Şimdi Ara

CHEVROLET YENİ AVEO TAKIMI (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.842
Cevap
24
Favori
127.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yağı hepsiburada dan aldım.Filtreleri ise Atatürk Oto Sanayiden aldım.
  • pakimeno kullanıcısına yanıt
    Filtreler de GM miydi hocam? Atatürk oto sanayii de filtreleri aldığınız dükkan hangisi acaba? Birde tavsiye edeceğiniz filtre yağ değişimini uyguna yapacak bir usta var mı Atatürk oto sanayii de?
  • Osmanli61 kullanıcısına yanıt
    yağfiltresi bosch polen ve hava filtresi wunder marka aldım.polen filtresi karbonluydu.
    bakım için pek usta farketmez hocam sonuçta sadece değişim yapılacak ben dolapderede tanıdık bir ustaya yaptırdım.
    atatürk oto sanayi sitesinde OPC Ömer ustayı tavsiye ederim ancak 50tl den fazla isteyebilir.şişliye yakınsanız dolapderedeki ustanın telefonunu verebilirim.
  • Merhaba,

Dün itibariyle 2012 model 1.3 dizel 75 beygir aveo aldım. Çok kullanamadım ama gayet güzel bir araç. Pazartesi bakımını yaptırmam gerekiyor. Ekranda code82 hatası var yanlış değilsem. Bakımı sanayide yaptıracağım. Usta bu arıza kodunu silebilir mi? Araç kaç litre yağ alıyor? Aveo özelinde bakımda dikkat etmem gereken bir şey var mı?

Bir de şoför tarafı cam açma kapama ana kumanda çalışmıyor, nette baktım bulamadım. Acaba bulabileceğim bir yer var mı?

Herkese kazasız sürüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

yağfiltresi bosch polen ve hava filtresi wunder marka aldım.polen filtresi karbonluydu.
    bakım için pek usta farketmez hocam sonuçta sadece değişim yapılacak ben dolapderede tanıdık bir ustaya yaptırdım.
    atatürk oto sanayi sitesinde OPC Ömer ustayı tavsiye ederim ancak 50tl den fazla isteyebilir.şişliye yakınsanız dolapderedeki ustanın telefonunu verebilirim.
    Yakıt filtresi değişmedi mi hocam?

Ben sarıyerde olduğum için atatürk oto sanayii yakın olması nedeniyle orada yaptırmayı düşünüyorum.

Birde filtreleri internetten daha mı uyguna aldınız sanayii deki dükkandan?
    yakıt filtresini değiştirmedim geçen yıl değiştirmiştim.filtreleri oradaki opel ve chevrolet parçası satan tanıdığım var ondan aldım.
    isterseniz sizde oradan aldırabilirsiniz.ayrıca size uygun usta tavsiyeside verebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huka Sampos

Merhaba,

Dün itibariyle 2012 model 1.3 dizel 75 beygir aveo aldım. Çok kullanamadım ama gayet güzel bir araç. Pazartesi bakımını yaptırmam gerekiyor. Ekranda code82 hatası var yanlış değilsem. Bakımı sanayide yaptıracağım. Usta bu arıza kodunu silebilir mi? Araç kaç litre yağ alıyor? Aveo özelinde bakımda dikkat etmem gereken bir şey var mı?

Bir de şoför tarafı cam açma kapama ana kumanda çalışmıyor, nette baktım bulamadım. Acaba bulabileceğim bir yer var mı?

Herkese kazasız sürüşler.
    hocam aracınız hayırlı olsun öncelikle.bu paraya alınabilecek en güzel araçtır aveo.code 82 yanlış hatırlamıyorsam bakım zamanı geldiğinde çıkıyor.araç duruyorken menü tuşundan yağ bakım seviyesini gösteren menüye gelip clr tuşuna basarak sıfırlarsanız silinecektir.

yağ olarak gm dexos 2 onaylı yağ 4lt 70tl ye hepsiburada da satılıyordu devam ediyorsa almanızı tavsiye ederim oldukça uygun fiyat ve kalite olarak oldukça iyidir.

• Huka Sampos kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun , çok iyi seçim. Aynısının 2013 modelini almıştım aralık 2017 de.

O kumanda aldığımda bende de sorunluydu 1 tuşu , takıntılı olduğumdan sıfırını aldım geçtim.

opelgm . com sitesinden temin etmiştim taksitle.

http://www.onlineyedekparca.com/urun/chevrolet-aveo-t300-sol-cam-acma-dugmesi-gm

siz yine de canlı bağlantıya geçip ruhsattan araç şasi noyu verip uyumluluğunu kontrol ettirin.

Ben kendim taktım , çok kolay zaten. ama yanılmayın , plastik kapı döşemesini komple sökmeden değiştiremezsiniz yani içerden çıkmaz zorlamayın kırılır biryerler. youtube da aveo door trim remove diye aratın çıkıyor

• Aveo 2012 otomatik vites kolunda renk atması ve kısım kısım deri sökülmesi var. Aliexpressten alsam, değişim işlemi tahminen kaç para tutar arkadaşlar. Ankara'da tanıdık chevrolet ustanız var mı?
    Teşekkür ederim. Bugün servisi aradım. 90 bin bakımında mazot filtresi, yağ filtresi, hava filtresi yağ toplamda 500 tl fiyat çıkardılar. Dışarıda muadil ürünlerle bu fiyat ne çıkar? Serviste mi yaptırmalıyım sanayide mi?
  • TatanQa kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün servisten sipariş geçtim 👍

Kendim söktüm ama dediğiniz gibi önce bayağı bir zorladım sonra mecburen komple kapıyı söküp çıkardım.
    Hocam servise boşa para bayılmayın garantisi yoktur artık.

Mobil1 veya Castrol edge 5w30 yağ , opelgm.com sitesinden yağ filtresi vs filterleri alın geçin.

50Tl ustaya verseniz yapar. En az 200TL cebinizde kalır depoyu fullersiniz nerdeyse :)
    hocam ben ustaya 50tl mazot filtresi hariç diğer filtrelere 70tl yağada 70tl verdim. Mazot filtresi yanılmıyorsam 30tl. Normalde maliyeti 220tl ye gelir. Fazladan 280tl vermeyin bence.Ayrıca servislerde yağ varilden doldurulabiliyor ve kullanacakları filtrelerin GM olduğunu sanmıyorum. Çünkü orjinal parçalar ile 2 yıl önce 700-900tl arasında fiyat vermişlerdi. Kendiniz filtreleri istediğiniz markaları alarak çok daha uyguna yaptırabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

yakıt filtresini değiştirmedim geçen yıl değiştirmiştim.filtreleri oradaki opel ve chevrolet parçası satan tanıdığım var ondan aldım.
    isterseniz sizde oradan aldırabilirsiniz.ayrıca size uygun usta tavsiyeside verebilir.
    n11 de şu şekilde 3'lü set 80tl

Yağ filtresi BOSCH marka,
    Polen filtresi BOSCH marka (KARBONLU),
    Hava filtresi SARDES marka,

Ne dersiniz? Bana uygun geldi. Yalnız sardesin hava filtresi nasıldır bilemiyorum. En kötü bi kaç kullanır değişirim.

Tanıdığınıza yönlendirirseniz oradanda fiyat alırım duruma göre ordan alabilirim direk. Yakıt filtresini 10bin km önce yani geçen sene değişmiştim bende. Şuan değişmeye gerek yok sanırım 20bin km ideal olur yani 2 bakımda bir değişmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osmanli61 -- 15 Mayıs 2018; 18:38:1 >
  • Castrol 5 30 Edge C3 160 tl

Mazot Filtresi 40 tl

Polen Filtresi 30 tl

Hava Filtresi 20 tl

Yan sanayi fren balatası 80 tl

Aks kafası vb bir şeydi çifti 120 tl

İşçilik alt takım mevzusundan dolayı 150 tl.

Malesef ilk bakım biraz tuzlu oldu. Ama artık kafam rahat bir şekilde arabaya binebilirim.

Bu arada 2012 1.3 Dizel ls paket, siyah, boyasız ve değişensiz, 90 bin km’de bir hb aveo ne kadar eder şuan?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huka Sampos -- 15 Mayıs 2018; 20:55:3 >
    hb aveo sedana göre daha az tutuluyor diğer yandan ls paket olması da fiyatı bir miktar düşürür.Benim tahminim 34bin-36bin civarıdır.
    bende almadan önce epey araştırmıştım Sardes markasını duymadığım için Wunder marka almıştım.Parçaları aldığım kişinin telefon numarasını size Ö.M olarak yolladım. Kendisi ile görüşüp fiyat alabilirsiniz.Ayrıca uygun usta tavsiyeside isteyebilirsiniz.
    Teşekkürler hocam
  • Cümleten hayırlı günler. 2012 Yeni kasa 1.2 ls 58.000’deki aracımla aranıza yeni katıldım. Kapsamlı bi bakım yaptıracağım. Yağ - filtre - ön fren balatası - Ve akü tavsiyesi(kaç amper,ters mi düz mü?) alabilirmiyim?
  • ogz45 O kullanıcısına yanıt
    hocam öncelikle hayırlı olsun aracınız.Rabbim kazasız belasız yolculuklar nasip etsin.

sizin aracınız benzinli o yüzden farklı olabilir diye parça hakkında yorum yapmayacağım ancak dh aveo konusu pek aktif değil.Dilerseniz özelden tlf numaranızı gönderin aveo whatsapp grubumuza ekleteyim sizi.Orada sorduğunuz sorulara daha çabuk cevap alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.