Şimdi Ara

📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷 (1450. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.928
Cevap
560
Favori
1.737.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14481449145014511452
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet sizi hatırladım Ericsson konusundan 😀. Zaman çabuk geçiyor yıllar olmuş. Kullanıcı adınız değişmemiş, dediğiniz gibi o zamanlardan beri fotoğrafçılığa merakım var benimde. Şimdi de gcam felan kurcalıyoruz. Ayrıca aynasız makinemde var ama pek ekipman alamıyoruz malum fiyatlardan cep telefonu ağırlıklı kullanıyorum. Note 8 pro da işimi görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 2 Haziran 2020; 20:14:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷
    Note 8 pro + Lr

• quote:

Orijinalden alıntı: fss1403

Evet sizi hatırladım Ericsson konusundan 😀. Zaman çabuk geçiyor yıllar olmuş. Kullanıcı adınız değişmemiş, dediğiniz gibi o zamanlardan beri fotoğrafçılığa merakım var benimde. Şimdi de gcam felan kurcalıyoruz. Ayrıca aynasız makinemde var ama pek ekipman alamıyoruz malum fiyatlardan cep telefonu ağırlıklı kullanıyorum. Note 8 pro da işimi görüyor.
    Aynen kardeşim bende de var bir aynasız ama iş güç uğraşmaktan pek kullanmaya fırsat olmuyor bende V30 plusla çekiyorum işte gayet güzel kamerası var.

• drjacob kullanıcısına yanıt
    Antakya Müze Otel :)[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷[sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• quote:

Orijinalden alıntı: cy2828

iPhone’larda genelde plus olanlarda iyi çekiliyor çok net oluyor bi de canon vardı bir ara kullanmıştım o da çok iyi çekerdi ama yanında böyle taşıması zor oluyor ya en iyisi telefon devam
    Fazla detay takıntısı yok ise makina taşımak gereksiz birçok kişi için bence'de, Artık makina işi fazlasıyla pahalı bir hobi para kazananların dışında, Amaç sadece sosyal medyada paylaşmak gibi şeyler ise telefon her türlü iş görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

Dikkat ediyorum ceptelefonu fotoğrafçılığı konusuna takılanlar genelde eski SonyEricsson kullanıcıları. Bende K750-K790i-K850i kullandım zamanında ve o zamanki tadı alamıyorum desem yeridir. Bir de modlardık cihazları cam driver lar acoustic yüklemeler değişik icon paketleri patch ler falan filan baya güzel zamanlardı.

Alıntıları Göster
    Hocam bizde yeri ayrı bu konunun. Bir de SonyEricsson fotoğraf paylaşım konusu vardı ayrıca. Telefonlarımıza driver, patch yüklüyorduk tabi öyle güzel çeken telefon yoktu, biz de gururla paylaşırdık. Üst mesajlarda sonyericsson w810i ile çektiğim birkaç fotoğraf atmıştım. Siteden indirdiğim için boyutları küçük ama yine de güzel :)

• cy2828 kullanıcısına yanıt
    Oldukça nefis görünüyor
  • mr.leon kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ...

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum ya makina taşımak artık gereksiz telefonlar iş görür halde zaten herkes de sosyal medyaya fotoğraf atmak amaçlı kullanıyor

Bende makina'da var hatta ağır sayılabilecek bir model arada fotoğraf amaçlı gezmeye çıkınca işime yarıyor zaten bu amaçla aldım sürekli yanımda dursun diye değil, Yakın çekim gibi konularda telefon ile daha çok çekim yapıyorum ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Bende makina'da var hatta ağır sayılabilecek bir model arada fotoğraf amaçlı gezmeye çıkınca işime yarıyor zaten bu amaçla aldım sürekli yanımda dursun diye değil, Yakın çekim gibi konularda telefon ile daha çok çekim yapıyorum ama.
    En doğrusu ya telefon en azından ağır değil hem de artık fotoğraf makinası görevini görüyor bazen hatta onlardan bile daha iyi çekebiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenool

Evet uzerine iki yeni model cikti ama hala fotoğraflar gayet iyi
    iPhone ya fotoğrafları kötü çektiğini genel olarak hiç görmedim ya gayet kullanışlı

• [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

Antalya lands of legend ;) slm herkese millet. Vidyo cekimlerne bayiliyrm bu lg v30+ in gayrt basarili [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Aynen, gönül isterdi ki DSLR kamera ile cekilsin bu fotoğraf ama artik cep telefonları daha pratik cözümler

• Herhangi bir vatandaş için orta seviye cep telefonları bile yeterli artık. Fotoğraf makinesi almak israf bence hele ki iyi ışık şartlarında birçok insan farkı anlayamaz. Gerçi üst seviye cep telefonları düşük ışık şartlarında da güzel çekiyor. Yapay zeka gittikçe gelişiyor ve bununla birlikte fotoğraf kalitesi de artıyor ayrıca algılayıcılar da büyütülmeye başladı. Benim kullandığım note 8 proda mesela 1/1.72 inç büyüklüğünde algılayıcı var bu boyut birçok kompakt fotoğraf makinesinde yoktu bir süre önce. Fotoğraf duzenleme programları ve gcam gibi uygulamalar da ayrıca kaliteli fotoğraflar elde etmenizi kolaylaştırıyor. Bazı cep telefonları ham (raw) fotoğrafda sunabiliyor ve buda fotoğraflarla daha rahat oynamanıza imkan veriyor. Video cephesinde ise cep telefonları çok iyi zaten. Son olarak dediğiniz gibi taşınabilirlik çok önemli.

• Xiaomi mi 9t ile çekildi hiçbir efekt veya oynama yok [sizer]📷 CEP TELEFONU FOTOĞRAFÇILIĞI [ANA KONU] 📷

• Fenool kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle ya artık telefon her şeyi hallediyor

• tolyo kullanıcısına yanıt
    K610i almıştım ben de. JPEG sıkıştırması yüksek olduğu için kaliteyi bozuyordu. Düzeltme yöntemi de bulmuştum ama yamayı flaşlarken ölmüştü telefon. Bir daha ücret iadesi almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.leon

Kaç yılıydı hocam. Ne güzel kulaklığı kaldı bende sadece. Hala gümbür gümbür maşallah. Zonguldak 331. kısa dönem askerliğimde kullanıyordum ben de. Gece gizli gizli müzik dinlerdim. Telefon yasaktı. Gece nöbetteyken nöbetçi astsubaya yakalanmıştım. Telefonu aldı gitti, sinirden içim içimi yedi. bir süre sonra yine geldi daha dikkatli ol deyip telefonu verip gitti.
    hocam 2005 yılı idi, asteğmen olarak yapmıştım çorlu da, hatta ilk asteğmen maaşim ile almıştım

kulaklıgı hala duruyor, böyle kamera+walkman bir ara bir telefon gelmedi maalesef.

• Bu arada hep söylediğim bir konu var

Sensör kalitesi > megapixel

bu konuda da özellikle cep telefonunda sony imx sensör tercih edilmeli
  • 
Sayfa: önceki 14481449145014511452
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.