Şimdi Ara

CHILLER GUIDE (buz gibi soğuk sudan içeenn?.. ) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
4
Favori
102.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hm bekledgim kadar deyilmiş aslında 10 tl ye deyer :)
  • aynen bu sonuçta evimizde 7/24 saat çalışan buzdolabı kompressörü

ama tabi çok ekstrem

ROTARY kompla çalışan
    CASCADE bi sistem yapsak o zaman faturayı 10 a katlayabiliriz :)
  • Hocam Hayalimdeki Soğutma siznki gibi bişiy :) Hayran oldum :D
  • her EXtrem pc cinin hayali dorukçum

böyle bi tarz soğutma uç noktalarda gezinenler için ve hala bu bile beni kesmez diyenler için ideal
  • Yaz bi gelsin buralar canlanır meraketmeyin
  • Hey gidi hey, zaman varmış uğraşmışım valla...Şimdilerde ev otomasyonu ile ilgileniyorum ama yavaş ilerliyor, çalışma hayatı bizden çok çalmış haberimiz yok :(
  • zaman ne çabuk geçiyor
    topic baha nın ihtiyarlamasına tanıklık etmiş resmen
    şimdilerde chiller kullanan kalmadı heralde
  • Baştan sona okudum vay be 6 yıllık konu. 6 yıl önce neylerle uğraşmışsın Baha hocam. Ellerine sağlık.
  • Buzdolabına pcyi koyup eğer randıman alınabiliniyorsa,terleme sorunu için benim düşüncem;eğer bilgisayar kablolarını buzdolabının dışına alırken hava yalıtımını tamamen sızdırmaz yapabilirseniz ve nem çekici maddeleri yeterli miktarda dolabın içine koyup(yeterli bir süre nemi yok etmesi için beklemek gerekir sanırım)birdaha kapısını açmazsanız çözüm olabilir diye düşünüyorum.Ama bana buzdolabı fikri pek pratik gibi gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blairim

quote:

Orijinalinden alıntı: Susbi

tebrikler baha..

iyi bir is becermisin... ama cpu'yu sogutursan daha iyi bence.. yani suyu sogutma.. !!

türkceme bakmayin biraz kit dir.. almanci oldugum icin konusma ve yazma zoruma geliyor!!

dostum sen o işlemciyi direk gazla soutursan daha iyi olur diyorsunda....
    şole 3-4 saatten sonra bağlantı yerlerinde ve borunun açık yerlerinde karlanmalar olacaktı sonra bilgisayarı kapatıp ısınmaya bıraktığın(bole soğutma sistemini kapatınca sistem anca ısınır) zaman... şıp şıp!!!

e boruyu yalıtacan herhalde. su borusuda nemlenir. -20 derece su geçiyo içinden.
    ha -20 derece gaz ha -20 derec su geçsin ne fark eder ikisindede terleme olmazmı ?

dışını uygun madde ile kaplican işlemciyi falan kaplican;

vercen gazı

• bencede mükemmel çalışmalar ...baha hocam acaba şimdiki araç gereçlerle daha portatif daha verimli daha cüzzi benzer çalışma prensibine sahip bir sistem oluşturulabilir mi?....elleriniz dert görmesin.....

not: saatte tam denk gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poyraz_371 -- 13 Kasım 2012; 22:23:11 >
  • VAllahi çok uzun zaman olmuş ama hatırladığım kadarıyla,

Komprasörün toplam 3 tane giriş\çıkışı var.Emme- basma - servis

Emme ucunu kapatıp iptal ediyoruz.Basma ve servis uçlarını açıkta brakıyoruz.

Servis emiş yaptığı nokta, basma ise servisten emilen havanın tahliye olduğu nokta.

Bu şekilde sistemden kalan hava çekilebilir.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.