Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1791. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17891790179117921793
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wetssss
    ARKADASLAR MERHABA,
    ön fren balatalarımı değiştirme zamanı geldi..Önerebileceğiniz marka varmı(ötmeyenlerden!!!)
    Birde aynaların altındaki plastikler beyazladı,başına gelen ve çözümü bilen varmı?
    şimdiden teşekkurler...

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=88168146
    http://forum.donanimhaber.com/m_73852640/f_//tm.htm#88168146

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 13 Eylül 2014; 15:46:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Orijinalden alıntı: türker_hoca

quote:

quote:

Beyler bu linkteki araba nasil
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sahibinden-hatasiz-otomatik-yeni-nesil-cruze-178329237/detay

SD kart okuyucuyla, yokuş kalkış desteği de varmış.

Cruze lt plus diyarbakır paketi ekletmiş herhalde arkadaş.

Bence riskli

Riskli olmasinin nedeni diyarbakir olusu mu yoksa dediginiz modifikasyonlar mi ?

2012 cruze lt plus larda sd kart okuyucu ve yokuş kalkış desteği yoktur.zaten bildiğim kadarıyla hiçbir cruze'da yok bunlar. Tabii söz konusu diyarbakır olunca insan acaba mı diyor yani.

Donanım olarak haklısın. Araştırdım ve dediğin gibi. Ama diyarbakır olayı bence ön yargı bence. Tecrübe ile sabit :D
  • herkese selamlar
    uzun süredir takip ettiğim foruma üye olmaya karar verdim ve kısmetse salı günü bende cruze lu oluyorum. Araç 2013 1.4 ltz at-sr-lpg landirenzo 18500 km de 44500 e anlaştık yorumlarınızı bekliyorum özellikle panther ve joliva üstadların yorumlarını merak ediyorum. joliva ceza almıştı sanırım cezası bittimi bilmiyorum. herkese teşekkürler şimdiden.. iyi forumlar...
  • yukarıdakı bır yazı dıkkatımı cektı anladıgım kadarıyla 124 lük CRUZE ıstıyorsa 2011 modellerden sonrasına bakacağız doğrumudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: apsolite

yukarıdakı bır yazı dıkkatımı cektı anladıgım kadarıyla 124 lük CRUZE ıstıyorsa 2011 modellerden sonrasına bakacağız doğrumudur ?

Doğrudur. 2011 ve üstünde kafanız rahat olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceysin

herkese selamlar
    uzun süredir takip ettiğim foruma üye olmaya karar verdim ve kısmetse salı günü bende cruze lu oluyorum. Araç 2013 1.4 ltz at-sr-lpg landirenzo 18500 km de 44500 e anlaştık yorumlarınızı bekliyorum özellikle panther ve joliva üstadların yorumlarını merak ediyorum. joliva ceza almıştı sanırım cezası bittimi bilmiyorum. herkese teşekkürler şimdiden.. iyi forumlar...

Hayırlı olsun hocam 10 numara araba almışsınız. Kazasız surusler.

• fizikci_ F kullanıcısına yanıt
    teşekkürler salı günü baktırıcaz araca boya dahi yok dedi sıkıntı yoksa devrini alıcaz herkese kazasız sürüşler
  • Fizikci hocam nasilsin, bugun senin ordan rhp... aradi bakima gittigi servisin vectra C si icin ;) .

2009 ve 10 lar 113hp dir
    2011 ve 13 arasi 124hp dir. Cruze control 113luklerden ayiran ozelliktir.
    2013.5 lar 117hp dir. Lastik basinc gostergesi 124luklerden ayirmaniza yardimci olur . 2.0 ve 1.4t den sonra en iyi aracidir cruze serisinin.
    (Mr.Mc. bisey daha ogrendin yarin oburgun biyerlere yazarsin benden ogrendin ya !)

Fanatik ve anticruze cularin olmadigi genelde seviyeli usluba sahip seviyeli insanlarin subjektif yorumlari mevcut bugun fark ettim, birilerinin isine yarar hosuna gider, buradakilerden farkli biseyler okumak isterse...
    https://eksisozluk.com/chevrolet-cruze--1919774?p=11

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet baba -- 13 Eylül 2014; 18:36:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sahibinden-hatasiz-otomatik-yeni-nesil-cruze-178329237/detay

SD kart okuyucuyla, yokuş kalkış desteği de varmış.

Cruze lt plus diyarbakır paketi ekletmiş herhalde arkadaş.

Bence riskli

Riskli olmasinin nedeni diyarbakir olusu mu yoksa dediginiz modifikasyonlar mi ?

2012 cruze lt plus larda sd kart okuyucu ve yokuş kalkış desteği yoktur.zaten bildiğim kadarıyla hiçbir cruze'da yok bunlar. Tabii söz konusu diyarbakır olunca insan acaba mı diyor yani.

yokuş kalkış varmı yokmu bilmiyorum, cruzda sd kart okuyucu yok ama piyasada 5 tl ye satılan bir aparatla sd kartı usb girişinde kullanabilirsin.
  • .....30-40 derecelik yokuşlarda sabit duruyor,30 derecenin altındaki yokuşlarda ileri doğru gidiyor,40 derecenin üzeri yokuşlarda hafif geriye kaçırıyor,İstanbul bakırköy den gelirken bahçelievlere giriş te dik bir yokuş var genelde minubüsler otobüsler bu yolu kullandığı için sürekli trafik sıkışıktır ve eğimi 40 derece orada az önce yine deneme yaptım sabit kaldı kaymadı,Ayrıca araç ağır olduğundan fazla geriye kaçırma yapmaz diye düşünüyorum,ve vitesler tam otomatiktir,triptronik değil bu konu daha önce açılmıştı.video çekip koyacağım kısa zamanda.....

başka bir siteden alıntıdır... anladığım kadarıyla yarımda olsa var,

yada panther abi otomatik kullanıyor ona soralım, panther abi nerelerdesin bizi aydınlat
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfr2001

quote:

temiz ve diri duruyor, bence alınır

hocam adam plakayı gizlemiş nasıl alıcaksınız diyabakırdan gaziantepten sanlıurfadan hataydan mardinden hakkariden araç lınırmı mantıklı insan o araçlara sırf plakasından tek kuruşş para vermezz
  • gerçekten meraktan soruyorum, saydığınız illerden neden araç alınmaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

ARKADASLAR MERHABA,
    ön fren balatalarımı değiştirme zamanı geldi..Önerebileceğiniz marka varmı(ötmeyenlerden!!!)
    Birde aynaların altındaki plastikler beyazladı,başına gelen ve çözümü bilen varmı?
    şimdiden teşekkurler...

tesekkurler,fren balatası tavsıyen varmı hocam?
  • wetssss W kullanıcısına yanıt
    bende yakında değiştirmem gerek, bugün sanayide özel opel servisinde sordum (opel astra ile aynı) işçilik dahil 130 tl dediler, serviste 250-300 civarı olsa gerek
  • www.opelgm.com/Chevrolet-Cruze-15-16-17-Jant-On-Fren-Balata-Takimi-Delphi,PR-6854.html
    şu sitede delphi marka 65 tl
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

ARKADASLAR MERHABA,
    şimdiden teşekkurler...

tesekkurler,fren balatası tavsıyen varmı hocam?

Maalesef yok. Tecrübem olmadığı için o soruyu es geçmiştim.
    Çünkü, genel olarak 3-4 senede bir araç değiştirdim, ve değişime ulaşamadan araçları satmış oldum.

Benim ilk Cruze 3yıl/27.000 km de gitti, balata değişim zamanına yaklaşık 5-7.000km vardı.
    Şimdiki ise, 27 aylık ve 14.000km de(2. aracım var, o yüzden km si düşük. Araç kullanılmıyor). O da değişimi göstermez.

*Servis sohbeti esnasında; orjinallerin yan sanayi ürünlere göre 2 kat daha fazla gittiğini belirtmişlerdi. Servis deki orjinal ürün 30.000km ise,
    diğer ürünler(yan sanayi) 15.000km gibi. Aslında uzun dönem kullanılacak ise, ikisi de aynı kapıya çıkıyor-kabaca- gibi.

*Link'lerdeki gibi boyama yapılır ise, uzun yıllar sorun çıkmadan kullanılır. Sprey ile yapılan iş 1 yıl sonunda atma yapmaya başlıyor.
  • sfr2001 kullanıcısına yanıt
    Yokuş kalkış desteği mevcut değil. Diğer manuelden devşirme tek/çift kavramalar gibi kaçırma yapmaz.
    Tam otomatik 6 ileri ve manuel kullanım özelliğini de taşır(tiptronik de denir).

Normal durumlar da hiç kayma yapmaz. Frenden ayağınızı çekip gaza basarsanız kaymadan rahatça kalkar ilerler.
    Ama eğimi fazla olan durklamalarda fren/gaz/fren'in ardından hemen gaz verip kalkmaya çalışılır ise, eğimin durumuna
    göre 2-3cm kayma yapabiliyor. Yokuşlardaki dur-kalk/dur-kalk'lar arasına bekleme koymak(2-4sn gibi) kaymayı önler(Bazıları için azaltır).

Benim kullandığım otomatik araç, hiç kaymaz.
    Yokuşta kalkar gider, mızmızlanmaz.
    Sollamalar da nazlanmadan basar/uzar, ayy! geriye düşeyim "az soluklanayım" demez.
    Çekişi de iyidir, asprin/kas gevşetici vs. istemez.
    Normal yakar(Tüm1.6 lar kadar işte!, teknik değerlerinde de üretici olanı/olacağı yazmış), canımı sıkmaz. Lpg'ye yöneltmez.

Hepsi kullanım tecrübesi ile alakalı. Bana göre; Bunları yapamayan "araba değil, kullanıcısıdır".
    Dediğim gibi; Asprin, depoya katkı vs. gerekmez. Gaza basmakla alakalı bir performansı var.

Zaten! piyasası yavaş yavaş ölü hale getirilen/gelen(sağolsunlar getirenlere) bir marka ve araç. O kadar abartmaya gerek yok,
    bildiğimiz araba işte!.

*İlk mesaj da bazı bilgiler bulunur. İlk adımlar da okunması "ön bilgi için" fayda sağlar. Her şey konu içinde vardır, 30-35.000TL
    verecek arkadaşların az da olsa ana konu/yakıt konusu/bakım/aksesuar vs. konularına göz atması ilerisi için yararlı olur.

Aslında! Konuya yaz yaz hep aynı şeyler. Bu 600+200 sayfanın içinde her şey mevcut. Arama yaptırılır ise bulunur, biraz zaman alır hepsi
    o kadar. Burası bahsi geçen aracın ilk açılan marka/araç konusu olduğundan, her şeyi zamanında konuşulmuş ve bitmiştir. Uzuuun uzuun
    yorumlar ile düğümlenmiş, sabitlenmiştir. Bundan sonra yapılanlar ancak yılların tekrarı niteliğinde olur.

Kolay gelsin.
  • quote:

ARKADASLAR MERHABA,

şimdiden teşekkurler...

50 binde bosch taktirmistim. Suan 91 binde. Gecen lastikler sokyldugunde baktim, orjinallerden daha dayanikli sanirim. Daha baya yol yapacak gibi. Otme cok seyrek ve kisik sekilde bazen duyuyorum.

• sfr2001 kullanıcısına yanıt
    kaçak akayakıt,köyde ormanlık alanda çok fazla araç sürmeleri,genelde yaptıkları kazaların tek taraflı olması,uzaklık mesafesinin çok fazla olması hatay-dörtyoldan almış olduğum dikiş tutmayan opel marka aracımı 17.000 tlye ucuza aldım diye düşünüp adanadan kütahyaya kadar çekici ile getirmem üstüne aracı 1 yıl sonra 12.500 tlye galeriye satmam buna en büyü örnek olabilir KESİNLİKLE HATAYDAN ARABA ALMAYIN!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaliocuHüseyin

kaçak akayakıt,köyde ormanlık alanda çok fazla araç sürmeleri,genelde yaptıkları kazaların tek taraflı olması,uzaklık mesafesinin çok fazla olması hatay-dörtyoldan almış olduğum dikiş tutmayan opel marka aracımı 17.000 tlye ucuza aldım diye düşünüp adanadan kütahyaya kadar çekici ile getirmem üstüne aracı 1 yıl sonra 12.500 tlye galeriye satmam buna en büyü örnek olabilir KESİNLİKLE HATAYDAN ARABA ALMAYIN!!!

bugüne kadar 30-35 kadar araç alıp sattım (tam sayısını bende hatırlamıyorum) son 5 i hariç (bunlardan birini karabükten aldım 3 ünü antalyadan birini adana) netten bakarım araç hoşuma giderse sahibi de bana güven verirse o an gece yarısı bile olsa atlar giderim (ticaretini yapmıyorum erken sıkılırım birazda hobi diyebiliriz) tahmini 20 tanesini diyarbakır ve elazığdan aldım, çok şükür hiç birinden zararım ve pişmanlığım olmadı bazen kar ettiğim de oldu.
    sizin zararınıza üzüldüm:( maalesef sınır illerinde kaçak akaryakıt olayı var (hatay-van-hakkari v.s ) ama bu orda yaşayan herkes kullanıyor demek değil, birazda yakıttaki aşırı vergi yükü insanları mecbur kılıyor,

bu arada aldığınız araç dizel miydi?
  • 
Sayfa: önceki 17891790179117921793
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.