Şimdi Ara

Chevrolet NOVA hakkında ilgi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
1
Favori
27.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar zamanında babamın sahip olduğu ve benimde bir gün mutlaka sahip olacağım Chevrolat Nova 1976-1979 arası bilgisi veya resmi olan varsa lütfen buraya yazsın. Şu anda kullanan çok var. Parçası varmıdır, kolay tedarik edilirmi, kaç paradır, ne kadar yakar vs.
    her türlü bilgi çok iyi olur.

• chevrolet nova 75-79 model son kasa x-body novalardır.tcde bundan daha çok parçasını bulabilceğn bi amarkan yoktur.her türlü çıkmasını + 0 parçalarını bile bulabilirsin.bunların tekkapıları 8000-15000 arasındadır.4 kapılarıysa 2500liradan başlar çok çok iyi kullanılmışları 10bine kadar çıkabilir.

çok matah bi amarkan olmasa da gmlerin içindeki en sağlam modellerdendir.gerçekten çürümekten başka bu arabayı yokedebilecek bişey yoktur.ne eğrilir ne bükülür,takoz gibi bi arabadır.

genelede standart deri koltuklu(koltuklar elektrikli olmaz novalarda) 4kapı merkez cam elektirkli otomoatik vites düz 6 silindirli(250 motor 4200cc) modellerden vardır tcde.ama V8 olanları da çıkar aradan.bazıları 305 ya da 350 V8 olur ki bu kasaya göre gerçekten büyük gelen motorlar 5700cc 350 beygir nova kasasında hissedilebilir bir ivme yaratbilir.

yedek parça olarak çıkma motoru V8 motoru 1000liraya,çıkma 350 ya da 400 otomatik vitesi 600-800 liraya alabilirsin.kapısını çamurluğnu,farını,tamponunu gittiğn bütün amrkan çıkmacılarından kolaylıkla bulabilirsin.

amerkana yeni başlayanalar için en uygun arabadır.aşırı büyük boyutlarda olmaması kolay bir sürüş sağlar.

daha ayrıntılı biligi içinwww.amerikancilar.com a girebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: daturkishulan

chevrolet nova 75-79 model son kasa x-body novalardır.tcde bundan daha çok parçasını bulabilceğn bi amarkan yoktur.her türlü çıkmasını + 0 parçalarını bile bulabilirsin.bunların tekkapıları 8000-15000 arasındadır.4 kapılarıysa 2500liradan başlar çok çok iyi kullanılmışları 10bine kadar çıkabilir.

çok matah bi amarkan olmasa da gmlerin içindeki en sağlam modellerdendir.gerçekten çürümekten başka bu arabayı yokedebilecek bişey yoktur.ne eğrilir ne bükülür,takoz gibi bi arabadır.

genelede standart deri koltuklu(koltuklar elektrikli olmaz novalarda) 4kapı merkez cam elektirkli otomoatik vites düz 6 silindirli(250 motor 4200cc) modellerden vardır tcde.ama V8 olanları da çıkar aradan.bazıları 305 ya da 350 V8 olur ki bu kasaya göre gerçekten büyük gelen motorlar 5700cc 350 beygir nova kasasında hissedilebilir bir ivme yaratbilir.

yedek parça olarak çıkma motoru V8 motoru 1000liraya,çıkma 350 ya da 400 otomatik vitesi 600-800 liraya alabilirsin.kapısını çamurluğnu,farını,tamponunu gittiğn bütün amrkan çıkmacılarından kolaylıkla bulabilirsin.

amerkana yeni başlayanalar için en uygun arabadır.aşırı büyük boyutlarda olmaması kolay bir sürüş sağlar.

daha ayrıntılı biligi içinwww.amerikancilar.com a girebilirsin
    bilgi için saol. siteyi inceliyorum.
    ayrıca bilgisi olanlar lütfen üşenmesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: BVY

bilgi için saol. siteyi inceliyorum.
    ayrıca bilgisi olanlar lütfen üşenmesin.

Alıntıları Göster
    ben şimdi sahibinden com'a baktım hakkatten iyi araçlar var.oraya mutlaka bak.chevrolet yaz ama model belirtme bütün hepsi çıksın başka güzel modelleride bulabilirsin.keşke zamanım ve o araçlara harcıyacak param olsa hiç düşünmem hemen alırım .ama zaman ve para düşündürüyor insanı!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: gt-40

ben şimdi sahibinden com'a baktım hakkatten iyi araçlar var.oraya mutlaka bak.chevrolet yaz ama model belirtme bütün hepsi çıksın başka güzel modelleride bulabilirsin.keşke zamanım ve o araçlara harcıyacak param olsa hiç düşünmem hemen alırım .ama zaman ve para düşündürüyor insanı!!

Alıntıları Göster
    novası olan biriyle tanışmıştım. koleksiyon değeri olmayan bir araba. eh hem koleksiyon değeri yok hem de su gibi yakıyor. o yüzden bir türlü satamıyordu. çok komik bir fiyat söylemişti ama yine de müşterisi yokmuş. tek kapıydı. 4 kapısı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: metinemre

novası olan biriyle tanışmıştım. koleksiyon değeri olmayan bir araba. eh hem koleksiyon değeri yok hem de su gibi yakıyor. o yüzden bir türlü satamıyordu. çok komik bir fiyat söylemişti ama yine de müşterisi yokmuş. tek kapıydı. 4 kapısı var mı?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: metinemre

ben alıcısıyım.bu tanıdığnla görüşme imkanımız var mı??

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    "tanışmıştım" dedim, "tanıdığım" demedim. benim eski lada'ma talip olan biriydi...

quote:

Orjinalden alıntı: daturkishulan

• quote:

Orijinalden alıntı: metinemre

"tanışmıştım" dedim, "tanıdığım" demedim. benim eski lada'ma talip olan biriydi...

quote:

Alıntıları Göster
    valla istediği kadar koleksiyon değeri olmasın eski amerikanlar taş gibi valla.zaman ve para olsa alınacak ve binilecek araçlar.ama alınca adam akıllı bakımını yaptırıcan paradan kaçınmıyıcan ozaman dünyaları dolaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: gt-40

valla istediği kadar koleksiyon değeri olmasın eski amerikanlar taş gibi valla.zaman ve para olsa alınacak ve binilecek araçlar.ama alınca adam akıllı bakımını yaptırıcan paradan kaçınmıyıcan ozaman dünyaları dolaş.

Alıntıları Göster
    1966 nova SS

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    kardeş varmı bi bilgin paylaşabileceğin?
    quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: BVY

kardeş varmı bi bilgin paylaşabileceğin?
    quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Benim arkadaşımda 76 modeli vardı direksiyondan otomatik bir aletti,lpg olmasına rağmen malum yakıtı fazlaydı.Ama çok rahat bir araba içi çok geniş vs.6 ay önce 92 model manager üstünede 3.000 ytl.alarak sattı.

• quote:

Orijinalden alıntı: SERKAN DENİZ

Benim arkadaşımda 76 modeli vardı direksiyondan otomatik bir aletti,lpg olmasına rağmen malum yakıtı fazlaydı.Ama çok rahat bir araba içi çok geniş vs.6 ay önce 92 model manager üstünede 3.000 ytl.alarak sattı.

Alıntıları Göster
    Nova Latinceden Yavas anlamina geliyormus o yuzden GM'in yaptigi en buyuk hatalardan biriymis cunku satislar isten boyutlarda olmamis
    saygilar

• bu 1976 model

bu 1979 model

• quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

bu 1976 model

bu 1979 model

konuyu bir 'yukarı" yaparak , bilgisi olanların fikirlerini alalım.bu araba lpg ile ne kadar yakar?sürekli masraf çıkarır mı?şuhttp://www.sahibinden.com/temiz_usa_nova_2010_yilina_kadar_vize_manuel_sorunsuz_-70WQQaXQQ11554575WQQpXQQdisplayitem?keyword=temiz%20usa ilanda ki araba çok iyi duruyor.ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çekilin Ben Tercümanım -- 7 Ekim 2009; 15:06:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Çekilin Ben Tercümanım

konuyu bir 'yukarı" yaparak , bilgisi olanların fikirlerini alalım.bu araba lpg ile ne kadar yakar?sürekli masraf çıkarır mı?şuhttp://www.sahibinden.com/temiz_usa_nova_2010_yilina_kadar_vize_manuel_sorunsuz_-70WQQaXQQ11554575WQQpXQQdisplayitem?keyword=temiz%20usa ilanda ki araba çok iyi duruyor.ne dersiniz?

Alıntıları Göster
    tekrar bir up!

• quote:

quote:

Emre abi bekle ben sana konya'da 1967 model bir tane impala gösterecektim, boşver nova'yı şimdilik.. Bu arada konuda duygularıma tercüman olunmuş, ancak motoru bizim için çok büyük, bunun dışında 2000-2500 cc'lik tavsiye edebileceğin modeller var mıdır Emre abi?

http://www.sahibinden.com/22000_km_de_1967_model_chevrolet_impala-80WQQaXQQ8388235WQQpXQQdisplayitem

• quote:

Orijinalden alıntı: .:Power:.

quote:

quote:

Emre abi bekle ben sana konya'da 1967 model bir tane impala gösterecektim, boşver nova'yı şimdilik.. Bu arada konuda duygularıma tercüman olunmuş, ancak motoru bizim için çok büyük, bunun dışında 2000-2500 cc'lik tavsiye edebileceğin modeller var mıdır Emre abi?

http://www.sahibinden.com/22000_km_de_1967_model_chevrolet_impala-80WQQaXQQ8388235WQQpXQQdisplayitem

Alıntıları Göster
    Komşumuzda bir tane vardı, evin önünde en az 10 yıl öylesine yattı, kedi ve köpekler lastiğine işeyip cırmalıyordu, dünya kadar MTV borcu birikmişti, araba hep kilitliydi. Sonra günün birisinde bir çekici geldi, o 10 yıl üstü artık yosun bağlamış ve sadece yağmurun yıkadığı arabayı yükledi ve İstanbul'a götürdü.

Sordum, 3500 TL'ye satmış birkoleksiyoncuya...

• quote:

Orijinalden alıntı: .:Power:.

quote:

quote:

2 yıllık konu.arkadaşa novayı sormamın nedeni tekkapı olmasından dolayıymış yani 2 yıl aradan sonra konuyu tekrar okumamdan onu çıkardm.

o yıllarda 2000-2500 cc motor yokki tavsiye edeyim.

67 yılında en düşük motor 4100cc 250cui L6 motordur.en büyük motor 455cui 7500cc V8 motordur.araç eğer orjinalden düz vitesse motor L6 olmalı.

• quote:

ilan izmirden bu nedenle araç hakkında adamakıllı bilgi alman için amerikancilar.com dan izmirlilerle iletişime geçmen gerek.araç resimlerden güzel gözüküyor ancak tavan deri kaplama olduğundan kronik 70li amerikan hastalığı tavan çürük çıkabilir.sağdan soldan hiç resim çekilmemiş araba macun manyağ olabilir.artı en önemlisi şuan piyasada dolanan amerikanların %50si çakma change araba.ruhsattaki bilgilere ve motor şasi numaralarına dikkat etmeniz gerek.

araç 76 model nova.aslında bunlardan düz vites çıkmaz.vites otomatikten daha sonra düze çevrilmiş olabilir.düz vitesin en büyük sorunu zırt bırt kaışmasıdır.otomatik viteste gereken bakım yapıldıktan sonra araç çürüyene kadar sorun çıkmaz.eğer araç orjinal düz vitesse(avrupa sürümü) 4100cc L6 motor var demektir.gaz ile 25-30 kuruş civarı yakar.parçası çok bol olduğundan parça bakımından sorun yaşanmaz.amerikan alırken bakılması gereken yer aracın dışıdır.mekanik olarak tamiri kolaydır ancak kaporta boya ve diğer donanımlar olarak çok masraf çıkarır eğer araç düzgün değilse.

ilandaki araba eğer düzgünse 5000lira yapar.ama benim önerdiğim otomatik vitestir.

• quote:

quote:

ilan izmirden bu nedenle araç hakkında adamakıllı bilgi alman için amerikancilar.com dan izmirlilerle iletişime geçmen gerek.araç resimlerden güzel gözüküyor ancak tavan deri kaplama olduğundan kronik 70li amerikan hastalığı tavan çürük çıkabilir.sağdan soldan hiç resim çekilmemiş araba macun manyağ olabilir.artı en önemlisi şuan piyasada dolanan amerikanların %50si çakma change araba.ruhsattaki bilgilere ve motor şasi numaralarına dikkat etmeniz gerek.

araç 76 model nova.aslında bunlardan düz vites çıkmaz.vites otomatikten daha sonra düze çevrilmiş olabilir.düz vitesin en büyük sorunu zırt bırt kaışmasıdır.otomatik viteste gereken bakım yapıldıktan sonra araç çürüyene kadar sorun çıkmaz.eğer araç orjinal düz vitesse(avrupa sürümü) 4100cc L6 motor var demektir.gaz ile 25-30 kuruş civarı yakar.parçası çok bol olduğundan parça bakımından sorun yaşanmaz.amerikan alırken bakılması gereken yer aracın dışıdır.mekanik olarak tamiri kolaydır ancak kaporta boya ve diğer donanımlar olarak çok masraf çıkarır eğer araç düzgün değilse.

ilandaki araba eğer düzgünse 5000lira yapar.ama benim önerdiğim otomatik vitestir.

Alıntıları Göster
    Nova Alacağım arkadaşlar parasına göre birde Mercedes W115 düşünüyorum ama gönlüm amerikanlardan yana :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.