Şimdi Ara

CERATO KLÜBÜ (95. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.579
Cevap
37
Favori
398.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yasarkaymaz

Arkadaşlar benim araba(2005 cerato 1.6 Ex Premıum Otomatik lpgli) Şehirler arasında 100 km de ortalama 8,5-9 lt lpg yakıyor sizce normal mi?
    Ayrıca dijital klimada sondaki tuş hava kalite kontrol düğmesi yazıyor.Basınca bib sesi geliyor ama ışığı yanmıyor.Çalışması için ne yapmak lazım.Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

ne marka tüp var? Tavsiye ediyormusunuz? Benim aracımda 2005 cerato hb otomatik benzinli, bir depo ile 600-650 km gidiyorum. aynı sizinki gibi 8,5-9lt /100km yapıyor. Tüp taktırınca bu performansta azalma olurmu merak ediyorum?
  • Yol bilgisayarında sadece 3 fonksiyonvar sanırım. 1. ortalama kaç km ile gidildiği 2. saat i anlayamadım ????? 3. depodaki yakıt ile kaç km gidileceği fakat çeyrek depo benzin var ----- şeklinde yanıp sönüyor anlayamadım bir türlü. yardımmmmmmm..... ayrıca gerçekten mükemmel bir araba bu cerato fiyat-performans açısından. arabayı 3 gündür keyfle sürüyorum ... direksiyon yumuşaklığı süratlenmesi konforu rahatlığı çok güzel çok güzel...... ayrıca atiker lpg var geçişler hissedilmiyor ve çok kısa bir sürede geçiyor. şehirler arası 120-140 arası hızla 180 kuruş yaktı.... lpg birim fiyatı 2070 tl idi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pusat1915 -- 15 Mart 2010; 15:16:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat1915

Yol bilgisayarında sadece 3 fonksiyonvar sanırım. 1. ortalama kaç km ile gidildiği 2. saat i anlayamadım ????? 3. depodaki yakıt ile kaç km gidileceği fakat çeyrek depo benzin var ----- şeklinde yanıp sönüyor anlayamadım bir türlü. yardımmmmmmm..... ayrıca gerçekten mükemmel bir araba bu cerato fiyat-performans açısından. arabayı 3 gündür keyfle sürüyorum ... direksiyon yumuşaklığı süratlenmesi konforu rahatlığı çok güzel çok güzel...... ayrıca atiker lpg var geçişler hissedilmiyor ve çok kısa bir sürede geçiyor. şehirler arası 120-140 arası hızla 180 kuruş yaktı.... lpg birim fiyatı 2070 tl idi...

Merhaba,

Cerato yol bilgisayarı ile ilgili açıklamaları aşağıdaki resimlerde bulabilirsiniz. (Ingilizce olanı bulabildim.)

Saygılarımla,

• Ortalama hız ve zamanı sıfırlayıp Gideceğin yere kaç dk da kaç km hızla gittiğinize bakabiliyorsunuz. Ben genelde istanbul ankara arasında kullanıyorum bu özelliği.
  • ARKADAŞLAR BİDE EKRANDA SNOW YAZAN BİR LAMBA VAR O NE ZAMAN AKTİF OLUYOR HABERİNİZ VARMI?
  • merhaba arkadaşlar;
    2006 model cerato dizel lx kullanıcısıyım..bu güne kadar bir çok araç kullandım,konfor güvenlik ve performans açısından mükemmel diyebilirim..araçta deli bir performans var..hiç 307 1.6 dizelle yolculuk ettinizmi? performansı iyi ama araba resmen tangır tungur..focus tdci kullandınızmı yalıtımı sıfır,era kullandınızmı güvenlik sıfır..gidin opel servislerine,gidin wolkvagen servislerine boş kalmış lift bulamassınız her yer sorunlu tamire gelmiş araç doludur..fiat da ise sorunlar zaten sorun sayılmamaktadır bile..
    aracımı çok seviyorum..yakıt tüketimi gayet makul..1300kg araba bırakında şehir içinde 5-6 litre mazot harcasın artık..tabiki cerato da mükemmel değildir eksikleri olabilir ama yabana atılacak bir model asla değil..arabanın motor sesi neredeyse minimum seviyede ,konforu çok güzel içi geniş ve ferah ,performansı etkileyici,genel itibariyle sürekli arıza çıkarmayan sorunsuz bir araç..
    2006 model dizelleri gözümün önüne getirdiğimde hangi markalar mükemmel bilen arkadaşlar söylesin... opellerinmi mükemmel fordunmu yoksa seat ların dizellerimi???..cerato dizel bunların hepsi ile fazlasıyla boy ölçüşebilecek kalite ve güçte..
    bütün cerato cu arkadaşlarıma selamlar..

• arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var...aracımın yakıtını test ettim...şehşr dışı 60 kim de 6.7 lt yaktı...inanılmaz birşey...performansta da çalışmada da hiçbir sorun yok...en son bakımda bazı mekanizmalar temizlendi de...sizce sorun ne olabilir yada ben mi yanlış ölçüm yaptım...
  • Şu temiz kirli hava algılayıcı sensör olayı gerçekten mükemmel... (A) işaretine basınca dışarıda eğer kirli hava varsa kendisi aracın içinde sirkülasyona başlıyor. Temiz hava algılayıncada dışarıdan almaya başlıyor. Şimdiye kadar hiç bir araçta böyle bişe görmedim duymadım gerçekten mükemmel bir özellik. Bu arabayı hiç tereddütsüz herkese tavsiye ederimmm. Ve yazıkki bu tür donanıma sahip olmayan araçlara bir ton para döken arkadaşlara.....
  • cerato hb otm vites şöyle 50-60 binlerde sizce kaç tl max vermeli?
  • quote:

Şu temiz kirli hava algılayıcı sensör olayı gerçekten mükemmel... (A) işaretine basınca dışarıda eğer kirli hava varsa kendisi aracın içinde sirkülasyona başlıyor. Temiz hava algılayıncada dışarıdan almaya başlıyor. Şimdiye kadar hiç bir araçta böyle bişe görmedim duymadım gerçekten mükemmel bir özellik. Bu arabayı hiç tereddütsüz herkese tavsiye ederimmm. Ve yazıkki bu tür donanıma sahip olmayan araçlara bir ton para döken arkadaşlara.....

Merhaba pusat1915,

Sanırım Hava kalite Sistemini çalıştırmayı başardınız.

Bu konuda detaylı bilgi yazarsanız çok sevineceğiz.

(A) düğmesine bastığınızda düğme üzerindeki lamba yanıyor mu? Ayrıca LCD gösterge üzerinde (A) simgesi görüntüleniyor mu? Yoksa düğmeye bastığınızda sadece bip sesi gelip, kirli havalı ortam tesbit edilince mi lamba yanarak LCD göstergesi aktif oluyor?

Saygılarımla,

• hocam arabanın donanımı ne benzinlimi dizelmi onu yazarsan yardımcı olruruz.
  • beyler bu cerato kulübünr nasıl katılıyoruz en dolu cerato bende iddasına varım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BMW 528

cerato hb otm vites şöyle 50-60 binlerde sizce kaç tl max vermeli?

max 17.000 TL temiz ise
  • Yeni Ceratonun hibridi çıkmış, bazı arkaşlar benim gibi boşuna sabırsızlanıyor. Çelik motor dizel getirmedi diye kızıyor, belki de dizel hibridi uygun fiyata getirecekler.

Diğer ülkelerde iyi satılıyor demekki; ebay'da çok sayıda yeni cerato aksesuarı var.
    işte size hibrid cerato

• Yeni cerato aksesuarları
    Arka spoyler

Ön ızgara
  • Hava kalite kontrol düğmesini çalıştırma için herhangi problemle karşılaşmadım. bende önce ne olduğunu anlamamıştım. sonra olayı çözünce çok keyif verici bir olay doğrusu. kesik yuvarlak içindeki A düğmesine basınca hem bip sesi geliyor hem ışık yanıyor hemde dijital ekranda kesik çizgili yuvarlağın içinde A harfi yanıyor eğer hava temizse dijital ekranda araç dışından hava aldığını gösteren işaret çıkıyor .. hava kirli ise buişaret dijital akranda araç içinden alma şekline dönüyor ve hiç bir ses gelmeden içerden alma düğmesinin ışığı kendiliğinden yanıyor. hava tekrar temiz hale gelince bu ışık sönerek A yine aktif halde iken dışarıdan aldığını gösteren simge aktif hale geliyor ve bu durum temiz hava- kirli hava algılanmasına göre sürekli değişiyor. Fakat çok kasisli yollarda nedense randıman vermediğini gördüm. araç sürekli sarsıldığından mıdır nedir içerien alma düğmesi bi yanıyor bir sönüyor. ayrıca A düğmesi aktif iken kendiniz içeriden hava alma düğmesine basarsanız bip sesi gelerek A düğmesi ve fnksiyonunu iptal ediyor...

• arkadaşlar benzinli (tüplü)2004 ceratom var km 60bin civarıında acab triger nezman geğişiyor bilgisi olan varmı bşrde zincirden bahsediyorlar bnlar zincirlimi yoksa eski düzenmi teşekkürler
  • quote:

Hava kalite kontrol düğmesini çalıştırma için herhangi problemle karşılaşmadım. bende önce ne olduğunu anlamamıştım. sonra olayı çözünce çok keyif verici bir olay doğrusu. kesik yuvarlak içindeki A düğmesine basınca hem bip sesi geliyor hem ışık yanıyor hemde dijital ekranda kesik çizgili yuvarlağın içinde A harfi yanıyor eğer hava temizse dijital ekranda araç dışından hava aldığını gösteren işaret çıkıyor .. hava kirli ise buişaret dijital akranda araç içinden alma şekline dönüyor ve hiç bir ses gelmeden içerden alma düğmesinin ışığı kendiliğinden yanıyor. hava tekrar temiz hale gelince bu ışık sönerek A yine aktif halde iken dışarıdan aldığını gösteren simge aktif hale geliyor ve bu durum temiz hava- kirli hava algılanmasına göre sürekli değişiyor. Fakat çok kasisli yollarda nedense randıman vermediğini gördüm. araç sürekli sarsıldığından mıdır nedir içerien alma düğmesi bi yanıyor bir sönüyor. ayrıca A düğmesi aktif iken kendiniz içeriden hava alma düğmesine basarsanız bip sesi gelerek A düğmesi ve fnksiyonunu iptal ediyor...

Merhaba pusat1915,

Açıklamalarınız için teşekkürler.

Benim arabamda (A) düğmesine basınca bip sesi alıyorum ancak lambası yanmıyor ve LCD simgesi görüntülenmiyor. Sanırım bir arıza var. İlk fırsatta serviste kontrol ettireceğim.

Saygılarımla,

• Arkadaşlar merhaba,

Maksimum 24.000 Tl civarı bir bütçeyle yüksek model düşük kmli diesel bir araç arayışındayım.Gözüme uzun zamandır hem fiyatlarıyla hemde duruşuyla Ceratolar ilişiyor ve bu araçlara yöneleceğim.Focus,Corolla'ların ikinci el fiyatları uçmuş durumda.

Diesel olarak kaç motor seçeneği var ve siz hangisini tavsiye edersiniz.?Kronik bir sorunu var mı ve genel olarak aracın eksi yanları var mı?

Teşekkürler.

Edit:Bu arada Hyundai'lerde Kia nın motorunun kullanıldığını bu forumda öğrendim bu da baya bi etkileyici kararımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfssfr -- 19 Mart 2010; 17:03:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M e t i n

Arkadaşlar merhaba,

Maksimum 24.000 Tl civarı bir bütçeyle yüksek model düşük kmli diesel bir araç arayışındayım.Gözüme uzun zamandır hem fiyatlarıyla hemde duruşuyla Ceratolar ilişiyor ve bu araçlara yöneleceğim.Focus,Corolla'ların ikinci el fiyatları uçmuş durumda.

Diesel olarak kaç motor seçeneği var ve siz hangisini tavsiye edersiniz.?Kronik bir sorunu var mı ve genel olarak aracın eksi yanları var mı?

Teşekkürler.

Edit:Bu arada Hyundai'lerde Kia nın motorunun kullanıldığını bu forumda öğrendim bu da baya bi etkileyici kararımda.

Merhaba M e t i n,

Ayırdığınız bütçe ile, 2007 model Kia Cerato 1.6 CRDI EX Advance alabilirsiniz sanırım.

Eğer mümkünse 2007 modeli veya üzerini almaya çalışın. Çünkü 2007 öncesi cerato'larda 1.5 102 HP motor varken, 2007 ve sonrasında 1.6 115 HP motor bulunuyor. Ayrıca 1.6 CRDI motorlarda (yanlış bilmiyorsam) VGT turbocharger var.

Forum sayfasında araçlar ile ilgili yeterince bilgi bulabilirsiniz. Genelde kullanıcısını memnun eden bir araç olduğunu söylemek yeterli olur sanırım.

Saygılarımla,

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.