Şimdi Ara

ÇİFT İŞLETİM SİSTEMİ NASIL KURULUR LTFN YARDIM ????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
8.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarımda su anda W.xp 32 bıt kullanıyorum ve cok oyun oynayan bır ınsanım onun ıcın dx10 a ıhtıyac duyuyorum o nenden le 2 yuksek versıyon bır ısletım sıstemı kurulursa o sısteme dx10 kurulabılecegını ogrendım ekran kartımında destegı war ama ben bu 2 işletım sıstemı nasıl kurulcak bılmıyorum bana yardımcı olabılecek warsa sevınırım sıstemım profılde yazıyor ve resımlı anlatım olursa cok daha guzel olur

• quote:

Orijinalden alıntı: xXxToSuNxXx

Merhaba sayın arkadaslar

Bilgisayarımda su anda W.xp 32 bıt kullanıyorum ve cok oyun oynayan bır ınsanım onun ıcın dx10 a ıhtıyac duyuyorum o nenden le 2 yuksek versıyon bır ısletım sıstemı kurulursa o sısteme dx10 kurulabılecegını ogrendım ekran kartımında destegı war ama ben bu 2 işletım sıstemı nasıl kurulcak bılmıyorum bana yardımcı olabılecek warsa sevınırım sıstemım profılde yazıyor ve resımlı anlatım olursa cok daha guzel olur

Sistem için tek hdd kullanıyorsan bu diski ikiye bölüp bi bölüme xp diğer böldüğün bölümede diğer işletim sistemini kurarsın.
  • al bakalım sana cevabı

Tıkla yahu tıkla
  • yokmu baska bılen
  • Harddiskin en az 2 bölüme ayrılmış olmalı. Win 7 kurup 2. bölüme Xp kuramazsın.
    İlk kuracağın işletim sistemi daima daha eski olmalı.
    C: Xp D: Win7 gibi. (Veya C: Win 95 D: Win 7 )
    Win 7 kurulu bilgisayara 2. işletim sistemi olarak xp kuramazsın.

Diyelim C: de Xp kurulu vaziyette.
    Normal Win 7 kurulumuna başla.
    Nereye kurulacağını sorduğu yerde D: sürücüsünü gösterirsin. Tek fark bu.
    Kurulum bittiğinde bilgisayar açılınca sana;

1- Windows 7
    2- Daha önceki windows sürümü

Şeklinde iki seçenek sunar
  • Kurulum bittikten sonra EasyBCD adlı programı kurarak boot için seçim yapabilirsin.Programı kurmadan ikinci işletim sistemi seçimi çalışmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anarchy_Tr

al bakalım sana cevabı

Tıkla yahu tıkla

güzel bir özellikmiş :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.