Şimdi Ara

Chp'liler neden milliyetçiliğe bu kadar düşman? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
5.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FatihMete

İşte ben de senin gibi sosyal demokratlardan bahsediyordum. Siz sosyal demokratlar Atatürk devriminin en büyük düşmanlarısınız.

Alıntıları Göster

Boş beleş adamın tekisin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düne kadar dalgalı bayrak kullanma talimatı alan tayfa, taktik değiştirmiş, yakında 6 ok koyup CHP ye giydirecekler yine. Çok yazılır da, dünün bebeleri, veriyorlar elletine metni sürüyorlar sahaya. İngilizler bunlara shit stirrer der

• Milliyetçiliğe düşman! olduklarını sanmıyorum. Belki milliyetçilik anlayışları farklıdır!

Bana kalırsa, onlara göre hiçbir şeye karışmamali. .Mesela Akdeniz'de ve Libya'da olmamaliydik. Bırakın kim ne istiyorsa alsın, kim ne istiyorsa yapsın! Suriye'de ve Irak'ta operasyon yapılmamalı mesela. Mesela Ypg terör örgütü değilmiş!!!! Mesela PKK li leslerin cenazelerine katılmak gibi bir huyları var! gibi gibi ...

• CHP'yi AKP karşısında bir kurtarıcı olarak gören varsa beyin ölümünü gerçekleşmiş demektir.

• Chp’liyim ve gereğinden fazla milliyetçiyim. Hayalim bir gün çok sağlam, aynı Almanlar gibi sanayimizin çok gelişmesi. Herkes Türk malı bu kalitelidir desin. Ah ulan ah. Dünya bir yana, kendi insanım bir yana.

• Sol ve sosyalist düşünce din ve millet kavramlarına karşıdır. Bu nedenle farklı etnisite ve dinde olanlar sol-sosyalist görüştedir .

Devletçilik konusu nedeniyle CHP sol partiye çekilmiş Türk ve sünni-müslüman olmayanlar bu partide örgütlenmişlerdir. Aleviler Kürtler gizli Ermeni vd kimlikte kimseler sol örgütlerle birlikte CHP içinde

kalmışlardır bu nedenle Türk söylemini benimsemeyen epey güçlü bir yapısı vardır

Aynı şey AKP içinde geçerlidir daha düne kadar ( Barış pınarı harekatına kadar) Erdoğan Türk kelimesini kullanmıyordu eğer nadiren kullanırsa ama der

ırkçı değilim, faşist değilim, kafatasçı değilim ,Türkçü değilim diyerek ekleme yaparak kullanırdı. Bunun nedeni ortadoğu ve iran kökenlilerin nüfus

yoğunluğunun çok artması Türk demenin oy getirmemesi oysa Türk karşıtı olmanın oy getirmesindendir. Türkler %45-50 orandaysa iranlılar, Araplar,

Hindistanlılarda %45 olabilir . Zaten ilk 3 büyük partinin başkanları bile Türk kökenli olmadığı belirtiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 2 Eylül 2020; 4:21:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Birde milliyetçilik nedir? Her ülkede zaten her vatandaş milliyetçidir.

Wikipedia ;

Milliyetçilik, ulusçuluk ya da nasyonalizm, kendilerini birleştiren dil, tarih veya kültür bağlarından bir üstyapı oluşturabilmiş sosyal birikimlerin adı olan millet veya ulus olarak tanımlanan bir topluluğun yaşama ve ilerleme ülküsünün toplumların ve insanlığın gelişmesini sağladığına inanan görüştür.

• Sosyalizm isteyen devrimcilerle yan yana durup, devrimci militanları can siperane savunan CHP vekillerine bu soruyu sormak gerekir.

Siz ne kadar milliyetçi ve cumhuriyetçisiniz diye ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Arap milliyetçiliği istemedikleri içindir. Biz Türküz. Arap değil. Arapların gelenekleri bizi ilgilendirmez. Sen milli bayram kutladın da kutlama mı dediler?

klasik bir chp zihniyeti. Ne yapıp edip konuyu araplara getirme çabası. Adam size soruyor size onun cevabını ver neden diyor demirtaşı kayyum atanan belediyeleri ziyaret edip her seçimde hdp ile gizli ittifak yapıyorsunuz diyor  

• Yalçın Ç. kullanıcısına yanıt
    CHP tabanı demiş. Hangi taban yapmış bunu?

Ne zaman hdp ile gizli ittifak yapılmış? Osman Öcalan trtye çıkınca mı?

Kayyum atananları elbette ziyaret edecekler. Hukuksuz durum söz konusu.

Siz milliyetçiliği Arap kıçı yalamak olarak bildiğinizden size Türklük garip geliyor tabi.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA-kktc -- 4 Mayıs 2021; 16:20:48 >
  • Milliyetçilikle faşistliği karıştırmamak lazım. Milliyetçilik başka bir milleti aşağılamak küçümsemek değildir. Zamanında Bahçeli'nin sulandırılmış milliyetçilik anlayışından örnek vereyim.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Çinli sanılarak Güney Koreli turistlere saldırılmasıyla ilgili yaptığı 'Çekik göz' açıklaması, Güney Kore'de gündem oldu. Bahçeli'nin açıklamaları tepkiyle karşılandı.

"Bunlar genç çocuklar. Birisi sürükler, bunlar da arkasından gidebilir. Hem Koreli ile Çinliyi ayırt edecek özellik nedir? Çekik göz... Baktı ki ikisi de çekik göz... Fark eder mi efendim?

Bu açıklamayı gülerek dalga geçerek yapmıştı.

İşte böyle birşey değil milliyetçilik.

• Partilere şöyle bir bakıyorumda yine ıçlerinde en milliyetçi olanı chp

• imkanı olsa olmayan şerefini bile yabancılara satacak olanların da milliyetçilikten bahsetmesi garip geldi bana.

• Konuyu açan CHP'yi eleştirmiş hemen karşısına savunma argümanı olarak AKP'nin yaptıklarını çıkarmışlar.

İşte bu yüzden ülkenin iktidarı da muhalefeti de aynı halt.

• sünni olmayanları, azınlıkları hedef gösterdiğiniz yazıyı okudum. tiksindim. sol emekten yanadır. emekten yana olanlar sünni olamaz çıkarımı yapılacak saçmalıkta şeyler yazmayı hangi organınızla beceriyorsunuz?

• atade28 A kullanıcısına yanıt
    solcular nereni acıttı? işçini sömüren bir partonsan tamam. değilsen yuh diyorum.

• Aşırı milliyetçi, hatta birçok arkadaşımın ırkçı dediği ve benim bunu inkar ettiğim, gerçekte ırkçılığın yanlış birşey olduğunu bildiğim için bunu törpülemeye çalışan bir insanım bana göre milliyetçilik açısından parti sıralaması şu şekildedir(çokdan aza)

1- İyi Parti

2- Bağımsız Türkiye Partisi

3-CHP

4-Vatan Partisi

5-BBP

6-Saadet P.

7-MHP

8-AKP

• Konu sahibi ne zaman haklı bir şey söylese "hayır, öyle yapmadık" değil "ama AKP de şunu şunu yaptı" cevabını alıyor.

Ülkede iktidara gelme ihtimali olan iki partinin AKP ve CHP olması insanı kahredici.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.