Şimdi Ara

Chp'liler neden milliyetçiliğe bu kadar düşman? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
5.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

sünni olmayanları, azınlıkları hedef gösterdiğiniz yazıyı okudum. tiksindim. sol emekten yanadır. emekten yana olanlar sünni olamaz çıkarımı yapılacak saçmalıkta şeyler yazmayı hangi organınızla beceriyorsunuz?
    Asıl sizin benim yazdığımdan yaptığınız çıkarım yanlış. CHP veya sol Türkiye'de %40 alabiliyordu şimdi %25 oy alıyor en azından . Bu kadar Alevi yok yok ki Türkiye'de. Ben CHP alevi ve azınlıklardan oy alıyor demedim kendini farklı etnisite ve dinde görenler sol partilerde örgütlenir dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 2 Eylül 2020; 14:43:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

CHP tabanı demiş. Hangi taban yapmış bunu?

Ne zaman hdp ile gizli ittifak yapılmış? Osman Öcalan trtye çıkınca mı?

Kayyum atananları elbette ziyaret edecekler. Hukuksuz durum söz konusu.

Siz milliyetçiliği Arap kıçı yalamak olarak bildiğinizden size Türklük garip geliyor tabi.

Öcalan’ın heykelini dikeceğiz diyen Demirtaş’ın serbest bırakılması gerektiğini düşünüyor musun? “İstanbul seçimlerinde oy HDP’ye bir oy İmamoğlu’na” kampanyası hakkında düşüncelerin nelerdir?

AKP’li değilim TRT MRT hikaye anlatmadan cevap verirsen efsane olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

Aslında "Ben Türk milliyetçisiyim" dersen öbürü de çıkıp "Ben Kürt milliyetçisiyim", bir başkası "Ben Yunan milliyetçisiyim", bir başkası "Ben Ermeni Milliyetçisiyim", başka birisi "Ben Yahudi milliyetçisiyim" diyebilir.

Bu da üniter devlet olan Türkiye Cumhuriyeti'nin dağılmasına sebep olabilir. Milliyetçiliği konuşurken 1984 yılından beri Türkiye'nin başına bela olan PKK terörünü hatırlamak gerekir.

Bu ülkede Bay J (Jerfi Benevista), Yosi Mizrahi, Can Bonomo gibi Türk vatandaşı olan gayri müslimler var, hiç bir PKK gibi dağa çıkıp terör eylemi yapmıyor.

Ne kadar hatırlarsın bilmiyorum ancak ben yaşım itibarıyla hatırlıyorum, 1984'te PKK terörü başlamadan önce ASALA isimli Ermeni terör örgütü vardı. ASALA terör örgütünün ve Ermenilerin koruyucu Fransa'dır.. Ben ASALA'nın Paris'teki Orly havalimanı'nda Türk Hava Yolları bürosuna bombalı saldırı yaptığını hatırlıyorum.

Kısacası kökenini ve nereden geldiğini bilmek iyidir ancak milliyetçilik aşırıya kaçarsa ülke için iyi sonuçlar doğurmaz. Milliyetçiliği değil Adalet ve Eşitliği öne çıkarmak gerekiyor.

Diyemezler. Burası TÜRKiye Cumhuriyeti ise TÜRK milliyetçiliği tek gerçektir, diğerlerini savunanların kafası ezilmelidir.

• Seçimde Mansur Yavaş ı aday göstermezlerse veya İmamoğlu sırf oy için hdp'ye yanlama hatasından geri dönmediği taktirde aday gösterilirse oy atmam. Koskoca CHP bugün Kadıköy sahilde halay çeken dürzülerin partisi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr. solucan -- 2 Eylül 2020; 15:35:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Georges St-Pierre

Öcalan’ın heykelini dikeceğiz diyen Demirtaş’ın serbest bırakılması gerektiğini düşünüyor musun? “İstanbul seçimlerinde oy HDP’ye bir oy İmamoğlu’na” kampanyası hakkında düşüncelerin nelerdir?

AKP’li değilim TRT MRT hikaye anlatmadan cevap verirsen efsane olur.

Alıntıları Göster
    Demirtaş benim düşünceme göre serbest kalmamalı. Tabi onun yaptığının 10 katını yapanlar da dışarıda kandırıldığını iddia ederek elini kolunu sallayarak gezmemeli.

Istanbul seçimlerinde bir oy hdpye ise bir oy nasıl İmamoğluna gider, biraz mantık derim.

Tabi bunlar benim cevaplarım.

Ayrıca chpye milliyetçi değil diyenlerin de milliyetçiliğini öğrenmek, hangi akımın destekçisi hangi partinin seçmeni olduğunu da öğrenmek isterim.

• olayın içine alevilik falan katmadan yaz o zaman . bir toplumda kim eziliyorsa, kim zulüm görüyorsa, sola yakın olması doğanın gereğidir. bunu anlamayanlar din ve hamaset ile kandırılan cahil bırakılmış kitlelerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 2 Eylül 2020; 17:8:55 >
  • quote:

Demirtaş benim düşünceme göre serbest kalmamalı. Tabi onun yaptığının 10 katını yapanlar da dışarıda kandırıldığını iddia ederek elini kolunu sallayarak gezmemeli.

Istanbul seçimlerinde bir oy hdpye ise bir oy nasıl İmamoğluna gider, biraz mantık derim.

Tabi bunlar benim cevaplarım.

Ayrıca chpye milliyetçi değil diyenlerin de milliyetçiliğini öğrenmek, hangi akımın destekçisi hangi partinin seçmeni olduğunu da öğrenmek isterim.

Alıntıları Göster

Buradan hareketle partinin içindeki belli başlı birkaç kişi hariç HDP sempatisi yok diyesim geliyor da Demirtaş’a yönelik pozitif demeçlerde bulunan CHP’nin önde gelen isim ve destekçi sayısı azımsanacak gibi değil.

Ben Arap da olmak istemiyorum Avrupalı da. Belli ölçüde muhafazakar çizgide ama konu devlet yönetmeye gelince seküler davranan ve liyakate önem veren, kılık kıyafetin (başörtülü, mini etekli, takım elbiseli, takkeli demeden herkesin eşit muamele gördüğü) tabloyu olumlu yönde nasıl değiştiriririzin peşine düşen bir hükümet istiyorum. Şu an TR’de böyle bir parti yok. AKP de CHP de “karşı taraf şunu yaptı” siyaseti yapar, AKP enflasyon ve işsizlik hat safhadayken “işte yeni roketatarlı uçağımız Abdülhamit!!!” diye halkı avutuyor, her şey çamura batarken yuvarlanıp gidiyoruz. Kime oy vereyim ben şimdi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Georges St-Pierre

Buradan hareketle partinin içindeki belli başlı birkaç kişi hariç HDP sempatisi yok diyesim geliyor da Demirtaş’a yönelik pozitif demeçlerde bulunan CHP’nin önde gelen isim ve destekçi sayısı azımsanacak gibi değil.

Ben Arap da olmak istemiyorum Avrupalı da. Belli ölçüde muhafazakar çizgide ama konu devlet yönetmeye gelince seküler davranan ve liyakate önem veren, kılık kıyafetin (başörtülü, mini etekli, takım elbiseli, takkeli demeden herkesin eşit muamele gördüğü) tabloyu olumlu yönde nasıl değiştiriririzin peşine düşen bir hükümet istiyorum. Şu an TR’de böyle bir parti yok. AKP de CHP de “karşı taraf şunu yaptı” siyaseti yapar, AKP enflasyon ve işsizlik hat safhadayken “işte yeni roketatarlı uçağımız Abdülhamit!!!” diye halkı avutuyor, her şey çamura batarken yuvarlanıp gidiyoruz. Kime oy vereyim ben şimdi?

Alıntıları Göster
    İlk baş şunu belirtelim.

Konu chp tabanı hakkında bahsediyor. Ychp yöneticileri hakkında değil.

Kime oy vereceğin basit. Liberal demokrat parti. Ama ona da oyum boşa gitmesin der oy vermezsin.

• yoo gayet de milliyetçiler... fakat sizin milliyetçilikten kasıt, islam-*r*p milliyetçiliği ise haklısınız...

milliyetçiliği ayaklar altına alan iktidara düşmanlar... (çözüm sürecinde kürtlere şirin gözükmek adına tabelalardan Türkiye / T.C isminin silindiğini, andımızın kaldırıldığını Türk kelimesinin bir süre yasaklandığını unutmadık...)

not: iyi partispor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YananGülYoldaşlığı -- 2 Eylül 2020; 16:33:25 >
  • quote:

İlk baş şunu belirtelim.

Konu chp tabanı hakkında bahsediyor. Ychp yöneticileri hakkında değil.

Kime oy vereceğin basit. Liberal demokrat parti. Ama ona da oyum boşa gitmesin der oy vermezsin.

Alıntıları Göster

İyi de konu tam da o. Zira CHP tabanı diye bahsettiğimiz seçmenden, parti içindeki isimlerin Demirtaş’ı destekleyici söylemlerine karşı bir tepki göremedim.

LDP’ye gelince, adamlar dediğin gibi skeç partisi. Herhangi bir seçimde %5’i geçmeleri tarihi başarı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Georges St-Pierre -- 2 Eylül 2020; 17:6:33 >

• Biride dememişki arkadaş tabelalardan T.C. ibaresini, andımızı kim kaldırdıda şu anda bunların geri dönmesini kim istiyor.

• Yalnış gözlemlemişsin

• Tr deki muhafazakar insanların en büyük yanılgısı sol görüşlü olunca milliyetçi olunmaz!

Halbuki milliyetçilik sağa sola bağırıp milleti rahatsız etmek değildir! Avrupada yetişen gençlerin çoğunluğu böyle. 10 kişi olup sevgilisinin yanında birisini dövmek, pahalı arabalarla türk bayrağı takıp trafikte magandalık yapmak. Milliyetçilik bu mudur?

Bir fazıl say konserinde bilet bulamazsın. İnsanlar onu ayakte alkışlar ama bu göya milliyetçi kişiler fazıl say ı vatan haini diye ilan ederler. Bence türk insanında milliyetçilik ve din konusunda büyük saplantıları ve yanlışları var.

Din ve milliyetçilik hiç bir partiye veya bir guruba ait değildir. 70 li yıllarda yapılan yanlışlıklara hala devam ediyoruz.

Geçen gün honda ya bıraktığım motoru için evde bulunan lastikleri almak için bir taksiye bindim. Adam yol boyunca bana milliyetçilikten chp nin kötülüğünden. Erdoğan ın büyük insan olduğundan bahsetti. Neyse o arada bana motorumu neden Honda ya götürdüğümü sordu. Mahalle arasındaki motorcularda çok daha ucuza yaptırabileceğimi söyledi. Bende ona. Deminden beri bana milliyetçilikten bahsediyorsun ama hem taksinin saatini açmayıp devletten vergi kaçırdığını. Hemde beni Honda ya gidmemi eleştirdiğini smöyledim. Ben honda ya gidiyorum. Zira bu adamlar işçisinin hakkını verdiğini ve her işlemin faturasını çıkartığını ve devlete vergi verdiğini söyledim. Milletçilik kavramının tam senin düşüncelerinin ve yaptıklarının tam tersi olduğunu. Tabiki adamla neredeyse kavga ediyorduk. Zor cahil insanlarla bir şeyi tartışmak.

• Atatürk milliyetçilik değil ulusalcılık istedi bunu yaptığı şeyler ve en çok bilinen ne mutlu türküm diyene sözünden çıkarabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yakında açlıktan nefesi kokarken , din ve milliyetçiliği (ki ikisinin de sahtesini gerçek sanıyorlar) ekmeğin arasına koyup yersiniz cumhur ittifakı. iyi yemeler.

• Seni trolcük seni   AKP li olupta başka birini milliyetçi olmamakla suçlamak bence ahmaklıktır. Sizin sandığınız gibi arap milliyetçiliğini Türk milliyetçiliği ile karıştırmıyoruz o yüzden size milliyetçi gelmiyor olabiliriz   sizi gidi siyasal islamcılar sizi hemen yalan, dolan, iftira, fitne, fesatlık sorsan müslümanız dersin.

• Konu sahibi "akpli değilim ama.. " demeyi unutmuş.  

Bu da yeni moda oldu.

Akpnin düşüşünü durduramayınca, muhalefetin yükselmesini engellemek..

• Aç, fakir ve cahil trollerin standart sorusu olmuş bu konu :)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.