Şimdi Ara

Chia kripto para birimi SSD satışlarını patlattı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
2
Favori
10.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evde ssd boş boş yatacağına kazım yapıp sülalemizi zengin eder. Bu madencilik olayı müthiş bişey. Farklı kripto paralarla, farklı çipler üzerinden de kazım yapılabilmesi çok iyi olurdu.

Teknoloji kullanılmak için değil, madencilik yapmak içindir Chia kripto para birimi SSD satışlarını patlattı 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalan yok bu olaya 2-3 hafta önce baktım ve diskteki boş alana 1-2 plot oluşturdum. Daha sonra gerçekten amansız bir iş olduğunu gördüğüm için sildim. İnsanlar deli gibi yatırım yapıyor. Ayrıca bu sefer eth madenciliği gibi değil kesin olarak bileşenin ömründen yiyen bir düzen var. Bir tarla oluşturmak için ssdnizin 1.8 tbw ömrünü yiyorsunuz. Yani işin sonunda ssdyi çöpe atacak gibi düşünebilirsiniz. Ekran kartçılar kar oranı düştüğünde ekran kartını bir şekilde satıp bir miktar parasını geri alıyor.

Siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın mutlaka sizden üstte birileri var ve en üstteki tüm coinleri topluyor. Okyanustaki balinalardan olmak için 1 petabayt diskinizin olması lazım. Ama emin olun o kadar diski plotlayana kadar zaten diğer balıklar daha da büyüyecek.

İşlemciniz ve ramleriniz sürekli yük altında. Temiz madencilik az güç tüketimi laflarıyla pazarlanıyor ama tonla ssd çöp oluyor ve plot yapmak saatler sürüyor bu sırada işlemciniz tam güç tüketiminde tabi ki. Bir sürü örneği var 100 tb hdd ile kazım yapmaya çalışan halen bir şey elde edememiş, şanslı olanları da 2 coin anca kazanıyor. Baktığım sırada toplam disk boyutu 210 petabaytlardaydı zorluk ise 33 bu gün 1700 petabaytta zorluk 110 seviyesinde.

halen başlamak istiyorsanız reddite bakmanızı öneririm : https://www.reddit.com/r/chia/comments/n3f2rt/my_850tb_setup_ready_to_farm/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S,W,A,T -- 5 Mayıs 2021; 9:31:41 >

• Chia kripto para birimi SSD satışlarını patlattı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 3 Mayıs 2021; 14:28:22 >
  • cok kufur ediyorum buraya yazmıycam

• vamp kullanıcısına yanıt

O olay çip krizinden ve boktan ekomoniden kaynaklı, coin kazmakla alakası yok.

• Büyük devletler pis işlerini çevirmek için milletin evindeki pc leri kullanıyorlar. Coin olayı tamamen bitmeli artık. Ekonomiye inanılmaz derecede zararı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

Büyük devletler pis işlerini çevirmek için milletin evindeki pc leri kullanıyorlar. Coin olayı tamamen bitmeli artık. Ekonomiye inanılmaz derecede zararı var.

işte ilümünütünün çevirdiği oyunu, yani büyük resmi gören; ekonomi nedir diye sorunca da 2 cümle kuramayacak bir kardeşimiz daha...Chia kripto para birimi SSD satışlarını patlattı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kordexa -- 3 Mayıs 2021; 19:19:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkangunes04

Evde ssd boş boş yatacağına kazım yapıp sülalemizi zengin eder. Bu madencilik olayı müthiş bişey. Farklı kripto paralarla, farklı çipler üzerinden de kazım yapılabilmesi çok iyi olurdu.

Teknoloji kullanılmak için değil, madencilik yapmak içindir  

yeni aldığım pci exten bağlanan samsung evo ssd 3 ay sonra bozuldu..üstelik çok nadir kullanıyordum.

böyle madencilik için kullanılsa kısa süre içersinde elinde kalır gibime geliyor eğer tbw şişiyorsa ...

geçen bi hesap yaptım en az 10 tb alan lazım yoksa 1 coin bulmak için aylarca beklemek ...çok saçma ya boş iş..

• Ayakkabı numarası ile iq numarası aynı olan insanın bana söylediği lafa bak. Dostum, benim 2 lisansım 1 yüksek lisansım 2 tane de Türkiye derecem var. Şu saçma foruma girip yazı yazdığım için teşekkür edeceğine laf sokuyorsun. Benim yazdığım her cümle senin için ilahi kelam olmalı gidip üstüne 1 ay düşünmelisin anlayabilmen için...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

Ayakkabı numarası ile iq numarası aynı olan insanın bana söylediği lafa bak. Dostum, benim 2 lisansım 1 yüksek lisansım 2 tane de Türkiye derecem var. Şu saçma foruma girip yazı yazdığım için teşekkür edeceğine laf sokuyorsun. Benim yazdığım her cümle senin için ilahi kelam olmalı gidip üstüne 1 ay düşünmelisin anlayabilmen için...

2 lisans + 1 yüksek lisans + Türkiye'de 2 tane derece

sonuç = "Büyük devletler pis işlerini çevirmek için milletin evindeki pc leri kullanıyorlar"

🤪🤪

Bir de eğitim sistemini eleştirirler.. Peh Chia kripto para birimi SSD satışlarını patlattı 

Hazır o kadar lisans yapmışken ekonomiye de bi el ataydın. çokomelli ekonomi tezlerini okumak baya komik olurdu Chia kripto para birimi SSD satışlarını patlattı 

Kimbilir belki de iktisada giriş 1 i görmüşsündür hasbel kader Chia kripto para birimi SSD satışlarını patlattı 

Hee hee aynen yazdığın her cümle eğlendirme anlamında bir deneme olmaya adayChia kripto para birimi SSD satışlarını patlattı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kordexa -- 3 Mayıs 2021; 21:17:16 >

• chia en çevreci coin. eth ve btc tam bir kaynak killer.

• quote:

Orijinalden alıntı: kordexa

2 lisans + 1 yüksek lisans + Türkiye'de 2 tane derece

sonuç = "Büyük devletler pis işlerini çevirmek için milletin evindeki pc leri kullanıyorlar"

🤪🤪

Bir de eğitim sistemini eleştirirler.. Peh  

Hazır o kadar lisans yapmışken ekonomiye de bi el ataydın. çokomelli ekonomi tezlerini okumak baya komik olurdu  

Kimbilir belki de iktisada giriş 1 i görmüşsündür hasbel kader  

Hee hee aynen yazdığın her cümle eğlendirme anlamında bir deneme olmaya aday 

Alıntıları Göster

Tartışmaya girmeyeceğim ciddi yazıyorum bir daha da cevap yazmayacağım, bundan 5 yıl önce milletin coinden haberi yokken biz kuzenle etherium için sistem topluyorduk. hangi kart az yakıyor kilowatt hesabı yapıyorduk. Yani bu işin dibini biliyorum.

Bu işin ekonomik ve teknik boyutunu yazmak sayfalar sürer o yüzden senin alıntıladığın cümleyi yazıp geçtim. Sana sadece şunu söyleyim sistem bileşenlerinde dönen veriler masum değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: kordexa

yeni aldığım pci exten bağlanan samsung evo ssd 3 ay sonra bozuldu..üstelik çok nadir kullanıyordum.

böyle madencilik için kullanılsa kısa süre içersinde elinde kalır gibime geliyor eğer tbw şişiyorsa ...

geçen bi hesap yaptım en az 10 tb alan lazım yoksa 1 coin bulmak için aylarca beklemek ...çok saçma ya boş iş..

Alıntıları Göster

Malı olanın kazması, olmayanın bulaşmaması gerekli diye düşünüyorum. Mesela, veri merkezisin. %30 toleransla yatırım yapıyorsun. Dolarken yeni yatırımla veri merkezini büyütüyorsun. Bu durumda Boş alanını farming için kullanabilirsin. Veri merkezinin boş alanı Petabaytlar seviyesinde ise gayet de güzel kazanç getirebilir.

Veya Hüseyin'sin. Bundan tam 9 yıl önce toplamda 9TB hdd alanın vardı. Ama zamanla HDD'ler bozuldukça alanın 5TB'ye kadar düştü. Arada bir sürü veriyi annene, abine yollaman gerekti. Sığamıyorsun gibi... Yıllardır bir türlü HDD'ye para vermeye fırsat gelmedi. Alıp büyütemedin...

Toplamda 20-25TB disk alırsın. Bunu Mining yapabileceğin bir CPU ile kombinlersin. CPU ile mining yaparken, HDD'ler ile farming yaparsın. CPU da, HDD'ler de parasını 8-9 ayda çıkarır. Beleşe HDD ve CPU sahibi oldun. 20-25TB diske plotting yapmak için 1TB ssd kullanırsın. SSD'nin ömrünün onda birini bile yemez bu iş. SSD'nin kalan ömrü de sana yıllarca yeter.

Bu iş böyle giderse, 1 yılda malzemeyi beleşe getirirsin. Para falan kazanamazsın. Artık normalde paraya kıyıp alamayacağın HDD'lerin ve nispeten tatlı sayılabilecek bir işlemcin var.

Ben daha fazlasını yapmayı saçma buluyorum. Para kazanmak için çok büyük oynamak gerek. Orta oynamak en sakatı. Çünkü orta boy bir sistemin kullanıcı sınıfı SSD'lerle plottinge girmesi mümkün değil. SSD kısa sürede patlar. Endüstriyel SSD'ler de orta boy bir sistem için fazla pahalı olacaktır.

Dolayısı ile ya bu işi büyük yapmak lazım (ki bu kumar). Ya da küçük yapmak lazım (gelecekte ihtiyacın olabilecek kadar, belki biraz daha fazlası). Burada ömrü sınırlı olup, pahalı olan parça SSD'yi mümkün olduğunca kollamak lazım.

• hikmetg H kullanıcısına yanıt
    Dur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hikmetg

Bu saçmalık bir an önce yasaklanmalı. Dünyanın enerjisi tüketiliyor. Dur denmeli

Valla dünyanın anasını ağlatan otomobil firmaları, hazır gıda firmaları, petrol firmaları dünyanın kaynaklarını deliler gibi tüketip çevreyi kirletip para kazanırken kimse ses çıkarmıyordu. Şimdi kripto para madenciliği çok enerji harcıyor diye algı yapıyorlar. Doğru çok enerji harcaması yapılıyor ama büyük firmalar sırf biraz daha para kazanmak için yaptığı gereksiz enerji harcamalarının yanında devede kulak kalır bunlar.

• Bu bildiğin piramit sistem. İlk giren kazanıyor son giren kaybediyor. Ortalarda giren parasını kurtarıyor. Millet ne yapacağını şaşırdı.
  • Sanıyorum bir sonraki durak RAM olacak.

• Bu zamanın başına gelmiş en büyük çevre felaketlerinden biri de bu kripto işi maalesef.

• şu chia bir an önce patlasa da rahat nefes alsak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kripto para görmediğimiz an kalmadı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.