Şimdi Ara

CHEVROLET YENİ AVEO TAKIMI (89. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
24
Favori
127.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    75 beygir yani 5 ileri vites olan dizeller sabit volant diye geçer bu yüzden biraz daha pahalı olabilir. Ayrıca baskı balata değiştiriyorsanız Debriyaj rulmanınında değiştirilmesi tavsiye ediliyor.

Ben değiştirirken rulmanıda değiştirmiştim.
  • SamirCakir kullanıcısına yanıt
    Anladim teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, Yeni Kasa Aveo Sedan alma dusuncesindeyim. Donuyorum dolasiyorum ama sonucta hep bu araba bana en mantikli secenek olarak geliyor. Kesin kararimi verdim Aveo alacagim ama hangisini alsam kararsiz kaldim. Elimde 35 bin civari para var. Ustune de borcla filan 10 bin daha ekleyebilirim. Yani en fazla 45 bine alabilirim. Yılda 15-20 bin arası km yapıyorum. Bunun çogunlugu sehir icinde okula gidis gelis icin. Yilda 4-5 sefer 900 km yol yapiyorum. 4-5 seferde 300 km civari. Dizel mi alsam benzinli mi alsam karar veremedim. Dizel daha cazip geliyor ama kararsiz da kaldim cunku benzinliler daha uygun fiyata bulunabiliyor. Şu an kullandigim araba 64 beygir ve LPGli oldugundan cok gucsuz. Surekli dip gazla geziyorum. Aveonun 1.2 motor benzinlisi de bana gucsuz gelir mi? Uzun oldu ama anlatabilmisimdir umarim. Cevaplarinizi bekliyor ve en yakin zamanda araniza katilmak istiyorum. Simdiden tesekkurler.

• acipinsan A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yaklaşık 2 senedir dizel lt donanımlısını kullanıyorum. Daha önce de dizel bir arabam vardı. Yani benzinli ile arasındaki farkı anlatamam dizel de motor ses olayı var. 1.3 motor olmasına rağmen çok seri bir araç. Yaklaşık 40 bin km yol yaptım. Çoğu şehir içi yakıt olarak ortalama bir seviyede yokuşlu bol trafikli bir yerdeysen 6 lt ye kadar çıkar. Ama uzun yolda 4-4,5 lt den yukarı çıkmıyor. Sınıfıyla kıyaslarsan b segment saymam ben aracı. b-c arası bir yerde. Konfor, yol tutuşu, sürüş keyfi, donanımı kullanan biliyor.
  • facebook ta ki gereksiz kullanıcıları yuzunden pıyasası sunı olarak sısırıldı satamıyorlar ama olsun burunlarından kıl aldırmıyorlar dedıklerı paralara aveo alınmaz alınırsa elde patlar kalır satarken zarar cok olur elden cıkarması da dert zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuvanda86

Merhaba, yaklaşık 2 senedir dizel lt donanımlısını kullanıyorum. Daha önce de dizel bir arabam vardı. Yani benzinli ile arasındaki farkı anlatamam dizel de motor ses olayı var. 1.3 motor olmasına rağmen çok seri bir araç. Yaklaşık 40 bin km yol yaptım. Çoğu şehir içi yakıt olarak ortalama bir seviyede yokuşlu bol trafikli bir yerdeysen 6 lt ye kadar çıkar. Ama uzun yolda 4-4,5 lt den yukarı çıkmıyor. Sınıfıyla kıyaslarsan b segment saymam ben aracı. b-c arası bir yerde. Konfor, yol tutuşu, sürüş keyfi, donanımı kullanan biliyor.
    Tesekkurler bilgiler icin Peki LT ile LTZnin motorlari cok farkediyor mu sizce hocam? Bence 75 bile bana 64 beygirlik atmosferik arabamdan cok daha iyi gelecek ama yine de dusunduruyor. Bi de 6 vites olmasi da cezbediyor. Ama LTZler piyasada daha az. Herhalde fiyati daha pahali diye. Keske ikisini de bi test etme sansim olsaydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: gs190505

facebook ta ki gereksiz kullanıcıları yuzunden pıyasası sunı olarak sısırıldı satamıyorlar ama olsun burunlarından kıl aldırmıyorlar dedıklerı paralara aveo alınmaz alınırsa elde patlar kalır satarken zarar cok olur elden cıkarması da dert zaten
    Mesela 100 bin km altı, kaput tavan gibi yerlerinde boya ve degisen olmayan, hasar kaydi 5 bini gecmeyen bi LTZ 1.3 dizel ne kadar eder sizce en fazla?

Ltz paket bir arkadaşım da vardı. Şehir içi kullanımda çok olmasa da şehirler arası yolculukta 6. vites olması konforu arttırıyor.
    Aşağı yukarı 46-47 gibi başlar fiyatları. Alınabilecek olanları 48 bandında ama. Benim gördüğüm bu.
  • Merhaba, 2012 aveo 1.3 dizel ls kullanıyorum 2 yıldır. Fiyatına göre alınabilecek en iyi araç bence. Opel de kullandım, konfor açısından opel kadar iyi diyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: TatanQa

Selamlar

1 hafta kadar önce arabayı kullanırken birden code 89 hatasıyla birlikte ekranda esp işareti de belirdi ve araç devir almadı ne kadar gaza basarsam basayım zar zor vites yükselttim motor kendi kendine yavaşlatıyordu.

Ustaya götürdüm alete bağladık Gaz kalebeği/pedal konum sensörü / Anahtarı ‘A’ devre aralığı gibi bir arıza veriyordu (detaylı kod P0121)

Ancak araç cruise controlde ne verirsem gayet iyi gidiyordu sıkıntısız , cruise controlden çıkarıp tekrar gaz pedalını devreye aldığımda yine sapıtıyordu. Entersan olan mesela bir yerde durduktan sonra hata kodu olmuyordu , 3-5km gittikten sonra yeniden başlıyordu , son günlerde sürekli olmaya başlamıştı. Biz gaz pedalı üzerindeki sensörden şüphelendik ve yeni pedal aldım 320₺ ye orjinal gm. Kendim taktım kolay birşey zaten ama enteresan birşey , pedal kargodan servise gelince , servisten almaya giderken yolda (10km) hiçbir sorun olmadı .. yine de pedalı değiştirdim. Şimdilik bir sorun yok , ama emin de olamadım . Gerçi pedalı değiştirdik yine sorun olursa en azından onun olmadığını bileceğiz.

Böyle bir olay başına gelen oldu mu ? Fikriniz var mı?

Edit. Araç 2013model 1.3d lt
    hocam iyi gunler...benimde arac 1.4 benzin lpg.. uzun yolda kullandim ve eve gelip araci parkettim...fakat gelirken yolda code 89 yandi... ayrica ertesi sabah araci calistirdim bir muddet gittikten sonra esp isareti cikti ve gaz yemedi sonra titredi titredi ve stop etti.. lpg ye geçmişti arac ve sonra benzine alinca esp isareti ve motor ariza isareti sondu.. gidisi de duzeldi.. ama tekrar lpg ye alinca ayni problemler oldu... benzinde bu durum olusmuyor... acaba subaplarda problem olabilir mi ne gibi durum vardır bilen arkadaslarda yardimci olurlarsa cok memnun olurum...

• Merhaba arkadaşlar, yeni kasa 1.2 ls yeni kasa olanı almak ıstiyorum ama genel olarak 1.2 araçların motorun güçsüz olduğu cekmeyecegi yolda çok zorlanacagi 100km/h geçemeyeceği konusunda hem fıkır gibi, yani kime sorsam 1.2 alma diyor.

Kullanan arkadaşlar 1.2 ls yeni kasa motor gücünden memnunlar mi

Pek yorum bulamadım nette, 35bin civarı araç bakıyorum max 40 olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre_virüs -- 5 Eylül 2019; 12:12:42 >
  • Arkadaşlar merhaba, sizlere bir sorum olacak. Amortisörleri kaç yılda bir değiştiriyorsunuz? Aracın 2. yılında 2. kez aynı sorunu yaşıyorum. Yeni değişen amortisörlerden yine ses geliyor. Ustaya gidip göstereceğim bakalım yine aynı sorun varsa ne yapacağım bilemiyorum. (2012 T300 1.3 LT Modelim).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvanda86 -- 9 Eylül 2019; 10:4:17 >
  • arkadaşlar motor yağı olarak ne kullanalım? 1.3 dizel ltz. filtreler hangi marka olsun?
  • arzusu A kullanıcısına yanıt
    Motor yağı olarak Mobil 1 ESP Dexos 2 uyumlu 5-30 yağ kullanıyorum. Kullanım klavuzunda da aynı bilgi var. Filtre ile değişimde 3,7 Litre yağ konulması gerekiyor.

Filtreleri wunder munder yan sanayi çakma çökme ürünleri kullanmayın derim. Bu benim kişisel görüşüm. GM'de kullanmayın, Mann'ın mazot filtresini, Bosch'un yağ filtresini, Sardes hava ve polen kullnabilirsiniz hesaplıya da gelir bu set.

Neden GM kullanmayın dediğimi de açıklayayım; GM ürünlerinin mutlaka bir alt üreticisi vardır, örneğin fren disklerini delphi, fren balatalarını TRW üretir. GM ile bu markaların aynı ürünlerini yan yana koyun ve fiyatlarına bakın. Ne demek istediğimi anlarsınız.

Selamlar.
  • Arkadaşlar merhaba.

Aveo 1.3 LTZ almayı düşünüyorum. Ama günlük yapacağım kilometre evden işe işten eve, 5-10 km arası olacak. Bu durumda dizel motor ısınmaz vs gibi haklı yorumlar geldi. Bu durumu aşabileceğim bir donanım vs ile kullanırsam mantıklı olur mu? Ne yapmalıyım?
  • Nevan N kullanıcısına yanıt
    Kullanılacak mesafe kısa olsa da benzinlilerden az yakacağı kesin. iş dışındaki kullanımlar için yakıtı üzmez. uzun yolda 4 lt nin altında yakıyordu hep.
  • 300 TL benzin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 30 Haziran 2020; 16:21:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: undermunder

300 TL benzin
    Hocam bizde 1.2 almayı düşünüyoruz ama araçtan memnun musunuz ? Araç tamamen şehiriçinde 2. araç olarak kullanılacak. Yakıtı çok gözümde değil ama motoru çok mu güçsüz acaba? Bir de kronik sorunu var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

Hocam bizde 1.2 almayı düşünüyoruz ama araçtan memnun musunuz ? Araç tamamen şehiriçinde 2. araç olarak kullanılacak. Yakıtı çok gözümde değil ama motoru çok mu güçsüz acaba? Bir de kronik sorunu var mı acaba?

Alıntıları Göster
    Evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 30 Haziran 2020; 16:21:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.