaya calışsak, tabıkızamanla ustalaşacağız, ama artık amator olarak başlayalım sayende, yardımlarını beklıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

birgün müsait olunca yogururken kardeşime videoya çektirip koyarım.. hem nasıl yoguruldugunu görürsünüz hemde malzemeleri çekerim... anlatmakla olacak iş degil...

quote:

dostum biraz tarif versen bizde uygulamaya calışsak, tabıkızamanla ustalaşacağız, ama artık amator olarak başlayalım sayende, yardımlarını beklıyorum.

Müthiş olur usta, ilgiyle bekliyoruz...
  • Bizzat urfada senin o yaptığının aynısından da yedim. Ama dışarıda yediğim çiğköfteler daha çok hoşuma gidiyor. Senin ağız tadınla bizimki aynı olmak zorunda mı? Siz çiğ köfte görmemişsiniz falan diyorsun....
  • Acıktım.
  • senin damak zevkin öyleyse öyledir ne yapalım... çig köfte urfa icadıdır ve orjinalinin ne oldugunu koyduk... istedigini git ye zevk meselesi... o satılanların adı başka birşey olmalıydı.. çig köfte diye satılıyor içinde et yok...

quote:

Orijinalden alıntı: HmB_SaL

Bizzat urfada senin o yaptığının aynısından da yedim. Ama dışarıda yediğim çiğköfteler daha çok hoşuma gidiyor. Senin ağız tadınla bizimki aynı olmak zorunda mı? Siz çiğ köfte görmemişsiniz falan diyorsun....
  • quote:

Bizzat urfada senin o yaptığının aynısından da yedim. Ama dışarıda yediğim çiğköfteler daha çok hoşuma gidiyor. Senin ağız tadınla bizimki aynı olmak zorunda mı? Siz çiğ köfte görmemişsiniz falan diyorsun....

Doğru düzgün bir çiğ köfte yeseydin bu yorumu yapmazdın.
  • quote:

birgün müsait olunca yogururken kardeşime videoya çektirip koyarım.. hem nasıl yoguruldugunu görürsünüz hemde malzemeleri çekerim... anlatmakla olacak iş degil...

quote:

en kısa surede beklıyorum cok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tatbkath

quote:

Mesajı sondan mı okuyorsun :D bak ne diyo orda gittim aynısından yedim diyorum...
  • HmB_SaL

urfada yemiş olabilirsin ama belki yapan beceremedi illa her urfalı %100 güzel yapacak diye birşey yok... genede bu senin damak zevkin sen bilirsin....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tatbkath

quote:

Mesajı sondan mı okuyorsun :D bak ne diyo orda gittim aynısından yedim diyorum...

Aynısı ne demek ya saçmalama yemek yiyorsun aynısı ne demek.

Sanki bimden eti cin alıyor.

Senin yediğin yer belli ki yapamamış olmamış yani.

Yada senin damak tadında bir sorun var.

• sinirleri iyice alınmış, ince çekilmiş bir kıymanın gerçek isot (boyalı vs şeyleri kastediyorum) ile yoğurulması ile oluşan lezzeti;

böyle kuru kuruya mı yiyeceğiz
  • olmadı sayın yöneticim... yukarda yazmışım ya çig köfte kıyma etten yapılmaz.. kara et den yapılır... şuan evde o et yok olunca fotosunu koyim görün... adı kara ettir rengi kara mara degil tabiki.. hayvanın belli bir yerinden çıkıyor niye kara demişler bir fikrim yok..

quote:

Orijinalden alıntı: WISHNE

sinirleri iyice alınmış, ince çekilmiş bir kıymanın gerçek isot (boyalı vs şeyleri kastediyorum) ile yoğurulması ile oluşan lezzeti;

• NAsıl Cıgkofte Kıymadan yapılmaz kara etı ılk defa duyuyorum.Dogurdur kara etten sizin orda yapilir ama kiymadan yapilmaz diye bir sey yok ve cogunlukla malatya urfa mardin tarafinda kiymadan yapilir ibrahim tatlises bile kiyma kullandi oderece yani(:
  • quote:

olmadı sayın yöneticim... yukarda yazmışım ya çig köfte kıyma etten yapılmaz.. kara et den yapılır... şuan evde o et yok olunca fotosunu koyim görün... adı kara ettir rengi kara mara degil tabiki.. hayvanın belli bir yerinden çıkıyor niye kara demişler bir fikrim yok..

quote:

Orijinalden alıntı: WISHNE

sinirleri iyice alınmış, ince çekilmiş bir kıymanın gerçek isot (boyalı vs şeyleri kastediyorum) ile yoğurulması ile oluşan lezzeti;

Sonuçta o eti de kıymıyorlar mı ? Yani kuşbaşıyı yoğurmuyorsunuz değil mi ?

• resmi paylaşınca göreceksiniz... tip olarak bildiginiz kıymaya benzemez beyazlı kırmızılı degildir.. tek renk kırmızı gibi et..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.