Şimdi Ara

CHILLER GUIDE (buz gibi soğuk sudan içeenn?.. ) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
4
Favori
102.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ellerinize saglik gerçekten çok güzel çalismalar.
    Basarilarinizin devamini dilerim.
  • Şuanda kullanmıs oldugum arbiter yapımı Chiller 2x6800gt lerle yaptıgım denemelerde , sıvı sıcaklıgını -15 de tutabiliyor loadda... , Fx55 3.05ghz ve 6800gt yi beraber baglayınca sıvı sıcaklıgını -6 da tutabiliyor ..

Baha , güzel çalışma olmuş ellerine sağlık...
  • quote:

Orjinalden alıntı: DjiNN

eet gusel calisma ancak sole bi durumvar blok!!! heralde gazi odaya salmayacaksin

• Evoparator yerıne suyun ıcıne aynı sekılde bır radyator koyarsan o borulardan cok daha ıyı ısı alısverısı saklarsın anlıcagın suyun ıcıne bır radyator koyucaksın radyatorun gırısındede kılcalla bırlesıp evopore olucak bunu yapman sana kompresorun calısma surelerını kısaltıcagı gıbı daha ıyı degerler verıcektır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ers1n -- 31 Mayıs 2005, 13:29:05 >
  • çok teşekkür ederim arkadaşlar....

quote:

Orjinalden alıntı: ers1n

Evoparator yerıne suyun ıcıne aynı sekılde bır radyator koyarsan o borulardan cok daha ıyı ısı alısverısı saklarsın anlıcagın suyun ıcıne bır radyator koyucaksın radyatorun gırısındede kılcalla bırlesıp evopore olucak bunu yapman sana kompresorun calısma surelerını kısaltıcagı gıbı daha ıyı degerler verıcektır.

Şöylediğin doğrudur ersin.Radyatör üzerindeki ısı dağıtıcı yapraklar ile daha iyi nüfuz eder.Ben yaptığım su haznesine uygun bir radyatör bulamadım.İçine pompanında gireciğini düşünürsen ince uzun bir radyatör lazım ve o ebatte bir radyatör bulamadım.Onun için bu sipiral borunun tam içine , bilgisayardan gelen ısınmış su giriyo ve evap.'ı yalıyor.Sonra pompa evapın diğer çıkışından suyu emiyo ve pc ye basıyo.Yani bu şekilde kayıbı azalttım.Tabi maliyetide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baha -- 31 Mayıs 2005, 13:57:21 >

• Buda atman pompa 1200 lt/s (sembolik kapasitesi) bascuda.com dan sipariş edebilirsiniz 20 milyon fiyatı var.2000 lik kanımca fazla 1200 lük yeterli ve sessiz...Resimdeki gibi lastik ayakları kullanmak için filtre kısmına gelen fazlalığı kesiyorum.Sonra iki delik daha açarak diğer 2 ayağı sokuyorum.Dremel ile kesip.Sütun maktap ile deldim.

CHILLER GUIDE (buz gibi soğuk sudan içeenn?.. )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baha -- 31 Mayıs 2005, 14:09:50 >

• Baha simdiden uyarayım su -10 seviyelerine gelince bendeki pompa ses yapmaya baslıyor.
    Bide kabı kendınmı yaptın hos olmus 10 ytl cıvarı tutmus olmalı.

Bu arada baha pompa bascudada kalmamıs ama estore.com'da stockta gorunuo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ers1n -- 31 Mayıs 2005, 16:31:14 >

• motoru benim bağladığım gibi bağlamışsınız hehe bende kesip iki tarafı delip dört ayağı bağladım yanlız 2000 ltlik atman çok kuvetli ve sesiz bir pompa bir sorunu var az bi ısı yayıyo yani dışarı verdiği ısı ile güç arasında bi denge kurmak lazım senin sistem zaten kendinden soğutmalı 1200 yeterde artar üstelik az ısı verir.2000 bağlasaydın head çok kuvettli olacaktı ekran kartı nb bağlıcaksan 1200 bayılablir gerçi 1200 ü gözümle görmedim bişey diyemem...Keşke 2000 taksaydın.Sana bi tavsiye su motorunu evde bi ups varsa ona bağla çünkü gece voltaj yükselince ötüyo sabahın ilk ışıkları ile beraber yine susuyo bende gittim bi ups alıp ona bağladım artık ses falan yapmıyo motor gece
  • 1200 atman çok güzel 2000 atmandan pek aşşa kalır yanı yok ses olarak da ondan 10 kat sessiz. ben çok test ettim
    kaldırır ne bağlarsan.
  • @ eta ne demek istediğini anlamadım?Neyi hatırlıyon?

1200 luk atman ile - derecelerde bir sorun olmuyo bende.Daha önceki denemelerimdede test etmiştim...2000 tercih etmememin sebebi suya yük bindirmesi.1200 lük bile 25w ısı yükü getiriyor.Zaten suyun akışkanlığı yüksek.%90 alkol %10 antifiriz.Yani koyu değil su.Motor zorlanmıyo,debi ve basınç düşmüyo...
  • Arkadaşlar su yerine civa dolaştırsak nasıl bir şey olurdu? Dalga geçmiyorum gerçekten ciddiyim
  • çoktan yapıldı bile.. sapphire ekran kartlarında kullanılacak.
    manyetizma ile dolaşıyor civa. iyi sonuç veriyomuş.
  • evet fansız olarak x850 yi 12 derecede tutabiliyor ama sanırın o civa değil.Çünkü civa aşırı ağırdır.Çekirdeği bile ezer ama ekran kartlarında.
  • o kadar ağır değil civa ezmez çekirdeği..

bende bu pompayı bozarsam 1200 alıcam madem bu kadar adam memnun gerçi benimkinde bi sorun yok ama ısıdan tasarruf olur
  • Arkadaşlar peki bir soru daha. Civayı pompalamak için normal su pompası kullanılır mı?
  • hayır.. sen civanın ne kadar ağır olduğunu görmedin hrld hiç?
    sudan 13,5 kat ağır
  • Arkadaşlar gerçek hayata dönelim isterseniz artık...
  • quote:

Orjinalden alıntı: King_Arthur

hayır.. sen civanın ne kadar ağır olduğunu görmedin hrld hiç?
    sudan 13,5 kat ağır

eet civanin ozkutlesi yaklasik 13,5 dir vede sudan okadar kat agirdir

yaaa beyler bu arada motoryagi kac derecede donuyor bilen varmi bide hidrolik ha bide bunlarin iletkenlikleri nasil isi olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DjiNN -- 1 Haziran 2005, 0:26:43 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.