DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Cep telefonunda taksit kalktı! SADECE NAKİT!
370
Cevap
3
Favori
18.736
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Cep telefonunda taksit kalktı! SADECE NAKİT!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3331 Mesaj
      31 Aralık 2013 11:58:55 Konu Sahibi
      Artık 12 ay taksitle telefon alamayacaksınız.

BİLGİSAYAR, CEP TELEFONU, PIRLANTAYA TAKSİT YOK

Telekomünikasyon ve kuyumculukla ilgili alımlarda da gıda ve akaryakıtta olduğu gibi ‘hiç taksit’ olmayacak. Bir başka ifadeyle sevgiliye pırlantayı, çocuğa cep telefonu ve bilgisayarı taksitle alma dönemi kapanıyor. 1 Şubat'tan sonra bu ürünleri taksitle almak mümkün olmayacak.

Bir BDDK yetkilisi, son yapılan değerlendirmelerle telekomünikasyon ve kuyum ürünlerinin de 'taksitsiz' satışa dahil edildiğini belirtirken, bilgisayar, cep telefonu, fotoğraf makinası gibi tüm elektronik eşyaları kapsadığını söyledi.

Yine BDDK’nin taslağında beyaz eşya ve mobilya alımlarında taksit süresi 12 ay ile sınırlandırılması öngörülürken; yeni yönetmelikte bu süre de 9 aya indirildi. Böylece evlenmeyi düşünen, çeyiz planları yapanların beyaz eşya ve mobilyada taksit süresi de ‘ertelemeli dönem dahil’ 9 ayı geçemeyecek.
      http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25475657.asp

Geçmiş olsun arkadaşlar artık tek çareniz
      EVKUR ve Bankaların Tüketici kredileri
      < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

|
      |

• Binbaşı
      1164 Mesaj
      31 Aralık 2013 12:04:01
      tam da bi telefon almayi dusunuyodum :) yalan oldu

• Yarbay
      3331 Mesaj
      31 Aralık 2013 12:08:21 Konu Sahibi

1 Şubat itibariyle başlıyor.O zamana kadar alabilirsin
      |
      |
      Ahmet_Şahin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      7810 Mesaj
      31 Aralık 2013 12:09:59
      Gider kredi çeker telefonu alır. Ödediği faizdende devlet pay alır. Oh ne güzel bir gelir kaynağıda burdan

• Yüzbaşı
      328 Mesaj
      31 Aralık 2013 12:10:02
      Tek sorunumuz bu kalmıştı zaten...
      |
      |

• Yarbay
      4297 Mesaj
      31 Aralık 2013 12:10:15
      Çok güzel ve cesur uygulamalar. Özgürlüklere müdahale diye bik bik edenler olacaktır ama olsun, onlar da insan.

• Binbaşı
      1337 Mesaj
      31 Aralık 2013 12:11:18
      senetle iş yapan yerler yaşadı demek evkur o yüzden kapanmadı halen adamlar geliceği görmüşler
      |
      |

g51
    • Yarbay
      4326 Mesaj
      31 Aralık 2013 12:26:11
      Desene onumuzdeki 5 yil bu telefonla devam edecez ama laptop alacaktim yaza dogru , galiba alamayacam
      |
      |

''Yaşamak,
      Bir ağaç gibi tek ve hür
      Ve bir orman gibi kardeşçesine...''
      31 Aralık 2013 12:27:54
      Türkiye muasır medeniyet seviyesine erişmiştir duble yollarla birlikte.....

• Binbaşı
      1784 Mesaj
      31 Aralık 2013 12:39:39
      İyi olmuş, gösteriş meraklıları alamaz artık herkesin elinde s4ler iphone 5ler görmeyiz

• Yarbay
      8753 Mesaj
      31 Aralık 2013 12:43:02
      quote:

Orijinalden alıntı: Nickim Minaj

İyi olmuş, gösteriş meraklıları alamaz artık herkesin elinde s4ler iphone 5ler görmeyiz

bunun için iyi ama adam gibi uzun süre kullanıp değiştirmek isteyenler için kötü oldu
      |
      |

• Teğmen
      185 Mesaj
      31 Aralık 2013 13:01:39
      Ihtiyaçsa zaten alirsin,millet her sene telefon degistiriyor 12 taksit 24 taksit vs. paran varsa al yoksa alma çok daha iyi oldu.

• 31 Aralık 2013 13:03:23
      bu haber için geldim konu açtığın için sağol.

uygulama tabi taksite sınır getirirken çok iyi ama taksit yapılacak şeye neden yasak getiriliyor. Sigara'ya benzine taksit yapmazsın ama bilgisayara yada telefona neden taksit yasaklandı?

arabaya da taksit olmasın eve de o zaman. Neye göre kıstas seçiyor bizim bademler?
      |
      |

• Yüzbaşı
      422 Mesaj
      31 Aralık 2013 13:07:50
      Elindeki paran kadar harcayacaksın. Ben başarılı buldum. En azından yeni çıktığında 3000 lirayı 4 yıla böldürüp telefon alanlar bir nebze ortadan kalkar. Herkesin elinde son model telefon var. Ama kaç tanesinin parası tamamen ödendi, kaç tanesi ödenmeye devam ediyor bilinmiyor. Gerçi bilgisayar ve elektroniğe en azından kısıtlı taksit imkanı olsaydı daha iyi olurdu. Bankalar yakında isyan etmeye başlar.
      |
      |

• Yüzbaşı
      289 Mesaj
      31 Aralık 2013 13:13:55
      dostum benim bildiğim taksit işi kalkmadı. en fazla 6 ay olarak ayarlandı diye biliyorum ben.
      |
      |

Kızıl Saçlı Kızları Sevenler Kulübü

My Favorite Series
      ■ Prison Break ■ Fringe ■ Grey's Anatomy ■ Stargate : SG-1 ■ Stargate : Atlantis ■ Sanctuary ■ House M.D ■ The Vampire Diaries ■ The Originals ■ Game Of Thrones
      ■ The Flash ■ Supernatural ■ Arrow ■ Playful Kiss ■ Falling Skies ■ V ■ Continuum ■ Saving Hope ■ Ancient Aliens ■ Doctor Who ■ Yu-Gi-Oh ■ Adventure Time
    • Yüzbaşı
      911 Mesaj
      31 Aralık 2013 13:21:41
      İyi oldu, insanlar hesap yapmadan alıyorlar. Sonra aylarca başka bir şeye para kalmadı oluyor. Ayrıca pırlanta alıp taksiti bitmeden ayrılan varsa da çok koyuyordur o taksitleri ödemek.
      |
      |

▲  Hell aint a bad place. Hell is a from here to eternity
      ▲ ▲  Huehuehuehuehuehuehuehuehue like a brazilian Jiji
      Can't u? Cruel Moon Bring The End
    • Yarbay
      2872 Mesaj
      31 Aralık 2013 13:21:51
      aslinda amaç kötü degil ama yöntem gene yasaklama
      evkur'un sahibi ?uanda zil takyp oynuyodur
      |
      |
    • Yarbay
      2762 Mesaj
      31 Aralık 2013 13:27:30
      O kadar saçma ve boş bir milletiz ki ancak boyle yasaklar gerekiyor durdurmak için. Cehalet çok kotu hülooooğğğ
      |
      |

• Yüzbaşı
      374 Mesaj
      31 Aralık 2013 13:29:04
      Yav sizene onu anlamıyorum size ne oluyor ? adamın ne alacagına nasıl alacagına da karışır oldunuz artık. tabi sıcak para akışı durmaya başladı degil mi millettin biriktirdigi paralarıda olayın içine katmak istiyorlar tek amaç bu. normal şartlarda 10 ay çalışıp para biriktirmesi gerekecek kişinin telefon alması için tabi o zamana kadar o telefondan eser kalırsa. ama bu şekilde adam telefonunu alıp her ay ödüyor taksitlerini. burdaki ampül yandaşlarıda sırf kıskançlıktan başka bir şey degil kimsede s4 ip5 olmasın diye uygulamayı savunuyor. Sizene kardeşim sizene ? Hükümet gitsin biraz daha zam yapsın böye boş uygulamalar ile ugraşmasın DURMAK YOOK YOLMAYA DEVAAAM

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.