Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (1792. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17901791179217931794
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Panthér

Yokuş kalkış desteği mevcut değil. Diğer manuelden devşirme tek/çift kavramalar gibi kaçırma yapmaz.
    Tam otomatik 6 ileri ve manuel kullanım özelliğini de taşır(tiptronik de denir).

Normal durumlar da hiç kayma yapmaz. Frenden ayağınızı çekip gaza basarsanız kaymadan rahatça kalkar ilerler.
    Ama eğimi fazla olan durklamalarda fren/gaz/fren'in ardından hemen gaz verip kalkmaya çalışılır ise, eğimin durumuna
    göre 2-3cm kayma yapabiliyor. Yokuşlardaki dur-kalk/dur-kalk'lar arasına bekleme koymak(2-4sn gibi) kaymayı önler(Bazıları için azaltır).

Benim kullandığım otomatik araç, hiç kaymaz.
    Yokuşta kalkar gider, mızmızlanmaz.
    Sollamalar da nazlanmadan basar/uzar, ayy! geriye düşeyim "az soluklanayım" demez.
    Çekişi de iyidir, asprin/kas gevşetici vs. istemez.
    Normal yakar(Tüm1.6 lar kadar işte!, teknik değerlerinde de üretici olanı/olacağı yazmış), canımı sıkmaz. Lpg'ye yöneltmez.

Hepsi kullanım tecrübesi ile alakalı. Bana göre; Bunları yapamayan "araba değil, kullanıcısıdır".
    Dediğim gibi; Asprin, depoya katkı vs. gerekmez. Gaza basmakla alakalı bir performansı var.

Zaten! piyasası yavaş yavaş ölü hale getirilen/gelen(sağolsunlar getirenlere) bir marka ve araç. O kadar abartmaya gerek yok,
    bildiğimiz araba işte!.

*İlk mesaj da bazı bilgiler bulunur. İlk adımlar da okunması "ön bilgi için" fayda sağlar. Her şey konu içinde vardır, 30-35.000TL
    verecek arkadaşların az da olsa ana konu/yakıt konusu/bakım/aksesuar vs. konularına göz atması ilerisi için yararlı olur.

Aslında! Konuya yaz yaz hep aynı şeyler. Bu 600+200 sayfanın içinde her şey mevcut. Arama yaptırılır ise bulunur, biraz zaman alır hepsi
    o kadar. Burası bahsi geçen aracın ilk açılan marka/araç konusu olduğundan, her şeyi zamanında konuşulmuş ve bitmiştir. Uzuuun uzuun
    yorumlar ile düğümlenmiş, sabitlenmiştir. Bundan sonra yapılanlar ancak yılların tekrarı niteliğinde olur.

Kolay gelsin.

joliva vari cevap olmuş bir an için yazan jolivamı diye nicke baktım :)

jolivayı özledik bea...
  • samet baba S kullanıcısına yanıt
    Evet, bugün yağ, buji değişimi yaptım. Ustam 2005 model, 48.000 km'de, tabiri caizse kız gibi bir Vectra-C almış. Araç kız gibi olsa da bazı sıkıntıları varmış. Aracımdaki aspirini denedi, sonucu görünce el koymak istediyse de izin vermedim. Arama sebebim oydu, gerisi ona kalmış :)

Castrol bayiinde Castrol Edge 5/30 olmadığı için 5/30 Magnatec kullanmak zorunda kaldık. Bir sorun olacağını sanmıyorum. Bujilerim Bosh Iridium :)

Ön fren balataları bitmiş, diske zarar, hemen değiştir dedi. Marka ve fiyat araştırıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet baba

Fizikci hocam nasilsin, bugun senin ordan rhp... aradi bakima gittigi servisin vectra C si icin ;) .

2009 ve 10 lar 113hp dir
    2011 ve 13 arasi 124hp dir. Cruze control 113luklerden ayiran ozelliktir.
    2013.5 lar 117hp dir. Lastik basinc gostergesi 124luklerden ayirmaniza yardimci olur . 2.0 ve 1.4t den sonra en iyi aracidir cruze serisinin.
    (Mr.Mc. bisey daha ogrendin yarin oburgun biyerlere yazarsin benden ogrendin ya !)

Fanatik ve anticruze cularin olmadigi genelde seviyeli usluba sahip seviyeli insanlarin subjektif yorumlari mevcut bugun fark ettim, birilerinin isine yarar hosuna gider, buradakilerden farkli biseyler okumak isterse...
    https://eksisozluk.com/chevrolet-cruze--1919774?p=11

İyidir sacit abi ,okullar açıldığından,yogunuz biraz: ). Sen de ne var ne yok abi? Rh hemşerim evet :). Asprini 2002 opelde denedik arkadaşın, abi VallA bunu geri vermem dedi,iyi lan senin olsun dedim ben de: ), her derde deva maşallah abi: ).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sfr2001 kullanıcısına yanıt
    benzin/lpgydi ama araç ölmüş 2004 model astra classicti sanayicilerle arkadaş oldum motorunu yaptırdığım halde düzelmedi düşük devirlerde itekleyip tekleyip ilerleyi adeta sanki gaz yemiyordu ayrıca doğu araçlarında tomasetto lpg varsa arkanızı dönün ve o araçtan uzaklaşın atiker bile bin basar tomasettomudur tomatizmidir nedir o lpg kitine
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceysin

herkese selamlar
    uzun süredir takip ettiğim foruma üye olmaya karar verdim ve kısmetse salı günü bende cruze lu oluyorum. Araç 2013 1.4 ltz at-sr-lpg landirenzo 18500 km de 44500 e anlaştık yorumlarınızı bekliyorum özellikle panther ve joliva üstadların yorumlarını merak ediyorum. joliva ceza almıştı sanırım cezası bittimi bilmiyorum. herkese teşekkürler şimdiden.. iyi forumlar...

Arkadaşım merhaba,
    Kusura bakma mesajını görmemişim, PM atınca fark ettim. Hep aynı şeyler olunca, konuyu pek takip etmez oldum.

Gayet güzel araç. Tam dolu memnun kalırsınız, fiyatı da normal.

Abidik gubidik, gereksiz ürünlere ihtiyacı olmayan(Gerçi! 1.6 ların da ihtiyacı yok. Yaaani "arabayı kullanmayı bilenin ihtiyacı yok".
    Bilmeyenlere "her şey lazım") bir kombinasyon. Sevgiyle ve keyif ile kullanın. Hayırlısı olsun.

*joliva'nın cezası yok. Forumda herkes "kendi isteği ile" 7/15/30 gün kendini uzaklaştırabilir.
  • sfr2001 kullanıcısına yanıt
    Pek onun tarzı bir yazı değil(büyük harfler, bolca noktalama işareti olurdu) ama yazsaydı benzer içerikli olur, sonucu aşağı-yukarı aynı kapıya çıkardı.

Biz paylaşımı ve kişisel yorumları sohbet/muhabbet/birliktelik için karşılıksız ve beklentisiz yaparız. En azından "öyle diyorlar"...
    Bunun dışında, diğer yollara çıkan paylaşımları "ucuz ve basit hareketler" olarak görür, güler geçeriz.

Zaten yıllarca yorum yapmış durmuş, "arabanın piyasası da konuşulacak konusu da bitmiş". Tekrar tekrar aynı şeyleri yazmak sıkıcı.
    3-5 tane konusu var, o da hangi yüzünü çevirsen hep aynı plak. O yüzden Gelir mi yazar mı! "joliva üstad" Bilmem?

Her zaman yazar, söylerim; Araba işte "altı da üstü de, bildiğin araba".
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    lpg taktırttırmak bu abidik gubidik dediğiniz konuya dahilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaliocuHüseyin

lpg taktırttırmak bu abidik gubidik dediğiniz konuya dahilmi?

Ben lpg olayını, kişinin beklenti ve ihtiyaçlara göre uygulanan bir durum olarak görüyorum. Uzun km kullanıcıları için, ciddi bir tasarruf etme seçeneği.
    İyi usta, iyi montaj ve iyi ayar ile güzel sonuçlar çıkabilir.

Ama işin içine "şu da lazım" gibi süper ürünler girerse, işte onlar "gubidik sınıfına girebilir.
    hemde nasıl hocam çok haklısınız nefret ediyorum şu 2.el araç alırkenki "ben şu kadar masraf ettim gibisinden konuşmalara" vay efenim adam aldığın günden beri bindiği benzin parası 1600 tl tutmuşmuşda onuda masrafa takıyor buna artık küfürmü edilir allah akıl fikir versinmi denir onu artık bilemem madem o kadar masraf edicen o arabayı niye aldın veya ben bunun senin tarafından edilmiş modifiye bilmemnesinin cezasını çekmek zorundamıyım bilemiyorum artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaliocuHüseyin

hemde nasıl hocam çok haklısınız nefret ediyorum şu 2.el araç alırkenki "ben şu kadar masraf ettim gibisinden konuşmalara" vay efenim adam aldığın günden beri bindiği benzin parası 1600 tl tutmuşmuşda onuda masrafa takıyor buna artık küfürmü edilir allah akıl fikir versinmi denir onu artık bilemem madem o kadar masraf edicen o arabayı niye aldın veya ben bunun senin tarafından edilmiş modifiye bilmemnesinin cezasını çekmek zorundamıyım bilemiyorum artık

Aracın üzerine uyguladığın sonradan takılmış eklerin parasını satarken %100 olarak geri alamayız. Zaten! olmaz mantığı yok. %30-50 geri dönüşü
    olur ise "ne ala ona"...

Benim aracım da, aldığım kapı eşiği ve 1-2 ufak aksesuar dışında eklenti yoktur. 3-4 güzel dokunuş haricinde, abartı aracı bozar.
    Aldığım gibi satar geçer giderim. Hepsi bana göre para tuzağından başka bir şey değil. Bu aracın ne görsel olarak ne de başka "abidik" yürütme
    eklerine ihtiyacı var. Yıkarsın/silersin temiz olur, bakımlarını aksatmazsın seni üzmez, cüzdana acımadan basarsın gider/kaçar/uzar.

2 AT Cruze 5 yıllık kullanıcı tecrübesi ve pek çok Cruze görmüş ve çoğunu uzun tur atarak bakmış olan "ben gerek görmüyorum".
    Gerek gören/ihtiyaç duyan araç kullanıcıları alır takar/kullanır/havalanır/yer uçağı olur.

Haa! kişi ekonomi amaçlı lpg dönüşümünü seçebilir, yada ucuza buldum multimedia takayım kullanırken gözüm gönlüm açılsın diyebilir.
    O zaten ayrı bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 14 Eylül 2014; 3:07:58 >
  • bu iki araç arasından hangisini tercih ederdiniz? fiyat olarak nasıl sizce?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-boyasiz_40-binde_landirenzo-lpg_navigasyonlu_cruze-179303906/detay/ bu fiyatı 33.000e çekerim dedi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-hatasiz-acil-lpg-li-59000-de-beyaz-hb-172727009/detay/ bu araçta ise pazarlık payı yok

bugün ikisini de görmeye gideceğim siz ne dersiniz? bi tane de otomatik vites buldum ancak otomatikler çok hantal ve fazla yakıyor dediler doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Philae -- 14 Eylül 2014; 11:37:52 >
  • arkadşlar benim chevrolet araçlarda dikkatimi çeken önemli bir nokta da uzaktan kumanda performansı,diğer marka araçlarda araç dibinden zor çeken kumandalar chevrolet in araçlarında gerçekten mesafe tanımaksızın kapalı alandan dahi bassanız dışardaki aracınızı açıp kapatabiliyor..kumanda performansı gerçekten mükemmel..cruze da da kalos da da mükemmel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Philae

bu iki araç arasından hangisini tercih ederdiniz? fiyat olarak nasıl sizce?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-boyasiz_40-binde_landirenzo-lpg_navigasyonlu_cruze-179303906/detay/ bu fiyatı 33.000e çekerim dedi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-hatasiz-acil-lpg-li-59000-de-beyaz-hb-172727009/detay/ bu araçta ise pazarlık payı yok

bugün ikisini de görmeye gideceğim siz ne dersiniz? bi tane de otomatik vites buldum ancak otomatikler çok hantal ve fazla yakıyor dediler doğru mudur?

http://www.sahibinden.c..._cruze-179303906/detay/

Bu araç yazdığı gibi full değil. Plus paketi eksik(Plus bkz. konunun ilk mesajı). 8 hava yastığı tüm Cruze'larda standarttır. Bu araca özgü değil.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-hatasiz-acil-lpg-li-59000-de-beyaz-hb-172727009/detay/
    Bu aracın resimlerinde bir sorun var. Araç dışarıdan Plus değil(orjinal cam çıtaları yok) ama içeriden Plus(geniş ekranı var) Ya resimler farklı araçlara ait yada aracın cam çıtalarına bir şey olmuş!!!

2 resim (iç ve yan duran) 1 araca, Yandan wtcc duran resim başka araçların fotosu.

2 aracında fiyatı normal. 40 ve 59.000km deler. Biraz subap sorunu için hazır hale gelmek üzereler. HB olan yakın zamanlarda, sedan olan bir süre sonra sorun çıkartabilir. O yüzden 1-1.200TL yi ve stresi hazır tutmak lazım.

Ben her zaman söylerim; Eğer tanıdık araç ise ve lpg'nin ne zaman takıldığını biliyorsanız sorun yok. Ama bilinmeyen yabancı bir araç ise lpg'siz versiyon bakın 10 taksitle kendiniz taktırın. En azından 50-70.000km kafa rahat olur. Hesap olarak da kabaca aynı yola çıkar.

Otomatik vitesin performans dan çaldığı doğru. Ama kime göre neye göre bu performans? Performans dediğin, beklenti ve bulacağın ile doğru orantılı gelişir.
    Otomatik için, biraz tecrübe edinmek ve ustalaşmak lazım. Zamanla manuel den daha rahat ve sistemli hareket yaptığınızı fark edersiniz, sadece sağ ayak ile.

Gaza bastımı hepsi şahlanır. Ah! birde cüzdanı düşünmek olmasa, süper olacak...

Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen2931

arkadşlar benim chevrolet araçlarda dikkatimi çeken önemli bir nokta da uzaktan kumanda performansı,diğer marka araçlarda araç dibinden zor çeken kumandalar chevrolet in araçlarında gerçekten mesafe tanımaksızın kapalı alandan dahi bassanız dışardaki aracınızı açıp kapatabiliyor..kumanda performansı gerçekten mükemmel..cruze da da kalos da da mükemmel

Evet! olmaz dediğimiz yerlerden bile algılayabiliyor. Opel de bu konuda aynı.
    Mondeonun algısı Cruze'un yarısı kadardı. CivicHB ise yaklaşmanı gerektiriyor ve ilk kilitlemeden sonra aracın ışıklı geri bildirimi yok.
    Kilitlendi mi acaba? diye kontrol ettiğim çok oldu. 2012 model aracın sustalı olmayan çakı formunda anahtarı var, sinir bozucu.
    araçların lpgsinin serviste takıldığını söylüyolar. yine de sorun çıkarmasına sebep olur mu?

lpg'li araç için de aynı paraları istiyolar lpg'siz için de 32ye alırsam aracı 34'e gelecek bana. o zaman da fazla para vermiş olacağım bi türlü karar veremedim açıkçası. ankarada fiyatlar daha yüksek başka ile gidip de süpriz yaşamak da istemiyorum.
    orjinal cam çıtalarından kastınız nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Philae

araçların lpgsinin serviste takıldığını söylüyolar. yine de sorun çıkarmasına sebep olur mu?

lpg'li araç için de aynı paraları istiyolar lpg'siz için de 32ye alırsam aracı 34'e gelecek bana. o zaman da fazla para vermiş olacağım bi türlü karar veremedim açıkçası. ankarada fiyatlar daha yüksek başka ile gidip de süpriz yaşamak da istemiyorum.

Benim ki sadece yorum. Siz bilirsiniz.
    Araçların servisde lpg takılması(-ki onlar takmıyor lpg'ci gelip takıyor yada aracı dükkanlarına yolluyorlar).
    Yani! aracın üzerine nerede lpg atıldığının pek önemi yok. İkisi de aynı kapıya çıkar.

Sorun lpg'ye uyumlu olup olmamasından değil de, yüksek ısıya uyumsuz olan subaplardan kaynaklı. Nerede takılırsa takılsın, yüksek ısıdan dolayı
    subaplar deforme olacaktır.Şimdi lpg'siz araç alıp 1.200-1.600TL ye 10 taksitle montaj yaptırırsınız. Yada 50-60.000Km de bir Cruze alıp sorun çıkartmaya
    başladığında 1-1.200TL gibi bir fiyat ödeyip subapları çelik olanlar ile değiştirirsiniz.

Şimdi mi vereyim, sonra mı vereyim? Hesabı...

Haa! 15-20.000 de lpg li bilinen araç olur, sıkıntı çıkartma zamanı biraz uzun olduğu için o konu dışı...

Orjinal Plus versiyonlar da cam altı çıtaları krom görünümlüdür. Bu resimlerde mevcut değil.
    Yapıştırma olan çakmaları da var, dikkatli olmak lazım? Gerçi yakından bakınca bariz kendini belli ediyor.
    Multimedia takıp, plus aracım diye belirtenler var. Farkları anlamayanlara "yerse" hesabı, herhalde?
  • Hepinize tesekkurler...

delphi alıyorum sanırım ustundekide aynı marka...

Aracım 50 bine geldi ve balataların değişim vakti gelmiş(orjınal balataları)

Bu arada hanı su kronik gurultu falan denılıyorya bendede vardı,aracımı 35000 de aldım,tık yok 40000 de gittim yağ değişimi yaptım.ses başladı,dedimki kronik gürültü hastalığı başladı bendede...

sonra gecen hafta 50000 de yağ değişimi yaptım usta kartel koruyucunun vidalarının gevşek olduğunu ve ses yapabiliceğini soyleyince değişimin bitmesini bekledim

sabırsızlıkla...

sonuçta 50000 de ve koruma vidaları sıkılınca yine tık yok...

aracım ls 2011 sunroof+navi (siyah)

landirenzo tup+bosch iridyum buji ile aslan olarak kullanıyorum(4000 devir altı kedicik oluyor)aslanken 40,kediyken 30 kr yakıyor suan...megane 2 aracım 25-30 kurus

yakıyordu da ama hep kedi modundaydı...(şehir içi)

şu aralar fiestaya bile 40 cekiyorlarya,benim aslanımı kimse almasın keyfini ben çıkarayım hep diyorum...

cruze a bilen binsin bilmeyen fiesta ile takılsın nokta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: ceysin

herkese selamlar
    uzun süredir takip ettiğim foruma üye olmaya karar verdim ve kısmetse salı günü bende cruze lu oluyorum. Araç 2013 1.4 ltz at-sr-lpg landirenzo 18500 km de 44500 e anlaştık yorumlarınızı bekliyorum özellikle panther ve joliva üstadların yorumlarını merak ediyorum. joliva ceza almıştı sanırım cezası bittimi bilmiyorum. herkese teşekkürler şimdiden.. iyi forumlar...

Arkadaşım merhaba,
    Kusura bakma mesajını görmemişim, PM atınca fark ettim. Hep aynı şeyler olunca, konuyu pek takip etmez oldum.

Gayet güzel araç. Tam dolu memnun kalırsınız, fiyatı da normal.

Abidik gubidik, gereksiz ürünlere ihtiyacı olmayan(Gerçi! 1.6 ların da ihtiyacı yok. Yaaani "arabayı kullanmayı bilenin ihtiyacı yok".
    Bilmeyenlere "her şey lazım") bir kombinasyon. Sevgiyle ve keyif ile kullanın. Hayırlısı olsun.

*joliva'nın cezası yok. Forumda herkes "kendi isteği ile" 7/15/30 gün kendini uzaklaştırabilir.

eywallah üstad aracı almayı kafaya koydum zaten yinede destek bekliyorum işi bilenlerden. sen de ok verdikten sonra gözüm kapalı alıyorum aracı. satma gibi bi düşüncem yok zaten sorun çıkarmadıkça en az 5 sene binmeyi düşünüyorum. aracın resimleri de var elimde, devrini alalım onlarıda atmayı düşünüyorum.,teşekkürler yorumun için. kendini uzaklaştırma olayını da öğrenmiş oldum sayende malum yeniyiz forumda, acemilik var. herkese iyi forumlar...
  • Ben de ön fren balatası için Delphi alacağım. Ön takım olarak en uygun 60 TL (kargo hariç) fiyat buldum.
  • 
Sayfa: önceki 17901791179217931794
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.