Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2242. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22402241224222432244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dexos 2 onaylı yağ kullanmaknız gerek 5 30. Tavsiyem mobil 1 esp formula 5 30. Devirdaimi değişin 105bin madem 120bin gibi değişmesi gerekiyor. Kompresyon testine sokabilirsiniz subaplar için. Gerisi rutin bakımlar. Yağda dexos 2 onayı şart
  • Arabaya kontağı ilk taktığım zaman çalıştırmadan önce sabahları bir ses geliyor neden olabilir_?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi War Rock -- 21 Kasım 2020; 11:32:44 >
  • urfes U kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. yağ dexos2 evet.

aracın 7. bakımı yani 105 bin km'ye karşılık geliyor.

Devir daim 120 binde değişiyorsa eğer 1 sene daha var. devir daim ne zaman değişiyor kitapçıkta var mı acaba?

1.6 LDE motor. 117 beygir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BennyGood -- 11 Mayıs 2020; 11:23:10 >
  • BennyGood B kullanıcısına yanıt
    120binde değişiyor. Ama değişmenizi tavsiye ederim. Benimki 119bin gibi antifriz kaçırmaya başlamıştı.
  • bir yerde yazıyor mu bu değişim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: War Rock

Arabaya kontağı ilk taktığım zaman çalıştırmadan önce sabahları bir ses geliyor neden olabilir_?
    O ses hava olduğunun göstergesi olabilir hocam bence bir havasını aldırın.

Bence baskı balatada işçilik hatası var. Yaptırdığınız yere götürün.

Direksiyona gelince benimkinde de ilk aldığıma göre ağırlaştı. Açıkçası pompadan şüpheleniyorum ama öncesinde bir direksiyon yağını değiştirmek var kafamda. Kaliteli bir markayla
  • Cruze amortisörü değişen var mı arkadaşlar? Hangi marka önerirsiniz ne yapayım nasıl edeyim patlattık sanırım. Bozuk yolda her şeyi kabine veriyor.

Gm markalar pahalı mayson manda var yerli o acaba nasıl
  • S.Aleykum arkadaşa 2012 ful paket cruze alma arifesindeyiz. Araç boyasız temiz.
    fakat kaputu açınca radyatör hortumuu görünüyor kocaman onun gereğinden fala şişmiş olduğunu gördüm. Bu olay cruze larda neye delalettir.
  • mlbozkurt M kullanıcısına yanıt
    Orjinalinede bakın orjinalinden fazla geniş ve şişmiş ise hemen değiştirin yenileyin plastik malzeme yıllar içinde kimyasalı bozuluyor ve basınça geldikçe gaza bastıkça anlık şişmede yapıyor ve patlıyor başka marka araçta başıma geldi.
  • mlbozkurt M kullanıcısına yanıt
    Yag sogutucu kaçak yapınca, motor yağı soğutma suyuna karışıyor. Bu durumda ister istemez soğutucu su sıcaklığı artıyor ve yüksek sıcaklıkta yağ radyatör hortumuna da zarar veriyor. Zamanla deformasyon daha da artınca bu durum gerçekleşiyor. Benzer durum benim de başıma gelmişti, yağ soğutucuyu uzun zaman değiştirmeyince bu durumun olması normal.
  • discrepancy kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Sanki yeni araç bakıyorsunuz diye aklımda kalmış, aldınız mı yeni araç?
  • Bayadır yeni araç bakıyorum ama hem maddi durum, hemde fiyat/performans isteğimden dolayı hala birşey alamadım. Hala Cruze ile devam ediyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

Bayadır yeni araç bakıyorum ama hem maddi durum, hemde fiyat/performans isteğimden dolayı hala birşey alamadım. Hala Cruze ile devam ediyoruz.
    Zaman ilerledikçe hem fiyatlar artıyor hemde araç bulunmaz hale geliyor. Piyasa da fiyatlar çok arttı ve garip bir hal aldı.

İnşallah yakın zamanda istediğiniz aracı bulursunuz.

Bende 3 senede bir aracı değiştirme planlarından vazgeçtim, artık mevcut araç ile gittiği yere kadar devam edeceğim.
  • ben de ilana koydum arabayı. Opel combo, pejo rifter tarzı bişey almayı planlıyordum.
    2 günde o kadar çok arayan, mesaj atan oldu ki..

Yeni araç fiyatlarına da bakınca, krediye falan girmeye gerek yok dedim ve ilanı kaldırdım 3. gününde.

Hayırlısı olsun.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    plus 2013 den yukarı modeldemi oluyor,plus olmasını nasıl anlarız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penah000000

plus 2013 den yukarı modeldemi oluyor,plus olmasını nasıl anlarız?
    İlk çıktığından beri var. Konunun ilk mesajında detaylar mevcut.
  • Bu araba için yabancıyim, sorum kullananlaradır.
    Chevrolet kullanicılara,ben de 2013-2014 yıl versiyonu almak istiyorum, zorladığında çabuk ısınıyor araba diyorlar, doğrumu bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Penah000000

Bu araba için yabancıyim, sorum kullananlaradır.
    Chevrolet kullanicılara,ben de 2013-2014 yıl versiyonu almak istiyorum, zorladığında çabuk ısınıyor araba diyorlar, doğrumu bu
    bende 2010 model otomatik var. köylere bol bol çıkıyorum. 15km tırmanış oluyor. ilk defa fan açmayan bu araba gördüm . önceki arabalarım fan açardı . bu arabada sıcaklık pek yükselmiyor
  • Merhaba. Şu an megane 2 kullanıyorum. aracımdan çok memnunum masrafsız ve yolda bırakmadı hiç. ama artık yaşı ilerledi ve yenilemek istiyorum. megane 3 alayım diyordum ama cruze al diyen de çok. forumda da hep konuşuluyor aklım karıştı. sizce cruze mu megane 3 mü? ikisinin de ikinci el fiyatları birbirine yakın olduğu için arasında kaldım. yardım eder misiniz?
  • realitych R kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim,sizde 2010 sa ben 2013 model alırsam daha da iyi olur qaliba.bir şey de sorcam,bu arabalar pnevmotikmi,yani yerle mesafe ayarlanıyormu ?
  • 
Sayfa: önceki 22402241224222432244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.