Şimdi Ara

### Çevrimiçi Fotoğraf Depolama Servisleri ### (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
6.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Crosshair

Hdd'ye bişey olmaz ya. darbe almadığı sürece bozulması zor. ya da aşırı ısınmadığı sürece, ki radyatörün üstüne filan koymadığınız sürece o da olmaz.

ben bu güne dek 2 kez hdd patlattım, biri Hitachi biri de WD idi. İkisi de kendi hatamdan oldu. Birinde laptop'ın olduğu masaya sürahi düşürdüm, diğerinde de telefonla konuşurken bir sinir anında masaya vurmuştum.

Bu durumlarda dahi bad sector oluşuyor ve siz bad sector hdd'yi öldürmeden verilerinizi kurtarabiliyorsunuz. Tabi ilk HDD'deki verileri kurtaramamıştım ama o zaman işten pek anlamıyordum.

Binlerce koca RAW dosyalarını bi sunucuya upload etmek pek pratik gelmedi bana açıkçası.

Durduk yerde hdd uçuyor. Akşam çalışan diski sabah tanımıyor. Kurtarabilirsen ne ala, işin şansa kalmış. Ben SSD'den ümitliyim. Optik medyalar ise kullanılırlığını kaybetmeye başladı bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

Hdd'ye bişey olmaz ya. darbe almadığı sürece bozulması zor. ya da aşırı ısınmadığı sürece, ki radyatörün üstüne filan koymadığınız sürece o da olmaz.

ben bu güne dek 2 kez hdd patlattım, biri Hitachi biri de WD idi. İkisi de kendi hatamdan oldu. Birinde laptop'ın olduğu masaya sürahi düşürdüm, diğerinde de telefonla konuşurken bir sinir anında masaya vurmuştum.

Bu durumlarda dahi bad sector oluşuyor ve siz bad sector hdd'yi öldürmeden verilerinizi kurtarabiliyorsunuz. Tabi ilk HDD'deki verileri kurtaramamıştım ama o zaman işten pek anlamıyordum.

Binlerce koca RAW dosyalarını bi sunucuya upload etmek pek pratik gelmedi bana açıkçası.

Durduk yerde hdd uçuyor. Akşam çalışan diski sabah tanımıyor. Kurtarabilirsen ne ala, işin şansa kalmış. Ben SSD'den ümitliyim. Optik medyalar ise kullanılırlığını kaybetmeye başladı bile.

Alıntıları Göster
    Çok kaliteli olduğunu düşündüğünüz DVD markaları hangileri peki.Benim güvendiğim çoğu dvd kapalı kutu içerisinde bozulma yaptı ve verilerim gitti ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Çok kaliteli olduğunu düşündüğünüz DVD markaları hangileri peki.Benim güvendiğim çoğu dvd kapalı kutu içerisinde bozulma yaptı ve verilerim gitti ?

Kesinlikle kalite testi yapıyorum, dvd koduna dikkat ediyorum ve öyle sipariş ediyorum. TDK kalitelidir mesela, yıllardır duruyorlar hiç bir bozulma yaşamadım. Ama Verbatim kaliteyi çok düşürdüğünden 2 sene dayanması bile başarı olur. Bir de DMS internet satışından JVC disk buldum TYG kodlu, kalite testinden tam 97 puan aldı ve oldukça ucuzdu. Ama artık o diskten satmıyorlar. TDK öneririm ama orjinal bulmalısınız.

TDK siyah ambalajlı DVD+R 50'lik kutu (Mart 2011'de alındı)

### Çevrimiçi Fotoğraf Depolama Servisleri ###

8X DVD-R JVC marka TYG02 kodlu (piyasanın kralıdır)

Bu arada her dvd yazıcının sevdiği disk farklı olabilir yani puanlar biraz aşağı yukarı değişir sizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Kesinlikle kalite testi yapıyorum, dvd koduna dikkat ediyorum ve öyle sipariş ediyorum. TDK kalitelidir mesela, yıllardır duruyorlar hiç bir bozulma yaşamadım. Ama Verbatim kaliteyi çok düşürdüğünden 2 sene dayanması bile başarı olur. Bir de DMS internet satışından JVC disk buldum TYG kodlu, kalite testinden tam 97 puan aldı ve oldukça ucuzdu. Ama artık o diskten satmıyorlar. TDK öneririm ama orjinal bulmalısınız.

TDK siyah ambalajlı DVD+R 50'lik kutu (Mart 2011'de alındı)

8X DVD-R JVC marka TYG02 kodlu (piyasanın kralıdır)

Bu arada her dvd yazıcının sevdiği disk farklı olabilir yani puanlar biraz aşağı yukarı değişir sizde.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler hocam.Şuan elimde Princo marka dvd'ler var.Bakalım kaç puan verecek

• quote:

Orijinalden alıntı: CanTnçr

Teşekkürler hocam.Şuan elimde Princo marka dvd'ler var.Bakalım kaç puan verecek

Alıntıları Göster
    bu seagate benim canımı sıkıyor arkadaş..kimde gördüysem arza vermiş... bendede var..bozulmadı ama için rahat etsin diye yedekledim verileri... zatem cihazı eline alınca bile güven vermiyor..bir yere hafifce carpsa bozulacak gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

bu seagate benim canımı sıkıyor arkadaş..kimde gördüysem arza vermiş... bendede var..bozulmadı ama için rahat etsin diye yedekledim verileri... zatem cihazı eline alınca bile güven vermiyor..bir yere hafifce carpsa bozulacak gibi...

Alıntıları Göster
    Yaw atın Facebook'a ne düşünüyosunuz Ömrübillah bişey olmaz resimlere :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyPLanet

Yaw atın Facebook'a ne düşünüyosunuz Ömrübillah bişey olmaz resimlere :))

Facebook'ta tam boyutta fotoğraf saklayamıyorsunuz.
  • dijital medyaya kayit tamam da biraz nostaljik biriyim aslinda bazi fotograflarin bastirilip albumde saklanmasi gerektigini dusunuyorum. eskiden fotograflara bakip ic. gecirirdik artik bilgisayari acinca binlerce fotograf arasindan bakmak zor geliyor:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

dijital medyaya kayit tamam da biraz nostaljik biriyim aslinda bazi fotograflarin bastirilip albumde saklanmasi gerektigini dusunuyorum. eskiden fotograflara bakip ic. gecirirdik artik bilgisayari acinca binlerce fotograf arasindan bakmak zor geliyor:(
    Aslında çok haklısın hocam.Biz fotoğrafların kokusu ile büyüdük.Yeni nesil ile beraber ise bizlerde pikseller ile yaşlanıyoruz.Ancak fotoğrafların baskı maliyeti biraz fazla geliyor bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

dijital medyaya kayit tamam da biraz nostaljik biriyim aslinda bazi fotograflarin bastirilip albumde saklanmasi gerektigini dusunuyorum. eskiden fotograflara bakip ic. gecirirdik artik bilgisayari acinca binlerce fotograf arasindan bakmak zor geliyor:(

Kesinlikle. Kaybetmeye tahammül edemeyeceğimiz fotoğrafları mutlaka bastırmalıyız.
  • quote:

...

Sh@rks bu konu kütüphanede değil sanırım. Orada olması daha doğru değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: McYC

quote:

...

Gözümden kaçmış herhalde.Uyarı için teşekkürler hemen ekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: McYC

quote:

...

önemli ve yerine tekrar konulması mümkün olmayan verilerimi 3 farklı yerde tutuyorum. film dizi vs. internette tekrar bulabilecegim veriler tek yerde. butip siteler depolamadan çok heryerden erişim ve paylaşım amaçlı. sırf depolama olsa daha farklı depolama sitelerinde hertürlü veriyi yedekleyecegim bir yer alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

önemli ve yerine tekrar konulması mümkün olmayan verilerimi 3 farklı yerde tutuyorum. film dizi vs. internette tekrar bulabilecegim veriler tek yerde. butip siteler depolamadan çok heryerden erişim ve paylaşım amaçlı. sırf depolama olsa daha farklı depolama sitelerinde hertürlü veriyi yedekleyecegim bir yer alırdım.

Alıntıları Göster
    Hocam diğer depolama sitelerininin'de ne olacağı belli olmuyor.**** örneğinde olduğu kapatıyorlar illegal yüzünden.Hiç olmazsa bu sitelerde bu problem yok

• quote:

Hocam diğer depolama sitelerininin'de ne olacağı belli olmuyor.**** örneğinde olduğu kapatıyorlar illegal yüzünden.Hiç olmazsa bu sitelerde bu problem yok

Alıntıları Göster
    yok benim bahsettiğim cloud sistemler, sanal disk vs. paylaşım değil tamamiyle web yedekleme. apple gibi icloud sistemlere birşey olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

yok benim bahsettiğim cloud sistemler, sanal disk vs. paylaşım değil tamamiyle web yedekleme. apple gibi icloud sistemlere birşey olmaz.

Alıntıları Göster
    Doğrudur
  • quote:

Doğrudur

Alıntıları Göster
    500px istediğimiz kadar Fotoğraf koyabiliyoruz biliyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: vahocan

İstediğin kadar koyabiliyorsun hocam.Sadece haftalık 20 foto limiti var
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vahocan

İstediğin kadar koyabiliyorsun hocam.Sadece haftalık 20 foto limiti var

Alıntıları Göster
    Konu hakkında hazırlanmış yabancı bir kaynak ;

http://web.appstorm.net/roundups/media-roundups/top-20-photo-storage-and-sharing-sites/

• quote:

Konu hakkında hazırlanmış yabancı bir kaynak ;

http://web.appstorm.net/roundups/media-roundups/top-20-photo-storage-and-sharing-sites/

Alıntıları Göster
    Konu çok güzel. Dvd olarak eskiden arkası siyah olan dvd ler falan vardi, onlar baya kaliteliydi. Birde dvd ye çekerken düşük hızda çekmek lazım, eski bir alışkanlık :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.