Şimdi Ara

CHEVROLET YENİ AVEO TAKIMI (87. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
24
Favori
127.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dentul

Merhaba,Yarın bir aksilik olmazsa otobana çıkıp,iyice tıkanmış filtreyi yol yaparak açmayı planlıyorum.
    Hocam doğrusu budur evet.

Benim tavsiyem hangi vites olursa olsun 3000devir/dk olarak CC açın 10-15dk bağırsın aslan biraz :) sesi açılır.

Aynı zamanda EGR valfi tıkanıklığı da gider.

Ben şehir içinde vites yükseltirken mutlaka (motor ısındıktan sonra) 2500-3000 arasını tercih ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jringo

Herkese selamlar. Direk konuya gireyim. 2012 otomatik aveom var. 65000 de. Vitesdeki mandal kırıldı. Maalesef plastikten yapmışlar. Opeli aradığımda böyle bir yedek parçalarının olmadığını, vites tertibatını komple kutusuyla değiştirdiklerini söylüyorlar. 10 tl lik mandal için 1000 liralık masraf çıkarıyorlar. İnanılır gibi değil. Başına böyle bir olay gelen varmıdır acaba ve nasıl çözerim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Hocam sanayi de iyi bir ustaya gidin , danışın. İyi ustaları servisteki topunu çarpar toplar böler çıkarır cebinden.
  • TAKASLIK lt/ltz 1,3 DİZEL AVEO ARIYORUM.

takas aracım 2012 linea active plus, 1,3 dizel 95 bg. euro5 motor. ilgilenen arkadaşlar özelden görüşelim.

(aracımda hasar kaydı yok, boya, çarpık vuruk değişen yok, bakımları her 10 bin km.de bir yapılıyor (normali 15-20 bin km.dir)) km. şu an 115 binde.

emsali aveolar ile takas ederim.
  • arkadaşlar 2. aveomu satın aldım ancak bu sefer benzinli.
    1.4 100 bg olan yeni kasalardan, bu sefer hatchbak aldım.

sorum bu aracın motorunun TRİGER İ KAYIŞ LIMI ZİNCİR LİMİ
    bu konuda bilgilendirme yaparsanız sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar, geçen cuma Aveo 1.3 ls dizel aldık. Merak ettiğim bi soru var. Bizim araçlarda malum 4 far var ama uzunlarda sadece 2si yanıyor değil mi, gece farları açtığımda sadece 2si yanıyordu garip geldi bana..
  • Herkese merhaba, bir sorum olacak, daha önce başına gelen var mıdır merak ediyorum. 90-120 km arasında arkadan böyle bir metal tıkırtısı gibi bir ses geliyor. Ses yapacak hemen hemen her parçayı sabitledik (sensör kabloları vs) Plakalık da iyice sabitlendi. Ama hala çözemedik. Hava akımından ya plakalık, ya bagaj açma yeri. En son ikisini de söktürüp öyle bakacağım sanırım. Bayram tatili zehir etti yolu :/

Edit: Sorunu bulduk. Arka camın tavan ile arasındaki fitil gevşemiş ve yüksek hızda takır takır tavana vuruyormuş. Silikon ile yapıştırdık sorun çözüldü. Basınçlı su ile yıkanan araçların bir çoğunda buna benzer sorunlar oluyormuş. Bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvanda86 -- 5 Eylül 2018; 14:29:23 >
  • emrah3684 E kullanıcısına yanıt
    bende de 2012 yeni kasa aveo HB var otomatik vites ltz model. Servis bunlarda triger kayışlı değil zincirli demişti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coppermine

bende de 2012 yeni kasa aveo HB var otomatik vites ltz model. Servis bunlarda triger kayışlı değil zincirli demişti.
    Bildiğim kadarıyla 1.3 dizel motor zincirli, benzinli motor kayışlı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yasin90 Y kullanıcısına yanıt
    sanıyorum 2 sene önceydi, 50.000 bakımını yetkili serviste yaptırırken özellikle sordum bu durumu, servis benim aracım için trigerin zincirli olduğunu ve bu bakımda değişmeyeceğini ancak V kayışlarının değişmesi gerektiğini söyledi, onları değiştirdiler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasa uçmuş gitmiş neredeyse aveo ile cruze başa baş olmuş valla, 1.3 dizel 95 hp lt yada ltz sedan aveo baktım fiyatlara şok oldum
  • 2 aydır chevrolet aveo 1.3 d araçları takip ediyorum. Yaz sonunda fiyatlar ucuzlayacağına zirve yaptı. Bu konu hakkında fikri olan varmı?
  • aracı satılık olan var mı acaba?
    1.3 D manuel sedan, donanım seviyesi farketmez.
  • Arkadaşlar bugün 1.3d 75hp Aveo Sedan aldım. Ancak araç çalışırken çok aşırı sesli çalışıyor tüm ses içere gibi ve rolantide gaza basıp bırakınca kayış sesi gibi bir ses geliyor bu normalmidir?
  • Merhaba.
    Aveo 1.2 aracımın vites geçişlerinde zorluk vardı. Debriyaj üst merkezindeki yağ kaçağı nedeni ile eksilen yağ neden olmuş.. yağ eklendi, düzeldi fakat üst merkez yenilenmesi lazım tekrarlamaması için. Opel ile aynı mıdır bu parça bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nguas

Arkadaşlar bugün 1.3d 75hp Aveo Sedan aldım. Ancak araç çalışırken çok aşırı sesli çalışıyor tüm ses içere gibi ve rolantide gaza basıp bırakınca kayış sesi gibi bir ses geliyor bu normalmidir?
    Aynı durumdan bende sıkıntı yaşıyorum yüksek hızlarda ses çok geliyor. Benim merak ettiğim lz gösterge panelini ls ile uyumlu mu yani alıp takarsak sıkıntı yaşanır mı? Yol bilgisayarını açmak için uğraşmak istiyorum.
  • valla önceki aveom dizeldi sattım benzinli aldım.
    dizeli ortalama 6 yakardı bu 8 yakıo şehir içinde
    şehir dışı zaten ikiside az yakıyor hatta yüksek hızlarda benzin daha az yakıyor

velahasıl 21.11.2018 tarihi ile benzinde 6.4 dizelde 6.4 bu yüzden dizelin o tor tor sesinin dinlemek şu an hiç mantıklı değil ki mazotun fiyatı benzini geçerse hiç şaşırmam zaten.

ve evet dizel aveolar içeri çok ses alıyor :@

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah3684 -- 21 Kasım 2018; 14:50:12 >
  • Bugün enjektör revizyonu yaptırdım. Pompa kısmınada bir ara baktıracağım. Enjektörler bozulmuş revizyon yapıldı.
  • Selamlar

1 hafta kadar önce arabayı kullanırken birden code 89 hatasıyla birlikte ekranda esp işareti de belirdi ve araç devir almadı ne kadar gaza basarsam basayım zar zor vites yükselttim motor kendi kendine yavaşlatıyordu.

Ustaya götürdüm alete bağladık Gaz kalebeği/pedal konum sensörü / Anahtarı ‘A’ devre aralığı gibi bir arıza veriyordu (detaylı kod P0121)

Ancak araç cruise controlde ne verirsem gayet iyi gidiyordu sıkıntısız , cruise controlden çıkarıp tekrar gaz pedalını devreye aldığımda yine sapıtıyordu. Entersan olan mesela bir yerde durduktan sonra hata kodu olmuyordu , 3-5km gittikten sonra yeniden başlıyordu , son günlerde sürekli olmaya başlamıştı. Biz gaz pedalı üzerindeki sensörden şüphelendik ve yeni pedal aldım 320₺ ye orjinal gm. Kendim taktım kolay birşey zaten ama enteresan birşey , pedal kargodan servise gelince , servisten almaya giderken yolda (10km) hiçbir sorun olmadı .. yine de pedalı değiştirdim. Şimdilik bir sorun yok , ama emin de olamadım . Gerçi pedalı değiştirdik yine sorun olursa en azından onun olmadığını bileceğiz.

Böyle bir olay başına gelen oldu mu ? Fikriniz var mı?

Edit. Araç 2013model 1.3d lt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TatanQa -- 25 Kasım 2018; 22:5:27 >

• Code 16 arızası için ne yapmamız lazım arkadaşlar

• Herkese selam, bir kaç ay önce code 89 arızası almış ve mazot sıcaklık sensörünün arıza verdiğini öğrenmiştim. Usta km bakımı zamanı mazot gövde kutusunu komple değiştiririz demişti. Ancak fiyatlar inanılmaz artmış. o zaman 300 tl olan kutu şu an 550 tl. sizlere sorum daha önce aynı sorunu yaşayan var mı aranızda ? değişim süreniz ne oldu?

Edit: Hafta sonu bakım yaptırdım, filtre kutusunu orijinali ile değiştirdik. Sorun çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvanda86 -- 14 Ocak 2019; 9:28:35 >
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.