Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1790. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17881789179017911792
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erosbos

quote:

Orijinalden alıntı: utkuyakar

30 diyorsan 2010 ls normal. 50 bin ustu...

Peki hocam 2010 ls leri tavsiye eder misiniz? Mesela bu araclarda ust modellerinde olmayan bi sikinti var midir?

Donanimlari farkli. Mesela 2010 larda hiz sabitleme yok. 2011 ve ustune de motor yazilimiyla 124 bg bahşettiler. Bu farki her ikisini de kullanan panther cevaplasin bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EricCartman

Dün 2010 model Cruze 1.6 LS aldım. Otomatik vites. Çekişi biraz düşük gerçekten ama performansa önem vermediğim için sıkıntı değil. Kullanımı çok keyifli ve gerçekten güven veriyor fakat şöyle bir sıkıntım var. Araçta Landirenzo LPG sistemi takılı. Aracı almadan önce ekspertize sokmuştuk. Motor arıza ışığının yanmasının sebebi olarak ya lpg sisteminden (uyumsuzluk vs.) ya da bazı sensörlerin bozuk olmasından kaynaklanabilir dediler. Başka bir yetkili servise götürdüm. Burada ise birçok sebep olabilir. Arabayı bırakın inceleyelim dediler. Yarın sabah bırakacağım servise. Ciddi ve çözümü yüksek maliyetli bir sorun çıkmasından korkuyorum. Bu şekilde sorun yaşayan ve çözümünü bulan oldu mu acaba ? Hatta çözebilen var ise nerede tamir ettirdiğini de yazabilir mi ?

Tabiidir ki bir cok sebep olabilir, ariza lambasi sonucta. Incelemek gerek. Siz bir sorun yasadiniz mi kullanirken?onemli olan bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: utkuyakar

quote:

Orijinalden alıntı: EricCartman

Dün 2010 model Cruze 1.6 LS aldım. Otomatik vites. Çekişi biraz düşük gerçekten ama performansa önem vermediğim için sıkıntı değil. Kullanımı çok keyifli ve gerçekten güven veriyor fakat şöyle bir sıkıntım var. Araçta Landirenzo LPG sistemi takılı. Aracı almadan önce ekspertize sokmuştuk. Motor arıza ışığının yanmasının sebebi olarak ya lpg sisteminden (uyumsuzluk vs.) ya da bazı sensörlerin bozuk olmasından kaynaklanabilir dediler. Başka bir yetkili servise götürdüm. Burada ise birçok sebep olabilir. Arabayı bırakın inceleyelim dediler. Yarın sabah bırakacağım servise. Ciddi ve çözümü yüksek maliyetli bir sorun çıkmasından korkuyorum. Bu şekilde sorun yaşayan ve çözümünü bulan oldu mu acaba ? Hatta çözebilen var ise nerede tamir ettirdiğini de yazabilir mi ?

Tabiidir ki bir cok sebep olabilir, ariza lambasi sonucta. Incelemek gerek. Siz bir sorun yasadiniz mi kullanirken?onemli olan bu.

Dünden bugüne çok kullanma fırsatım olmadı. Sorun derken yani çekişteki düşüklükten farklı olarak bir sorun hissetmedim ama bu arabaya çok yeniyim. Bir önceki arabam Dacia Sandero olduğu için Cruze'u kullanırken uçak kullanıyor gibi hissettim :) ama bu motor arıza göstergesi gerçekten çok canımı sıkıyor. İlerleyen zamanda ciddi bir sorun ve de yüksek maliyetli bir çözüm durumundan çok çekiniyorum. Servisteki çalışanlar da gözümü fena halde korkuttu zaten. "Abi naaaptın sen 2010 cruze alınır mı ? 2011'ini alıcaksın." ve de "Abi cruze'a lpg taktırdın mı beyni karışıyo, araba sürekli sorun çıkartıyo" şeklinde...:(

Ayrıca bu sorunumdan farklı olarak, (belki de motorun, aracın normal sesidir bilemiyorum) sanki ön takımlarda sürtme sesi gibi bir ses geliyor. Bu neden kaynaklanabilir ?

Umarım bu aracı satın aldığıma pişman olmam...
  • Ariza isigini okutmalisiniz ariza kodunu ogrenmeden panige gerek yok , lpg ile alakali ise P0171 P0172 yada P2096 kodlarini verir ve lpg cinin maharetine bakar duzgun bir ayar. Km si cok ise eksantrik dislisi ariza kodu olabilir. Ayrica km si cok Cruze larda (80bin uzeri)ontakimdan ses gelebilir amortisor takozu ve veya amortisorlerinde degismesi ile sesleri kesebilirsiniz. 09-10 model AT cruze lar biraz hantal kaliyor yeni modellere gore ama uzulecek ve kafaya takacak bir durum olmadigini, biraz arastirirsaniz ogrenirsiniz.
    Benim gibi eski bir DH uyesisiniz galiba , hangi sehir , istanbul mu ?

• EricCartman kullanıcısına yanıt
    Servisin panik havasi oluşturup ne yapacagini bilemeyen bi müşteri oluşturup da para kazanma gibi bi gayesi vardır sorun etme 2010 md kullanmadim ama çekiş hariç sorun cikarip cikarmama bakimindan çok da farklı olduğunu düşünmüyorum bu olay aracin bakimli olmasıyla alakalıdır bu arada lpgde cikabilecek sorunlar kesinlikle Cruz a ait bi problem değil her aracta özellikle de euro 5 motorlardaki sorunlardır ki bizim insanimiz diğer araçlardaki problemleri görmezden gelip Cruz u günah keçisi yapmislar
    Siz gonlunuzu ferah tutun servisin " abi şu bozulmuş su yanmis şöyle yapmazsak bu araba ölür biter vb. " şekilde sizi gaza getirip paranizi fazlasıyla almasına musade etmeyin problemi öğrendikten sonra sure isteyin hangi ildesiniz bilmiyorum ama sanayide opelci iyi bi usta bulun ondan da görüş aldıktan sonra nerede yaptiracaginiza karar verirsiniz .. Servis bazen çok ucuza halledilecek bisey için fazla fazla para isteyebiliyor
    Bu arada bi de lpgciye ugrayin Ariza isiginin nedeni LPG ile ilgiliyse yardimci olurlar zaten
    Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: samet baba

Ariza isigini okutmalisiniz ariza kodunu ogrenmeden panige gerek yok , lpg ile alakali ise P0171 P0172 yada P2096 kodlarini verir ve lpg cinin maharetine bakar duzgun bir ayar. Km si cok ise eksantrik dislisi ariza kodu olabilir. Ayrica km si cok Cruze larda (80bin uzeri)ontakimdan ses gelebilir amortisor takozu ve veya amortisorlerinde degismesi ile sesleri kesebilirsiniz. 09-10 model AT cruze lar biraz hantal kaliyor yeni modellere gore ama uzulecek ve kafaya takacak bir durum olmadigini, biraz arastirirsaniz ogrenirsiniz.
    Benim gibi eski bir DH uyesisiniz galiba , hangi sehir , istanbul mu ?

Dün aracı satın aldıktan sonra dönüşte Kartal Oto Sanayi sitesinin girişindeki Olgun LPG'ye (Landirenzo Türkiye Distribütörü) gösterdim. Makineye bağlayıp hataya baktılar. Krank mili sensörü gibi birşey demişlerdi. Servise gidin bunu değiştirin dediler. Sonrasında yine Kartal'daki Chevrolet Tekkar yetkili servisine gittik. Orada ise krank mili sensöründe arıza olsa zaten araç yürümez dediler. Onlar makineye bağladıklarında ise eksantrik mili sensörü dediler ama kesin sorunun bu olmayabileceğini, bu parçayı değiştirseler bile sorunun başka bir sebep olmasından dolayı tekrar motor arıza ışığının yanabileceğini ilettiler. Bu sebeple de aracı servise bırakın, iyice bakalım dediler.

Servise bıraktığım zaman amortisörlere de baktırırım o zaman.

73.500 km'de araç.

Hantal kalması çok sıkıntı değil benim açımdan. Zaten performanstan çok güvenliğe önem veriyorum özellikle 2 ay önce bebeğim olduğundan beri :)

Eski üyelerdenim sanırım. İstanbul Tuzla'dayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EricCartman -- 12 Eylül 2014; 15:10:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hadiiii

Servisin panik havasi oluşturup ne yapacagini bilemeyen bi müşteri oluşturup da para kazanma gibi bi gayesi vardır sorun etme 2010 md kullanmadim ama çekiş hariç sorun cikarip cikarmama bakimindan çok da farklı olduğunu düşünmüyorum bu olay aracin bakimli olmasıyla alakalıdır bu arada lpgde cikabilecek sorunlar kesinlikle Cruz a ait bi problem değil her aracta özellikle de euro 5 motorlardaki sorunlardır ki bizim insanimiz diğer araçlardaki problemleri görmezden gelip Cruz u günah keçisi yapmislar
    Siz gonlunuzu ferah tutun servisin " abi şu bozulmuş su yanmis şöyle yapmazsak bu araba ölür biter vb. " şekilde sizi gaza getirip paranizi fazlasıyla almasına musade etmeyin problemi öğrendikten sonra sure isteyin hangi ildesiniz bilmiyorum ama sanayide opelci iyi bi usta bulun ondan da görüş aldıktan sonra nerede yaptiracaginiza karar verirsiniz .. Servis bazen çok ucuza halledilecek bisey için fazla fazla para isteyebiliyor
    Bu arada bi de lpgciye ugrayin Ariza isiginin nedeni LPG ile ilgiliyse yardimci olurlar zaten
    Selamlar

Servislerin para tuzağı olduğunu ben de biliyorum aslında. Eski aracımda triger seti ve akümülatör v kayışı değişimi işlemi için dışarıda yaptırdığım fiyatın 3 katı fiyat çıkartmışlardı. Genellemek ne kadar doğru ama servislerin durum 3 ise rahatlıkla 5'lik fatura çıkardıklarını biliyorum ama aracı da 2. el de olsa yeni aldığım, tanımadığım için yetkili servise baktırayım dedim. Eğer bildiğiniz varsa bana İstanbul Anadolu Yakası olarak, özellikle Tuzla, Pendik, Kartal civarı sağlam bir Chevrolet servisi iletilebilirse çok sevinirim. LPG'ci de bir üstteki mesajda ilettiğim gibi.
  • Muhtemelen eksantrik dişlisi yada onun valfleri arızalı olabilir , bunu araç yolda giderken kesiklik yada tutukluk yaparsa anlayabilirsiniz , hemen sonrasında arıza ışı yakar zaten . arıza vermeye devam ederse ilk işlem olarak valfleri söktürüp temizletmek bazen işe yarıyor . motorda 10-40 yağ kullanılırsa ekzantrik dişlisi arıza vermesinin belki önüne geçebilir. Bu parçalar arızalı ise değişimleri 1000-1500gibi rakama mal olur size.
    Lpg nizde bir sorun olduğunu düşünmüyorum , landirenzo sorunsuz bir sistemdir genel olarak.

70bin km olmuş bir crıuze da amortisor takozlarını omrunu doldurmuştur. Değiştirdiğinizde sesler kesilecektir bunların fiyatı 80-100tl gibi bişey olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet baba -- 12 Eylül 2014; 16:04:16 >
  • samet baba S kullanıcısına yanıt
    Peki, bilgiler için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Selam arkadaslar. Otomatik cruze almayi dusunuyorum da yardimci olursaniz sevinirim. Sizce hangi modelini almaliyim. Plus olanlari ayirt etmekte gucluk cekiyorum. Bunun net ayrimini yaparsaniz sevinirim. Adam ilana lt yazmis fotoda kabak gibi ls yaziyo. Saticiya neyi sormayilim ayrimini kesin anlamak icin? Bir de ls plus ve ls olanlarin arasinda cok fazla fark var mi? Bir de "su model ve su ozellikte olanlardan uzak dur dediginiz bir modeli" var mi? Butcem de 30bin civari ustune inanin 1 TL daha cikamam. 2010 LS buluyorum genelde o fiyatlarda. Siz ne dersiniz?

Plus farkı için, ilk mesajı okuyunuz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=30883332

Cok sagolun hocam ilk mesaji okudum. Simdi daha da netlesti. Peki ben mi yanlis anladim. 2010 ls motorlar 114hp degil mi? Ben bugun ls olan bi model aracin sahibini aradim bana aracin 124 beygir oldugunu soyledi. Otomatik arac. Ozellikle tekrar sordum emin misiniz diye evet dedi. Bu nasil olabilir sizce? İlk mesajda otomatiklerde bilgisayar guncellemesi diye bisey okudum. Acaba guncelleme ile mi yukseltiliyor? Son olarak Genelde evden ise isten eve kullanacagim araci. 2010 ls modelleri benim isimi gorur mu? Alirken veya saticiyi aradigimda en onemli neyi sormam gerekir? Kusura bakmayin cok soru sordum ama memur adamim maddi olarak cok sikinti cikarmamasi lazim bana.yakit asiri degilse cok onemli degil. Fazla yol yapmiyorum. Tesekkurler simdiden hocam.

• Beyler bu linkteki araba nasil
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sahibinden-hatasiz-otomatik-yeni-nesil-cruze-178329237/detay

• Yakıtı düşünmeden gaza basın, performans kendiliğinden gelir.
    Bu araçlar da performans, cüzdan ile gaz pedalı arasındadır...

Bana göre; Gerisi boş hikaye.
  • quote:

quote:

quote:

Selam arkadaslar. Otomatik cruze almayi dusunuyorum da yardimci olursaniz sevinirim. Sizce hangi modelini almaliyim. Plus olanlari ayirt etmekte gucluk cekiyorum. Bunun net ayrimini yaparsaniz sevinirim. Adam ilana lt yazmis fotoda kabak gibi ls yaziyo. Saticiya neyi sormayilim ayrimini kesin anlamak icin? Bir de ls plus ve ls olanlarin arasinda cok fazla fark var mi? Bir de "su model ve su ozellikte olanlardan uzak dur dediginiz bir modeli" var mi? Butcem de 30bin civari ustune inanin 1 TL daha cikamam. 2010 LS buluyorum genelde o fiyatlarda. Siz ne dersiniz?

Plus farkı için, ilk mesajı okuyunuz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=30883332

Cok sagolun hocam ilk mesaji okudum. Simdi daha da netlesti. Peki ben mi yanlis anladim. 2010 ls motorlar 114hp degil mi? Ben bugun ls olan bi model aracin sahibini aradim bana aracin 124 beygir oldugunu soyledi. Otomatik arac. Ozellikle tekrar sordum emin misiniz diye evet dedi. Bu nasil olabilir sizce? İlk mesajda otomatiklerde bilgisayar guncellemesi diye bisey okudum. Acaba guncelleme ile mi yukseltiliyor? Son olarak Genelde evden ise isten eve kullanacagim araci. 2010 ls modelleri benim isimi gorur mu? Alirken veya saticiyi aradigimda en onemli neyi sormam gerekir? Kusura bakmayin cok soru sordum ama memur adamim maddi olarak cok sikinti cikarmamasi lazim bana.yakit asiri degilse cok onemli degil. Fazla yol yapmiyorum. Tesekkurler simdiden hocam.

PM den cevapladım.
  • quote:

Yakıtı düşünmeden gaza basın, performans kendiliğinden gelir.
    Bu araçlar da performans, cüzdan ile gaz pedalı arasındadır...

Bana göre; Gerisi boş hikaye.

aynen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfr2001 -- 12 Eylül 2014; 22:30:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: türker_hoca

Beyler bu linkteki araba nasil
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sahibinden-hatasiz-otomatik-yeni-nesil-cruze-178329237/detay

temiz ve diri duruyor, bence alınır
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfr2001

quote:

temiz ve diri duruyor, bence alınır

Tesekkurler

• quote:

SD kart okuyucuyla, yokuş kalkış desteği de varmış.

Cruze lt plus diyarbakır paketi ekletmiş herhalde arkadaş.

Bence riskli

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Bence riskli

Riskli olmasinin nedeni diyarbakir olusu mu yoksa dediginiz modifikasyonlar mi ?

• ARKADASLAR MERHABA,

ön fren balatalarımı değiştirme zamanı geldi..Önerebileceğiniz marka varmı(ötmeyenlerden!!!)

Birde aynaların altındaki plastikler beyazladı,başına gelen ve çözümü bilen varmı?

şimdiden teşekkurler...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Bence riskli

Riskli olmasinin nedeni diyarbakir olusu mu yoksa dediginiz modifikasyonlar mi ?

2012 cruze lt plus larda sd kart okuyucu ve yokuş kalkış desteği yoktur.zaten bildiğim kadarıyla hiçbir cruze'da yok bunlar. Tabii söz konusu diyarbakır olunca insan acaba mı diyor yani.

• 
Sayfa: önceki 17881789179017911792
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.