Şimdi Ara

CERATO KLÜBÜ (97. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.580
Cevap
37
Favori
398.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim arabada hem yazlık hemde kışlık GT RADİAL marka lastik var.Tanesini 137.5 Tl ye adlım.Aldığım arkadaş tavsiye etmişti.Lastikçimde aynı tavsiyede bulundu.(Elinde bir çok ünlü markanın lastikleri vardı) Orjinal boyut 205 50 r16 ancak 205 55 r16 da kullanibilir.Tek sorunu çapı 1cm çevreside 3,5 cm geniş olduğundan çok sert çukurlara girdiginizde sürme yapabilir.Bulursanız GT RADİYAL lastik kesinlikle tavsiye ederim.Ufak bide hatırlatma otomatik vitesli arabalara simetrik desenli lastik takıldığında bazen vuruntu yapabiliyor.Alırken lastiğin deseni çok önemli.Sadece güzel görünsün diye simetrik desenli lastik almayın.Gerekli ise yönlü yani asimetrik desenli lastik alın.Muhakkak araştırın.Saygılar.

Bu arada cumartesi ankaradayım.Cerato için krom çam çıtası bulabileceğim yer varsa yazarsanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackerbekir

Arkadaşlar yardımcı olun lütfen.
    2004 model 1.6 EX Comfort full modeli(dijital klima, 10 airbag, vs..)
    Araba tertemiz. Henüz 22 binde..
    Tavsiye eder misiniz?
    Bu araba ne kadar eder?
    Lütfen acil cevap..
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Merhaba hackerbekir,

Sanırım bahsettiğiniz araç bu:

http://www.sahibinden.com/ilk_sahibinden_kazasiz_2004_kia_cerato_22000km_-67WQQaXQQ22930046WQQpXQQdisplayitem

Benim aracım dizel olduğu için çok fazla bilgi sahibi değilim. Aracın kilometresi oldukça düşük, 6 yaşında bir araba için pek normal değil (bu kilometre konusunda herkeste paranoya oluştu).

İlandan incelediğim kadarıyla, donanımları CRDI advance modeller ile aynı. İlandaki direksiyonun net olarak görüntülendiği resimde, direksiyonun deri kaplamasının elle tutulan sol üst ve sağ alt bölümlerinin renginin solduğu görünüyor. Ayrıca sanırım lastikleri de yeni. Bu kadar az kilometre yapmış bir araçta direksiyonun böyle aşınması bana pek normal gelmedi.

Ayrıca plakası da sanırım orjinal 2004 yılına ait plaka değil. (İzmir'li arkadaşlar bu konuda daha net bilgi verebilir.)

Fiyat konusunda herhangi birşey söyleyecek kadar bilgim yok ancak, alma niyetiniz varsa aracı çok detaylı olarak kontrol ettirmenizi tavsiye ederim. Servis kayıtlarını, yapılan bakımların detayını, tramer sorgulamasını ve mutlaka servis ekspertiz raporunu almayı ihmal etmeyin.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atamanbey -- 25 Mart 2010; 10:36:04 >

• Evet o araç. Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.

Dün aracı gittim gördüm. Çok hoşuma gitti.
    Tertemiz, daha döşemenin muşambası üzerinde duruyor.
    Sizin bahsettiğiniz direksiyon problemini göremedim dün.
    Tanıdığım bir ustam vardı. Ona götürdüm ayrıntılı incelediler. Sadece bazı yerlerinde lokal boya var.
    Tanıdığım galericileri aradım. Fiyatının fazla olduğunu söylüyorlar.
    Ben satmak için değil 4-5 sene binmek için almayı düşünüyorum. Fabrikadan yeni çıkmış gibi araba. Kullanılmamış. Garaj arabası. Sadece işe gidip gelirken kullanılmış.

Normal piyasası 16-17 bin. Bu temizliğe 18 verilir mi. 18'den aşağı inmeyeceğini söylüyor.

Bide araba çok fazla yattığı için lastiklerde sorun çıkar mı. Oldukça yeni gözüküyorlar ama acaba sıkıntı çıkar mı?

Fiyat konusunda uygun ise yetkili servise de götürüp sonra sıkıntı çıkmazsa alacağım.
    cevaplarınızı bekliyorum..

• quote:

Evet o araç. Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.

Tertemiz, daha döşemenin muşambası üzerinde duruyor.
    Tanıdığım bir ustam vardı. Ona götürdüm ayrıntılı incelediler. Sadece bazı yerlerinde lokal boya var.
    Tanıdığım galericileri aradım. Fiyatının fazla olduğunu söylüyorlar.
    Ben satmak için değil 4-5 sene binmek için almayı düşünüyorum. Fabrikadan yeni çıkmış gibi araba. Kullanılmamış. Garaj arabası. Sadece işe gidip gelirken kullanılmış.

Normal piyasası 16-17 bin. Bu temizliğe 18 verilir mi. 18'den aşağı inmeyeceğini söylüyor.

Bide araba çok fazla yattığı için lastiklerde sorun çıkar mı. Oldukça yeni gözüküyorlar ama acaba sıkıntı çıkar mı?

Fiyat konusunda uygun ise yetkili servise de götürüp sonra sıkıntı çıkmazsa alacağım.

Merhaba hackerbekir,

Aracı gerçekten temiz olduğunu tesbit ederek alırsanız fazladan vereceğiniz 1000 liranın çok da önemi yok diye düşünüyorum.

Çünkü bu araçlar gerçekten herşeyiyle verilecek parayı hakeden araçlardır.

Saygılarımla,

• Temiz bir araca benziyor, tabi imkan varsa dizelini alın. Neticede 17-18 e alacağınız sembol, accent yada çok fazla km yapmış bir corolla yada focus veya megane dan çok daha fazlasını bulacaksınız bu araçta o ayrı. Direksiyonda herhangi bir yıpranma belirtisi yok. Çok km li araçlarda deri direksiyon sanki cila atılmış gibi parlıyor. Lastikleri mutlaka değiştirin alınca. Neticede km yapmasa bile raf ömrü normalde en fazla 5 senedir. Mutlaka aracın gittiği servisi arayıp kayıtlarını sorun. Oradan orjinal km de olup olmadığı da çıkar zaten. Servise gitmedim falan derse biraz düşünün derim. Kimse 3 yıl garantiyi boş yere öldürmez neticede, mutlaka servise girmiş olmalı yani. Fiyat olarak bence orjinal kmsi ise uygundur. 20-21 e düşük km li dizel orta veya üst donanım Cerato da bulabileceğinizi unutmayın derim. Hayırlısı olsun, saygılar...

quote:

• Arkadaşım öncelikle bu araç resimdeki ise comfort değil advance.Ruhsatı görmek lazım.Bizim arkaşa 2005 advance 75000 km aldık 17500 Tl ye. bence sen en fazla 17750 ver.Ayrıca muhakkak ekperttiz yaptır kia servisinde.
  • Ekspertiz mutlaka yaptıracağım. Arabanın alındığı servise gidip yaptıracağım.
    O rapor sonucunda neleri öğrenmiş olurum.

KM'sinin orjinal olup olmadığını gittiğim servis belirler mutlaka. Oradan alınmış zaten. Kayıtları da oradadır. Dediğiniz gibi kaydı yoksa zaten bi bit yeniği vardır o zaman vazgeçerim. Ama ekspertiz dışında yaptırmam gereken bir test var mı. Kompresyon testi idi herhalde ismini tam hatırlayamadım. Onu da yaptırmalı mıyım.

Bide lastikleri mutlaka değiştireceksem araba çok pahalıya gelmiş olacak. Kararsız kaldım şimdi
  • lASTİKLER ÖNEMLİ DEGİL BU GÜN OLMASA YARIN ALACAKSIN.ARABA EĞER GÖRÜNDÜĞÜ GİBİYSE FİYAT ÇOK İYİ.
  • ceratocular özelliklede advanced kullanıcıları ;

205/55/16 lastik tipi olarak sizlere kendimin 2 senedir kullandığı ve bu yılbaşında bile ULUDAĞ'a lapa lapa kar yağarken zincirsiz çıkmamı sağlayan Goodyear Ultra Grip 7+ serisini kış lastiği olarak öneriyorum.asla utandırmaz sizleri.tanesi 325 tl idi.2 sene önce.

205/55/16 yaz lastiği olarak yine kendi ceratomda kullandığım Goodyear Optigrip serisini tavsiye ederim.bu lastik biraz değişik özelliklidir.aşındıkça lastik yıpranmayıp altından yeni katmanlar çıkan bir lastiktir.tektir piyasada zaten o yüzden pahalıdır biraz.su tasviye kanallarına bakarsanız kalitesini anlarsınız.3 adet su tasviye kanalı vardır üzerinde ve diş biçimleri çok faklıdır.tanesi 225 tl idi 2 sene önce.

herkese saygılar...
  • Aradım az önce.
    Arabayı dün benden sonra birisi gelip almış:(

Nedense üzüldüm:(

Gidip servise gösterip alacaktım.
  • BEKİR KARDEŞ ÜZÜLME HER İŞTE BİR HAYIR VARDIR BENDE 2004 ADVANCAYİ 17500 TL YE KAÇIRMIŞTIM 2005 1.6 PREMIUM SEDAN OTOMATİK 56000 KM DE 16000 TL ALDIM.ÇOK ŞÜKÜR DENK GELDİ.ÇOK MEMNUNUM SABIRLI OL TAKİP ET BULUNCADA ACELE ET:)
  • quote:

Aradım az önce.
    Arabayı dün benden sonra birisi gelip almış:(

Nedense üzüldüm:(

Gidip servise gösterip alacaktım.

Merhaba,

Üzülmeyin, her işde bir hayır vardır. Kısmet değilimiş..

Saygılarımla,
  • quote:

Orijinalden alıntı: drangelman

ceratocular özelliklede advanced kullanıcıları ;

205/55/16 lastik tipi olarak sizlere kendimin 2 senedir kullandığı ve bu yılbaşında bile ULUDAĞ'a lapa lapa kar yağarken zincirsiz çıkmamı sağlayan Goodyear Ultra Grip 7+ serisini kış lastiği olarak öneriyorum.asla utandırmaz sizleri.tanesi 325 tl idi.2 sene önce.

205/55/16 yaz lastiği olarak yine kendi ceratomda kullandığım Goodyear Optigrip serisini tavsiye ederim.bu lastik biraz değişik özelliklidir.aşındıkça lastik yıpranmayıp altından yeni katmanlar çıkan bir lastiktir.tektir piyasada zaten o yüzden pahalıdır biraz.su tasviye kanallarına bakarsanız kalitesini anlarsınız.3 adet su tasviye kanalı vardır üzerinde ve diş biçimleri çok faklıdır.tanesi 225 tl idi 2 sene önce.

herkese saygılar...

Merhaba drangelman,

Cevabınız için teşekkürler.

Sanırım siz 205/55/16 boyutunda lastik kullanıyorsunuz, bu lastiklerin boyutundan dolayı herhangi bir olumsuzluk (sürtme benzeri) yaşadınız mı?

Saygılarımla,

• Arkadaşlar, dizel araçlar ikinci elde (kilometresi fazla ise ne ayzikki sanıldığı gibi para etmiyor)
    Ben 2004 cerato comfort benzinli aracımı 65000 de galericiye verdim, 17500 saydı ve 2008 i30 dizel aldım..üzerine 10000 tl vererek.
    Aynı galericide 18500 e basic dizel vardı. Dedim adam benim benzinliyi almaz bunu alır dizel diye dedim.. Yok abi dedi, dizeller 100 binden fazlaysa satamıyoruz bile dedi. Benzinliyi yine tüp taktırıp vs. allayıp pullayıp üç aşşağı beş yukarı satıyoruz dediler.
    Piyasası 16-17 diyen arkadaşlar, cebinize 16000 tl koyup, temiz cerato benzinli alabiliyomusunuz bi deneyin bakalım.
  • Evet haklısın.
    Kaçırdım maalesef..
    Keşke alsaydım..
  • Atamanbey Hocam ;

Cerato 2007-2009 arası kasaların advenced modellerinde standart olarak 205-55-16 çaplı lastik gelir aracın üzerinde.ancak kendi lastikleri Kumhoo olmasına rağmen yanak elastikiyeti çok kötüdür bu lastiğin.Bu nedenle aracın amartisörlerine zarar verebilir.bu nedenle ben aracımı 2008 martında sıfır olarak aldıktan 1 ay sonra hemen değiştirdim.o gündür bu gündür kış ve yaz olarak değiştiririm hep düzenli olarak.

Bana en ufak bir sorun bile çıkarmadılar.hem yağmur hem karda o kadar güven veriyorki lastikler korkmuyorum bile zeminin nasıl olduğunu umarsamıyorum pek. çok hızlı yağan yağmurda bile ben çok rahat 100 km hızla gidebilriyorum.80-90 km hızla yolda oluşan su birikintilerinden geçerken sizi zorlamıyor lastikler.(tabiki aracın hızı kesiliyor doğal olarak.sonuçta bu bir fizik kuralı bunu hiç bir lastik engelleyemez)

sizlere tavsiyem eğer lastik ebatı olarak bunu kullanıyorsanız kesinlikle seçiminiz Goodyear Optigrip(yaz için) ve Ultragrip 7+(kış için) serisidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: drangelman

Atamanbey Hocam ;

Cerato 2007-2009 arası kasaların advenced modellerinde standart olarak 205-55-16 çaplı lastik gelir aracın üzerinde.ancak kendi lastikleri Kumhoo olmasına rağmen yanak elastikiyeti çok kötüdür bu lastiğin.Bu nedenle aracın amartisörlerine zarar verebilir.bu nedenle ben aracımı 2008 martında sıfır olarak aldıktan 1 ay sonra hemen değiştirdim.o gündür bu gündür kış ve yaz olarak değiştiririm hep düzenli olarak.

Bana en ufak bir sorun bile çıkarmadılar.hem yağmur hem karda o kadar güven veriyorki lastikler korkmuyorum bile zeminin nasıl olduğunu umarsamıyorum pek. çok hızlı yağan yağmurda bile ben çok rahat 100 km hızla gidebilriyorum.80-90 km hızla yolda oluşan su birikintilerinden geçerken sizi zorlamıyor lastikler.(tabiki aracın hızı kesiliyor doğal olarak.sonuçta bu bir fizik kuralı bunu hiç bir lastik engelleyemez)

sizlere tavsiyem eğer lastik ebatı olarak bunu kullanıyorsanız kesinlikle seçiminiz Goodyear Optigrip(yaz için) ve Ultragrip 7+(kış için) serisidir.

Sayın drangelman,

Verdiğiniz değerli bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum.

Benim aracım 2006 Cerato Advance, ama sanırım 2007 ve sonrası modeller ile kasa olarak aynı. Lastik seçimi yaparken tavsiyelerinizi göz önünde bulunduracağım.

Saygılarımla,

• ARKADAŞLAR 2006 ve öncesi advance da 205/55/16 kullanan varmı, Dezavantajı olurmu? Çekiş ,tork, sürtme gibi..
  • 2007 öncesi Advanced modellerinde lastiklerde 205-55-16 kullanılıyormu onu bilmiyorum.çünkü amartisör sistemleri çok farklı.

çekiş konusunda şunu unutmayın jant ve amartisör ile uyumsuz lastik kullanıldığı zaman sürtünme ve torch çekişinde düşme, yol gürültüsünü içeri çok alma gibi sorunlar olur.

2007 sonrasında üretilen cerato advancedlarda amartisör değişti zaten.farklı bir amartisör sistemi kullanıldı.servislere sorduğunuzda söylerler.2006 ve öncesi ceratoların amartisörleri 2007-2009 arası ceratoların amartisörlerine uymaz.yeni kasa ceratoların en büyük artısı buydu zaten.çok sessiz ve konforlu yol tutuşundaki esas sebep amartisör sisteminin değişmesiydi.
    ancak şuda var.2007-2009 arası üretilenc cerato basic modellere içeri fazla yol gürültüsü gelir.bunun sebebi kapak jant ve ince lastik kullanılmasıdır.dediğim gibi amartisör + jant + lastik çapı ve markası bir bütündür.tek tek değerlendirilemez.

dolayısıyla 2006 ve öncesindeki ceratoların 205-55-16 lastik konulduğunda nasıl tepki verir bilmiyorum.bence en doğru bilgiyi güvendiğiniz bir kia servisi verir gibime gelir.lasitk satıcılarına hiç sormayın hiç biri tarafsız cevap vermez onuda belirteyim.

• yav arkadaşlar 16000 17000 den bahsediyorsunuz. ama hiç bir 2.el sitesinde 2007 ve üstü advance yi 23000 den aşağıya bulamıyorum... tabi değişen ve boyananı olanlar hariç.... bu nasıl iş anlayamadım.... hatta adamları arayıp pazarlık yapıyoruz 23000 lik bir aracı son 22000 ye bile zor bırakıyorlar.....
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.